Найкращі інструменти для моніторингу мереж MPLS

Мережі MPLS є одним з найпопулярніших типів послуг WAN. Вони дуже ефективні і пропонують комбінацію найкращих маршрутизованих мереж і комутованих мереж. Це повністю змішані сервіси, де всі сайти доступні з усіх інших, не вимагаючи встановлення конкретних маршрутів. Але вони все ще використовують ту саму базову технологію, що й будь-який інший тип ланцюга WAN, і вони вечеряють з тієї ж проблеми. Зокрема, як і будь-яка інша мережа WAN, вони можуть перевантажуватися, і коли це відбувається, їх продуктивність жахливо погіршується. З цієї причини за ними потрібно уважно стежити. Ось чому ми раді представити найкращі інструменти для моніторингу мереж MPLS, які ми могли знайти.

Перш ніж заглибитися в суть нашої теми, ми спочатку коротко дослідимо мережі MPLS, що вони собою представляють, як вони працюють і чим вони відрізняються від інших типів ланцюгів WAN. Потім ми поговоримо про інструменти моніторингу та як вони працюють. Знання цього може допомогти вам вибрати найкращий інструмент для ваших конкретних потреб. І нарешті, ми дамо вам короткий огляд деяких з найкращих інструментів для моніторингу мереж MPLS.

Коротко про мережі MPLS

Спочатку давайте подивимося, чим не є MPLS. MPLS, або Multi-Protocol Label Switching, не є типом послуги. Це скоріше технологія, яка використовується постачальниками послуг для надання різних видів послуг. MPLS можна використовувати, наприклад, для служб IPVPN або для служб Metro Ethernet.

У «звичайній» мережі шлях між будь-якими двома точками не відомий жоден з маршрутизаторів, які обробляють трафік. Пакети позначаються адресою призначення, і кожен наступний маршрутизатор знає лише про найкращий наступний крок, куди його відправити. Воно не знає і не хвилює, що з ним зробить наступний стрибок. Враховуючи це, кожен наступний маршрутизатор повинен приймати рішення на основі таблиць маршрутизації щодо того, куди слід відправити кожен пакет. Ви можете собі уявити, це може зайняти деякий час.

З мережами MPLS все працює трохи інакше. Не вдаючись занадто технічними, маршрути між будь-якими двома точками мережі MPLS розраховуються заздалегідь і зберігаються на кожному маршрутизаторі. Коли пакет потрапляє в мережі, він позначається ідентифікатором для цього призначення, який називається класом еквівалентності пересилання або FEC. Звідти кожному наступному маршрутизатору потрібно лише шукати FEC в таблиці, щоб знайти адресу наступного стрибка. Це набагато ефективніше, ніж прийняття рішення щодо маршруту.

Ми могли б годинами описувати мережі MPLS, як вони працюють і що робить їх такими ефективними, але це не допоможе вам, коли справа доходить до їх моніторингу. Наразі давайте зосередимося на тому, як працюють інструменти моніторингу мережі.

Як працюють інструменти моніторингу мережі

Інструменти моніторингу мережі майже завжди використовують протокол Simple Network Management Protocol або SNMP, щоб зробити свою магію. Хоча SNMP має дещо оманливу назву, він є відносно складним протоколом. Запропонований близько 30 років тому, він є основою протоколу зв’язку, який дозволяє адміністраторам мережі керувати, контролювати та діагностувати пристрої з віддаленого розташування. Заради цього обговорення ми проігноруємо сторону керування протоколом, але давайте подивимося, як працює контрольна сторона SNMP. Ми постараємося зробити це максимально простим і нетехнічним.

SNMP вбудований у мікропрограму багатьох — фактично більшості — мережевого обладнання. Пристрої з підтримкою SNMP розкривають деякі свої робочі параметри. Відповідно налаштована система моніторингу або керування SNMP може отримати до них доступ. Деякі параметри доступні лише для читання, а інші можна змінити. Для цілей моніторингу цікавими є параметри, доступні лише для читання. Вони називаються OID, абревіатура для ідентифікаторів об’єктів. У контексті моніторингу мереж MPLS деякі з цих OID особливо цікаві. Мережні пристрої з підтримкою SNMP, такі як маршрутизатори MPLS, мають пару OID для кожного інтерфейсу, які підраховують вхідні та вихідні байти.

Інструменти моніторингу зчитують ці лічильники для вимірювання трафіку інтерфейсу в бітах на секунду. Ось як вони це роблять. Система моніторингу буде опитувати кожен пристрій через відомі інтервали (найчастіше 5 хвилин), зчитуватиме значення лічильників вхідних і вихідних байтів і зберігатиме їх у тій чи іншій формі бази даних або файлу. Відтоді – лише математика. Попереднє значення лічильника віднімається від поточного, дає загальну кількість байтів за п’ять хвилин. Це число множиться на вісім, щоб отримати кількість бітів, і ділиться на 300 (кількість секунд за п’ять хвилин), щоб отримати середню пропускну здатність за останні п’ять хвилин у бітах на секунду. Ця інформація також зберігається в базі даних і використовується для побудови графіків або таблиць її еволюції в часі.

  Як знайти старих друзів за допомогою онлайн-перевірки

Важливим аспектом тут є те, що ви отримуєте середні значення. Вони не є фактичними показаннями в реальному часі. Це означає, що, наприклад, даний контур може використовуватися на 100% своєї потужності протягом 150 секунд і не використовуватися протягом 150 секунд, і він відображатиме 50% коефіцієнт використання. Це робить цей час моніторингу краще підходить для довгострокового аналізу тенденцій, ніж для налагодження на місці. Аналізатори мережевого трафіку і інструменти захоплення пакетів краще для цього підходять.

Інструменти для моніторингу мереж MPLS

Схеми, що використовують технологію MPLS, нічим не відрізняються від тих, що використовують інші технології. З цієї причини в мережах MPLS можна використовувати ті самі інструменти, що й в інших мережах. Наш список найкращих інструментів для моніторингу мереж MPLS містить комбінацію платних і безкоштовних інструментів. Деякі з них мають більше функцій, ніж інші, але не припускайте, що продукти з не такою кількістю функцій не такі хороші. Все залежить від ваших потреб більше, ніж від чогось іншого. Якщо, наприклад, все, що вам потрібно, це зберігати історичні дані про використання для цілей прогнозування, ви не будете проти продукту з обмеженими можливостями попередження.

1. Монітор продуктивності мережі SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ)

Наш список починається з чудового продукту від SolarWinds, добре відомого імені серед багатьох адміністраторів мережі. Маючи понад 30 повнофункціональних інструментів, компанія пропонує рішення майже для будь-яких потреб. Зокрема, відомо, що SolarWinds є одним із найкращих Колектори та аналізатори NetFlow. SolarWinds також відомий тим, що створює чудові безкоштовні інструменти, які відповідають конкретним потребам, таким як а калькулятор підмережі або a TFTP сервер.

Флагманський продукт компанії, Монітор продуктивності мережі SolarWindsабо НПМ як його часто називають, наповнений чудовими функціями, однією з головних з яких є його простота. Але ми не маємо на увазі простий як неповний; ми маємо на увазі просто як легко. Продукт простий у використанні та легко встановлюється. Вам не потрібно буде повертатися до школи, щоб навчитися нею користуватися. Ймовірно, вам навіть не доведеться читати документацію, хоча ми наполегливо рекомендуємо вам це зробити. Цей інструмент також є дуже гнучким, і його інформаційну панель, подання та діаграми можна налаштувати за бажанням. Налаштування не вимагає зусиль, і ви можете почати моніторинг за кілька хвилин. NPM також дуже масштабований, і його можна використовувати для моніторингу мереж практично будь-якого розміру від найменших до величезних корпоративних мереж, що охоплюють кілька сайтів.

БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ: Монітор продуктивності мережі SolarWinds

Монітор продуктивності мережі SolarWinds періодично опитує ваше мережеве обладнання для зчитування лічильників інтерфейсу, обчислює використання пропускної здатності та відображає його у вигляді графіків, що показують його еволюцію з часом. Налаштувати інструмент легко і вимагає лише вказати IP-адресу пристрою, а потім вибрати параметр, який потрібно відстежувати. Система автоматичного виявлення робить початкове налаштування надзвичайно простим. Монітор продуктивності мережі Solarwinds також має багато розширених функцій. Він може, наприклад, створювати карти мережі. Він також може відображати критичний шлях між двома пристроями, що є зручною функцією під час усунення несправностей уповільнення.

Ціна на монітор продуктивності мережі SolarWinds починається від 2 995 доларів США за до 100 елементів, що контролюються, і залежить від кількості елементів, що контролюються. Якщо ви хочете спробувати продукт перед покупкою, безкоштовну 30-денну пробну версію без обмежень на пристрої можна завантажити з SolarWinds.

  Як створити кольорову легенду в PowerPoint

2. PRTG

The Paessler Router Traffic Grapher, або PRTG, заявляє, що є одним із найпростіших і найшвидших інструментів моніторингу для налаштування. За словами Песслера, ви можете запуститися за кілька хвилин. Частково швидкість і простота налаштування продукту забезпечується його функцією автоматичного виявлення. Після встановлення PRTG сканує вашу мережу та автоматично додає знайдені компоненти.

PRTG постачається з кількома інтерфейсами користувача. Це ще одна перевага інструменту. Ви можете вибрати між рідною консоллю Windows, веб-інтерфейсом на основі Ajax або мобільними додатками для Android або iOS. А мобільні програми використовують можливості своєї платформи і, наприклад, дозволять вам сканувати QR-код, надрукований на етикетці програмним забезпеченням і прикріплений до вашого обладнання, щоб швидко переглянути його статус. PRTG є одним із небагатьох інструментів, які використовують більше, ніж просто SNMP для моніторингу. Таким чином, він може контролювати багато інших параметрів на додаток до використання пропускної здатності за допомогою таких протоколів, як WMI, NetFlow і Sflow. Загалом, PRTG — чудовий інструмент.

3. ManageEngine OpManager

ManageEngine — ще один відомий виробник інструментів мережевого адміністрування. І ManageEngine OpManager дозволяє контролювати маршрутизатори, комутатори, брандмауери, сервери та віртуальну машину на наявність несправностей і продуктивності. Продуктивність мережевого пристрою відстежується в квазі-реальному часі, і її можна переглядати на інформаційних панелях і графіках в реальному часі. Однак інструмент не зупиняється на використанні пропускної здатності. Відстежуються важливі показники, такі як втрати пакетів, помилки та відхилення. Система також відстежуватиме показники продуктивності фізичних та віртуальних серверів, такі як доступність, навантаження на процесор, а також використання дискового простору та пам’яті.

Завдяки більш ніж 100 вбудованим звітам, які можна планувати, налаштовувати та експортувати за бажанням, звітність є ще однією з найкращих функцій OpManager. Програмне забезпечення доступне в трьох версіях: Free, Essential і Enterprise. Вони відрізняються кількістю пристроїв, які вони можуть відстежувати – від 10 для безкоштовної версії до 10 000 для Enterprise – і набором функцій, при цьому вищі версії мають додаткові розширені функції.

4. Кактуси

Кактуси це, ймовірно, одна з найбільш використовуваних і одна з найстаріших безкоштовних платформ моніторингу з відкритим кодом. І хоча він може бути не таким багатим, як деякі комерційні продукти, він все одно є чудовим інструментом. І той факт, що система існує вже понад 20 років – і досі залишається практично незмінною – є свідченням її цінності. Хоча веб-інтерфейс інструмента має певний старовинний вигляд, він добре продуманий і простий у використанні. Зазвичай система використовує опитування SNMP, але можуть бути розроблені спеціальні сценарії для отримання даних практично з будь-якого джерела.

Основна перевага Cacti полягає в пристроях для опитування та відображенні їх даних на веб-сторінках. І хоча він робить це дуже добре, це приблизно все, що він буде робити. Однак, якщо вам не потрібні сповіщення чи інші додаткові елементи, простий і зрозумілий дизайн продукту може бути саме тим, що вам потрібно. Крім того, оскільки програмне забезпечення є відкритим вихідним кодом і майже повністю написано мовою PHP, воно легко настроюється, і ви можете адаптувати його до наших конкретних потреб, додавши будь-які необхідні функції.

Однією з найбільших переваг Cacti є його шаблони. Наприклад, існує вбудований шаблон для комутаторів Cisco, який уже включає більшість елементів, які ви можете відстежувати на цих пристроях. Крім шаблонів пристроїв, існують також шаблони графіків і шаблони джерел даних. Разом широкий вибір доступних шаблонів робить налаштування інструменту набагато простіше та швидше. Ви також можете самостійно створювати шаблони для конкретного пристрою, якщо відповідного ще не існує. І є багато шаблонів для конкретних пристроїв, які можна завантажити з веб-сайту кожного виробника пристрою або з форумів Cacti, керованих спільнотою.

5. Обсервіум

Обсервіум — це платформа моніторингу з багатьма функціями, серед яких деякі з основних — невибаглива в обслуговуванні та автоматичне виявлення. Він підтримує широкий спектр типів пристроїв, платформ та операційних систем від більшості основних виробників, включаючи, серед інших, Cisco, Microsoft, Linux, HP, Juniper, Dell, FreeBSD, Brocade, Netscaler і NetApp. Основна мета продукту — надати своїм користувачам красивий, інтуїтивно зрозумілий і простий, але потужний інтерфейс користувача, який відображає стан і стан вашої мережі.

  Horizonate — це інструмент керування завданнями, орієнтованим на дату, для невеликих команд

Observium може запропонувати набагато більше, ніж просто моніторинг пропускної здатності. Його система обліку, наприклад, вимірюватиме загальне місячне використання пропускної спроможності в 95-му процентилі або в загальній кількості переданих байтів. Він також має функцію попередження з визначеними користувачем пороговими значеннями.

Observium доступний лише для Linux. Його легко налаштувати, і він майже сам налаштовується. Основним недоліком є ​​отримання програмного забезпечення, яке може бути проблемою для деяких. Замість того, щоб мати чітко позначену сторінку завантаження на веб-сайті Observium, замість цього ви знайдете докладні інструкції зі встановлення багатьох різних дистрибутивів Linux. Кожен набір інструкцій містить посилання, щоб отримати пакет для цього конкретного дистрибутива. Як би незвично це не було, насправді це має багато сенсу і спрямовує користувачів до завантаження потрібного пакета для свого конкретного дистрибутива.

6. Нагіос

Нагіос доступний у двох різних версіях. По-перше, є безкоштовна версія з відкритим вихідним кодом під назвою Nagios Core, яку можна завантажити і якою може користуватися кожен. Існує також комерційний продукт під назвою Nagios XI. Цей комерційний продукт має більше функцій, але вони обидва мають один і той же основний двигун. Це, звісно, ​​робить безкоштовну версію дуже потужним інструментом у межах своїх обмежень. Початковою метою Nagios був моніторинг угору або вниз, але він перетворився на інструмент, який може легко відстежувати багато робочих параметрів пристрою.

Однією з найкращих особливостей Nagios, особливо версії з відкритим кодом, є підтримка спільноти. Це просто вражаюче, особливо для спільноти. Крім того, кілька розроблених спільнотою плагінів, інтерфейсів і доповнень доступні безпосередньо на веб-сайті Nagios. Якщо вам потрібно більше функціональних можливостей, включаючи моніторинг MPLS, вам доведеться вибрати платний Nagios XI, який містить моніторинг пропускної здатності та кілька інших корисних функцій. Безкоштовна пробна версія Nagios XI доступна, якщо ви хочете на власні очі побачити, що цей інструмент може зробити для вас.

7. WhatsUp Gold

WhatsUp Gold від Ipswitch — це ще один інструмент, який існує вже деякий час. Основною функцією цього інструмента раніше був моніторинг доступності системи, а не робочих параметрів. Звідси і походить його назва. WhatsUp Gold буде використовуватися, щоб визначити, що відбувається, а що ні. Однією з його найбільших переваг є одна з найкращих систем оповіщення, яку можна налаштувати на передачу сповіщень різними способами, включаючи електронну пошту та SMS.

Сьогодні WhatsUp Gold робить набагато більше, ніж просто моніторинг стану пристроїв. Це справжня платформа моніторингу, яка також може вимірювати використання пропускної здатності та перевіряти, чи відповідають служби. Він, наприклад, відстежуватиме доступність серверів Exchange і SQL, Active Directory, IIS і веб-служб Apache. А якщо ваша ферма серверів базується на хмарі, WhatsUp Gold також можна використовувати для моніторингу встановлення AWS або Azure.

8. Zabbix

Останнім у нашому списку є ще один продукт з відкритим кодом під назвою Zabbix. Цей інструмент має високопрофесійний вигляд і відчуття, схожий на те, що ви очікуєте від комерційного продукту. Але його гарний веб-інтерфейс, безумовно, не єдина його перевага. Продукт також має вражаючий набір функцій. Zabbix буде контролювати більшість мережевих пристроїв, а не лише мережеве обладнання. це може зробити його відмінним варіантом, якщо ви також хочете контролювати сервери, наприклад.

Zabbix використовує як SNMP, так і Intelligent Platform Monitoring Interface (IMPI) для моніторингу пристроїв. Ви можете використовувати його для моніторингу пропускної здатності, використання ЦП і пам’яті пристрою, загального стану пристрою, а також змін конфігурації. Крім того, Zabbix має чудову і повністю настроювану систему сповіщень, яка не тільки надсилатиме сповіщення електронною поштою чи SMS, але й запускає локальні сценарії.