Найкращі сканери, які ми переглянули у 2020 році

Categories:

IP-адресація є одним з найважливіших аспектів роботи будь-якого мережевого адміністратора. Кожному підключеному пристрою потрібна IP-адреса, усі вони повинні бути унікальними, і ніколи не повинно бути конфлікту IP-адрес. У типових великих організаціях, які мають тисячі пристроїв, потрібні деякі інструменти IP-адресації, щоб забезпечити безперебійну роботу. Часи, коли електронна таблиця була єдиним, що потрібно було, минули. Як ви незабаром дізнаєтеся, існує багато типів інструментів IP-адресації, але сьогодні ми особливо зацікавлені в тому, щоб показати вам найкращі інструменти відстеження IP-адрес.

Ми розпочнемо нашу подорож з розмови про необхідність IP-адрес, про те, що вони собою представляють, як вони використовуються і чому вони повинні бути унікальними. Насправді, як ви побачите, вони не завжди повинні бути унікальними. Потім ми обговоримо розподіл IP-адрес і пояснимо відмінності між статичним і динамічним розподілом, а також їх відповідні переваги та недоліки. DDI – наступна тема, яку ми розглянемо, оскільки вона стала важливою в останні роки. Після цього ми обговоримо різні типи інструментів, які доступні для керування IP-адресами, і, нарешті, ми дамо вам короткий огляд деяких з найкращих інструментів відстеження IP-адрес, які ми могли знайти.

Потреба в IP-адресах

IP-адреси використовуються для унікальної ідентифікації кожного пристрою, підключеного до мережі. Ви, мабуть, це вже знаєте. Вони схожі на вуличні адреси світу IP-мереж. Сьогодні IP-мережі широко поширені, але так було не завжди. Раніше Microsoft мала мережу NetBEUI, Novell NetWare — IPX/SPX, а Apple — AppleTalk. Фактично, був час, коли кожен виробник використовував різну мережеву схему. Тоді IP-мережі — що означає Internet Protocol — використовувалися лише для — як ви здогадалися — Інтернету. Згодом популярність Інтернету зросла, і для всіх почало мати сенс використовувати IP-мережі. IP-адреси незабаром стали невід’ємною частиною конфігурації кожного комп’ютера.

Коли ми сказали, що IP-адреси унікально ідентифікують кожен пристрій, це було трохи натяжкою. Насправді IP-адреси однозначно ідентифікують пристрій у певному контексті. Отже, IP-адреси повинні бути унікальними лише в цьому контексті. Інтернет є таким контекстом, але не всі комп’ютери, які мають доступ до Інтернету, повинні бути безпосередньо підключені до нього. Більшість користувачів виходять в Інтернет через якийсь шлюз і використовують локальну IP-адресу всередині. У таких ситуаціях унікальною має бути лише локальна адресація, і нерідко в різних організаціях використовуються ідентичні IP-адреси. Візьмемо, наприклад, ваш типовий домашній роутер Wi-Fi для Інтернету. Більшість із них мають внутрішню IP-адресу 192.168.0.1. Тому ця конкретна адреса є в більшості домашніх мереж.

Виділення та керування IP-адресою

Найпершим кроком у плануванні мережі в усіх мережах, крім найменших, є підготовка плану IP-адресації. Ідея плану полягає в тому, щоб визначити, як будуть використовуватися IP-адреси. Наприклад, ряд IP-адрес, ймовірно, буде зарезервовано для серверів. Деякі з них, очевидно, будуть призначені комп’ютерам, підключеним до мережі. І, звичайно, IP-адреси будуть зарезервовані для інших пристроїв, таких як мережеве обладнання або підключені до мережі принтери. Це завдання часто виконується за допомогою простих інструментів, таких як програмне забезпечення для електронних таблиць.

Наступним завданням є призначення IP-адрес пристроям. Це те, що ми називаємо виділенням IP-адреси. Це можна зробити кількома способами, як ми незабаром побачимо, але зараз важливо пам’ятати про те, що вам потрібно відстежувати, яка IP-адреса призначена якій частині обладнання. Це управління IP-адресою.

Статичний чи динамічний?

Існує два способи призначення IP-адрес: статично або динамічно. Статична IP-адресація включає в себе ручне налаштування IP-адреси та інших параметрів мережі IP на кожному підключеному пристрої. Хоча він дещо трудомісткий і схильний до помилок, він широко використовується для невеликих сегментів IP-адрес з невеликою кількістю пристроїв. Він також зазвичай використовується в ситуаціях, коли повний контроль над IP-адресацією важливий, як це часто буває з серверами. Основним недоліком використання статичної IP-адресації є зусилля з управління, яких це вимагає.

  Як зберегти електронний лист на жорсткому диску

Динамічна IP-адресація автоматизує частину процесу. Він використовується в поєднанні з протоколом динамічної конфігурації хосту, або DHCP. Це протокол, який автоматично призначає IP-адреси та налаштовує параметри мережі підключених пристроїв. Призначення здійснюється через процес оренди, коли підключений пристрій запитує IP-адресу від DHCP-сервера, який орендує адресу на фіксований період часу. Після закінчення терміну оренди сервер DHCP повертає орендовану адресу до свого пулу доступних адрес. Підключені пристрої мають можливість продовжити оренду до закінчення терміну її дії.

Використання динамічної адресації не звільняє адміністратора від необхідності керувати IP-адресами. Для початку сервер DHCP має бути правильно налаштований із пулом IP-адрес, які він може призначити. Крім того, всі інші параметри мережі IP мають бути налаштовані на сервері DHCP. Незважаючи на це, зусилля мінімальні в порівнянні зі статичною IP-адресацією.

Слово про DDI

DNS, система, яка дозволяє звертатися до віддаленого пристрою за його назвою, а не за IP-адресою, тісно пов’язана з DHCP. Насправді, багато серверів DHCP також є DNS-серверами. Це має сенс, оскільки DNS повинен знати, яка IP-адреса призначена кожному хосту, щоб правильно визначити його ім’я. І навіть якщо сервери DHCP і DNS є двома різними об’єктами, вони повинні спілкуватися один з одним. Щоразу, коли сервер DHCP призначає хосту оренду IP-адреси, запис DNS для цього хоста має бути оновлений правильною IP-адресою.

Ці тісні стосунки між DHCP і DNS породили DDI, абревіатуру, де два D означають DNS і DHCP. Що стосується останнього I, то воно означає керування IP-адресою, ще одна важлива річ, яку насправді не можна відокремити від DNS і DHCP. Багато постачальників сьогодні пропонують рішення DDI. Зазвичай це системи «все в одному», які поєднують можливості керування IP-адресою з DHCP та DNS-сервером. Деякі з цих рішень інтегрують сервер DNS і DHCP, в той час як інші пропонують систему «обгортки», яка встановлюється поверх існуючих серверів DNS і DHCP і керує ними.

Різні типи інструментів

Коли справа доходить до керування IP-адресами та відстеження їх розподілу, доступно багато типів інструментів. І хоча, звичайно, не обов’язково використовувати їх усі, багато хто вибирає використовувати комбінацію інструментів для досягнення бажаних результатів. Давайте подивимося, які бувають різні типи інструментів.

Менеджер IP-адрес – це відносно загальне ім’я, яке можна пристосувати до різних програмних засобів. Усі вони об’єднують одну спільну мету — полегшують керування IP-адресами. Деякі є дуже складними інструментами. Настільки складні, що пакети програмного забезпечення DDI потрапляють до цієї категорії інструментів. Інші є простішими інструментами, які зазвичай використовуються там, де використовується статична IP-адреса. Вони просто будуть служити базою даних про те, яка IP-адреса призначена якому ресурсу. Деякі інструменти включають можливості пошуку DNS і можуть перевірити, чи те, що є в базі даних, дійсно відповідає тому, що налаштовано.

Трекери IP-адрес – це інструменти, які допоможуть вам знайти, які IP-адреси насправді налаштовані на ваших мережевих пристроях. Їх можна використовувати для кількох цілей, наприклад, для консолідації того, що насправді налаштовано з документованим. Це важлива функція, оскільки система керування IP-адресою, яка не відображає реальності, є марною. Деякі інструменти автоматично намагатимуться зіставити інформацію бази даних із фактичною конфігурацією та або перераховуватимуть невідповідності, або безпосередньо виправляти помилки в системі керування IP-адресою. Багато інструментів також можна налаштувати на автоматичне запуск через регулярні проміжки часу і дозволять вам ловити несанкціоновані зміни.

Останній тип інструментів, про який ми хотіли б поговорити, – це сканери IP-адрес. Це інструменти, які сканують діапазон IP-адрес. Ви можете вказати діапазон з початковою та кінцевою IP-адресами або вказати повну підмережу з IP-адресою та маскою підмережі або нотацією CIDR, наприклад 192.168.0.0/24. Сканер IP-адрес спробує підключитися до кожної IP-адреси — зазвичай за допомогою Ping або подібної утиліти — і повідомить про те, які IP-адреси відповідають. Більшість сканерів IP-адрес також виконуватимуть зворотну роздільну здатність DNS, щоб відображати ім’я хоста кожного хоста-відповідача на додаток до його IP-адреси. Деякі інструменти навіть вказують, які IP-порти відкриті на цих пристроях, хоча ми зазвичай називаємо ці інструменти сканерами портів.

  Що таке G Suite?

Найкращі сканери IP-адрес

У реальному житті різниця між інструментами відстеження IP-адрес і інструментами сканування IP-адрес не зовсім зрозуміла. Насправді, не існує загальновизнаного визначення ні того, ні іншого. Наш список насправді містить поєднання інструментів, які називають себе відстеженням IP-адрес, сканером IP-адреси — або просто IP-сканерами — або менеджерами IP-адрес. Наші основні критерії для включення до цього списку полягали в тому, що інструмент має справу з IP-адресами та може відстежувати їх використання.

1 — Система відстеження IP-адрес SolarWinds (БЕЗКОШТОВНЕ ЗАВАНТАЖУВАТИ)

Першим у нашому списку є чудовий інструмент від SolarWinds. Ця компанія добре відома в галузі адміністрування мережі завдяки створенню найкращих інструментів, а також публікуванню багатьох безкоштовних інструментів, які відповідають конкретним потребам мережевих адміністраторів. Ми розглянули деякі з цих безкоштовних інструментів на цих сторінках, коли нещодавно обговорювали найкращі калькулятори підмережі або найкращі сервери системного журналу.

SolarWinds IP Tracker можна використовувати для керування та відстеження до 254 IP-адрес. Це обмеження робить його прекрасним інструментом для невеликих установок. Він відстежуватиме доступність IP-адрес і попереджає вас про майбутній брак доступних IP-адрес. Він також автоматично виявить конфлікти IP-адрес і попередить вас, коли знайде їх. Однак цей інструмент з обмеженими функціями не буде взаємодіяти з вашими серверами DNS і DHCP. Вам доведеться вручну виправляти будь-які виявлені проблеми. Він має привабливий користувальницький інтерфейс на основі інформаційної панелі з кольоровим кодом статусу, а також має історичні тенденції та звіти про події.

2 — Менеджер IP-адрес SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ)

Для більш повного інструмента корпоративного рівня, SolarWinds IP Address Manager може бути саме тим, що вам потрібно. Він починається там, де зупиняється функція відстеження IP-адрес. Це повнофункціональний інструмент керування IP-адресою, який не має жодних обмежень безкоштовного інструменту. Це може керувати до 2 мільйонів IP-адрес, достатньо для найбільших середовищ.

Хоча він не включає можливості DHCP або DNS, диспетчер IP-адрес буде взаємодіяти з вашими існуючими серверами DNS і DHCP, що робить його справжнім рішенням DDI. Звичайно, інструмент має автоматичне відстеження IP-адреси. Якби його не було, його б не було б у цьому списку. Він автоматично відстежуватиме ваші підмережі, щоб ви завжди знали, як використовуються IP-адреси. Система попередить вас про конфлікти IP-адрес, вичерпані області дії та невідповідність записів DNS.

Інструмент інтегрується з серверами DHCP від ​​Microsoft, Cisco і ISC і працюватиме з серверами BIND і Microsoft DNS. Ціна починається від 1 995 доларів США і залежить від кількості керованих адрес. Безкоштовна 30-денна пробна версія доступна, якщо ви хочете протестувати продукт перед його покупкою.

3 — Розширений IP-сканер

The Розширений IP-сканер має цікавий поворот. Інструмент працює на Windows і створений для Windows. Детальніше про це згодом. Це програмне забезпечення просто приймає діапазон IP-адрес як свій вхід. Ви також можете надати інструменту текстовий файл, що містить список IP-адрес. Інструмент сканує адреси та надасть вам список адрес, які відповідають. Але у вас є не тільки IP-адреси, інструмент також відображатиме ім’я кожного хоста, MAC-адресу та постачальника мережевого інтерфейсу.

Для хостів Windows, які виявляє інструмент, ви отримуєте набагато більше функцій. Наприклад, інструмент покаже список мережевих ресурсів. І клацання будь-якого спільного доступу відкриє його на вашому комп’ютері. Ви також можете розпочати сеанс віддаленого керування за допомогою RDP або Radmin або віддалено увімкнути комп’ютер Windows – за умови, що він пробудився від локальної мережі – або вимкнено.

4 — Angry IP Scanner

Angry IP Scanner — це багатоплатформний інструмент, який працюватиме в Windows, OS X і Linux. Цей інструмент може сканувати всі мережі або підмережі, а також діапазон IP-адрес або список IP-адрес у текстовому файлі. Він використовує Ping для пошуку IP-адрес, які відповідають, але він також розпізнає імена хостів і постачальників MAC-адрес, а також надає інформацію NetBIOS для хостів, які його підтримують. Цей інструмент також є сканером портів і може перерахувати відкриті порти на кожному хості, який відповідає.

  Що таке «Проект підключений дім через IP» для розумних будинків?

Angry IP scanner — це інструмент на основі графічного інтерфейсу, але є також версія командного рядка, яку ви можете використовувати. Це корисно для включення функцій інструмента у ваші сценарії. Результати відображаються на екрані у вигляді таблиці та можуть бути експортовані в декілька форматів файлів, таких як CSV або XML.

5 — мережевий сканер SoftPerfect

The Мережевий сканер SoftPerfect сканує діапазон IP-адрес і перелічує ті, які відповідають, разом з їх MAC-адресою, іменем хоста та часом відповіді. Його також можна використовувати як сканер портів і за бажанням вказуватиме, які IP-порти відкриті на кожному хості.

Як і в попередньому записі, для хостів Windows доступні додаткові функції. Цей інструмент, наприклад, відображатиме всі спільні ресурси на кожному хості. Відображатимуться навіть приховані акції. Він також може вказати, які облікові записи користувачів зараз підключені до кожного комп’ютера Windows. Крім того, інструмент дозволить вам віддалено отримувати доступ до комп’ютерів і віддалено виконувати команди. І, нарешті, ви можете транслювати повідомлення на виявлені комп’ютери.

6 — мережевий сканер LizardSystems

Основна відмінність від Мережевий сканер LizardSystems полягає в тому, що він базується на браузері. Він працює тільки в Windows і вимагає Internet Explorer. Що стосується його особливостей, то вони не залишають бажати кращого. Інструмент простий у використанні, він забезпечує високу продуктивність завдяки використанню багатопотокової обробки та масштабується. Насправді немає обмежень на кількість адрес, які ви можете сканувати.

Існує також чимало розширених функцій, таких як фільтрація результатів або настроювані перевірки статусу, які перевірятимуть будь-який вказаний вами порт. Він також отримає інформацію NetBIOS, а також перевірить права доступу до віддалених ресурсів. І якщо ви хочете маніпулювати результатами, ви можете експортувати їх у HTML, XML або текст.

7 — Сканер Bopup

Несподівано побачити в цьому списку продукт від B-Labs, оскільки компанія зазвичай спеціалізується на системах обміну повідомленнями. Насправді, його Сканер Bopup це єдиний інструмент адміністрування мережі. Це безкоштовний інструмент для операційної системи Windows.

Ці інструменти просканують вашу мережу та виведуть список усіх підключених пристроїв. Він відображає IP-адреси, імена хостів та MAC-адреси. Він також повідомить вам, чи відповідає веб-сервер на кожному хості, який він тестує. Ви можете деталізувати кожен хост, щоб переглянути додаткову інформацію, наприклад список доступних спільних ресурсів. Що стосується параметрів, інструмент дозволить вам точно вказати, які IP-адреси потрібно сканувати, і ви також можете встановити час очікування відповіді, щоб запобігти сповільненню процесу IP-адресами, які не відповідають.

8 — MyLanViewer Network/IP Scanner

The Мережевий/IP-сканер MyLanViewer це безкоштовний сканер IP-адрес для Windows, основним відмінним фактором якого є те, як відображаються результати. Замість таблиці зі списком IP-адрес і відповідних параметрів цей інструмент представляє результати в ієрархічному порядку. Це виглядає як ліва панель вікна Провідника Windows.

Цей інструмент сканує всю мережу, до якої підключено комп’ютер, на якому він запускався. Він покаже кожен хост-відповідач як вузол на деревоподібній структурі. Натискання знака плюс біля будь-якого запису відкриє додаткову інформацію про нього. Він відображає те саме доповнення даних, що й більшість інших інструментів.