Найкращі пошукові системи та інструменти штучного інтелекту, які можна використовувати для пошуку в Інтернеті

Традиційні пошукові системи допомагають вам знаходити відповідну інформацію, надаючи посилання на веб-сторінки, але інтеграція чат-ботів ШІ зробила революцію в цьому процесі. Пошукові системи та інструменти на базі штучного інтелекту використовують обробку природної мови та інші вдосконалені алгоритми, щоб зрозуміти мету та контекст пошуку та надати більш релевантні, персоналізовані та схожі на людські розмовні відповіді.

MAKEUSEOF ВІДЕО ДНЯ

Але які найкращі пошукові системи AI та інструменти веб-пошуку?

Інструмент

опис

Ключові особливості

Ціноутворення

Доступність

Сильні сторони

Обмеження

ChatGPT

Розмовний чат-бот AI від OpenAI

Обробка природної мови, людські відповіді, доступ GPT-4 (преміум)

20 доларів США на місяць для ChatGPT Plus

Інтернет, Android, iOS

Вражаюче розуміння мови, широкий спектр можливостей

Вихідні дані можуть бути непослідовними, доступ до даних у реальному часі обмежений

Microsoft Copilot

Пошукова система штучного інтелекту Microsoft на основі GPT-4

Розмовний пошук, доступність між платформами, допомога в написанні та кодуванні

безкоштовно

Веб, мобільні програми, Microsoft 365

Повна інтеграція з продуктами Microsoft, різноманітні можливості

Потенційні проблеми з конфіденційністю, обмежені можливості налаштування

Близнюки (Бард)

Чат-бот Google зі штучним інтелектом і генеративний пошуковий інструмент

Точні відповіді, генерація зображень/тексту, інтеграція з сервісами Google

безкоштовно

Інтернет, Android, iOS (через додаток Google)

Доступ до великої кількості даних Google, персоналізований пошук

Початкові проблеми з надійністю, обмежена доступність

ШІ здивування

Механізм розмовної відповіді на основі AI

Стислі, добре цитовані відповіді, мінімізовані галюцинації ШІ, функція Pro Search

Безкоштовний обмежений преміум-пошук

Інтернет, Android, iOS

Надійний для дослідження, повне цитування

Обмежені можливості, крім пошуку та запитань і відповідей

You.com

Пошукова система AI, орієнтована на конфіденційність

Настроювані режими пошуку, персоналізовані результати, захист конфіденційності, творчі інструменти

Доступні безкоштовні преміум-плани

Інтернет, Android, iOS

Сильний фокус на конфіденційності, постійне навчання, різноманітні функції

Відповіді на версії безкоштовного пошуку можуть бути відсутніми, посилатися на стару інформацію

Доречно почати цей список із чат-бота зі штучним інтелектом, який став ініціатором широкого впровадження розмовних пошукових систем на основі штучного інтелекту. ChatGPT від OpenAI здобув величезну популярність з моменту свого запуску завдяки здатності обробляти запити та надавати відповіді, що звучать як людина.

Преміум-підписка ChatGPT Plus 20 доларів на місяць пропонує кілька переваг, зокрема доступ до Інтернету та пошук. Це надає вам доступ до більш релевантної, точної та актуальної інформації, серед інших функцій, таких як GPT-4, спеціальні GPT, створення зображень DALL-E 3, а також пріоритетний доступ до нових функцій.

У лютому 2023 року Microsoft представила Bing AI, передову пошукову систему зі штучним інтелектом на базі моделі штучного інтелекту OpenAI GPT-4, щоб покращити пошук. Пізніше у 2023 році Microsoft перейменувала Bing Chat у Copilot, відкривши свою інноваційну технологію AI для інших систем, крім Bing.

Досвід пошуку в Copilot схожий на його попередника, Bing AI Chat. Він відповідає в розмовному форматі з довідковими джерелами, які ви можете досліджувати для отримання додаткової інформації. Ви можете поставити додаткові запитання, щоб уточнити пошук і отримати більш персоналізовані результати. Окрім пошуку, ви можете використовувати Copilot для написання есе, електронних листів або рядків коду, створення зображень, здійснення покупок тощо.

Однак те, що відрізняє цей компаньйон зі штучним інтелектом, так це його доступність на різних платформах і пристроях, зокрема Copilot для Android та iOS, Copilot у Microsoft Edge і Copilot у програмах Microsoft 365.

Раніше відомий як Bard, Gemini — це чат-бот Google зі штучним інтелектом і інструмент генеративного пошуку. Перші випуски Bard і Gemini були затьмарені суперечками. Bard припустився фактичних помилок у своїй першій демонстрації, і хоча ребрендинг і відродження Gemini продемонстрували значні покращення та надійність, її функцію створення іміджу звинуватили в расових упередженнях та інших проблемах.

Однак, окрім цих проблем, ви можете використовувати розширення Gemini для доступу до інформації з Google Workspace, YouTube, Google Maps тощо. Наприклад, ви можете використовувати команду @Gmail для пошуку певних електронних листів у папці «Вхідні» або @Google Диск для доступу до певних файлів у вашому обліковому записі. Це дає вам більш персоналізований пошук. Крім того, ви також можете використовувати Gemini замість Google Assistant на своєму пристрої Android.

Якщо ви шукаєте один із найкращих генеративних інструментів штучного інтелекту з точною та цитованою інформацією в реальному часі, щоб допомогти вам у дослідницькому завданні, Perplaxity AI — чудовий вибір. Perplexity.ai — це система розмовних відповідей на основі штучного інтелекту, яка надає стислі та добре цитовані відповіді на основі ваших запитів, усуваючи необхідність переходити від одного посилання до іншого, щоб знайти відповідну інформацію в традиційній пошуковій системі.

На відміну від інших чат-ботів штучного інтелекту, які часто дають неточні відповіді, використання Perplexity.ai є одним із найкращих способів мінімізувати галюцинації штучного інтелекту (схильність моделей штучного інтелекту створювати інформацію), що робить його надійним пошуковим інструментом ШІ для досліджень. Крім того, ви можете перемкнути його функцію Pro Search, щоб отримати більш вичерпні та точно налаштовані відповіді на основі ваших уподобань, але безкоштовна версія обмежена п’ятьма пошуковими запитами на день.

You.com є чудовим вибором, якщо ви шукаєте настроювану, але орієнтовану на конфіденційність пошукову систему на основі ШІ. Його підхід, зосереджений на конфіденційності, допомагає вам уникнути бомбардування спеціальними оголошеннями. У той же час його здатність постійно вивчати вашу історію пошуку дозволяє з часом надавати більш персоналізовані результати пошуку.

You.com надає кілька режимів пошуку, зокрема Smart для швидких і лаконічних відповідей із джерелами, Genius для детальних пояснень і детальних відповідей і Research для вичерпних відповідей із широким цитуванням джерел. Нарешті, ви також можете використовувати You.com для створення зображень і написання есе, електронних листів, блогів тощо.

Незважаючи на те, що традиційні пошукові системи справляються з гідною роботою, надаючи інформацію на основі ваших запитів, іноді може бути неприємно та довго шукати численні посилання, щоб знайти потрібну інформацію. Завдяки пошуковим системам на основі штучного інтелекту, подібним до тих, які ми згадали, ви можете покращити свій досвід перегляду, насолоджуючись більш персоналізованими відповідями в розмовному форматі.