Найкращі аналізатори WiFi для спостереження за невидимим (Windows, iOS та Android)

Бездротові мережі є всюди. І з розумом. Адже вони – мрія, яка втілилася в життя. Пройшли ті часи, коли розміщення обладнання було обмежене розташуванням мережевих роз’ємів. Але це приносить новий виклик, коли справа доходить до управління мережами. Бездротові мережі невидимі, і кожному, кому доручено керувати ними, знадобляться відповідні інструменти. І найважливішим інструментом, який можна придумати для цього завдання, є аналізатор WiFi. Деякі з них доступні безкоштовно і для кількох платформ. Коли справа доходить до бездротових мереж, особливий інтерес представляють аналізатори, які працюють на портативних пристроях, таких як смартфони або планшети, оскільки їх можна принести в будь-яке місце для аналізу на місці. Читайте далі, оскільки ми розкриваємо 10 найкращих безкоштовних аналізаторів WiFi для Windows, iOS та Android.

Але перш ніж ми повідомимо вам про найкращі безкоштовні аналізатори WiFi, почнемо з того, що розглянемо аналізатори WiFi в цілому, що вони собою представляють і для чого їх можна використовувати. Спробуємо відповісти на актуальне питання: навіщо він мені потрібен? Ми також пояснимо, що таке теплові карти. Як ви побачите, вони можуть стати в нагоді при плануванні розгортання або розширення Wi-Fi.

Потім ми зануримося в суть нашої теми. Ми знайшли чотири чудові безкоштовні аналізатори WiFi для Windows, три для iOS і стільки ж для Android. І для кожного запису в нашому списку ми дамо вам короткий огляд продукту та його найкращих характеристик.

Аналізатори WiFi 101

Термін WiFi Analyzer досить широкий і загальний. У найпростішій формі все, що можна використовувати для аналізу трафіку, даних та/або сигналів WiFi, можна назвати аналізатором WiFi. Тому важко пояснити, що це таке. Здається, що кожен розробник такого програмного забезпечення має своє уявлення про те, що воно таке і яким воно має бути. У найпростішій формі аналізатор WiFi — це інструмент, який дозволить вам «бачити» мережі WiFi. В одному місці може бути кілька мереж WiFi, кожна з яких використовує інший SSID. Аналізатор WiFi перелічить доступні SSID і, в більшості випадків, силу сигналу кожного SSID.

Деякі аналізатори WiFi підуть далі і виявлять джерело перешкод, які можуть заважати вашому WiFi-з’єднанню. Вони є дуже корисним інструментом діагностики та планування. Аналізатори WiFi будуть збирати дані про всі мережі WiFi, які вони можуть знайти, і відображати цю інформацію в корисний спосіб. Насправді, спосіб подання даних, ймовірно, є тим, де є найбільші відмінності між аналізаторами WiFi.

Більшість аналізаторів WiFi будуть мати якийсь візуальний дисплей, що представляє різні мережі WiFi. Інші нададуть дані у форматі таблиці. Але який би ви не вибрали, усі вони дозволять вам побачити невидиме.

Є два способи роботи аналізаторів WiFi. Деякі будуть захоплювати радіохвилі WiFi, які випромінюють точки доступу WiFi, а інші підключатимуться до точок доступу за допомогою SNMP або інших засобів для зчитування важливих робочих даних. А найкращі з них поєднують обидві техніки, загалом забезпечуючи найвищий рівень деталізації.

Потреба в аналізаторі Wi-Fi

Причини, чому потрібен аналізатор WiFi, приблизно такі ж, як і причини потреби в будь-якому аналізаторі мережі. Перш за все, вони допомагають вам уважно стежити за тим, що відбувається. Вони також дуже корисні для допомоги у вирішенні проблем з вашими мережами WiFi.

Скажімо, наприклад, що ваші користувачі скаржаться на часте сповільнення або відключення в мережі WiFi. Зазвичай цьому є просте пояснення: щось – у більшості випадків інша мережа WiFi – заважає роботі мережі.

Це саме той тип проблеми, який аналізатор WiFi дозволить вам швидко визначити. Я використовував їх у минулому, щоб виявити, що сусідній орендар офісної будівлі, де були наші офіси, мав набагато потужнішу мережу Wi-Fi, яка працює на тому ж каналі. Як тільки я виявив цю проблему, я просто переналаштував точки доступу WiFi, щоб використовувати інший канал, і проблема зникла.

Інше використання аналізаторів WiFi — вимірювання розподілу сигналу по всьому вашому місцезнаходження, будь то будинок чи офіс. Сигнали Wi-Fi є радіосигналами, і, хоча вони можуть проходити крізь стіни – до певної міри – деякі будівельні конструкції можуть блокувати їх, можливо, не повністю, але достатньо, щоб ослабити їх за межі надійного використання. Завдяки аналізатору WiFi, що працює на якомусь портативному пристрої, можна пройтися по простору, щоб знайти слабкіші місця або навіть місця без покриття. Якщо ви плануєте розширити свою мережу WiFi, аналізатор WiFi допоможе вам визначити, куди додати нові точки доступу для найкращого покриття.

  Як переглянути всі збережені паролі Wi-Fi у Windows 10

А як щодо теплових карт WiFi?

Іншим дуже корисним інструментом для планування WiFi, а не для усунення несправностей, є той, який дозволяє створювати теплові карти WiFi. Коротше кажучи, теплова карта WiFi – це візуальне уявлення про те, як ваші точки доступу WiFi випромінюють свій радіосигнал. Він покаже вам, де сигнал найсильніший, а де найслабший.

Багато інструментів теплової карти є окремими інструментами, окремими від аналізаторів Wi-Fi, і вони зазвичай покладаються на дані опитування з вашої існуючої інфраструктури, тобто точок доступу, для створення теплової карти. Зазвичай вони дозволяють вам імпортувати план поверху вашого приміщення, де ви вказуєте розташування точки доступу, а програмне забезпечення опитує їх і створює візуальне уявлення про розподіл сигналу на плані поверху.

Багато постачальників обладнання Wi-Fi корпоративного рівня мають певну форму інструменту теплової карти, але одним з найкращих є продукт від SolarWinds, який не залежить від постачальників, який влучно називається SolarWinds Heat Map. Він є частиною флагманського продукту SolarWinds: Network Performance Monitor – або NPM – набір дуже корисних інструментів керування мережею. Починаючи з ціною трохи нижче 3000 доларів, інструмент доступний далеко не всім, але ви отримуєте набагато більше, ніж просто теплову карту. Ви можете знайти всю інформацію про моніторинг продуктивності мережі SolarWinds, відвідавши веб-сайт SolarWinds.

Повернувшись до теплової карти SolarWinds, інструмент дозволить вам створювати власні бездротові теплові карти, які допоможуть вам знайти мертві зони, де з’єднання погане або відсутнє. Інструмент опитує ваші точки доступу, щоб прочитати їх силу сигналу та вказати якість з’єднання в будь-якому місці. Інструмент покладе теплову карту на план поверху вашого розташування, який ви можете імпортувати або створити, щоб дати вам реальний фізичний огляд ситуації.

4 найкращих аналізатора Wi-Fi для Windows

Досить теорії; настав час перейти до наших коротких оглядів найкращих аналізаторів WiFi. Ми починаємо з чотирьох інструментів Windows. Чому Windows? Оскільки це все ще найпоширеніша ОС, яку використовують адміністратори мережі. Windows також є платформою, для якої створені найкращі аналізатори WiFi, і ми хотіли запропонувати вам найкраще.

1. WiFi-монітор SolarWinds (БЕЗКОШТОВНА ПРОБНА ОПЕРАЦІЯ)

SolarWinds, той самий постачальник, який приніс нам згадане раніше програмне забезпечення Heat Map, добре відомий тим, що створює одні з найкращих інструментів керування мережею. Один з цих інструментів називається SolarWinds WiFi Monitor. Як і попередній продукт, це частина програмного забезпечення Network Performance Monitor від SolarWinds.

Монітор Wi-Fi SolarWinds є одним із найкращих, які ви можете знайти. Він виявить і відстежить ваші точки бездротового доступу та додасть їх до моніторингу продуктивності мережі SolarWinds. Інструмент також створить теплові карти. Насправді, це інструмент Heat Map, який зробить це, як ми пояснювали раніше, але і WiFi Monitor, і Heat Map є компонентами Network Performance Monitor, флагманського продукту Solarwinds.

Але понад усе, SolarWinds WiFi Monitor дозволить вам контролювати бездротову інфраструктуру. Моніторинг роботи мережі SolarWinds Network Performance Monitor Wi-Fi дозволить вам налаштувати сповіщення, відстежуватиме вашу інфраструктуру та створюватиме звіти щодо багатьох аспектів, таких як IP-адреси, тип пристрою, SSID, використовувані канали та кількість підключених клієнтів. Деталі клієнта включають ім’я клієнта, SSID, IP-адресу, MAC-адресу, індикацію потужності отриманого сигналу (RSSI), час підключення, швидкість передачі даних, а також отримані та передані байти.

Як і більшість програмного забезпечення SolarWinds, безкоштовну 30-денну тестову версію Монітора продуктивності мережі, включаючи монітор WiFi і теплову карту, можна завантажити з веб-сайту SolarWinds.

2. NetSpot

NetSpot є ще одним з найкращих аналізаторів WiFi на ринку. Спочатку створений для платформи Mac, інструмент був перенесений на Windows. Він збиратиме дані з ваших точок доступу, включаючи ширину каналу, до MAC-адреси, якість сигналу та навіть шифрування мережі, забезпечуючи найкращу видимість у вашій бездротовій мережі.

  Що я можу зробити з помилкою "Не вдається підключитися до камери" на моєму Android

Детальна теплова карта NetSpot є однією з найкращих функцій продукту, але вона не зупиняється на досягнутому. Інструмент, наприклад, допоможе вам оцінити перешкоди WLAN. Ще однією сильною стороною цього інструменту є його звіти, які поєднують простоту використання з безпрецедентною глибиною інформації.

NetSpot, можливо, є єдиним інструментом, який ми знайшли настільки ж гарним як для домашніх користувачів, так і для професійного адміністратора. Насправді він доступний у двох версіях: домашня ціна трохи нижче 50 доларів і професійна приблизно за 150 доларів.

3. Акриловий Wifi

Акриловий Wi-Fi це, мабуть, найкращий безкоштовний аналізатор WiFi для Windows. Це сканер бездротової мережі, який виконує детальний аналіз безпеки та покриття для мереж WiFi зв’язку за дуже короткий час. Це програмне забезпечення дозволить вам відсканувати точки доступу та створити таблицю з усіма відповідними деталями. Основні показники, такі як MAC-адреса, SSID, RSSI, канал і постачальник, включені в цю таблицю. Інструмент також має режим моніторингу, де він буде відстежувати окремі мережеві пакети, які ви можете використовувати для пошуку прихованих мереж.

Проте, коли ми сказали, що інструмент безкоштовний, це було трохи напружено. Персональна версія інструмента безкоштовна (лише для особистого використання), але вона також доступна у професійній версії та версії для правоохоронних органів. Також є окреме програмне забезпечення Acrylic Heat Map, яке ви можете додати до свого пакету.

4. InSSIDer

Щодо ціни, InSSIDer це хороша пропозиція, але це також чудовий продукт. Не дозволяйте цьому сповільнюватись, ціна менше 20 доларів США. Це дуже потужний засіб. Він витягне всі доступні дані з вашої точки доступу і дозволить вам переглядати все, від типу шифрування до потужності сигналу та каналу.

І InSSIDer — це не тільки один із найдешевших аналізаторів WiFi, але й один із найпростіших у використанні. Його користувальницький інтерфейс дозволяє клацнути певну мережу Wi-Fi, щоб показати спадне меню з інформацією, яка може бути відображена про неї. Ви можете вибрати між SSID, сигналом, каналом або типом мережі. Цей простий користувальницький інтерфейс є щедрою для нових користувачів, але професійні адміністратори можуть вважати його дещо обмеженим. Цей інструмент, можливо, краще підходить для домашніх мереж або невеликих бізнес-мереж.

3 найкращих аналізатора Wi-Fi для iOS

Якщо ви хочете взяти свій аналізатор WiFI на місцевість і подивитися, що відбувається «на місці», вам потрібен якийсь портативний аналізатор. Ось чому вони створюють аналізатори, які працюють на портативних пристроях – смартфонах і планшетах – наприклад, ці три вибору для iOS.

1. Аналізатор мережі

Не дивлячись на свою досить невиразну назву, Аналізатор мережі є одним з найкращих для iOS. Зрозуміло, що він створений з метою допомогти користувачам визначити проблеми та знайти рішення. Інструмент дозволить вам переглядати силу сигналу, затримку, відключення, швидкість завантаження та завантаження. Також є вбудований сканер Wi-Fi, який буде виявляти пристрої бездротової мережі поблизу.

Інструмент також сподобається досвідченим адміністраторам. Він може не тільки збирати інформацію про навколишні мережі, але також може похвалитися деякими досить корисними інструментами для усунення несправностей мережі. Наприклад, є функція пошуку DNS і інструмент ping, вбудований прямо в неї. Це не безкоштовна програма, але вона обійдеться вам лише в скромні $3,99. За таку низьку ціну, хто може дозволити собі обійтися без нього?.

2. WiFi Explorer

Ви можете використовувати WiFi Explorer додаток для сканування, моніторингу та усунення несправностей бездротових мереж. Інструмент дозволить вам усунути конфлікти каналів або перекриття сигналів, а також визначити проблеми конфігурації, які можуть вплинути на підключення та продуктивність бездротових мереж. Це дасть вам уявлення про такі відомості про мережу, як назва (SSID), MAC-адреса (BSSID), виробник пристрою, потужність сигналу (RSSI), шум, канал, діапазон, конфігурація безпеки, підтримувані швидкості передачі даних та багато іншого.

Інструмент може масштабуватися від дому до невеликого офісу до корпоративних мереж. Він має простий у використанні інтуїтивно зрозумілий інтерфейс користувача і підтримує діапазони частот 2,4 ГГц і 5 ГГц, а також канали 20, 40, 80 і 160 МГц. Він працюватиме з будь-якими мережами 802.11a/b/g/n/ac/axe.

  Високе використання пам’яті Microsoft Photos.exe (ВИРІШЕНО) у Windows 10

3. Додаток Fing

The Додаток Fing це безкоштовна програма аналізатора WiFi. Він має кілька корисних компонентів, таких як сканер WiFi, засіб перевірки підключення до Інтернету, сканер підмережі та сканер портів. Він навіть має деякі інструменти виявлення вторгнень. Це багато функцій, які ви можете носити в долоні, і це може допомогти вам швидко визначити та вирішити проблеми з вашою бездротовою мережею.

Fing користуються мільйонами користувачів по всьому світу, і за ним стоїть дуже активна спільнота. Програма часто оновлюється через App Store, що гарантує, що ви завжди можете мати найновіші функції та виправити помилки. І через його величезну популярність і базу користувачів, існує також маса онлайн-підручників і документів про те, як використовувати інструмент і отримати від нього максимум користі.

3 найкращих аналізатора Wi-Fi для Android

Якщо ви віддаєте перевагу Android, а не iOS, не хвилюйтеся, для цієї платформи також є кілька чудових аналізаторів WiFi. МИ обшукали ринок і принесли вам три найкращі, які ми могли знайти.

1. Аналізатор Wi-Fi

Шукаючи аналізатор WiFi для Android, Аналізатор WiFi зазвичай це перше ім’я, яке з’являється. З понад 10 мільйонами інсталяцій це один популярний інструмент. На цю популярність теж є причина: інструмент хороший. Інструмент сканує хвилі, визначить сусідні мережі та створить візуальне уявлення поточної ситуації.

Але це візуальне зображення не просто гарне, воно також корисне і дозволить вам, наприклад, швидко визначити перенасичені канали. На його головному екрані в режимі реального часу відображатиметься потужність сигналу кожної мережі, яку вона може знайти. Він також може відображати графік потужності сигналу з часом. Ви також можете зосередитися на одній певній мережі та побачити живий індикатор сили сигналу. Якщо ви не графічний тип, ви також можете переглянути мережеві дані у вигляді таблиці.

Це безкоштовна програма з підтримкою реклами, тому вам доведеться впоратися з рекламою на екрані, але це просто маленькі банери, які відображаються внизу екрана. Якщо ваш мобільний пристрій не має дуже маленький екран, вони не будуть бути проблемою.

2. OpenSignal

OpenSignal є, можливо, найбільш універсальними програмами в цьому короткому списку. Його детальна карта є досить унікальною. Він не просто аналізуватиме сигнали WiFi, він може відображати фізичну карту найближчих точок доступу Wi-Fi і веж стільникового зв’язку від вашого постачальника послуг, щоб показати, де якість з’єднання найкраща

OpenSignal, можливо, найкращий для користувачів, які хочуть відстежувати й оптимізувати покриття свого Wi-Fi та мобільного сигналу. Але це також чудовий аналізатор Wi-Fi. Він може збирати основну інформацію про бездротову мережу, що нормально, якщо ви просто шукаєте основи. Додаток доступний безкоштовно і не підтримується рекламою.

3. ManageEngine WiFi Analyzer and Surveyor

The WiFi Analyzer та Surveyor від ManageEngine є досить корисним програмним забезпеченням. Ви можете використовувати його для ефективного моніторингу сили сигналу та відображення графіків каналів у всіх доступних мережах WiFi. Конкретно, ви можете використовувати його монітор WiFi для виявлення повільних мереж WiFi, виявлення перешкод каналу та слабкого сигналу. Ви також можете використовувати вбудований у програму сканер WiFi для пошуку всіх мереж WiFi у вашому середовищі.

Використовуючи режим геодезиста, WiFi Analyzer та Surveyor також можуть досліджувати силу сигналу мереж WiFi. Інші функції дозволяють, наприклад, експортувати звіти теплові карти та звіти про силу сигналу результатів опитування з програми. Потім ви можете використовувати ці звіти де завгодно. Це дуже хороший безкоштовний додаток, який навіть не підтримується рекламою.

Висновок

Незалежно від того, який аналізатор Wi-Fi ви виберете, кожен із наших десяти варіантів надасть вам велику кількість інформації про ваші бездротові мережі. Цю інформацію можна використовувати для налагодження, усунення несправностей, розширення або навіть планування інфраструктури Wi-Fi. Деякі з них є повнофункціональними інструментами, а інші можна порівняти зі швейцарськими армійськими ножами, які пропонують багато зменшених, але все ще корисних інструментів у комплекті. Більшість адміністраторів зазвичай використовують повнофункціональний настільний WiFi Analyzer і портативний. З багатьма продуктами, які є безкоштовними або мають безкоштовну пробну версію, немає причин, чому ви не можете спробувати кілька з них, перш ніж вирішити, який з них використовувати в довгостроковій перспективі.