Найкращий Wi-Fi канал 5 ГГц для вашого маршрутизатора [December 2020]

Categories:

Більшості людей усі Wi-Fi можуть здатися однаковими. Поки ваш маршрутизатор належним чином підключений до Інтернету, мережа — це мережа, що дозволяє вам транслювати Netflix, перевіряти Facebook, надсилати електронні листи та все, на чому ви побудували своє онлайн-життя. Тим не менш, ті, хто знає, знають, що в мережу входить багато технологій, і залежно від того, як ви налаштуєте апаратне та програмне забезпечення свого сигналу WiFi, ви можете покращити свій досвід за допомогою більш високої швидкості та надійнішого з’єднання.

Діапазони Wi-Fi значно впливають на роботу вашої мережі. Діапазон Wi-Fi 5 ГГц — який, щоб бути абсолютно зрозумілим, дуже відрізняється від розгортання мережі 5G, яку просуває ваш оператор, — набагато кращий, ніж діапазон 2,4 ГГц, який використовував виключно ваш маршрутизатор. Він швидший, може передавати набагато більше даних за менші проміжки часу та має більше доступних каналів. Це робить точне налаштування маршрутизатора не просто можливістю, а й необхідною.

Вибрати правильний канал для вас не так просто, як просто вибрати параметр за замовчуванням. Багато уваги приділяється вибору правильного каналу для мереж 5 ГГц, і якщо ви готові вибрати правильний для себе, ви прийшли до правильного посібника.

Канали на частоті 5 ГГц

У той час як стара мережа 2,4 ГГц має лише три доступних канали, більш сучасна мережа 5 ГГц має понад 20 каналів. Канали на частоті 5 ГГц розділені на чотири діапазони, які призначені для різних типів користувачів. Ось короткий виклад кожного діапазону, перш ніж ми перейдемо до процесу вибору та міркувань.

  Як вимкнути комп'ютер з телефону

УНІІ-1

Починаючи знизу, чотири нижчі канали на частоті 5 ГГц спільно називаються забороною UNII-1 d. Канали 36, 40, 44 і 48 складають список. Цей діапазон охоплює частоти від 5150 МГц до 5250 МГц. Переважна більшість пристроїв працює на одному з цих чотирьох каналів. Вони призначені для загального домашнього використання, і ви можете отримати до них вільний доступ у будь-який час.

Хоча ці канали часто є найпопулярнішим вибором для користувачів, що призводить до певної кількості заторів, для цього є причина. Це, безумовно, найкращі канали для використання вдома, і є способи пом’якшити ризики перевантаження мережі. Обов’язково використовуйте надійний пароль, щоб уникнути небажаних гостей, і подумайте про від’єднання пристроїв, які ви не використовуєте.

УНІІ-2

Розділ UNII-2 також містить чотири канали – 52, 56, 60 і 64. Вони займають смугу пропускання від 5250 МГц до 5350 МГц. Цей діапазон також називають UNII-2A. Діапазон UNII-2B знаходиться між 5350 МГц і 5470 МГц. Розширений діапазон UNII-2C/UNII-2 знаходиться між 5470 МГц і 5725 МГц. Цей діапазон включає канали від 100 до 140. Щоб використовувати цей діапазон, ваш пристрій має бути обладнаний динамічним вибором частоти (DFS) і керуванням потужністю передачі (TPC). Це гарантує, що він не заважає роботі метеостанцій, радарів і військових пристроїв.

УНІІ-3

UNII-3 або UNII- Верхній діапазон коливається від 5725 МГц до 5850 МГц. Він містить такі канали: 149, 153, 157, 161 і 165. Через перекриття частот, призначених для діапазону ISM (промисловий, науковий і медичний), його часто називають UNII-3/ISM діапазон. Якщо ви збираєтеся використовувати канали в цьому діапазоні, вам знадобиться мати SPF і TPC на вашому пристрої.

  Декодування оглядів процесора: Посібник для початківців з умов процесора

УНІІ-4

Найвищий регіон називається UNII-4 або DSRC/ITS. DSCR розшифровується як спеціалізована служба зв’язку на короткі відстані. Канал 165 є найнижчим у цьому регіоні. Канали цього діапазону зарезервовані для ліцензованих радіоаматорів і DSRC. Не рекомендується використовувати ці канали, навіть якщо ваш пристрій може їх використовувати.

Що я повинен врахувати?

Маючи повне розуміння того, як працюють ці канали пропускної здатності 5 ГГц, настав час вибрати найкращий. Хоча канали UNII-1 вважаються найкращими для більшості споживачів, перед тим, як заблокувати свій канал, потрібно багато зважати. Від розміру вашого будинку до перешкод від навколишніх антен, ось що вам потрібно враховувати.

Втручання

Найпоширенішою причиною повільного Інтернету та заморожених сторінок є перешкоди. Існує два типи перешкод: перешкоди, які виникають від інших пристроїв Wi-Fi, і перешкоди, які виникають від інших електронних пристроїв, які не використовують Wi-Fi. Наприклад, у вас можуть бути пристрої, які можуть заважати вашому сигналу WiFi, навіть якщо вони не використовують сигнал WiFi.

Розширені канали UNII-2 і UNII-2 мають найменшу кількість перешкод з усіх. Це канали від 52 до 140. Однак для них вам знадобляться TCP і DFS. Далі пристрої, що використовують канали UNII-1, здебільшого не здатні виробляти сигнали, які можуть створювати сильні перешкоди. Тому вони займають низькі місця в таблиці перешкод.

Канали в діапазоні UNII-3, як правило, мають найбільші проблеми з перешкодами. Як і для каналів UNII-2, для їх використання вам знадобляться TCP і DFS.

Трафік каналу

Далі ви повинні подумати, скільки трафіку на каналі, перш ніж підключитися. Якщо користувачів небагато, це може бути хорошим варіантом. Однак, якщо перешкоди сильні, вам краще працювати на каналі із завантаженим каналом зі слабкими перешкодами. Ось чому серія UNII-1, як правило, є найкращим вибором.

  Як перевірити кеш гри Steam

У людних районах ви можете вивчити кожен доступний канал і перейти до каналу з найменшим трафіком. Якщо ситуація дуже погана, ви можете погодитися зі своїми сусідами.

Розташування

Залежно від того, де ви живете, ви повинні знати закони та правила щодо використання каналів 5 ГГц. У більшості країн світу, включаючи США та Канаду, канали UNII-1 рекомендовані для загального використання. У США ви можете використовувати канали із спектрів UNII-2 і UNII-3, але діють певні обмеження. Оскільки діапазон UNII-3 дозволяє використовувати більш потужні пристрої, є більша ймовірність, що ви отримаєте сильні перешкоди, якщо виберете канал UNII-3.

DFS

У Сполучених Штатах і більшій частині світу вам знадобиться динамічний вибір частоти, якщо ви хочете підключитися до каналу UNII-2 або UNII-2E. DFS прослуховує радари і дозволить вам підключитися до каналу, лише якщо на ньому немає радарів. Зазвичай час сканування становить 30 секунд.

Який вирок?

Під час пошуку найкращого каналу 5 ГГц для свого пристрою ви повинні вибрати канал із низьким рівнем перешкод і низьким трафіком. Якщо ви збираєтеся кудись вище діапазону UNII-1, рекомендується мати DFS і TCP на вашому пристрої. І знову ж таки, якщо вам не потрібно швидше, ніж 450–600 Мбіт/с, які пропонує 2,4 ГГц, можливо, не варто турбуватися про перехід на 5 ГГц.

Ви змінили Wi-Fi з 2,4 ГГц на 5 ГГц? Ви помітили різницю? Розкажіть нам про свій досвід у коментарях нижче!