Найкращий спосіб зменшити ризик для хмари

| | 0 Comments| 8:26 AM
Categories:

Багатохмарні обчислення — це стратегія проектування хмарних систем, де ви використовуєте послуги від кількох хмарних постачальників.

Ви можете використовувати поєднання двох або більше публічних хмар, двох або більше приватних хмар або комбінацію обох. Оскільки різні постачальники хмарних послуг пропонують програмні рішення, орієнтовані на конкретні робочі навантаження, ви можете використовувати мультихмарні обчислення, щоб вибрати найкращі з них, які відповідають вашим потребам.

Хмарні обчислення дозволяють розміщувати код програми та бізнес-дані на віддалених серверах у різних частинах світу. Таким чином, вам не доведеться керувати власною апаратною інфраструктурою та підтримувати її. Додайте до цього той факт, що ви можете швидше обслуговувати своїх клієнтів із географічного розташування, яке знаходиться поблизу них.

Хмарні постачальники — це компанії, які надають вам віртуальні ресурси для хмарних обчислень. Серед популярних хмарних постачальників – Amazon Web Services (AWS), Google Cloud Platform (GCP) і Microsoft Azure.

Мультихмарні обчислення проти гібридних хмарних обчислень

Отже, чим саме мультихмара відрізняється від гібридної хмари? Щоб дійти до цього, давайте спочатку зрозуміємо, що таке гібридна хмара.

У гібридній хмарі ви поєднуєте публічну хмару з приватною хмарою. Крім того, ви також можете включити свою локальну інфраструктуру. Для того, щоб така установка справді розглядалася як гібридна хмара, публічні та приватні хмарні рішення можуть бути тісно пов’язані між собою. Це створює обчислювальне рішення з високим ступенем зв’язку, яке поводиться як єдиний блок.

Терміни багатохмарна та гібридна хмара часто використовуються як синоніми. Оскільки різні організації мають різне робоче навантаження та інфраструктурні процеси, не існує єдиної структури, яка б визначала обидва. Щоб спростити речі, подумайте про це так: у мультихмарі ви переважно використовуєте програмні послуги від двох або більше постачальників загальнодоступних хмарних послуг. Наприклад, використання бази даних з одного та шини обміну повідомленнями з іншого. У гібридній хмарі ви розгортаєте загальні робочі навантаження та програми у своїй приватній хмарі, а також у публічній хмарі.

Як правило, кілька хмарних постачальників або хмарних середовищ не пов’язані напряму в моделі розгортання кількох хмар. Однак для гібридної хмари об’єднуються різні хмари, а також ваша власна ІТ-інфраструктура.

Переваги мультихмарних обчислень

Тепер, коли ви знаєте, що таке багатохмарні обчислення, давайте обговоримо головні переваги, які ви отримаєте, якщо підете на це.

#1. Вибирайте з найкращих

Ви маєте можливість спробувати різних постачальників хмарних послуг, які пропонують подібні рішення, і вибрати ті, які найкраще відповідають вашим потребам. Крім того, ви можете комбінувати хмарні рішення від різних постачальників публічних хмар. Використовуючи це, ви можете оптимізувати свій стек технологій.

  Як оновити драйвери графічного процесора (Повний посібник)

#2. Без проблем із блокуванням постачальника

Оскільки ви не використовуєте послуги від одного постачальника хмарних технологій, вам не потрібно турбуватися про блокування постачальників. Ви можете вільно використовувати рішення від інших постачальників, якщо це краще підходить для вашого випадку використання. Більшість хмарних провайдерів тепер мають власну версію або службу для типових випадків використання. Будь то керовані бази даних NoSQL або віртуальні машини, ви можете випробувати різні варіанти та вибрати той, який найкраще відповідає вашому випадку використання та вимогам.

#3. Оптимізуйте витрати

Завдяки можливості випробувати різних хмарних постачальників та їхні рішення ви можете обрати найбільш економічно ефективні, які відповідають вашим вимогам. Додайте до цього той факт, що ви не маєте додаткових витрат на керування власною інфраструктурою. Хмарні постачальники також мають спеціальні ціни для підприємств. Ви можете перевірити різні доступні варіанти ціноутворення та вибрати той, який найкращий для вас.

#4. Використовуйте найновіші технології

Постачальники хмарних послуг постійно впроваджують інновації та вдосконалюють свої рішення. Це йде вам на користь, оскільки ви отримуєте останні інновації в технологіях. І якщо інший хмарний постачальник пропонує кращу версію тієї самої послуги, якою ви зараз користуєтеся, ви можете вільно її використовувати.

#5. Висока надійність

Оскільки у вас різні хмарні постачальники, немає єдиної точки відмови. Крім того, якщо послуга від одного постачальника не працює, ви можете перейти до подібної служби від іншого постачальника.

Очевидно, що розгортання стратегії мультихмарних обчислень має багато переваг. Але чи достатньо для підприємств прийняти цю модель?

Які підприємства потребують/повинні використовувати мультихмарність?

Ось правда: коли мова заходить про хмарні обчислення, не існує універсальних рішень. Пройшли ті часи, коли не було жодних варіантів, і підприємствам доводилося покладатися на все, що було доступно. Зараз є багато хмарних провайдерів, які пропонують новітні технології та передові рішення. Так чому б не використати найкраще з найкращого?

Якщо ви подивитеся на ціни для більшості хмарних служб, ви побачите, що завжди є окремий розділ для Enterprise Pricing. Це пояснюється тим, що підприємствам часто потрібні дуже спеціалізовані послуги для конкретних робочих навантажень. Ціни також є динамічними, зазвичай залежно від необхідної обчислювальної потужності та потужності. Завдяки підходу до багатохмарних обчислень ви можете порівняти подібні пропозиції від різних постачальників хмарних технологій і вибрати той, який є більш економічним.

Як корпоративний користувач ви також не хочете бути прив’язаними до одного постачальника. У випадку, якщо їхні служби не відповідають або ви не отримуєте необхідної продуктивності, ви не зможете багато чого зробити, якщо використовуєте одного хмарного постачальника. Однак це не так, якщо ви обираєте багатохмарну модель.

  11 найкращих внутрішніх камер відеоспостереження для вашого спокою

Ви також переміщуєте географічні кордони. Може статися так, що один хмарний провайдер не має своїх послуг у певному географічному регіоні. Як би ви обслуговували своїх клієнтів із цього регіону? Крім того, уряди часто застосовують закони про регулювання даних. Щоб повністю відповідати вимогам, ви маєте забезпечити дотримання правил захисту даних. З кількома постачальниками в багатохмарному обчислювальному середовищі ви можете працювати поза географічними обмеженнями.

Можливість географічно наблизити ваші послуги до кінцевих користувачів також є корисною для вашого бізнесу. Оскільки служби знаходяться в одному регіоні, це зменшує час, необхідний для обслуговування запитів, що надходять від користувачів. Наприклад, якщо ваші користувачі переважно зі США, краще, щоб ці запити обслуговувалися із сервера в США, а не з сервера у Великобританії.

Варіанти використання мультихмарних обчислень

#1. Окрема хмара для розробки та виробництва

Ваші служби, що працюють у вашому виробничому середовищі, які обслуговують реальних клієнтів і створюють бізнес для вашого підприємства, потребують більше обчислювальних ресурсів і ресурсів. З більшою обчислювальною потужністю зростає вартість. Порівняно з ним вимоги до ресурсів під час розробки чи тестування не такі вже й високі. Отже, якщо вам потрібно використовувати хмарні служби для обох, чому ви платите вищу ціну?

Наприклад, якщо ви використовуєте зарезервовані екземпляри EC2 від AWS для своїх робочих серверів, вам не знадобиться це під час розробки чи тестового середовища. Натомість можна отримати Digital Ocean Droplets коли вони вам потрібні. Роблячи це, ви значно заощадите кошти, скоротивши непотрібні ресурси.

#2. Виконання конкретних вимог

Може статися так, що вам знадобиться певна послуга від конкретного хмарного постачальника, оскільки вона відповідає вашим вимогам. Що ж, завдяки підходу до багатохмарних обчислень ви можете скористатися ним, навіть якщо ваші інші послуги надаються іншим постачальником.

Розглянемо випадок, коли більшість ваших робочих навантажень виконується в Azure. Однак вам потрібна високопродуктивна та керована база даних NoSQL. І буває так, що Amazon DynamoDB пропонує вам ідеальний набір функцій, а також оптимальне співвідношення ціни та продуктивності. Ви можете легко інтегрувати його у свою систему за допомогою мультихмарного підходу.

#3. Бути глобальним із більшою географією

Можливо, ви керуєте глобальною компанією, яка вимагає від вас бути в якомога більшій кількості географічних місць. У той же час ви повинні бути обережними з місцевими законами та правилами щодо даних.

Наприклад, запустіть соціальну мережу, як Instagram або TikTok. Для того, щоб ви якомога швидше обслуговували свій вміст, вам потрібен CDN або мережі доставки вмісту. Існують різні постачальники CDN Акамай, Cloudflareі Швидко. І деякі постачальники мають свою присутність у певних географічних місцях, де інших немає. Якщо ви зареєструєтесь у кількох постачальників, ви зможете швидше обслуговувати своїх користувачів.

  Як купити віртуальну землю в Метавсесвіті?

Проблеми мультихмарних обчислень

🔴 Управління складністю – з різними частинами вашої архітектурної головоломки стає важко керувати нею. Оскільки ви продовжуєте додавати різноманітні хмарні служби від різних постачальників, це стає дедалі складнішим. Різні хмарні рішення мають власний унікальний набір API та інструментів. Щоб керувати всіма ними, потрібно бути особливо обережним.

🔴 Інтеграція та передача даних. Можливо, вам буде важко безперебійно переносити дані програми з однієї хмарної служби в іншу. Ви повинні знати про різні формати даних і переконатися, що ви не надаєте жодних неавторизованих даних.

🔴 Моніторинг і можливість спостереження – хоча існують різні платформи для спостереження, моніторинг різних хмарних провайдерів та їхніх рішень є складним. Більшість із них мають власний стек моніторингу. Але вам захочеться мати єдину панель, на якій можна контролювати все.

🔴 Аварійне відновлення – хмарні служби від хмарних постачальників можуть вийти з ладу. І в такому разі не можна допустити, щоб ваш бізнес постраждав. Планування аварійного відновлення стає складним, якщо у ваш стек є кілька служб.

🔴 Управління безпекою – завдяки більшій кількості хмарних служб ви вразливі до більшої кількості кібератак. Тому безпека стає важливою. Існують різні типи кінцевих точок у підході до багатохмарних обчислень, і це ускладнює керування безпекою.

Використовуйте мультихмарні обчислення для своїх переваг

Мультихмарні обчислення з’явилися як нова хмарна стратегія для організацій. У цій статті я ознайомив вас із багатьма перевагами багатохмарних технологій, включаючи свободу вибору послуг від різних постачальників, оптимізацію витрат і підвищену надійність завдяки резервуванню.

Для підприємств гнучкість вибору спеціалізованих послуг, уникнення прив’язки до постачальника, вирішення географічних вимог і вимог відповідності робить мультихмарну пропозицію цінною пропозицією.

Завдяки обговореним перевагам і варіантам використання ви краще зрозумієте, наскільки мультихмарні технології можуть бути корисними для вашого підприємства. Однак важливо визнати проблеми, пов’язані з багатохмарними обчисленнями. Від управління складністю до підтримки безпеки під контролем, це вимагає додаткових зусиль і планування. Хоча нагороди значні, вони супроводжуються відповідальністю.

Розуміючи переваги та сценарії використання та вирішуючи проблеми, ви можете приймати обґрунтовані рішення щодо впровадження мультихмарних стратегій у власні процеси. Попит на обчислення, ресурси та послуги постійно зростає, а багатохмарні обчислення пропонують вам шлях гнучкості, стійкості та оптимізованої продуктивності.

Далі перегляньте найкращі платформи CNAPP для кращої безпеки в хмарі.