Найкращий менеджер паролів для вас

Менеджери паролів спрощують процеси зберігання та керування паролем. Це особливо корисно в епоху, коли ви можете мати багато облікових записів цифрових продуктів на кількох пристроях.

Однак у цій статті порівнюються два найпопулярніші: 1Password і LastPass.

Feature1PasswordLastPassSecurityНаскрізне шифрування під час передавання даних. Створено відповідно до життєвого циклу розробки безпеки Microsoft (SDL).256-бітне шифрування AES для даних у стані споживання. Перегляд коду вручну, моделювання загроз, статичний аналіз коду, динамічний аналіз і посилення системи.128 -розрядний секретний ключ у поєднанні з паролем для додаткового захисту. Програма винагороди за помилки для дослідників безпеки. Жодних порушень безпеки в записі. Ставлені випадки безпеки, включаючи атаки smurfing (2021) і порушення даних (2022). Спільна робота Спільні сховища для сімей, команд, і гості. Синхронізація для командної співпраці. Дозволи співкерівника для керування сховищами. Спільні папки з настроюваними дозволами. Гостьові облікові записи для спільного використання із зовнішніми сторонами. Параметри нагляду та керування для спільних облікових записів. Гнучка організація сховищ для бізнес-процесів. Інтеграція з існуючими технологіями (Enterprise). Автентифікація. Двофакторна автентифікація (2FA). Багатофакторна автентифікація (MFA) з мобільними push-повідомленнями та біометричними даними. Автоматичне заповнення імен користувачів, паролів і одноразових кодів доступу. Розширені функції MFA, такі як контекстна автентифікація, вхід без пароля, і більше.

Навіщо використовувати менеджери паролів?

З гнучким розвитком технологій багато компаній, що розвиваються, спільно використовують логіни між користувачами (зазвичай для зменшення витрат). Розробники програмного забезпечення та фахівці з безпеки створили програмне забезпечення для керування паролями для безпечного обміну унікальними складними паролями.

Передача паролів за допомогою небезпечних методів, наприклад, коли вони записуються чи зберігаються в електронних таблицях чи електронних листах, підвищує ризик натрапити на хакерів.

Щоб пояснити це в перспективі, витік даних у 2019 році в США коштував компаніям 8,19 мільйонів доларів, яких можна було б уникнути за допомогою менеджерів паролів. Використання менеджера паролів означає, що вам більше не потрібно запам’ятовувати паролі, оскільки програмне забезпечення їх зберігає. Крім того, ви можете використовувати інструменти, щоб створювати нові, допомагати вам заповнювати форми входу, а в інших випадках використовувати їх для застарілих цілей.

Окрім керування паролями, ви можете зберігати такі важливі дані, як номери кредитних карток, нотатки та номери ідентифікаційних карток. Ви також підвищите свою безпеку за допомогою менеджера паролів. Більшість менеджерів паролів для віддалених команд мають безпеку, схожу на банки з одним керуванням.

Про менеджери паролів

Менеджери паролів доступні незалежно від того, чи вас цікавить платна чи безкоштовна версія, хоча остання може мати деякі обмеження. Чудовий покращить ваші враження від входу та навіть сповістить вас, коли ваші паролі було зламано.

Перш за все, він має захистити ваше онлайн-життя в цифровому просторі. Давайте детально розглянемо два найкращі, 1Password і LastPass.

Що таке 1Password?

Запущений у 2005 році, 1Password виріс до понад 500 професіоналів у всьому світі. Керуючись переконанням, що кожен має доступ до безпеки в Інтернеті, команда розробників створює доступні додатки за допомогою новітніх технологій, що забезпечують конфіденційність і безпеку.

На момент написання статті понад 100 000 компаній довірили свою безпеку 1Password. Поєднуючи провідні в галузі технології безпеки та високоякісні заходи розробки програмного забезпечення, 1Password надає вам зручну обробку паролів.

Доступний у всіх операційних системах, включаючи Mac, Linux, Windows і командний рядок, 1Password ідеально підходить для підприємств. Незалежно від того, чи використовуєте ви індивідуальний або бізнес-план, 1Password підтримує мобільні програми для Android та iOS, які синхронізуються з версією для настільного комп’ютера, дозволяючи вам отримати доступ до своїх паролів на мобільному пристрої.

Надійна функціональність і деталізована модерація, які пропонує 1Password, підходять компаніям, командам і підприємствам. Ви можете скористатися сімейним планом, якщо у вас невеликий бізнес. У бізнес-версії ви маєте право на 5 ГБ пам’яті, необмежену історію паролів, журнал активності, рольовий доступ і певний рівень пріоритету від служби підтримки клієнтів.

Що таке LastPass?

LastPass — це простий у користуванні інструмент керування ідентифікацією, що використовує інновації в галузі хмарної безпеки. Сімейство LastPass складається з понад 800 професіоналів у всьому світі, 100 000 бізнес-акаунтів і понад 33 мільйони користувачів.

Дизайн LastPass Business спрощує керування паролями співробітників і дієвий контроль для адміністраторів. LastPass, доступний як розширення для браузера, надає сховище паролів, яке полегшує доступ до ваших програм. LastPass був визнано в 2021 році як «рішення для керування паролями року» в програмі нагород за прорив у галузі кібербезпеки.

На відміну від інших інструментів паролів, LastPass базується на хмарі, тобто вам не потрібно турбуватися про встановлення програм. LastPass доступний на Mac, Linux і Windows із розширенням для таких популярних браузерів, як Chrome, Safari, Internet Explorer, Microsoft Edge і Opera. Ці розширення покращують роботу користувача, але вони необов’язкові.

LastPass випускається в кількох версіях. Ви можете отримати доступ до безкоштовних, преміальних і сімейних версій, якщо вам потрібні невеликі потреби, багатофакторна автентифікація (MFA), Teams і Enterprise для бізнес-потреб. Ви також можете обрати рівень ідентифікації, який поєднує версії MFA та Enterprise.

1Password проти LastPass

За допомогою будь-якого з цих інструментів ви можете розпочати менш ніж за кілька хвилин і розпочати оптимізоване керування своїми паролями з покращеною цифровою конфіденційністю.

Безпека

Кожен менеджер паролів повинен мати засоби захисту для захисту вашого сховища паролів. Часто деякі механізми безпеки включають двофакторну автентифікацію (2FA), архітектуру з нульовим знанням і наскрізне шифрування.

1Пароль

Шифрування даних 1Password гарантує, що ніхто, крім вас, не зможе прочитати ваші дані, включно з розробниками продукту. Ваші дані захищені кількома механізмами. По-перше, наскрізне шифрування захищає ваші дані під час їх передачі до AgileBit і назад, забороняючи зловмисникам дізнаватися будь-що через перехоплення. Крім того, є 256-бітове шифрування AES, яке унеможливлює розшифровку ваших даних під час надсилання в 1Password. Усі ключі шифрування генеруються криптографічно за допомогою безпечних випадкових чисел.

Крім того, ваші дані захищені за допомогою 128-бітного секретного ключа в поєднанні з вашим паролем як підкріплення. Програмне забезпечення отримує ключі за допомогою стандартів PBKDF2 для переповнення безпеки, що ускладнює повторне вгадування пароля; знадобилося б багато років, щоб його зламати. Код доступу до облікового запису 1Password зберігається окремо від ваших даних, що забезпечує безпеку програмного забезпечення.

LastPass

Додаток LastPass було створено відповідно до життєвого циклу розробки Microsoft Security (SDL) для забезпечення безпеки. Основними компонентами цього підходу є перевірка коду вручну, моделювання загроз, статичний аналіз коду, динамічний аналіз і посилення системи.

Для перегляду коду вручну розробники перевіряють базу коду на наявність вразливостей, які могли бути випущені з автоматизованих тестів на вразливості. Моделювання загроз включає розробників, які ідентифікують потенційні атаки та траєкторії загроз і використовують ці знання для включення контрзаходів під час створення програмного забезпечення.

За допомогою статичного аналізу коду спеціальні інструменти сканують програмне забезпечення на наявність вразливостей і небезпечних шаблонів коду. Потім слідує динамічний аналіз, коли розробники контролюють програмне забезпечення під час виконання. Під час захисту програмного забезпечення розробники налаштовують компоненти так, щоб вони мали мінімальну поверхню для атаки. І нарешті, існує програма Bug Bounty, яка заохочує зовнішніх дослідників безпеки активно знаходити вразливості та повідомляти про них. Якщо ви виявите проблему безпеки, ви отримаєте винагороду.

Як бачите, обидва додатки мають окреслені протоколи безпеки. Але варто згадати, що LastPass мав випадки безпеки, зокрема атаку Smurfing у 2021 році та витік даних у 2022 році. Хоча витоку паролів користувачів не було, зловмисники отримали деяку інформацію про клієнтів. У 1Password не було порушень.

Співпраця

Незалежно від того, великий чи малий ваш бізнес, вам потрібна гнучкість співпраці. У цьому випадку вас цікавить те, як співробітники або команди діляться та отримують доступ до секретів, залишаючись синхронізованими. Звичайно, натомість ви повинні працювати з інструментами, які виключають ручну роботу, як-от файли Excel, які швидко захаращуються, але потребують більшої безпеки.

1Пароль

Братування 1Password є тактичним за допомогою керованих спільних сховищ. Цей метод дозволяє ділитися обліковими даними на рівні сім’ї, команди та навіть гостей. Щойно ви створите сховище, воно оновить усі ваші пристрої. Це означає, що ви можете редагувати сховище на будь-якому з пристроїв.

Щоб поділитися сховищем з членами родини, вам потрібно оновити до 1Password Families. Нові учасники повинні прийняти запрошення, перш ніж отримати до нього доступ. Після підтвердження учасники можуть миттєво отримувати доступ до елементів сховища та редагувати їх.

Під час керування доступом будь-хто, кому дозволено ввійти в сховище, може переглядати, друкувати, копіювати та редагувати елементи сховища. Якщо ви дозволите користувачеві стати співадміністратором сховища, він зможе змінити його унікальні властивості, як-от ім’я, опис, і навіть видалити сховище. Дозвіл на керування не залежить від дозволів на перегляд і редагування.

Якщо ви працюєте з командою або компанією, ви можете використовувати спільні сховища або групи, щоб надати облікові дані доступу всім учасникам. Використовуючи спільні сховища, ви можете розділити дані, які зберігає ваша компанія, і паролі для ваших учасників. 1Password забезпечує гнучкість у створенні, організації та позначенні сховищ для зручного робочого процесу вашого бізнесу.

Працюючи зі сторонніми особами, ви можете використовувати гостьові облікові записи для обміну інформацією з людьми за межами вашої компанії. До цих людей належать підрядники, партнери та консультанти. Якщо ви берете участь у пакеті Team, ви отримуєте п’ять гостьових облікових записів і десять для бізнес-версії. Ви також можете використовувати колекції для створення спеціальних груп сховищ.

LastPass

LastPass підтримує співпрацю, дозволяючи синхронізацію, яка тримає всіх у вашій команді в курсі останніх змін, ділиться багатьма обліковими даними для входу, як ви хочете, і наглядом, де адміністратори можуть бачити, які облікові записи є спільними; ви можете відкликати паролі, коли це необхідно.

Використовуючи спільні папки LastPass, ви можете безпечно ділитися обліковими даними. Якщо у вашій папці багато людей, ви можете керувати привілеями папки, налаштувавши дозволи кожної особи та аксесуар вмісту. Ви також можете видалити або додати нових осіб у систему та швидко синхронізувати зміни зі спільними логінами.

Крім того, ви маєте повний контроль над спільним доступом із опціями нагляду та керування для відстеження спільних облікових записів. Налаштовані дозволи дають змогу ділитися обліковими записами та дотримуватися підзвітності, не повідомляючи паролі. На основі підходу, керованого політикою, ви можете встановити попередньо визначені правила. Правила можна налаштувати; наприклад, усі спільні паролі мають бути надійними та унікальними, щоб заблокувати сторонніх.

Адміністратори також мають привілей контролювати та відстежувати активність окремих користувачів. Це, у свою чергу, дозволяє створювати звіти та журнали аудиту, прив’язані до позначок часу, змін, деталей доступу користувача до сайту та його місцезнаходження.

Ви також можете автоматизувати призначення та підтримку попередньо встановлених груп користувачів за допомогою наявних груп Active Directory (ADG). Коли ви оновлюєте ACG, зміни миттєво впроваджуються в облікові записи користувачів, включаючи видалення. Крім того, LastPass Business for Enterprise інтегрується з існуючими технологіями у вашій організації.

Аутентифікація

Для всіх цифрових продуктів потрібен спосіб підтвердити, що хтось є тим, за кого себе видає. Системи автентифікації забезпечують контроль доступу, підтверджуючи, що ваші облікові дані збігаються з даними в базі даних або на сервері автентифікації. Як наслідок, це захищає системи, процеси та інформацію вашого підприємства. Хороший менеджер паролів забезпечує безпеку, але чудовий допоможе захистити вас від кіберзлочинців за допомогою передових методів, таких як двофакторна автентифікація (2FA).

1Пароль

Модель перевірки 1Password використовує процедурний підхід, який починається з двофакторної автентифікації, збереження вашого QR-коду та використання одноразового пароля.

Але перш ніж використовувати 1Password для аутентифікації, вам потрібно буде налаштувати 2FA для веб-сайту, на якому ви його використовуєте. Після інтеграції з сайтом 1Password також автоматично заповнює ваше ім’я користувача, пароль і одноразовий пароль.

LastPass

LastPass підвищує безпеку за допомогою багатофакторної автентифікації (MFA). Щоб захистити вас від злому, MFA повторює безпеку за допомогою мобільних push-повідомлень і перевірки біометричних даних. А під час адміністрування MFA для віддаленої робочої сили LastPass використовує дружню автентифікацію, яка покращує правила дотримання вимог щодо точок доступу за допомогою сховищ паролів, єдиного входу в хмарні програми, MFA робочих станцій, постачальників ідентифікаційних даних і локальних програм LDAP/RADIUS.

За допомогою LastPass MFA ви можете керувати всіма факторами автентифікації з єдиної інформаційної панелі адміністратора, виконувати перевірку користувачів за допомогою адаптивних функцій на основі сценаріїв, біометричну автентифікацію (відбиток пальця та обличчя), контекстну автентифікацію (перевірте особу користувача за сценою, використовуючи місцезнаходження телефону та IP-адреси) , вхід без пароля та просте розгортання.

Відгуки користувачів із Reddit

У спільноті Reddit повно чатів про те, який із цих двох інструментів найкращий. Ми зібрали для вас найяскравіші.

➡️ Користувач примхливий З 1Password легко працювати.

➡️ Хоча цей огляд починається з упередження, що 1Password є базовим, розмова розвивається в коментарях. Ви будете в захваті від інформацію, яку ви можете отримати про 1Password і LastPass.

➡️ Ця тема стосується 1Password і LastPass, але познайомить вас з іншими менеджери паролів і що треба знати про кожного.

Заключні думки

Тепер, коли ви побачили, як 1Password і LastPass покращують вашу безпеку на особистому чи бізнес-рівні, боротьба зводиться до вибору правильного інструменту для ваших операцій. Зрештою, ви хочете зробити логічний вибір для своїх випадків використання. І все залежить від вашої оцінки.

Якщо вам потрібна простота, 1Password — найкращий варіант. Якщо вам потрібна точність автентифікації та керування ідентифікацією, LastPass буде хорошим вибором, оскільки він має багато опцій багатофакторної автентифікації.

Під час співпраці з сторонніми особами LastPass може задовольнити ваші потреби через гостьові облікові записи. З іншого боку, якщо ви хочете генерувати звіти про свою спільну роботу, LastPass — чудовий вибір; ви отримаєте переваги від прав адміністратора для нагляду за діяльністю.

Хоча загальне уявлення про безпеку, співпрацю та автентифікацію є міцною основою для процесу прийняття рішень, тепер зрозумійте обидва інструменти, щоб вибрати правильний, який відповідає вашим потребам.

Далі ознайомтеся з найкращими менеджерами персональних паролів для кращої безпеки в Інтернеті.