Найкрасивіша гарнітура PCVR, але все ще глючить

| | 0 Comments| 9:15 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Pimax Crystal пропонує неперевершену якість відображення та занурення у віртуальну реальність.
 • Інтегрована технологія відстеження очей забезпечує підвищення продуктивності в підтримуваних іграх.
 • Гарнітура важка, але зручна в носінні, а її дизайн дозволяє в майбутньому оновлювати її та використовувати бездротові можливості PCVR.

Простір PCVR деякий час був у стагнації, але Pimax пропонує промінь надії у вигляді Crystal. Це прив’язана гарнітура преміум-класу з високою роздільною здатністю з надійним відстеженням навиворіт, найкращими візуальними ефектами, які ви бачили, і вбудованим відстеженням очей для підвищення продуктивності рендерингу.

Але для того, щоб отримати від неї найкраще, потрібна потужніша графічна карта, і хоча вона є найкращою у своєму класі для симуляторів польотів і любителів гонок, її важко повністю рекомендувати для всіх інших.

Пімакс Кристал

Якщо у вас є апаратне забезпечення, щоб отримати від нього найкраще, Crystal — це найкраще зображення, яке ви знайдете в гарнітурі PCVR, і це проста рекомендація для симуляторів польотів і любителів гонок. Деякі користувачі також знайдуть переваги в продуктивності або варіанти використання від інтегрованого відстеження очей Tobii. Але для всіх інших є кращі варіанти.

Торгова марка Pimax

Роздільна здатність (на око) 2880 x 2880

Тип дисплея OLED

Термін служби батареї 4-6 годин (також використовує батарею в режимі прив’язки)

Технологія відстеження навиворіт, за допомогою чотирьох камер

Вбудовані аудіонавушники

Вага 960 г (34 унції)

Частота оновлення 120 Гц

Процесор SnapDragon XR2

плюси

 • Неймовірна якість відображення забезпечує неперевершену чіткість і занурення у віртуальну реальність
 • Інтегрована технологія стеження за очима, яка пропонує динамічне рендеринг Foveated у підтримуваних іграх
 • Незважаючи на вагу, Crystal зручно носити завдяки розподілу ваги та ремінцю з тріскачкою
 • Чудова якість збірки
 • Модульна конструкція означає, що ви можете оновити до відстежуваної передньої панелі Lighthouse і, можливо, бездротового PCVR у майбутньому

мінуси

 • Різкі рухи можуть спричинити зміщення гарнітури через вагу
 • Акумулятор потрібен навіть у прив’язаному стані (проте надається два)
 • Потрібне апаратне забезпечення високого класу, щоб отримати від нього найкраще
 • Досвід програмного забезпечення менш відшліфований
 • Контролери здаються дешевими
 • Автономний режим наразі майже марний

Розпакування: Є багато

Джеймс Брюс / MakeUseOf

У великій і щільно упакованій коробці ви знайдете:

 • Гарнітура, поролонові окуляри і розставка.
 • Два контролера.
 • Дві акумуляторні батареї по 6000 мАг плюс тримач для батареї.
 • Кабель відео та живлення; фірмовий роз’єм на боці гарнітури, DisplayPort і два USB на іншій.
 • Адаптер живлення USB і кабель USB A на A для підключення концентратора до комп’ютера.
 • Два кабелі USB-A до C для зарядки контролерів.

Контролери: функціональні, але погані

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Контролери здаються дещо дешевими та чітко створені за моделлю Quest 2, з великими кільцями відстеження, у яких розміщені інфрачервоні світлодіоди. Тим часом у Quest 3 ці кільця покінчили.

Пов’язаний огляд Meta Quest 3: знайомство з магією змішаної реальності Хоча обіцяних функцій ще немає, ми маємо магічне уявлення та відхід від ізоляції типового досвіду VR

На мій смак кнопки здаються надто дергаючими, а джойстики надто скрипучими. У тригерах немає опору, і вони просто не такі зручні у використанні.

Контролери Pimax Crystal досить хороші тим, що вони виконують роботу та добре відстежують, але не мають унікальних функцій чи дизайну. Вони далекі від контролерів PSVR2 з їх вдосконаленою тактильною системою, адаптивним тригером і загальною майстерністю Sony у всьому, що пов’язано з контролерами. Набір Valve Index дешевший і, мабуть, має більш просунуті контролери, але я також не прихильник їх — я завжди випадково роняю або хапаю предмети завдяки функціям захоплення, чутливим до тиску. Принаймні контролери Pimax Crystal мають базову фізичну кнопку ручки. Чесно кажучи, ніщо не зрівняється з величезними паличками HTC Vive, у яких завжди було відчуття, що ти тримаєш пістолет чи меч.

Дизайн: важкий, але зручний

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Гарнітура Crystal виглядає як камінь, що й повинно бути, оскільки вона важить тонну. Або, точніше, 960 г (34 унції). Це майже вдвічі більше, ніж Quest 3, але трохи менше, ніж Quest Pro.

  Як замовити групову поїздку за допомогою програми Uber

Pimax Crystal використовує ремінець із тріскачкою для забезпечення комфорту та надійної фіксації, а також базову тканину та силіконовий ремінець зверху. Я великий шанувальник ремінців із тріскачкою; їх набагато легше вдягнути, ніж еластичний тканинний ремінець із пряжками. Цікаво, що, незважаючи на додаткову вагу, він не тисне на моє обличчя так сильно, як я очікував. Ймовірно, це пов’язано з розподілом ваги акумуляторної батареї на задній частині гарнітури, що дещо врівноважує її. Ремінець для ракетки також допомагає тут, дозволяючи застібнути його в більш зручному положенні. Однак, якщо ви не затягнете ремінці до безбожної натягу, я виявив, що інерції від величезної ваги гарнітури було достатньо, щоб змусити її зрушити навколо будь-яких раптових рухів. Це перша ознака того, що він більше підходить для повільних ігор, таких як ігри в кабіні, де зазвичай не потрібні різкі рухи головою.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Позавушні навушники також вбудовані подібно до Valve Index. Вони прийнятної якості, створюють округлу звукову сцену, хоча басовий вихід не зовсім порівняний з накладними навушниками.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Дивно, але Pimax Crystal потребує батареї, навіть якщо він використовується в прив’язаному режимі PCVR і підключений до концентратора з живленням. Очевидно, це пов’язано з використанням чіпсета XR2 — того самого, що використовується в Meta Quest 3. Однак, враховуючи, що більшість людей використовуватимуть це в прив’язаному режимі та повністю ігноруватимуть автономні функції, це розчаровує вибір дизайну, але, можливо, той, який буде реалізований пізніше з модулями розширення, такими як бездротова передача.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Акумулятор можна замінити, і його вистачає приблизно на чотири-шість годин звичайного використання PCVR, причому два входять у комплект. Якщо все під’єднано правильно, воно має автоматично заряджатися, коли гарнітура не використовується. Якщо у вас розрядився акумулятор, ви можете помітити, що ваші ігрові сеанси скорочуються, але в цілому ця залежність від акумулятора була меншою проблемою, ніж я припускав. Однак механізм фіксації акумуляторної батареї був складним; Я бачу, як колись зламав його, що зробило б його марним, оскільки гніздо для батареї вставляється знизу.

Я також маю застереження, сказавши, що хоча я вважаю Pimax Crystal зручним, кожен буде іншим. Це дуже суб’єктивне питання, пов’язане з різними розмірами голови, формою та положенням очей. Моя дружина могла це терпіти недовго. Гарнітури, ідеальної для всіх, не існує і ніколи не буде. Я завжди радив би вам продемонструвати гарнітуру перед покупкою — що може бути складно з Pimax Crystal. Тим не менш, на мій погляд, поєднання храпового ремінця та балансуючої ваги на задній частині Crystal набагато зручніше, ніж звичайний тканинний ремінь і легша гарнітура.

Налаштування та досвід менш відшліфовані

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Після встановлення необхідного програмного забезпечення PiPlay і вдягання гарнітури вас зустріне той самий безплідний марсіанський пейзаж за замовчуванням, який я пам’ятаю зі свого оригінального огляду Pimax 5K п’ять років тому, але тепер він має вищу роздільну здатність. Це навіть більше пікселів, щоб побачити похмурий, непоказний ландшафт, з яким ви не можете жодним чином взаємодіяти або рухатися.

Навпаки, середовище Meta Home веселе та різноманітне; на ПК ви навіть можете взаємодіяти з ними та розміщувати об’єкти. Steam VR пропонує щось подібне. Але принаймні ви очікуєте систему меню. Тут немає жодного. Вам потрібно буде зняти гарнітуру, щоб запустити гру безпосередньо або відкрити Steam VR, а потім перейти звідти.

Іноді дисплей повністю збивався. Тоді для цього знадобиться випадкова комбінація вилучення та підключення штекера DisplayPort, USB-кабелю та/або перезапуску програмного забезпечення PiPlay і служби пристрою. З будь-якою гарнітурою багато чого може піти не так, але на Pimax Crystal також можна налаштувати багато речей, які часто потрібно робити, щоб все працювало належним чином.

Crystal — найвибагливіша гарнітура, з якою я ще грав. Шкода, тому що коли це працює, це може виглядати абсолютно неймовірно.

KayakVR був моїм улюбленим досвідом для відпочинку, і він справді демонструє красу дисплея Pimax Crystal. Яскраві кольори та мерехтлива вода вражають, навіть якщо я не можу підняти роздільну здатність до повної.

Якість зображення чудова

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Якщо назва гарнітури не видає цього, ясність – це те, чого Pimax прагнув тут. З роздільною здатністю 2880 x 2880 пікселів на око стандартні лінзи забезпечують 35 пікселів на градус (ppd) вашого зору. Для порівняння, 60ppd — це магічне число, яке, як кажуть, еквівалентно людським очам. Varyo Aero становить 27 ppd; Meta Quest 3 дорівнює 25, тоді як Valve Index становить близько 15. Це не точна наука, і гарнітури з більшим полем огляду (FOV) природно матимуть нижчу щільність пікселів, навіть якщо роздільна здатність однакова . Багато ентузіастів VR із задоволенням проміняли б щільність пікселів на FOV.

  Як писати в текстових полях за допомогою Apple Pencil на iPad

Якщо говорити про це, вимірювання поля зору також не є точною наукою, але Pimax визначає 115° по горизонталі та 105° по вертикалі. Це трохи більше, ніж у Quest 3 110/96, але приблизно так само, як Valve Index. Це приблизно настільки добре, наскільки можна очікувати від поточної технології об’єктивів. Крім того, ви почнете відчувати сильні спотворення по краях.

Завдяки діапазону міжзіничних відстаней (IPD) 58-72 мм, Crystal повинен вмістити більшість людей. А якщо ви не знаєте свій точний IPD, просто ввімкніть відстеження очей у утиліті налаштувань: воно автоматично вимірюватиме його щоразу, коли ви одягнете гарнітуру.

Звичайно, варто зазначити, що для справжньої вигоди від цієї високої щільності пікселів вам знадобиться серйозно хороше обладнання. Для графічно деталізованих і інтенсивних ігор, як-от Microsoft Flight Simulator, ви дивитесь на 4070 або 4090. Мій 3060 ледве встигає.

Але давайте прояснимо: з точки зору апаратного забезпечення та обробки зображень, ви не можете перемогти Pimax Crystal прямо зараз для прив’язаного PCVR.

Динамічне фовеатне рендеринг дає приріст продуктивності (теоретично)

Як згадувалося раніше, всередині Pimax Crystal є чарівна технологія стеження за очима від Tobii, яка відчуває ваші рухи очей і передає назад на ваш комп’ютер, де ви дивитеся в сцені.

Окрім можливості відображати рухи ваших очей у таких програмах, як VRChat, і автоматично налаштовувати ваш IPD, це відстеження очей також можна використовувати для динамічного рендерингу з фовеатом, що означає рендеринг лише деталей того фрагмента, на який ви насправді дивитесь. Це те, що PSVR2 також реалізував. Оскільки ваш периферійний зір все одно розмитий, йому не потрібна така ж кількість деталей, як те, на що ви безпосередньо дивитеся. Тож ви зможете отримати певний приріст продуктивності.

Однак гра також повинна підтримувати DFR, щоб отримати вигоду. Я знайшов a наданий користувачем список назв і заявлених посилень. Зауважте, що деякі ігри підтримуються нативно, а деякі потрібно налаштувати на використання іншого драйвера.

Я спробував декілька з них, і на практиці це не вплинуло на мою продуктивність. Наскільки я розумію, проблема полягає в тому, що оскільки моя система не може досягти 90 кадрів в секунду, вона націлена на 45 кадрів в секунду та вибирає інтерполяцію кадрів між ними для найкращого досвіду. Навіть із увімкненим відстеженням очей збільшення продуктивності на 5-15 кадрів в секунду (я припускаю, бо знову ж таки, я не міг фактично виміряти приріст частоти кадрів) було недостатнім, щоб мати значення, тому він все ще націлений на 45 кадрів в секунду. На жаль, я не знайшов способу вимкнути автоматичну інтерполяцію кадрів у SteamVR.

Якщо ваша система коливається на межі 90 кадрів в секунду, але не в змозі досягти цього (або навіть близько 120, які також підтримує Pimax), то Dynamic Foveated Rendering може бути саме тим трюком, який підштовхне вас і вирветься з пастки. інтерпольованих кадрів.

Відстеження зсередини назовні за допомогою камери настільки добре, як очікувалося

Чотири камери на передній панелі Pimax Crystal дозволяють гарнітурі відстежувати як в автономному, так і в прив’язаному режимі без використання базових станцій або зовнішніх датчиків. Як і будь-яка система на основі камери, вона залежить від того, щоб ваше ігрове місце було добре освітленим і з відповідними маркерами навколо кімнати. Порожня кімната з простими білими стінами та килимом без візерунків не буде стежити, як і темна кімната.

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Якщо у вас є базові станції або ви бажаєте ще кращого відстеження (наприклад, за слабкого освітлення), ви можете придбати додаткову передню панель Lighthouse, яка замінить відстеження камерою на більш надійну систему Lighthouse. Хоча у мене є базові станції для використання з Valve Index, мені не надіслали передню панель Lighthouse для тестування, тому я не можу коментувати, що це змінить.

  Що це таке та як вони впливають на SEO

Тим не менш, у мене не було неочікуваних проблем із відстеженням на основі камери. Здебільшого я граю в гоночні симулятори та повільні пригодницькі ігри, але класичним лакмусовим папірцем є Beat Saber. Він без проблем встигав за моїми рухами — просто не забудьте тримати контролери приблизно попереду, а не збоку чи позаду.

Про автономний режим краще забути (поки що)

Окрім роботи з потужним ПК у прив’язаному режимі, Pimax Crystal також має автономний режим, подібний до Meta Quest. Однак він не настільки розвинений (і це гарно кажучи), і, можливо, ніколи не буде, якщо він залишиться нішевим варіантом. Pimax просто не має достатнього впливу, щоб залучити розробників до своєї екосистеми, але ви знайдете там кілька програм.

Перегляд фільмів був би гарним випадком використання цього автономного пристрою, але, на жаль, єдиним варіантом є Whirligig, який є моїм найменшим улюбленим медіаплеєром і зараз має 2-зірковий рейтинг, причому в обох рецензіях зазначено, що він насправді не відтворюватиметься файли фільмів.

Відстеження в автономному режимі, здається, працює так само добре, як і в прив’язаному режимі, хоча потужність обробки обмежує графічні можливості.

Чи варто купувати Pimax Crystal?

Багатьох розчарує вимога тримати акумулятор на гарнітурі зарядженим, коли вони повністю використовують її для прив’язаної віртуальної реальності. Але деякі також можуть вважати, що це не проблема, яка допомагає розподілити вагу.

Автономний режим зараз не варто торкатися, і, можливо, ніколи не буде. Принаймні, він повинен був забезпечити базову функцію перегляду фільмів, але цього не відбувається.

Немає сумніву, що запропоноване тут апаратне забезпечення дисплея є найкращим, яке ви можете отримати за напіврозумною ціною прямо зараз. Але чи він утричі кращий за HP Reverb або Quest 3? Це важкий виклик. PCVR може бути темпераментним у найкращі часи (особливо, якщо ви поєднуєте його з кермом або палицею та монітором!)

Джеймс Брюс / MakeUseOf

Pimax Crystal значно підвищує цю складність, і, незважаючи на апаратне забезпечення преміум-класу, програмне забезпечення все ще має помилки, і ваш досвід буде зіпсований.

Отже, кому варто купити Pimax Crystal? Я б рекомендував це лише любителям симуляційних перегонів або польотів із глибокими кишенями, готовим докласти зусиль, щоб все працювало правильно. Рівень деталізації, поля зору та ефект занурення, які виникають, коли все працює нормально, є неперевершеними.

Для всіх інших, Quest 3 є кращим загалом придбанням, якщо ви хочете трохи солодкої автономної дії та бездротового PCVR. Якщо ви відмовляєтеся мати щось спільне з Meta, Valve Index або HP Reverb G2, ймовірно, найкращий вибір для прив’язаної віртуальної реальності, але обидва на даний момент застаріли. Ми знаємо, що розробляється нова гарнітура Valve під кодовою назвою Deckard, яка, за чутками, пропонує певний вид бездротової потокової передачі. Але офіційно це не оголошено, тому до доставки залишилося щонайменше шість місяців.

Проте я вважаю, що Pimax Crystal має величезний потенціал. Найкраще апаратне забезпечення в поєднанні з відстеженням очей для рендерингу з ямками на деякий час є готовим до майбутнього. Над помилками програмного забезпечення можна працювати, і я впевнений, що з’являться покращення разом із різними оновленнями. Pimax вже оголосив вони розробляють бездротовий модуль 60G, хоча на момент написання статті немає точної дати доставки. Модульному дизайну варто аплодувати, але тільки якщо ці модулі будуть реалізовані.

Для Pimax Crystal є вершиною досягнення. На їхню восьму річницю, вони вірять, що нарешті досягли початкової мети створити «гарнітуру VR, яка стирає межу між реальним і віртуальним». Незважаючи на те, що завжди є потреби вдосконалення, і я ставлю під сумнів деякі варіанти дизайну, зроблені для Crystal, немає сумніву, що він заповнює нішу високого класу для ентузіастів PCVR sim.

Якщо у вас є обладнання, щоб отримати найкраще від нього, Crystal стане найкращим зображенням, яке ви отримаєте в гарнітурі PCVR. Але для всіх інших є кращі варіанти.

Пімакс Кристал

Якщо у вас є апаратне забезпечення, щоб отримати від нього найкраще, Crystal — це найкраще зображення, яке ви знайдете в гарнітурі PCVR, і це проста рекомендація для симуляторів польотів і любителів гонок. Деякі користувачі також знайдуть переваги в продуктивності або варіанти використання від інтегрованого відстеження очей Tobii. Але для всіх інших є кращі варіанти.