techukraine.net techukraine.net Навіть через 25 років Iomega Zip незабутня

Навіть через 25 років Iomega Zip незабутня

| | 0 Comments| 6:32 AM
Categories:

1995 рік. Ви застрягли з повільними дискетами, які містять лише 1,44 МБ даних. Але є нова захоплююча технологія: накопичувачі Zip, які можуть вмістити 100 МБ і звільняють вас від дискет!

Тепер, через 25 років, ми озираємося на технологію Iomega Zip та її історію. Чи знаєте ви, що деякі галузі все ще використовують накопичувачі Zip?

Чому Zip Drives були захоплюючими

Знову ж таки, у 1995 році, якщо порівнювати зі стандартною дискетою, Zip-привід здавався одкровенням! Це дозволило людям з легкістю створювати резервні копії своїх жорстких дисків і передавати великі файли. На момент запуску він продавався приблизно за 199 доларів (близько 337 доларів сьогодні, з поправкою на інфляцію), а диски продавалися за 19,95 доларів за штуку (близько 34 доларів сьогодні).

Спочатку диски Zip були доступні в двох версіях. Один використовував як інтерфейс паралельний порт принтера ПК на базі Windows або DOS. Інший використовував високошвидкісний інтерфейс SCSI, поширений на комп’ютерах Apple Macintosh.

Zip виявився феноменально успішним протягом свого першого року на ринку. Насправді, Iomega не могла встигати за попитом як на накопичувачі, так і на диски.

Щоб відсвяткувати його 25-річчя, давайте подивимося, що зробило Zip таким стрімким, як змінювався бренд з часом і що врешті-решт його вбило.

Стильний дизайн

Порівняно зі стандартами дня, промисловий дизайн оригінального диска Zip був прохолодним і сучасним. Його глибокий колір індиго виділявся у світі бежевих ПК та Mac. Маленький і легкий накопичувач мав розміри близько 7,2 x 5,3 x 1,5 дюйма і важив менше одного фунта.

Конструкція Zip наповнена розумними елементами, включаючи два набори гумових ніжок, щоб люди могли розташовувати диск вертикально або горизонтально. Ви вставили вилку живлення під прямим кутом. Він йшов по глибокому каналу до задньої частини пристрою, щоб запобігти випадковому відключенню під час читання або запису даних. Ви можете побачити етикетку вставленого диска, не виймаючи його завдяки віконцю у верхній частині накопичувача.

  4 програми, які дають повний пакет для редагування фотографій

Пізніше Iomega представила внутрішню версію ZIP-диска, який поміщався в стандартному 5,25-дюймовому відсіку, але зовнішні моделі (показані вище) залишалися більш популярними.

Оригінальні Zip-диски

Після форматування оригінальних дисків Zip розміром 100 МБ (в MS-DOS або Windows), вони зберігали близько 96 МБ даних. Маючи розміри 4 x 4 x 0,25 дюйма, вони були лише трохи більшими, ніж 3,5-дюймові дискети. Вони мали тверду, міцну оболонку з пружинним металевим затвором.

Як і 3,5-дюймова дискета, кожен Zip-диск містив усередині обертовий гнучкий магнітний носій. Але на відміну від дискети, цей диск обертався з дуже високою швидкістю 2968 обертів на хвилину, що дозволяло значно вищу швидкість передачі даних.

Три розміри блискавки

За час свого існування бренд Zip мав три розміри дисків. Після початкового диска на 100 МБ Iomega випустила 250 МБ (угорі, праворуч) у 1999 році за 199 доларів. У 2002 році компанія випустила Zip 750 (угорі, по центру) за 180 доларів. Цей накопичувач використовував диски ємністю 750 МБ, але залишався зворотно сумісним із дисками на 100 і 250 МБ.

З накопичувачем на 750 МБ диски Zip вперше перевищили ємність 650 МБ CD-R. Це привернуло увагу преси, але з’явилося надто пізно, щоб значно змінити ситуацію на ринку.

PocketZip

У 1999 році Iomega представила Clik! — невелику знімну систему зберігання даних кишенькового розміру. У ньому використовувалися дуже маленькі (приблизно 2 x 2 x 0,7 дюйма) магнітні дискети і такі ж маленькі накопичувачі, в тому числі той, який вставлявся в стандартний слот для карт PCMCIA. Кожен диск містив 40 МБ даних.

  Як увімкнути виявлення падіння та налаштувати екстренні контакти на Apple Watch

Після “клацання смерті” на 100-мегабайтних накопичувачах Zip, поширених через ЗМІ, Iomega змінила назву Clik! формат в PocketZip у 2000 році.

Формат був призначений для використання з невеликими персональними електронними пристроями, такими як цифрові камери та портативні музичні плеєри. Однак через конкуренцію міцних компактних флеш-карт без рухомих частин крихітний формат Iomega так і не здобув популярності.

Zip дивацтва

Iomega кілька разів намагалася розширити технологію та бренд Zip, а також диверсифікувати свою продуктову лінійку. Одним з найпомітніших предметів залишається HipZip (2001). Цей портативний MP3-плеєр кишенькового розміру використовував диски PocketZip об’ємом 40 МБ як носій. Але його тьмяне програмне забезпечення інтерфейсу та жорстка конкуренція з боку гравців на жорстких дисках зробили його невдалим.

FotoShow (2000)—прославлений 250-мегабайтний Zip-накопичувач із композитним телевізійним виходом, який показував слайд-шоу нерухомих зображень із дисків Zip— був ще однією цікавою спробою. Він був призначений для бізнес-презентацій і людей, які хотіли показати свої сімейні фотографії на телевізорі. Хоча це була розумна ідея, незграбне, повільне програмне забезпечення стримувало її.

Додаток-вбивця графічного дизайну

Наприкінці 90-х і на початку 00-х кілька настільних комп’ютерів Apple Power Mac G3 і G4 мали вбудований диск Zip. Незабаром після запуску Zip диски знайшли вбивчу програму з графічними дизайнерами (які зазвичай використовували Mac). Диски стали де-факто стандартом для передачі ілюстрацій високої роздільної здатності між машинами або друкарнями.

Після того, як більшість світу забула про Zip-диски, графічні дизайнери все ще використовували їх.

ZipCD

Ціна одного записуваного CD-R впав зі 100 до 10 доларів протягом 90-х років. До кінця десятиліття ви можете отримати його всього за кілька центів. Кожен компакт-диск містив 650 МБ даних — у 6,5 рази більше, ніж стандартний Zip-диск на 100 МБ.

  Я використовував розумний динамік Cortana протягом усіх вихідних. Ось чому це не вдалося

Оскільки конкуренція за недорогі приводи CD-R загострилася, Iomega вирішила випустити на ринок свій власний дисковод CD-R під брендом Zip.

ZipCD 650 (2000) спочатку добре продавався, але швидко завоював погану репутацію через ненадійність. Пізніше Iomega продала кілька інших накопичувачів ZipCD і CD-R під іншими торговими марками, але жоден не міг захопити ринок 100 МБ дисків Zip, які колись мали.

Що вбило Zip Drives?

Поява поширених недорогих дисководів і носіїв компакт-дисків, які можна було прочитати будь-яким стандартним приводом компакт-дисків, почало знищувати частку ринку Zip для знімних резервних копій. Підприємства також почали встановлювати локальні мережі (LAN) у дедалі більшій кількості. Локальні мережі дозволяли передавати великі файли між машинами без будь-яких знімних носіїв.

У порівнянні з цими новими опціями, власний знімний дисковод був набагато менш привабливим.

У 2000-х роках з’явилися додаткові конкуренти, включаючи дисковод DVD-R, широкосмуговий доступ до Інтернету та знімні флеш-накопичувачі USB. На той момент Zip-диски вже стали значною мірою неактуальними для більшості людей.

Дивно, але навіть через 25 років Zip не зовсім мертвий. Відповідно до Вікіпедія, деякі авіаційні компанії все ще використовують Zip-диски для розповсюдження оновлень даних для навігаційних систем літака. Якийсь час ентузіасти старовинних комп’ютерів (Atari, Mac, Commodore) також часто використовували накопичувачі SCSI Zip для швидкої передачі даних, хоча зараз це значною мірою замінено інтерфейсами флеш-медіа.

Хоча мало хто все ще використовує Zip медіа, формат дійсно яскраво засяяв у 1990-х роках. Отже, з днем ​​народження, Зіп!

ZIP Спогади

Чи використовували ви свого часу ZIP-привод? для чого ви це використали? Ми хотіли б почути про ваші спогади ZIP — хороші, погані чи інші — у коментарях нижче.