Навколишнє обчислення пояснюється за 5 хвилин або менше techukraine.net

Categories:

Дозвольте Інтернету речей (IoT) працювати на ваш бізнес, використовуючи інтелектуальні пристрої, датчики та цифровий інтелект за допомогою навколишніх обчислень.

Технологія спрямована на полегшення повсякденного життя людства. Ви вже маєте відчувати зручність на роботі, вдома чи в магазині, користуючись такими розумними пристроями, як Amazon Echo, Google Nest тощо.

Проте Силіконова долина не збирається зупинятися на досягнутому. Розробники IoT у всьому світі намагаються зробити ці пристрої більш доступними, простими у використанні та невидимими. Ось і навколишнє обчислення. Мережа обчислювальних пристроїв навколо вас, які взаємодіють з вами та доставляють вміст, але ви не будете відчувати себе оточеними машинами.

Якщо ви працюєте в ІТ-сфері, ви повинні знати інтелект навколишнього середовища, щоб розробляти рішення або застосовувати їх у своєму бізнесі чи житті. Читайте далі, щоб швидко навчитися контекстно-залежним обчисленням раніше, ніж це зроблять ваші конкуренти!

Зміст

Що таке навколишнє обчислення?

Навколишнє обчислення – це застосування повсюдних обчислень, яке впроваджує інтелектуальність у бізнес і житлове середовище. Завдяки цій технології обчислювальні пристрої навколо вас удома, в офісі чи на виробництві стають розумнішими.

Вам не потрібно керувати різними пристроями з різних додатків і апаратних інтерфейсів. Розумні пристрої взаємодіятимуть з вами проактивно, оскільки вони стануть більш адаптивними, чутливими та автономними.

Іншими словами, навколишнє обчислення – це найвищий рівень персоналізації обчислень для потреб людини.

Нижче наведено альтернативні назви галузі:

  • Навколишній інтелект (AmI)
  • Контекстно-залежне обчислення
  • Повсюдне обчислення
  • Невидимі обчислення

По суті, деякі інтелектуальні датчики та виконавчі механізми можуть розуміти вподобання та присутність користувачів. Датчики сповіщатимуть набір розумних пристроїв для виконання таких завдань, як автоматичне регулювання кімнатної температури, коли ви входите в будинок.

У бізнес-налаштуваннях, як тільки вантажівка з постачанням прибуде на склад і почне розвантажуватися, система ERP почне автоматично оновлювати інвентар.

Завдяки Ambient Intelligence вам не потрібно постійно взаємодіяти з клавіатурою та мишею або вертикальними моніторами.

Ви просто ходите по дому чи офісу й робите те, що вмієте найкраще. Розумні пристрої забезпечать вам доступ до необхідних програм, вмісту, комп’ютерних пристроїв, хмарного сховища тощо. Це усуває тертя між комп’ютером і його користувачами.

Як працює навколишнє обчислення?

Ambient Computing — це розумне поєднання програмного забезпечення, баз даних, високошвидкісної мережі Інтернет, інтелектуальних пристроїв і користувачів-людей або машин. Він працює весь час навколо нас через зв’язок ближнього та далекого поля між датчиками, приводами та машинами, що виконують завдання.

Невидимі обчислення – це найвищий рівень обчислень, де датчики руху, хвилі, радари, термічні, біометричні, швидкісні тощо завжди збирають дані користувача. Потім вони аналізують зібрані дані за допомогою периферійної аналітики та виконують завдання, які ви хочете, щоб ці розумні пристрої виконували.

  Як увімкнути та використовувати колекції в Microsoft Edge

Наприклад, коли ви заходите в розумну кімнату для зустрічей, програма для зустрічей зі штучним інтелектом автоматично автентифікує вас у програмі для зустрічей, скануючи вашу сітківку або обличчя. ШІ також починає надавати пов’язаний вміст відповідно до порядку денного зустрічі тощо.

Ось компоненти Ambient intelligence, які виконують усі невидимі завдання:

#1. Машинне навчання (ML)

Системи AmI потребують надійних алгоритмів ML, щоб інтелектуальні пристрої могли навчатися на поведінці користувачів, уподобаннях, виборах тощо. З ML вам не потрібно програмувати систему або підключені пристрої.

#2. Штучний інтелект (AI)

Алгоритми ШІ дають системам AmI необхідну потужність для аналізу даних, читання документів, виявлення зображень, розуміння шаблонів тощо.

#3. Граничні обчислення

Граничні обчислення та аналітика наближають можливості обробки до пристроїв, які збирають дані та виконують завдання з центрального хмарного сервера.

#4. Обробка природної мови (NLP)

NLP допомагає комп’ютерній системі навколишнього середовища слухати мови користувачів, розуміти їхні потреби та давати відповідь, запалюючи лампочку або доставляючи вміст.

#5. Бездротова Mesh мережа

Mesh-мережі гарантують, що всі розумні пристрої, датчики та користувачі отримують безперервний доступ до Інтернету в різних кімнатах офісу чи будинку. Мобільний зв’язок 5G може замінити сітчасті мережі в громадських місцях.

Особливості Ambient Computing

Основна функція Ambient Computing — безперебійне обчислення на вашому робочому місці, вдома та в громадських місцях без головного болю ручного введення даних. Ви можете говорити, торкатися та махати руками, а розумні пристрої знатимуть, що робити. Нижче наведено деякі інші помітні функції:

Інклюзивність

Системи Ambient Computing інтегрують усі цифрові пристрої, мережі та програми. Наприклад, ваші агенти служби підтримки клієнтів можуть отримати будь-яку необхідну інформацію в програмі для чату та дзвінків без використання бази знань або CRM.

Невидимий

Повсюдне обчислення — це мінімальна присутність комп’ютерних гаджетів, маршрутизаторів і проводів. Наприклад, домашній термостат або пристрої для зустрічей Ai на робочому місці виконують свої завдання безшумно. Якщо ви їх не шукаєте, напевно, ви їх не знайдете.

Вбудований

Ambient Computing — це вбудовування інтелекту, підключення до даних, умовного програмування та машинного навчання в одній невеликій програмі чи гаджеті. Amazon Echo може керувати різними інтелектуальними пристроями та програмами у вашому домі за допомогою вбудованих функцій.

На основі даних

Контекстно-залежні обчислення залежать від безперервної доступності даних із кількох хмарних серверів. Підключені пристрої IoT завжди обмінюються даними між собою.

Простий у використанні

Ви можете просто торкатися, робити жести або говорити, щоб керувати системою навколишнього обчислення. Клавіатури, миші, екрани тощо застаріють.

Мінімальний інтерфейс користувача (UI)

Інтелект навколишнього середовища забезпечується нульовим інтерфейсом. Різноманітні датчики можуть помітити вашу присутність і команди жестами.

Контекстно-залежний

Система Ambient Computing настільки розумна, що може змінювати свою поведінку залежно від середовища та контексту. Наприклад, програма для зустрічей зі штучним інтелектом може робити нотатки, щойно зустріч починається.

Адаптивний

Пристрої IoT і програми Ambient Computing можуть автоматично адаптуватися до різних змін ситуації.

Антиципаційний

Функція AI/ML повсюдних обчислень навчається на ваших відповідях. Якщо ви віддаєте перевагу кімнатній температурі 70℉ після листопада, розумний термостат автоматично зробить це. Не потрібно вручну змінювати температуру HVAC.

Персоналізований

Контекстно-залежне обчислення пропонує персоналізований вміст і пропозиції. Він може зрозуміти, чи є у вас вдома гості, і, відповідно, почне показувати публічний контент на смарт-телевізорі.

  Розумні контракти: посібник для початківців

Приклади навколишнього обчислення

Автоматизовані ділові зустрічі

Програми від Cisco Webex можуть виявляти ультразвукові хвилі від обладнання кімнати для переговорів за допомогою динаміків мобільного телефону, планшета чи ноутбука. Отже, коли починається нарада, кожен може синхронізувати свої пристрої з екраном кімнати для наради для презентації.

Розумні офісні засоби

Компанії зменшують свій вуглецевий слід, покладаючись на системи AmI для керування системами опалення, вентиляції, вентиляції та кондиціонування повітря, внутрішнім освітленням, пристроями для конференц-залів, кухонною технікою, водонагрівачами тощо.

Ефективний AmI може визначити рівень заповненості офісних приміщень і всієї будівлі, щоб налаштувати приміщення для мінімізації рахунків за електроенергію.

AI Workplace Assistant

Розумні додатки-помічники на основі штучного інтелекту можуть допомогти вам робити нотатки, розшифровувати зустрічі, складати порядок денний, розклад роботи тощо. Деякі просунуті помічники можуть навіть спланувати цілий проект, аналізуючи та вивчаючи старі проекти та шаблони.

Розумні чат-боти

Інтелектуальні чат-додатки для обслуговування клієнтів можуть значно зменшити накладні витрати на живих агентів. Один чат-бот може обслуговувати багатьох клієнтів, щоб вирішувати квитки, приймати квитки, продавати додаткові продукти тощо.

Автоматизоване планування обслуговування

Розумні датчики у виробничих приміщеннях можуть виявляти зношеність обладнання та рухомих частин. Залежно від коливань продуктивності такі датчики можуть надсилати команди в централізований додаток для планування технічного обслуговування.

Елементи керування Smart Utility

Ambient Computing може ефективно контролювати постачання електроенергії, газу та води в місті без втручання людини. Він може вивчати статистику використання та відповідно переміщувати ресурси з одного місця в інше, щоб збалансувати навантаження.

Навколишнє обчислення: поточний стан

Зараз дослідники та розробники контекстно-залежних обчислень працюють над більш доступними, енергоефективними та розумними гаджетами для підтримки розумних будинків та офісів.

По суті, розумні динаміки, помічники штучного інтелекту, розумна, але невелика побутова техніка та розумні автомобілі є ключовими елементами, які взаємодіють зі своїми користувачами.

На експериментальних рівнях індустрія охорони здоров’я також трансформує свої послуги та відділи досліджень і розробок за допомогою систем зовнішнього інтелекту.

Сучасні системи AmI більше призначені для розумних будинків, автомобілів і робочих місць. Наприклад, Amazon Echo Show або Google Nest Hub можуть керувати різними домашніми розумними пристроями. Такими гаджетами IoT можуть бути термостати, розумні світильники, розумні дверні замки, розумні камери безпеки, розумне зовнішнє освітлення, розумні жалюзі, розумна кухонна техніка тощо.

На робочому місці Alexa для бізнесу, Cisco Webex тощо в основному контролюють приміщення на робочому місці та ділові зустрічі.

iOS Hand-off дає змогу почати використовувати такі бізнес-програми, як клієнти електронної пошти, CRM, керування проектами, розрахунки заробітної плати тощо, на одному з пристроїв на робочому місці. Коли ви змінюєте місце або відвідуєте ділову зустріч, ви можете використовувати iOS hand-off, щоб представити свої програми на ультрашироких моніторах без проводів.

Однак повсюдне обчислення ще не ввійшло в такі сфери, як виробництво, ланцюг постачання, банківська справа, фінанси, торгівля тощо, де воно може створити більшу цінність.

Навчальні ресурси

Наразі ви ознайомилися з основами та проміжними поняттями інтелекту навколишнього середовища. Щоб мати можливість розробляти рішення AmI, вам потрібно вивчити більше технічних знань.

Ви можете знайти те, що вам потрібно, щоб стати експертом в AmI, звернувшись до цих онлайн-курсів і книг:

#1. Навколишнє обчислення: Udemy

Ambient Computing від Udemy – доступний і оновлений онлайн-курс для вивчення інтелекту навколишнього середовища. Курсова робота включає контент для самостійного навчання, який ви можете вивчати будь-де та будь-коли онлайн.

  Як конвертувати зображення PNG, TIFF і JPEG в інший формат на вашому Mac

Якщо ви знаєте основи хмарних обчислень, Інтернету речей і обчислень, ви маєте право зареєструватися. Курсова робота охоплюватиме основи, програми, досвід користувача, динаміку ринку, дизайн та архітектуру AmI тощо.

Якщо ви розробник, мережевий інженер, бізнес-професіонал або людина, яка приймає бізнес-рішення, то вам слід ознайомитися з курсом Udemy.

#2. Керівництво з інтелектуального середовища в середовищі IoT

Керівництво з інтелектуального середовища пояснює елемент AmI IoT. Тут також обговорюються відповідні рамки, принципи та технології. Не кажучи вже про те, що ви також дізнаєтеся про труднощі та переваги повсюдного обчислення.

У більшості розділів ви знайдете обговорення поширених обчислень, підключення пристроїв і контекстного моделювання. Контекстне моделювання включає багато технічних тем для розробки IoT, як-от безпека, зв’язок, масштабованість, сумісність і адаптивність.

Якщо ви шукаєте найновіші тенденції, тематичні дослідження та дослідження на тему Ambient Intelligence, вам слід спробувати цю книгу на Kindle або у твердій палітурці.

#3. Останні досягнення в інтелекті навколишнього середовища

Хочете навчитися контекстно-залежним обчисленням і навколишньому інтелекту професійно? Ви можете ознайомитися з останніми досягненнями в розвідці середовища на Amazon. Книга доступна в трьох версіях: цифровій, м’якій та твердій палітурці.

Книга підійде вам, якщо ви мережевий розробник, мережевий дослідник, аспірант, бізнесмен чи ІТ-інженер.

Інтелектуальні алгоритми в навколишніх і біомедичних обчисленнях

Компанія Philips провела в Ейндховені симпозіум з алгоритмів ШІ. У цій книзі зібрані всі застосування інтелектуальних алгоритмів, які обговорювалися на симпозіумі.

У книзі розглядаються такі концепції, як дизайн бази даних, відеорезюмування, семантичне мислення, відстеження та локалізація, міжмашинне спілкування тощо.

Інтелект навколишнього середовища та Інтернет речей

Ambient Intelligence and IoT — це повна книга для вивчення AmI від детального до просунутого рівнів.

Ви повинні прочитати цю книгу, щоб дізнатися фундаментальну структуру інноваційних технологій IoT і концепцій AmI. Окрім теоретичних знань, ви також дізнаєтеся про практичні застосування та проекти AmI, актуальні сьогодні.

Ви можете отримати доступ до версії електронної книги на Kindle. Однак, якщо ви любите книги у твердій палітурці, ви можете отримати оригінальну версію.

Підведенню

Отже, тепер ви знаєте, що таке навколишнє обчислення. Ви також знаєте його особливості, метод роботи, випадки використання та поточну тенденцію.

Контекстно-залежні обчислення допомагають якнайкраще використовувати IoT для збільшення доходу від бізнесу або рівня комфорту у вашому домашньому житті. Він обіцяє зробити інтелектуальні обчислення інтерактивними, швидко реагуючими та безперешкодними. Вам не потрібно перестрибувати між багатьма програмами, пристроями, проводами та датами підписки, щоб запам’ятати.

Хочете розробити рішення на основі цієї концепції? Спробуйте ресурси, згадані в цій статті, щоб дізнатися про інтелектуальне середовище та стати першим у цій ніші.

Далі — платформи AI API та платформи AI для розробки розумних рішень для повсюдних обчислень.