Мій телефон розблоковано? Ось як перевірити

| | 0 Comments| 1:46 PM
Categories:

Ключові висновки

 • Ви можете перевірити, чи ваш телефон розблоковано, за допомогою мережевих налаштувань вашого пристрою, спробувавши SIM-карту іншого оператора або звернувшись безпосередньо до свого оператора мобільного зв’язку.
 • Як правило, телефони, придбані безпосередньо у виробника, розблоковані, тоді як телефони, придбані оператором, швидше за все, заблоковані.
 • Розблоковані телефони дозволяють використовувати SIM-карту або eSIM від будь-якого оператора, щоб переключитися на інший сервіс, тоді як заблоковані телефони можуть підключатися лише до оператора, у якого ви придбали пристрій.

Незалежно від того, чи збираєтеся ви змінити оператора мобільного зв’язку чи купуєте вживаний телефон, важливо знати, чи ваш пристрій розблоковано. Ми покажемо вам, як перевірити, чи ваш телефон розблоковано, що це означає та що робити, якщо ваш пристрій заблоковано.

Як перевірити, чи ваш телефон розблоковано

Залежно від того, чи є у вас телефон iPhone або Android, можна кількома способами перевірити, чи ваш телефон розблоковано оператором.

Як дізнатися, чи ваш iPhone розблоковано

В iOS 14 і новіших версіях є простий спосіб перевірити, чи розблоковано ваш iPhone. Перейдіть до Налаштування> Загальні> Про програму та знайдіть поле «Блокування оператора». Якщо тут ви бачите «Немає обмежень SIM», ваш iPhone розблоковано. І навпаки, SIM-карта заблокована означає, що ваш iPhone заблоковано для вашого оператора.

Перевірте, чи ваш телефон Android розблоковано

Android не надає простого методу перевірки стану вашої SIM-карти, як це робить iOS. Найпростіший метод не ідеальний, але його варто спробувати.

Щоб перевірити стан розблокування вашого пристрою Android, перейдіть у меню Налаштування > Мережа та Інтернет. Поруч із SIM-картками (або мобільною мережею на старіших версіях Android) знайдіть кнопку «Плюс» і натисніть її. Це меню дає змогу додати додаткову мережу (якщо ваш пристрій її підтримує), тому воно не працюватиме, якщо ваш телефон заблоковано для одного оператора.

Вищезазначене стосується стандартного Android; процес може відрізнятися на вашому телефоні. Хоча це хороший показник, навіть якщо ця опція не з’являється, ваш телефон може бути розблокованим. Щоб переконатися, вам слід перейти до наступного методу.

  7 найкращих програм для керування вразливістю у 2023 році

Перевірте наявність розблокованого телефону за допомогою іншої SIM-карти

Якщо ви хочете переконатися, що ваш пристрій розблоковано, краще перевірити його за допомогою іншої SIM-карти. Це дає вам конкретний доказ того, що ваш телефон заблоковано.

Якщо у вас немає другої SIM-карти від іншого оператора, ви можете позичити її у друга, який не користується тим же оператором, що й ви. Якщо це не варіант, спробуйте дешеву SIM-карту з передоплатою, яку можна придбати в аптеках або Walmart.

Ви також можете скористатися безкоштовною пробною версією від MVNO, наприклад Mint Mobile. Безкоштовна пробна версія Mint призначений для того, щоб допомогти вам переконатися, що оператор працює на вашому наявному телефоні, що робить його хорошим способом перевірити наявність розблокованого телефону, якщо у вас під рукою немає іншої SIM-карти. Якщо ваш телефон підтримує eSIM, ви можете використовувати його для пробної версії, тож вам не доведеться чекати на фізичну картку.

Pexels

Ось як перевірити, чи ваш телефон розблоковано за допомогою другої фізичної SIM-карти:

 • Здійсніть телефонний дзвінок із поточною SIM-картою, щоб переконатися, що все в порядку. Якщо ви не хочете когось турбувати, зателефонуйте в місцеву автоматизовану службу погоди або подібну службу.
 • Якщо дзвінок працює правильно, вимкніть телефон.
 • Використовуйте інструмент для видалення SIM-карти, зігнуту скріпку для паперу чи подібний гострий предмет, щоб вийняти поточну SIM-картку та замінити її на нову.
 • Установивши нову SIM-картку, увімкніть телефон знову.
 • Зателефонуйте ще раз.
 • Якщо ви використовуєте eSIM для тестування, дотримуйтеся вказівок оператора, щоб продовжити встановлення eSIM замість кроків 2-4. Обов’язково здійснюйте тестовий дзвінок через тимчасову eSIM-карту, а не через основну SIM-карту.

  Якщо дзвінок проходить через другу SIM-картку, ваш телефон розблоковано. Однак, якщо дзвінок не працює, ваш телефон відображає помилку «непідтримувана SIM-карта» або ви бачите запит на введення коду розблокування SIM-карти, ваш телефон заблоковано.

    Пояснення найпоширеніших символів блок-схеми

  Дізнайтеся, чи ваш телефон розблоковано через оператора

  Якщо ви все ще не впевнені в тому, що ваш телефон заблоковано, спробувавши все вищезазначене, зв’яжіться зі своїм оператором, щоб дізнатися. Компанія зможе сказати вам напевно, хоча може знадобитися деякий час, щоб отримати відповідь. Представнику, імовірно, знадобиться номер IMEI вашого телефону, щоб перевірити за вас, тому подбайте про те, щоб він був під рукою заздалегідь.

  Щоб скоротити час очікування, спробуйте відвідати роздрібний магазин, якщо це зручніше. Якщо ваш оператор не має магазинів поблизу, ви також можете зайти в магазин іншого оператора, сказати їм, що ви думаєте змінити послугу, і попросити їх перевірити, чи ваш телефон розблоковано.

  Загалом, якщо ви купили свій телефон безпосередньо в Apple, Google, Samsung чи іншій компанії, він, швидше за все, розблокований. Телефони, придбані безпосередньо у вашого оператора, особливо ті, що все ще мають тарифний план, імовірно, заблоковані.

  Що це означає, коли телефон розблоковано?

  Тепер, коли ми побачили, як перевірити, чи ваш телефон заблоковано, як це вплине на ваш пристрій? Як згадувалося вище, розблокований телефон доступний для використання на різних мобільних операторах. З розблокованим телефоном ви можете переключитися на нового оператора та використовувати нову SIM-карту (або eSIM) для підключення до нової послуги без будь-яких проблем.

  Це контрастує із заблокованим телефоном, яким можна користуватися лише в оператора, у якого ви його придбали. Якщо ви купуєте телефон у Verizon (наприклад), і він заблокований, ви не можете просто купити SIM-карту в іншого оператора та почати користуватися іншою послугою. Ваш телефон працюватиме лише з Verizon, якщо Verizon не розблокує його.

  Що робити, якщо мій телефон заблоковано?

  Якщо ви виявили, що у вас заблокований телефон, і ви хочете переключитися на іншого постачальника, вам потрібно спочатку розблокувати пристрій. Як це зробити, залежить від вашої ситуації, але вам доведеться пройти через свого оператора незважаючи ні на що.

    12 нових тенденцій автоматизації ІТ, на які варто звернути увагу

  Якщо ви все ще оплачуєте свій телефон через тарифний план оператора, велика ймовірність, що компанія розблокує ваш пристрій, коли ви його оплатите. Однак це залежить від компанії, тому вам доведеться запитати, щоб переконатися. Деякі оператори вимагають, щоб ви надіслали форму, щоб розблокувати свій пристрій, або почекали певну кількість днів після оплати. Ви можете подати запит онлайн, тоді як іншим потрібен телефонний дзвінок.

  Щоб отримати докладнішу інформацію, перегляньте наш посібник із розблокування смартфона.

  Міркування щодо заблокованих телефонів

  Деякі люди не проти мати заблокований телефон, тому що довго залишаються в одного оператора. Але якщо вам це набридло, вам слід подумати про покупку розблокованих телефонів у майбутньому.

  Основною перевагою заблокованого телефону є (іноді) нижча початкова ціна, але ви платите за це з набагато меншою гнучкістю. Ймовірно, ви заощадите більше в довгостроковій перспективі, вибравши дешевшого оператора (щомісяця платите менше), навіть якщо ваш пристрій коштуватиме вам більше.

  З розблокованими телефонами ви не будете прив’язані до тарифів одного оператора протягом 24 місяців. Ви можете спробувати MVNO, як-от Google Fi, щоб заощадити на витратах на передачу даних, або, можливо, вам потрібна гнучкість використання міжнародної SIM-карти під час подорожі.

  Наступного разу, коли ви купуватимете телефон, ще раз перевірте, чи він розблокований. Такі продавці, як Best Buy і Amazon, продають як розблоковані, так і заблоковані телефони, тому їх легко сплутати. І, нарешті, якщо ви купуєте вживаний телефон, перед оплатою переконайтеся, що він не заблокований оператором попереднього власника. Інакше ви можете отримати пристрій, яким не зможете користуватися.

  Тепер ви знаєте, як перевірити, чи ваш телефон розблоковано, і що це означає для вас. Хоча заблоковані телефони — це ще не кінець світу, ми рекомендуємо розблоковані телефони, якщо у вас є вибір. Якщо пощастить, ваш оператор розблокує ваш заблокований пристрій, щоб ви могли ним користуватися будь-де.