Мультитендантність у хмарних обчисленнях пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Вивчення мультитенантності допоможе вам краще зрозуміти архітектуру, якщо ви зацікавлені в хмарних обчисленнях і SaaS.

Оскільки обмін даними став дуже поширеним, багатокористування стало невід’ємною частиною хмарних обчислень. Багато популярних постачальників хмарних послуг пропонують кінцевим користувачам послуги з кількома орендарями. Архітектури з кількома клієнтами забезпечують ефективний розподіл робочих навантажень у хмарі.

Перш ніж перейти до детального обговорення мультиарендації, давайте коротко дізнаємось про хмарні обчислення.

Зміст

Що таке хмарні обчислення?

Хмарні обчислення – це технологія, яка змушує користувачів використовувати комп’ютерні ресурси, сховище та обчислювальну потужність через Інтернет за запитом. Це допоможе вам скоротити витрати за допомогою платних послуг і відмовитися від необхідності купувати й підтримувати фізичні центри обробки даних.

У наш час усі види бізнесу використовують хмарні обчислення для різних цілей, таких як розробка та тестування, електронна пошта, резервне копіювання даних, аналітика та аварійне відновлення.

Мультиоренда в хмарних обчисленнях

Простіше кажучи, багатоквартирність означає наявність кількох орендарів. У хмарних обчисленнях це відноситься до архітектури, де кілька клієнтів або кінцевих користувачів спільно використовують ІТ-ресурси публічного або приватного хмарного рішення. Однак немає необхідності турбуватися про конфіденційність, оскільки дані кожного орендаря залишаються ізольованими та невидимими для інших.

У такій системі кожен орендар або клієнт має окремий індивідуальний простір для зберігання своїх даних і процесів. Кожен розділ хмарної мережі з кількома клієнтами має обробити складні дозволи, перш ніж надати користувачеві доступ до своїх ізольованих даних.

Це означає, що ви можете отримати доступ до своїх даних лише з дозволу постачальника послуг, і ці дані недоступні для будь-якого іншого орендаря.

Зазвичай орендарями приватної хмари є різні особи або групи, які належать до однієї організації. Якщо це постачальник публічних хмарних послуг, орендарями можуть бути представники різних організацій, які безпечно ділять простір на сервері.

Ви також побачите, що більшість постачальників публічних хмарних рішень дотримуються цієї моделі. Причина в тому, що запуск серверів з одним екземпляром менш дорогий і хороший для оптимізації оновлень.

Як працює мультиоренда в хмарних обчисленнях

Багатокористування хмарними обчисленнями працює по-різному в різних ситуаціях.

  Чи можете ви увійти у свій обліковий запис PS4 на іншій PS4?

#1. Громадська хмара

Для більшості постачальників послуг багатокористування означає спільне використання примірника програмного забезпечення. Вони зберігають метадані кожного клієнта, щоб використовувати їх під час виконання для зміни примірника програмного забезпечення. Кожен користувач потребує дозволу на доступ до даних, щоб він міг отримати доступ лише до своїх власних даних. Крім того, вони отримують різний досвід, навіть якщо мають спільний екземпляр програми.

#2. Приватна хмара

Функціональність багатокористувацького приватного хмарного середовища більш-менш схожа на публічні хмарні обчислення. Єдина відмінність може полягати в тому, що інші орендарі належать до однієї організації. У приватній хмарній платформі різні команди однієї організації спільно використовують ресурси.

#3. Контейнерна архітектура

Контейнери — це самодостатні пакети, що складаються з програми, її системних бібліотек і бібліотек, а також будь-якого іншого, що потрібно програмі для роботи. За допомогою контейнерів програми працюють однаково незалежно від місця їх розміщення.

Для звернення до кількох орендарів створюється кілька контейнерів. Таким чином, різні користувачі можуть запускати їх на одній машині.

Хмара з кількома клієнтами та хмара з одним клієнтом

Хмарний SaaS має дві моделі для користувачів: з одним клієнтом і з кількома клієнтами. Різниця між ними полягає в режимі доступу користувача.

Кожен клієнт хмарних служб з одним клієнтом отримує окремий екземпляр програмного забезпечення, що працює в окремій інфраструктурі. Для хмарних обчислень з кількома орендарями клієнти використовують спільну інфраструктуру, щоб отримати доступ за вимогою до рішення SaaS.

Характеристики багатокористувацької хмари

Конфіденційність даних

Постачальники хмарних послуг із кількома клієнтами впроваджують найкращі практики конфіденційності даних. Таким чином, один орендар не має доступу до даних будь-яких інших орендарів.

Безпека

Дані, що зберігаються в хмарі, вразливі до кібератак. Особливо у випадку мультиарендації, атака може коштувати витоку даних сотень орендарів. З цієї причини постачальники послуг впроваджують надійні та новітні заходи безпеки.

Резервне копіювання даних

Оскільки втрата даних може статися через багато непередбачених обставин, провайдери завжди створюють резервні копії даних усіх орендарів для швидкого відновлення даних.

Ізоляція використання

Навіть якщо один орендар інтенсивно використовує програму, це не впливає на продуктивність програмного забезпечення інших.

Масштабованість

Більшість мультитенантних платформ є повністю масштабованими, щоб задовольнити потреби зростаючої кількості орендарів.

Засіб оновлення програми

Ці платформи постійно потребують нових функцій і виправлень помилок. Тому оновлення системи є важливою частиною цього.

Виміряне використання та плата

Використання хмари з кількома клієнтами означає використання ресурсів за потреби. Плата також базується на оплаті за використання.

Віртуалізація проти багатокористування

Люди часто плутають мультиаренду з віртуалізацією. Але ці два не зовсім однакові. У режимі мультиоренда кілька клієнтів використовують однакові програми, розташовані в одній атмосфері/обладнанні.

У разі віртуалізації кілька віртуальних копій сервера розміщуються на одному фізичному сервері. Кожна програма працює на окремій віртуальній машині зі своєю операційною системою.

  170+ милих імен Wi-Fi

Важливість багатокористування для проектування додатків SaaS

При розробці програми SaaS необхідно визначитися з моделлю оренди. Ви можете вибрати між одним або кількома клієнтами залежно від ресурсів, які ви можете запропонувати, і операційної складності, з якою зможе працювати ваша програма.

Використання мультитенантної архітектури для SaaS означає, що постачальникам потрібно один раз оновити програмне забезпечення, щоб обслуговувати всіх орендарів. Вони можуть надавати доступ кільком клієнтам, запускаючи один екземпляр програми в одному екземплярі бази даних. У цьому випадку дані кожного залишаються невидимими та недоступними для інших.

Постачальники SaaS із кількома клієнтами можуть обслуговувати всіх, у тому числі малого та середнього бізнесу та великі підприємства. Він також пропонує клієнтам можливість масштабування, оскільки вони можуть збільшувати та зменшувати використання ресурсів залежно від поточних потреб бізнесу.

Мультиоренда також забезпечує ефективне використання ІТ-ресурсів. Для цього потрібно менше попередньої закупівлі інфраструктури та ресурсів для управління. Ця модель також допомагає постачальникам і клієнтам заощаджувати витрати, що часто є корисною функцією для залучення більшої кількості людей до клієнтської бази.

Багатокористні обчислювальні програми

#1. ADP

ADP DataCloud — це програмне забезпечення для аналітики бізнес-даних у хмарі. Це один із чудових прикладів хмарного програмного забезпечення для кількох орендарів, оскільки воно використовується для різних бізнес-ніш, таких як HR, нарахування заробітної плати, час і витрати, відвідуваність робочої сили, кадровий аутсорсинг, корпоративна відповідність тощо.

Різні орендарі або користувачі хмарних програм можуть налаштувати програму та її політики залежно від своїх внутрішніх бізнес-потреб.

#2. FreshBooks

FreshBooks, провідний хмарний додаток для бухгалтерського обліку та бухгалтерії, також дотримується моделі мультиаренди для надання послуг SaaS. Інструмент містить понад 10 функцій для відділу бухгалтерського обліку будь-якого підприємства.

Залежно від потреб бізнесу клієнти можуть вибрати функції та сплатити лише за використані послуги. Клієнти також можуть змінювати свої програми відповідно до бізнес-брендінгу. Хмарні обчислення з декількома орендарями дозволяють налаштовувати такі широкі можливості.

#3. Зохо

Zoho CRM і Workplace також дотримуються мультиарендації в хмарі. У ньому є понад 40 бізнес-додатків для безпроблемного керування вашою організацією. Ви можете використовувати кілька необхідних вам інструментів, як-от Zoho Assist, Zoho CRM тощо, або підписатися на цілий пакет, як-от Zoho One.

#4. Kubernetes

Спільнота Kubernetes спостерігає сплеск проектів з кількома клієнтами. Використовуючи функцію багатокористування Kubernetes, ви можете спільно використовувати кластери відповідно до потреб кількох команд.

Ця модель спрощує адміністративну роботу та економить ваші гроші. Тут мультиоренда може бути реалізована двома способами: спільним використанням кластерів і мультикластерами.

Multitenancy Computing: Недоліки

  • Через нормативні акти та вимоги багато організацій можуть не зберігати свої дані на хмарній платформі з кількома клієнтами.
  • Якщо налаштування інфраструктури виконано неправильно, надмірне використання ресурсів одним орендарем може вплинути на продуктивність інших. Люди також називають це ефектом «галасливого сусіда».
  • Коли справа доходить до обслуговування бази даних і кодової бази, обслуговування кількох клієнтів в одному екземплярі програми ускладнює їх.
  • Резервне копіювання даних і їх відновлення в середовищі з кількома клієнтами є складними процесами. Тому не всі постачальники пропонують надійні послуги з відновлення.
  • Орендарі цієї моделі мають менше можливостей налаштування та менше контролю над якістю даних.
  • Проблеми, які потребують загальносистемного скидання, стосуються кожного клієнта середовища.
  Найкращий спосіб подолати проблему безпеки LastPass

Майбутнє багатокористувацького обчислення

Мультиаренда — це майбутнє сучасних програм. Найближчими днями світ побачить більше мультитенантних програм, які працюють у мультитенантних віртуальних середовищах і використовують мультитенантне обладнання.

Поступово кількість заявок з одним орендарем зменшуватиметься. Зрештою, їх використання буде обмежено локальним середовищем центру обробки даних.

Працюючи над проблемами безпеки щодо мультиарендації, постачальники хмарних рішень можуть залучити більше людей до вибору їхніх платформ.

Мультиоренда: навчальні ресурси

Розробка мультитенантних програм для хмари на Windows Azure

У книзі Amazon ви дізнаєтеся, як створювати мультитенантні програми, які відповідають вимогам масштабованості майбутнього. Окрім зосередження на найкращих практиках реалізації додатків із кількома клієнтами, у ньому йдеться про масштабованість, безпеку, доступність і еластичність для додатків SaaS.

Ця книга особливо корисна для розробників, архітекторів або ІТ-фахівців, які працюють із системами Windows.

Удосконалення мультитенантної архітектури

Читаючи цю книгу Amazon, ви можете ознайомитись із досягненнями, досягнутими в архітектурі та моделях багатокористування. У ньому також обговорюються моделі даних і безпека даних для мультитенантних програм.

Книга також допоможе вам навчитися багатокористування на рівні бази даних, детальному контролю доступу до даних і таблицям із вертикальним масштабуванням.

Примітка автора

Організації постійно прагнуть отримати вигоду з переваг хмари з єдиною орендою та багатокористуванням. Вони навіть обирають гібридну оренду та багатохмарну оренду.

Однак ця тенденція свідчить про популярність багатокористувацького хмарного обчислення над іншими моделями. Оскільки він пропонує нескінченну масштабованість і економічно ефективну модель ціноутворення, він ідеально підходить для компаній, які переходять із локальних служб на хмарні.

Висновок

Мультиоренда стала загальноприйнятою моделлю спільного використання хмарних обчислювальних ресурсів великою кількістю користувачів без порушення чиєїсь конфіденційності та безпеки.

Тут ми обговорили всі необхідні аспекти багатокористування в хмарних обчисленнях. Ви також можете дізнатися більше про цю тему з ресурсів, перелічених вище. Можливо, вам буде цікаво дізнатися про гібридні хмарні обчислення.