Монітор ПК не переходить у режим сну автоматично (Windows 10)

Windows 10 має вбудовану функцію, завдяки якій, якщо ваша система занадто довго простоює, вона почне переводити певні компоненти в режим сну. Цей процес сну починається з блокування екрана при бездіяльності, після чого монітор вимикається, тобто переходить у сплячий режим, і закінчується переходом усієї системи в режим сну.

Користувачі можуть вибирати, коли деякі компоненти їхньої системи переходять у режим сну. І дисплей, і систему можна налаштувати на перехід в режим сну після певного періоду бездіяльності, який може вибрати користувач. Налаштування застосовується на основі плану живлення та на основі стану живлення, тобто, якщо система працює від батареї або якщо вона підключена.

Сплячий режим монітора, пояснення

Функція сну для монітора автоматично. Якщо користувач ніколи не змінює його, він використовуватиме налаштування за замовчуванням і відповідно переходить у режим сну. Налаштування за замовчуванням зазвичай мають невеликий період очікування, тому ваш монітор, швидше за все, перейде в режим сну через 2-5 хвилин.

  Невиправна помилка WHEA у Windows 10 (ВИПРАВЛЕНО)

Монітор не спить автоматично (рішення)

Якщо Windows 10 не переводить монітор у режим сну, причин для цього може бути кілька. Спробуйте наведені нижче виправлення, щоб визначити, що заважає вашому монітору перейти в режим сну.

1. Перевірте налаштування плану живлення

Можливо, ваш монітор не переходить у режим сну, тому що йому ще не час переходити в режим сну. Можливо, період очікування був встановлений занадто довго, і ви, можливо, очікуєте, що монітор перейде в режим сну раніше.

Відкрийте Провідник файлів.
Вставте наступне в рядок розташування та натисніть Enter.

Control PanelHardware and SoundPower Options

У стовпці ліворуч виберіть «Вибрати, коли вимкнути дисплей».
Відкрийте спадне меню в розділі «Акумулятор та підключено» для параметра «Вимкнути дисплей» і виберіть менший період часу.
Натисніть Зберегти зміни.

2. Перевірте активні/запущені програми

Деякі програми блокують Windows 10 від режиму сну дисплея та системи, навіть якщо користувач неактивний. Поширеними прикладами таких типів програм є медіаплеєри, торрент-клієнти та менеджери завантажень.

Перевірте, які програми запущені у вашій системі, і чи може одна з них, ймовірно, бути відповідальною за блокування сну для дисплея.

  Чому в диспетчері завдань Windows 10 немає графічного процесора

Будь-яке поточне завдання або сценарій також може блокувати перехід монітора в режим сну.

3. Системні блокатори сну

Хоча сплячий режим і сплячий режим монітора — це дві різні речі, можливо, що програма, яка блокує сплячий режим вашої системи, також блокує перехід монітора в режим сну. Щоб дізнатися, яка програма блокує сплячий режим, виконайте цей крок.

Відкрийте командний рядок з правами адміністратора.
Виконайте цю команду: powercfg /requests.
Список програм, які повертає команда, блокує сплячий режим системи.

4. Примусовий монітор сну

Ви можете перевести монітор у режим сну, налаштувавши кнопку живлення, щоб вимкнути дисплей.

Відкрийте Провідник файлів.
Вставте це в рядок розташування Панель керування Параметри обладнання та звуку та натисніть Enter.
У стовпці ліворуч натисніть Вибрати, що робить закриття кришки.
Відкрийте спадні меню Коли я натискаю кнопку живлення та виберіть Вимкнути дисплей для параметрів «Акумулятор» і «Підключено».
Натисніть кнопку живлення, щоб перевести монітор у режим сну.

5. Видаліть інші пристрої

Деякі пристрої, підключені до вашої системи, напр. зовнішній жорсткий диск може заважати системі переходити в режим сну. Якщо ваш жорсткий диск має власне джерело живлення, це ще більше завадить сну на моніторі або системі. Від’єднайте пристрої та подивіться, чи переходить система в режим сну.

  Як ніколи більше не «безпечно видалити» USB-накопичувач у Windows 10

6. Вимкніть вибіркове призупинення USB

Спробуйте вимкнути вибіркове призупинення USB. Він повинен заощаджувати електроенергію, вибірково вимикаючи порти USB, які не використовуються, але це може заважати функції сну.

Відкрийте Провідник файлів.
Вставте це в рядок розташування Панель керування Параметри обладнання та звуку та натисніть Enter.
Натисніть Змінити налаштування плану біля поточного активного плану.
Натисніть Змінити додаткові налаштування.
У вікні, що відкриється, розгорніть налаштування USB.
Встановіть Вибіркове призупинення USB на Вимкнено.
Перезапустіть систему для повної міри.

Висновок

Монітор можна вимкнути вручну, але вбудована функція сну, очевидно, краще, оскільки вона автоматизує цю функцію. Якщо ваш монітор не переходить у режим сну, швидше за все, це перешкоджає програмі. Перегляньте всі свої програми, які зараз запущені, і ви зможете з’ясувати, яка з них блокує сплячий режим.