Модель зрілості можливостей (CMM) пояснюється за 5 хвилин або менше

Categories:

Модель зрілості можливостей (CMM) — це ефективний і простий спосіб масштабувати численні функції вашого бізнесу.

Щоб керувати компанією, контролювати систему або керувати групою, розуміння можливостей є важливим аспектом.

Після того, як ви звузите коло різних функцій вашого бізнесу, ви повинні оцінити ефективність усіх цих функцій. Відповідно до цього ви встановлюєте стандарти та цілі для свого бізнесу.

Таким чином, щоб вимірювати та контролювати продуктивність і прогрес роботи кожної функції та окремої особи, підприємці та бізнес-лідери повинні мати надійне рішення та фіксувати його.

Таким чином, компанія може розробити системи, які можуть прийняти тягар складності та забезпечити точність, необхідну для масштабування.

Ось тут і з’являється ШМ.

У цій статті я розповім, що таке CMM і CMMI, їхні рівні та відмінності між ними.

Давайте розпочнемо!

Що таке модель зрілості можливостей?

Модель зрілості можливостей (CMM) — це проста методологія, яка використовується для створення та вдосконалення процесу розробки додатків в організації. Це дозволяє розробникам розвивати та вдосконалювати процес розробки програмного забезпечення, що забезпечує більшу узгодженість та ефективність.

Незалежно від того, яку роль вам призначено в команді розробників, ознайомлення з CMM може допомогти підвищити вашу продуктивність. Таким чином, можна сказати, що CMM — це метод, який допомагає оцінити, розробити та вдосконалити процес розробки програмного забезпечення.

CMM окреслює основні процедури для розробки програмного забезпечення та інших принцес, які піддаються інженерії, управлінню та плануванню. Він припускає, що регулярний процес вдосконалення досягається через невеликі ознаки прогресу замість більших проривів.

Крім того, він пропонує структуру для керування незначними ознаками на різних рівнях зрілості, щоб забезпечити платформу для постійного вдосконалення процесу розробки програмного забезпечення. Таким чином, ця методологія є серцевиною систем управління, спеціально розроблених для підвищення якості розробки продуктів і послуг, а також їх постачання.

CMM було розроблено та просувається SEI (Інститутом розробки програмного забезпечення), науково-дослідним центром, спонсорованим Міністерством оборони США. Зараз це частина Університету Карнегі-Меллона. SEI було вперше засновано в 1984 році для вирішення різноманітних проблем програмного забезпечення та вдосконалення програмних методологій.

SEI було створено для оптимізації процесу розробки, придбання та обслуговування систем, які сильно зарезервовані програмним забезпеченням, для Міністерства оборони (DOD). Він підтримує індустріально-орієнтоване прийняття CMM, що розвивається, тобто інтеграцію CMM (CMMI).

Навіщо вам ШМ?

CMM має багато сильних сторін, і найбільш корисною перевагою використання цієї методології є можливість заощадити час і гроші. Це пояснюється тим, що система ідеально розроблена, щоб ефективніше, ніж інші моделі, розпізнавати дефекти в процесі вдосконалення.

Крім того, CMM покращує бізнес-процеси, а також зменшує раптову зміну графіків виробництва. Оскільки CMM була першою моделлю, розробленою для вдосконалення промислового процесу, вона може стати основою для створення інших моделей, таких як покращена версія CMM (тобто CMMI), модель зрілості бізнес-можливостей (BCMM) тощо.

CMM — досить гнучка модель для всіх процесів і ринків. Незалежно від того, до якого сектору ви належите, якщо у вас є команда розробників, учасники можуть використовувати модель для виправлення помилок у процесі.

П’ять рівнів зрілості в CMM

П’ять рівнів моделі зрілості можливостей (CMM) у процесі розробки:

  Оригінальний серіал на Netflix з будь-якого місця?

#1. Початковий рівень

На цьому рівні процеси відбуваються не в належному порядку. Часом це може бути навіть хаотично. Тут успіх залежить від зусиль окремого учасника і не вважається повторюваним процесом. Це лише тому, що процес недостатньо добре задокументований і визначений, щоб його можна було відтворити.

Процеси, які слідують, є незрілими та спеціальними, що є нестабільним середовищем для розробки програмного забезпечення. Крім того, немає підстав передбачити якість продукту та час його виконання.

#2. Повторювані

На цьому рівні необхідні процеси добре налагоджені, задокументовані та визначені. У результаті методи управління проектами належним чином налагоджені, і успіх може не відтворюватися в деяких ключових областях процесу.

Рівень повторюваності може бути досягнутий шляхом встановлення деяких базових політик управління проектами. Досвід попередніх проектів використовується для управління подібними проектами. Він включає визначення необхідних ресурсів, цілей, обмежень тощо для проекту.

Цей рівень представляє детальний план, якого потрібно належним чином дотримуватися для успішного завершення якісного програмного забезпечення. Основною метою є підтримка продуктивності продукту, наприклад його компонента, протягом життєвого циклу програмного забезпечення.

Повторюваний рівень також включає відгуки клієнтів і керування переглядом, що може призвести до деяких змін у встановленій вимозі. Це управління вимогами складається з адаптації змінених вимог.

Крім того, субпідрядний менеджмент зосереджується на управлінні кваліфікованими підрядниками для розробки програмного забезпечення. Це означає, що він керує деякими частинами програмного забезпечення, розробленими третіми сторонами. Забезпечення якості програмного забезпечення гарантує якісний програмний продукт із дотриманням певних правил і стандартних інструкцій у процесі розробки.

#3. Визначений

На цьому рівні відбувається документування настанов і процедур. Це чітко визначений набір процесів програмної інженерії та управління. Це включає:

 • Експертні перевірки: у цьому методі дефекти необхідно усунути за допомогою різноманітних процесів перевірки, таких як інспекції, перевірки приятелів, покрокові інструкції тощо.
 • Міжгрупова координація: цей метод полягає у взаємодії між кількома командами розробників для забезпечення належного та ефективного задоволення потреб.
 • Визначення процесу організації: метод фокусується на розробці та підтримці процесів розробки програмного забезпечення.
 • Орієнтація на процес організації: це включає практики та дії, яких необхідно дотримуватися, щоб покращити можливості процесу в організації.
 • Програми навчання: Програми навчання спрямовані на підвищення знань і навичок членів команди та забезпечують підвищення ефективності роботи.

#4. Керований

На цьому рівні встановлюються кількісні цілі щодо якості програмного продукту та програмних процесів організації. Проведені вимірювання дозволяють організації передбачити процес і якість продукції в межах, які визначені кількісно.

Цей рівень включає стратегії та плани, створені для розробки та розуміння кількісного аналізу та якості продукції. Він також зосереджений на управлінні ефективністю проекту.

#5. Оптимізація

Це останній етап зрілості процесу в CMM, який зосереджується лише на постійному вдосконаленні процесів розвитку в організації за допомогою кількісного зворотного зв’язку. Це робиться за допомогою методів, оцінки та інструментів для процесів програмного забезпечення, щоб запобігти повторенню відомих дефектів.

Цей рівень включає:

 • Управління змінами процесів: цей процес управління зосереджений на постійному вдосконаленні процесів розробки програмного забезпечення. Це покращує якість, час циклу та продуктивність програмного продукту.
 • Управління технологічними змінами: складається з використання технологій і методів ідентифікації для покращення якості продукту та мінімізації часу розробки.
 • Запобігання дефектам: запобігання дефектам можна здійснити шляхом виявлення причини дефектів і запобігання повторенню цих дефектів у наступних проектах. Це покращує процеси, визначені проектом.

Інтеграція моделі зрілості можливостей

Інтеграція моделі зрілості можливостей (CMMI) — це проста модель процесу, яку організації можуть використовувати для вдосконалення процесів розробки, підвищення ефективності поведінки та підвищення продуктивності робочого процесу під час розробки продукту, послуги чи проекту. Це призводить до зниження ризиків протягом усього процесу.

  Як переглянути, скільки вільного місця у DropBox

CMMI був розроблений і представлений Університетом Карнегі-Меллона. Основна мета цієї розробки полягає в тому, щоб підвищити ефективність і зручність використання моделей зрілості, які можуть виміряти здатність організації постійно вдосконалюватися в певних сферах. Це можливо лише шляхом інтеграції кількох моделей в єдину структуру.

Перша версія була випущена в 2002 році, а наступна версія була випущена в 2006 році. У 2010 році з’явилася версія 1.3, а остання версія, 2.0, була запущена в 2018 році, яка принесла різні зміни, наприклад, зробивши її більш доступною, ефективною тощо. ., для підприємств.

CMMI купила ISACA (раніше відома як Асоціація аудиту та контролю інформаційних систем), яка володіє такими сертифікатами, як структура COBIT. CMMI — це процес і модель поведінки, яка допомагає організаціям протягом усього процесу розробки продуктів або послуг.

Таким чином, мета CMMI цілком зрозуміла. Він використовується для покращення якості послуги або продукту шляхом дотримання моделі, яка відповідає очікуванням клієнтів і підвищує цінність організації на ринку. Він також оцінює репутацію вашого бізнесу та цінність зацікавлених сторін у галузі.

Зараз CMMI займається такими сферами інтересів:

 • CMMI для розробки: це для розробки продуктів і послуг.
 • CMMI for Services: призначений для встановлення, надання та управління послугами.
 • CMMI для придбання: це передбачає придбання продуктів і послуг.

Представництво CMMI

Представлення CMMI дозволяє організації переслідувати низку цілей покращення. Є два представлення:

Поетапне уявлення

 • Він використовує визначений набір областей процесу розробки для опису шляху вдосконалення.
 • Він забезпечує серію вдосконалень, де кожна частина серії служить структурою для наступного вдосконалення.
 • Він визначає покращений шлях за допомогою рівнів зрілості. А рівень зрілості говорить про зрілість різних процесів в організації.
 • Це дозволяє порівнювати різні організації для різних рівнів зрілості.

Безперервне представлення

 • Це дозволяє вибирати окремі зони процесу.
 • Він використовує рівні можливостей для вимірювання покращення індивідуального процесу.
 • Крім того, це дозволяє проводити порівняння між організаціями за окремими областями процесів.
 • Постійне представлення також дозволяє організаціям вибирати з різних процесів для кращого вдосконалення.
 • У цьому поданні організації можуть краще досягати своїх цілей і зменшувати ризики, вибираючи порядок вдосконалення різних процесів.

Етапи в CMMI

У CMMI є п’ять ступенів зрілості з поетапним представленням:

#1.Початковий: на цьому рівні процеси розробки погано контролюються або керуються. Це також передбачає непередбачувані результати процесів розвитку. Крім того, використовуються хаотичні та спеціальні підходи. Ви не знайдете визначених ключових процесів (KPA). Якість не надто хороша, а продукт або послуги піддаються найбільшому ризику.

#2. Керований: на цьому етапі зрілості вимоги управляються належним чином, а процеси розробки контролюються та плануються. Тут проект належним чином керується та реалізується відповідно до задокументованих планів. Однак ризик все ще існує, але нижчий за початковий рівень.

#3.Визначено: на визначеному рівні зрілості процеси розробки добре описані та охарактеризовані за допомогою відповідних процедур, стандартів, інструментів і методів. Якість ви знайдете середнього класу, і ризик також середній.

#4.Кількісне управління: у цій моделі встановлюються кількісні цілі для процесів якості та ефективності. Він базується на потребах організації, вимогах клієнтів тощо. Показники ефективності процесу кількісно аналізуються. Тут ви знайдете процеси вищої якості з меншим ризиком.

#5. Оптимізація: це остання стадія моделі зрілості, яка включає постійне вдосконалення продуктивності та процесів. Покращення цього рівня є інноваційним і поступовим. Процеси та продуктивність вищі, а ризик найнижчий.

  16 найкращих гарнітур Nintendo Switch для кращого ігрового процесу

Рівні можливостей CMMI

Рівень можливостей розповідає про відповідні практики для певної області процесу для покращення процесів організації, пов’язаних із цією областю процесу. Існує шість рівнів можливостей для моделей CMMI:

 • Рівень можливостей 0 (незавершений): включає незавершені, часткові та невиконані процеси. На цьому рівні немає загальних цілей.
 • Рівень можливостей 1 (виконано): продуктивність процесу не є стабільною на цьому рівні. Цілі щодо вартості, графіка та якості не досягнуті. Процес рівня 1 потребує виконання певних практик.
 • Рівень можливостей 2 (керований): процес контролюється, контролюється та планується на цьому рівні. Тут цілями є як модель, так і інші, такі як якість, графік і вартість. Організація повинна активно керувати процесами за допомогою метрик.
 • Рівень можливостей 3 (визначений): це визначений рівень, на якому процес добре керується, і він відповідає набору організаційних вказівок і стандартів. Він зосереджений на стандартизації процесу.
 • Рівень можливостей 4 (кількісно керований): тут процес контролюється за допомогою кількісних і статистичних методів. На цьому рівні продуктивність процесу розуміється в метричних і статистичних термінах.
 • Рівень можливостей 5 (оптимізація): цей рівень зосереджений на постійному вдосконаленні продуктивності процесу. Продуктивність покращується як інноваційними, так і поступовими способами.

CMM проти CMMI: різниця

CMMI — це оновлена ​​або новіша модель CMM. SEI розробив CMMI для стандартизації та інтеграції CMM, який має різні моделі для кожної функції, яку він охоплює. Ці моделі не синхронізовані; їх інтеграція робить процес гнучким і ефективним.

Що стосується ключових областей процесу, практик, рівнів зрілості та цілей, структура CMMI подібна до структури CMM. Однак CMMI пропонує два різних представлення процесів.

Давайте дізнаємося ще деякі відмінності між CMM і CMMI:

CMMCMMICMM означає Capability Maturity Model, розроблену в 1984 році. CMMI означає Capability Maturity Model Integration, розроблену в 2006 році. Це поведінкова модель, яка розроблена для вимірювання процесів розробки програмного забезпечення в організації. Це оновлена ​​версія моделі CMM, яка є більш орієнтованою на завдання та ефективнішою. Основною метою є оцінка рівнів зрілості в процесі розробки програмного забезпечення. Основна мета полягає в тому, щоб об’єднати різні моделі програмного забезпечення в одне програмне забезпечення та подолати деякі недоліки CMM. CMM має п’ять етапів: початковий, повторний, визначений, керований та оптимізованийCMMI має п’ять етапів: початковий, керований, визначений, кількісно керований та оптимізований. CMM менш ефективний. CMMI більш ефективний. Він занадто орієнтований на процес. Він орієнтований на ціль.

Висновок

Модель зрілості можливостей (CMM) — це система вирішення проблем для процесів розробки програмного забезпечення в галузях. Це може позбавити підприємства від проблем із процесами.

З іншого боку, CMMI має передову методологію, ніж CMM. Це включає в себе задоволення очікувань клієнтів, цінність створення, розвиток маркетингу, покращення якості продукту та послуг, а також підвищення репутації.

Ви також можете досліджувати структуру керування життєвим циклом додатків, яка допомагає розробляти та постачати програмне забезпечення за розкладом, у межах бюджету та найвищої якості.