techukraine.net techukraine.net Механічна клавіатура Thock проти Clack: у чому різниця?

Механічна клавіатура Thock проти Clack: у чому різниця?

| | 0 Comments| 12:25 AM
Categories:

Звук є важливою частиною механічної клавіатури. Звичайно, набір тексту є найважливішим аспектом будь-якої механічної клавіатури, але звук цього набору також є основним фактором.

Але як дізнатися, який звуковий профіль механічної клавіатури вам потрібен? Вам потрібна механічна клавіатура, яка клацає та стукає, чи клавіатура зі стійким ударом? І більше того, яка комбінація перемикачів та інших матеріалів потрібна для досягнення цих звуків?

Чому звук механічної клавіатури важливий?

Звуковий профіль вашої механічної клавіатури не впливає на продуктивність, але це той звук, який ви чутимете щодня, коли натискатимете на роботі, під час гри чи іншим чином.

Ви захочете мати клавіатуру зі звуком, який ви вважаєте привабливим, будь то високе клацання чи більш приглушений звук удару.

Але більше того, звуковий профіль, який ви бажаєте, також залежить від типу механічних перемикачів клавіатури, які ви використовуєте, і матеріалів, використаних для виготовлення, особливості яких детально описано в наступному розділі.

Механічний удар клавіатури проти клацання: у чому різниця?

Що стосується звукових профілів механічної клавіатури, існує два основних стилі: клацання та стукання. Існують інші профілі, але здебільшого ви почуєте про звук механічної клавіатури та оціните його на основі них. Але клац і ток не розкривають багато чого про те, що вони насправді означають. Це розпливчасті, погано визначені терміни, які охоплюють величезний діапазон стилів, під якими існують численні різні апаратні комбінації.

Знищити звукові профілі механічної клавіатури важко. Кожен матеріал має власну частоту, на якій він вібрує. Корпус клавіатури, пластина і навіть кришки клавіш впливають на цю частоту. Такі метали, як алюміній або латунь, мають вищу власну частоту, що призводить до більш «щипкого» звуку. Пластикові матеріали, такі як полікарбонат, резонують на нижчих частотах, створюючи більш глибокі, щільні ноти.

Ось що мають на увазі більшість людей, коли говорять про клавіатури, що тріскаються або тріскаються.

Що таке механічна клавіатура Thocking?

Токінг зазвичай описується як більш глибокий, низькопрофільний звук. Дехто може описати ток як більш плоский звук, тоді як інші можуть назвати ток порожнішим, але загальний звуковий профіль товстої механічної клавіатури глибший.

Що таке стукіт механічної клавіатури?

Як ви могли здогадатися, механічна клавіатура з клацанням є протилежністю клавіатурі з товстим звуком із помітно різкішим і виразнішим звуком. Звукові профілі клацаючої механічної клавіатури часто вищі, ніж звукові профілі товстої клавіатури, і це звук, який багато людей асоціюють із механічними клавіатурами всіх типів.

  Чому вам слід розганяти свою оперативну пам’ять (це легко!)

5 факторів, які впливають на звукові профілі механічної клавіатури

Кілька різних факторів безпосередньо впливають на звуковий профіль механічної клавіатури. До них належать будівельні матеріали (корпус, пластини всередині клавіатури тощо), перемикачі клавіатури, кришки клавіш тощо.

1. Перемикачі

Вибраний тип механічного перемикача клавіатури безпосередньо впливатиме на звуковий профіль вашої механічної клавіатури.

Кожен механічний клавіатурний перемикач містить різне обладнання, що впливає на звук: тип перемикача, довжина пружини перемикача, матеріал корпусу перемикача та мастило перемикача впливають на звук. Тим не менш, для більшості людей тип перемикача буде обертатися навколо використання клацаючого, тактильного або лінійного перемикача.

 • Клацаючі перемикачі видають чітке «клацання» при натисканні та забезпечують більший звуковий профіль. Деякі клацаючі перемикачі також вимагають сильнішого натискання, щоб активувати перемикач, що також може сприяти звуковому профілю.
 • Тактильні перемикачі створюють невеликий удар, а не гучне клацання, а також можуть вимагати більшої сили приведення в дію.
 • Лінійні перемикачі сконструйовані таким чином, щоб працювати плавно й не створювати клацань чи ударів під час натискання, і зазвичай створюють невеликий опір під час введення.

Набір клацаючих перемикачів, як-от Cherry MX Blues або Kailh Box Jades, забезпечить різкіший і високий звук. Набір лінійних перемикачів, як-от Cherry MX Red або Gateron Yellow, забезпечить більш глибокий і різкий звук.

2. Матеріали та кріплення пластин

Після перемикачів матеріали пластини та кріплення мають вирішальне значення для звукового профілю механічної клавіатури.

 • Металеві пластини (зазвичай алюмінієві, сталеві або латунні) можуть створювати більш високі звуки, хоча навіть у цьому випадку латунь створюватиме більш щільний звук, ніж її аналоги.
 • Пластикові пластини (часто з полікарбонату або пластику на основі поліоксиметилену) видають м’якший звук, оскільки пластикова пластина поглинає більше звуку, ніж металева. Полікарбонатні пластини забезпечують більш м’який і глибокий звук, тоді як пластини на основі POM міцніші.
 • Композитні пластини (наприклад, FR4 або вуглецеве волокно) забезпечують деякі якості звукопоглинання. FR4 зазвичай зустрічається в друкованих платах, але також часто використовується як матеріал для пластин.

У кожному з них товщина пластини також впливатиме на звук; як правило, чим товщий матеріал пластини, тим більше звуку поглинається. Але не тільки матеріал пластини впливає на звуковий профіль; кріплення пластини в корпусі клавіатури є ще однією міркою.

 • Верхнє кріплення: пластина кріпиться до верхньої половини корпусу клавіатури. Верхнє кріплення може збільшити гнучкість під час набору тексту, що може допомогти зменшити вібрацію та створити більш глибокий звук.
 • Сендвіч-кріплення: пластина встановлена ​​між верхньою та нижньою частинами корпусу клавіатури, що, у свою чергу, забезпечує більш жорстку конструкцію та високі звуки.
 • Інтегрована пластина: пластина безпосередньо вбудована в корпус клавіатури і часто виготовляється з міцного матеріалу. Інтегровані пластини часто мають більш глибокий звуковий профіль. Звук вбудованої пластини також сильно пов’язаний із матеріалом корпусу, оскільки він вбудований у корпус.
 • Кріплення прокладки: пластина використовує прокладки або демпфери, щоб залишатися ізольованими всередині корпусу, забезпечуючи значний рівень звукопоглинання, що призводить до глибшого звуку. На звукові профілі кріплення прокладки також може впливати якість прокладок і те, наскільки щільно клавіатура прикручена.
  Ваш Sugar Daddy фальшивий — не піддавайтеся на обман

Є кілька міркувань між пластиною та пластиною для монтажу, і в більшості випадків визначити точний звуковий профіль можливо лише тоді, коли клавіатура знаходиться вдома та на вашому столі.

3. Матеріал корпусу

Матеріали корпусу також відіграють значну роль у звучанні клавіатури. Чохли для механічних клавіатур виготовлені з пластику або металу, хоча час від часу зустрічаються дерев’яні корпуси.

Ось як кожен тип корпусу вплине на звуковий профіль:

 • Металеві корпуси
  • Алюміній: яскравий, металевий, з певним приглушенням гнучкості та вібрації
  • Сталь: мало гнучка, більш щільний матеріал
  • Латунь: щільний матеріал, здатний загартовувати та зменшувати шум
 • Пластикові футляри
  • Полікарбонат (ПК): глибокий, товстий звук, напівгнучкий пластик поглинає звук і вібрацію
  • Акрилонітрил-бутадієн-стирол (ABS): Може видавати високий звук
  • Поліпропілен (PP): Більш гнучкий матеріал, може зменшити звук і забезпечити більш глибокий тон
 • Дерев’яні ящики
  • Масив дерева: теплий гладкий профіль, значне зниження звуку
  • Шпон: Менше зволожує, але все одно знижує звук

Щільні матеріали, такі як метали, забезпечують яскравість і посилення, тоді як пластик і деревина забезпечують пом’якшення для створення більш глибоких і насичених тонів. Пам’ятайте: якщо ваша механічна клавіатура надто гучна, є кілька способів її втихнути.

4. Стабілізатори

Механічні стабілізатори клавіатури, які зазвичай називають «проколами», — це компоненти, які використовуються для утримання більших клавіш, таких як пробіл і клавіша вводу, рівними та стабільними під час натискання клавіш.

Вони відіграють вирішальну роль у загальному звучанні та відчутті цих клавіш. В основному існує два типи: затискачі та загвинчування, з варіантами з монтажем на пластині та з монтажем на друкованій платі. Матеріал і якість виготовлення стабілізаторів, а також будь-які модифікації, такі як мастило, можуть суттєво вплинути на звук.

  12 найкращих онлайн-компіляторів JavaScript для кодування будь-де та будь-коли

Добре виготовлені та належним чином змащені стабілізатори забезпечують плавне та приглушене натискання клавіш, усуваючи «брязкіт», який часто чути в наявності, або удари нижчої якості. І навпаки, дешеві або незмащені стабілізатори можуть створювати шумний, непослідовний звук, що погіршує враження від друку.

5. Ковпачки клавіш

Клавіатури відіграють важливу роль у звучанні та відчутті механічної клавіатури. Їх матеріал, товщина та профіль можуть впливати на акустичні властивості кожного натискання клавіші.

 • матеріал
  • ABS (акрилонітрилбутадієнстирол): звичайний пластик, який використовується для ковпачків клавіш. Порівняно з іншими матеріалами він має тенденцію створювати більш високий звук. З часом ковпачки клавіш ABS можуть блищати через мастило пальців і знос.
  • PBT (полібутилентерефталат): щільніші та міцніші, ніж ABS, клавіатурні ковпачки з PBT зазвичай створюють глибший і густіший звук. Вони менше схильні до блиску.
 • Товщина
  • Товсті ковпачки клавіш зазвичай забезпечують більш глибокий і резонансний звук завдяки їхній більшій масі та здатності пом’якшувати удар від натискання клавіш.
  • Тонкі клавіатури зазвичай створюють високий, більш «хрипкий» звук.
 • Профіль
  • Високопрофільні клавіатури (наприклад, SA або MT3), як правило, мають глибший звук завдяки більшій гучності та площі поверхні.
  • Низькопрофільні клавіатури (наприклад, DSA або Cherry) можуть створювати дещо більш високий звук.

Як і для кожного фактора звукового профілю, вам доведеться поекспериментувати з вибором клавіш, щоб знайти потрібний звук. У нас є кілька пропозицій щодо клавіатури механічної клавіатури, які допоможуть вам почати.

Знайдіть механічну клавіатуру з ідеальним звучанням

Звичайно, експериментувати з безліччю різних конфігурацій механічної клавіатури для більшості людей неможливо. Читання оглядів і прослуховування набору тексту на YouTube і прикладів звукових профілів є найкращим вибором для більшості людей, але навіть тоді сприймайте те, що ви читаєте та чуєте, з дрібкою солі.

Пам’ятайте, що звук суб’єктивний, і те, що хтось описує, може бути не тим клаком чи ударом, який ви шукаєте. Що стосується відео- чи аудіозаписів, хоча вони певною мірою відтворюють звук точно, більшість користувачів і ентузіастів механічної клавіатури не мають високоякісного обладнання для запису звуку.

Тим не менш, те, що ви чуєте, дивитеся або читаєте, дасть вам принаймні деяке уявлення про звуковий профіль механічної клавіатури, який ви хочете.