Мегабіт проти мегабайта

Categories:

Ви, напевно, стикалися з термінами «мегабіт» і «мегабайт», але не могли мати остаточного уявлення про те, що означають ці терміни, якщо у вас немає наукового чи обчислювального досвіду або якщо ви захоплюєтеся речами, пов’язаними з технікою. Обидва ці терміни використовуються в обчислювальній техніці, і щоб точно знати, що означають ці терміни, ви спочатку повинні знати про біт і байт, які будуть обговорюватися в наступному розділі. Тоді ви дізнаєтесь, що таке мегабіт і мегабайт і як ці терміни використовуються в обчисленнях, а також різницю між мегабітами та мегабайтами. У цій статті ви дізнаєтеся про відмінності та більше про Мбіт/с і Мбіт/с та інше.

Мегабіт проти мегабайта

Кожен термін у науці та техніці, навіть зі зміною великої літери, може мати різне значення. Ці терміни часто плутають, оскільки вони схожі, а найменші факти про відмінності не беруться до уваги. Але, оскільки ви зайшли так далеко у своєму дослідженні, тож давайте почнемо з нашого поглибленого пояснення.

Що таке мегабіт?

По-перше, давайте перейдемо до значення біта, що є скороченням від «двійкова цифра», біт є найменшою одиницею цифрової інформації. Ви, мабуть, використовували цей термін, маючи на увазі швидкість свого Інтернету, мегабіт на секунду або Мбіт/с, що становить 1 мільйон біт на секунду для вимірювання швидкості передачі даних. Наприклад, ваш інтернет-провайдер надає вам швидкість Інтернету 30 Мбіт/с (30 мегабіт на секунду), що означає швидкість передачі даних 30 мільйонів біт на секунду.

  Як запустити дисплей Retina з його рідною роздільною здатністю

Що таке мегабайт?

З іншого боку, мегабайт — це показник, який ми використовували для опису ємності пам’яті. Наприклад, у вас є накопичувач ємністю 512 Мб, що означає, що ви можете зберігати дані та файли загального розміру до 512 мегабайт. Ми сподіваємося, що тепер ви знаєте основну різницю між мегабітами та мегабайтами та для чого використовуються ці терміни. Тепер давайте подивимося на Мбіт/с проти Мбіт/с.

Мбіт/с проти Мбіт/с

Найперша відмінність, яку ви, мабуть, помітили, це використання великої літери «b» у Мбіт/с і малої літери «b» у Мбіт/с. Акронім Mbps означає мегабіт за секунду, а MBps означає мегабайт за секунду, і обидва ці терміни використовуються для визначення швидкості Інтернету. Збільшуючи ці показники, 1 мегабіт на секунду (Мбіт/с) дорівнює 1 000 000 біт на секунду, а 1 мегабайт на секунду (Мбайт на секунду) дорівнює 1 000 000 байт на секунду, і, оскільки кожен байт містить 8 біт, кожен 1 байт містить 8 мегабіт. мегабайт. Це означає, що якщо у вас є інтернет-з’єднання зі швидкістю 30 Мбіт/с, то, розділивши це на 8, ви отримаєте свою швидкість Інтернету в Мбіт/с.

Ключова відмінність між цими двома полягає в тому,

  • Мбіт/с (мегабіт на секунду) — це одиниця вимірювання швидкості завантаження та завантаження в Інтернеті.

  • Мб/с (мегабайти за секунду) — ще одна одиниця вимірювання швидкості Інтернету, але зазвичай вона використовується для опису швидкості завантаження та завантаження файлу.

Коротше кажучи, Мбіт/с вимірює швидкість з’єднання, а Мбіт/с – швидкість завантаження або завантаження файлу. Давайте розглянемо деякі основні та ключові відмінності між Мбіт/с і Мбіт/с.

Мбіт/с
МБ/с
Мбіт/с означає мегабіт на секунду
МБ/с означає мегабайт на секунду
Вимірює швидкість передачі даних
Вимірює ємність або обсяг зберігання
Значення “1” або “0”
1 байт = 8 біт
Мбіт/с вказує на швидкість підключення до Інтернету
Мбайт/с вказує швидкість, з якою файл завантажується або завантажується
1 Мб = 1 000 000 біт
1 МБ = 1 000 000 байт

Мбіт/с проти швидкості Інтернету в Мбіт/с

По-перше, ми повинні знати, що таке швидкість Інтернету. Швидкість Інтернету означає швидкість, з якою дані або інформація переміщуються з всесвітньої мережі на ваш ноутбук, ПК або смартфон. Усі швидкості інтернет-провайдерів вимірюються в бітах. Наприклад, ваш інтернет-провайдер дає вам середню швидкість Інтернету приблизно 4 Мбіт/с. Щоб дізнатися швидкість у Мбіт/с, вам потрібно розділити швидкість передачі даних на 8, у цьому випадку швидкість становить 4 Мбіт/с, тому після ділення на 8 це становитиме 0,5 МБ/с. Це означає, що якщо ваша швидкість Інтернету становить 4 Мбіт/с, то ви зможете завантажити файл розміром 4 МБ за 8 секунд. Це був лише приклад, щоб допомогти вам зрозуміти швидкість Інтернету, оскільки іноді можна плутати Мбіт/с і Мбіт/с.

Тому обов’язково перевірте, яка одиниця згадується, коли ви обираєте інтернет провайдер або щоразу, коли ви перевіряєте швидкість Інтернету. Оскільки 1 мегабайт дорівнює 8 мегабітам, іноді це може збентежити, але зазвичай більшість постачальників послуг Інтернету вказують швидкість у Мбіт/с (мегабіт на секунду).

Мбіт/с проти Мбіт/с, що швидше?

Зображення Freepik

Обидві одиниці використовуються для вимірювання швидкості Інтернету, але не схожі. Перше, що ви можете помітити, це те, що літера «b» є малою в Мбіт/с і великою в Мбіт/с. Інша справа, що Мбіт/с означає мегабіт на секунду і означає швидкість, з якою дані передаються через Інтернет. У той час як МБ/с означає мегабайт на секунду та є вимірюванням швидкості, з якою дані завантажуються або завантажуються.

Примітка: 1 байт дорівнює 8 бітам або 1 мегабайт дорівнює 8 мегабітам.

Люди часто помилково припускають, що швидкість 1 Мбіт/с дозволить їм завантажити файл розміром 1 МБ лише за 1 секунду, але це не так, оскільки 1 байт містить 8 біт, тому для завантаження файлу розміром 1 МБ вам знадобиться Інтернет з’єднання зі швидкістю 8 Мбіт/с (мегабіт на секунду).

Таким чином, якщо швидкість у МБ/с перевищує швидкість Інтернету в Мбіт/с, то швидкість у МБ/с набагато вища. Оскільки МБ/с означає швидкість завантаження та завантаження файлу або даних, ви зможете завантажити або завантажити файл за лічені хвилини або секунди з високою швидкістю Інтернету МБ/с.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Скільки Мбіт/с становить 1 Мбіт/с?

Відповідь 1 байт містить 8 біт, тому 1 Мбіт/с (мегабайт на секунду) дорівнює 8 Мбіт/с (мегабіт на секунду)

Q2. Як вимірюється швидкість інтернету?

Відповідь Зазвичай швидкість Інтернету вимірюється в мегабітах на секунду (Мбіт/с), а не в байтах.

Q3. Яка хороша швидкість Інтернету?

Відповідь Відповідно до Федеральної комісії зв’язку (FCC), хороше підключення до Інтернету має мати швидкість 25 Мбіт/с або вище.

Рекомендовано

Отже, прочитавши цю статтю, ви, мабуть, зрозуміли та отримали ясність щодо мегабітів і мегабайтів. Не забувайте розрізняти швидкість Інтернету, незалежно від того, яка одиниця вимірювання використовується, Мбіт/с чи Мбіт/с.