Майнінг біткойнів для чайників: розуміння основ

За останні кілька років зростає захоплення біткойнами. Люди хочуть вивчити цю криптовалюту, майнінг біткойнів і механізми, які це підтримують, щоб підживлювати свої розуми, отримувати прибуток або експериментувати з цією новою технологією.

Біткойн забезпечує швидкі, точні та недорогі грошові перекази по всьому світу. Це революціонізувало сучасне уявлення про комерцію та гроші.

Однак біткойн досі залишається загадкою для багатьох. Люди плутаються щодо цього, його використання та того, як його придбати. І одне з найбільших питань стосується майнінгу біткойнів.

Отже, давайте розгадати таємницю!

Але спочатку дозвольте мені підготувати основу, визначивши деякі ключові поняття.

Що таке Bitcoin і Blockchain?

Біткойн (BTC) є першою та найвідомішою цифровою валютою або криптовалютою. Він надсилається та отримується між користувачами безпосередньо в одноранговій мережі (P2P) без посередників, центрального банку чи керівного органу.

Цю криптовалюту винайшов Сатоші Накамото (невідома особа або група осіб) у 2008 році. Її реалізація була випущена як програмне забезпечення з відкритим кодом у 2009 році, і саме тоді вона знайшла своє перше використання. Транзакції біткойн перевіряються вузлами мережі за допомогою криптографії та записуються в розподілену публічну книгу, яку також називають блокчейном.

Біткойн побудований на технології блокчейн. Ця незмінна та спільна книга може зберігати транзакції та записи в хронологічному порядку в розгалуженій мережі комп’ютерів, розкиданих по всьому світу в різних місцях. Це особливий тип бази даних, що використовує технологію розподіленої книги, яка гарантує, що записи не можуть бути підроблені, забезпечує більшу прозорість транзакцій і є безпечною за допомогою новітніх методів криптографії, таких як SHA-256.

Будь-хто в мережі Bitcoin може надсилати або отримувати біткойни незалежно від того, де вони знаходяться. Усе, що вам потрібно, це створити обліковий запис у мережі та отримати кілька BTC, видобуваючи біткойни або купуючи їх онлайн. Ви можете використовувати біткойни для покупок в Інтернеті або використовувати їх як інвестицію.

Чим біткойни відрізняються від традиційних валют?

І традиційні валюти, і біткойни мають цінність, але вони різні.

Випуск: традиційні валюти або фіатні валюти випускаються та регулюються урядом. Він може бути матеріальним у вигляді монет і банкнот, які ви можете носити з собою чи зберігати у своєму банку, або нематеріальним у разі цифрових платежів.

На відміну від традиційних валют, біткойни не випускаються центральними органами. Це нематеріальні або віртуальні валюти, які працюють лише в цифровій формі.

Управління: державні органи регулюють виробництво валюти, її обіг і переслідують використання підробленої валюти, окрім виконання інших відповідних обов’язків.

У результаті люди більше довіряють друкованим грошам. Наприклад, Федеральна резервна система (централізований банк США) підтримує долар США, а Банк Англії регулює курс фунта стерлінгів.

З іншого боку, біткойни не мають центрального органу, який би регулював створення, потік або управління біткойнами. Тисячі комп’ютерів у всьому світі, які називаються вузлами, підтримують ці біткойни. Вузли допомагають перевіряти транзакції та зберігати дані про попередні транзакції в загальнодоступній книзі, доступ до якої має будь-хто.

Обмеження пропозиції: Фіатні валюти мають необмежену пропозицію, тоді як можна створити лише 21 мільйон біткойнів.

Комісія за транзакцію: оскільки платіжні компанії обробляють фіатні валюти, їх транзакція передбачає значні витрати, навіть вищі для міжнародних грошових переказів. У біткойнах транзакції майже не передбачають комісії, оскільки немає посередників.

Безпека. Фіатні валюти підпадають під дію державної політики та правил, що коливається, що призводить до небезпеки. Але біткойн використовує такі концепції, як криптографія, децентралізація, консенсус, підтвердження роботи тощо, для безпеки, не дотримуючись жодної такої політики.

Скасування транзакції: ви можете скасувати, скасувати або стягнути плату за фіатні гроші. З біткойнами це неможливо. Після здійснення транзакції її неможливо змінити.

Швидкість: банківські транзакції потребують днів і годин, щоб перевірити їх і остаточно відобразити на банківському рахунку одержувача. Однак транзакції біткойнів здійснюються миттєво залежно від швидкості мережі.

Ви бачите багато хороших моментів у біткойнах, але як їх придбати?

Ви можете придбати його в Інтернеті, отримати винагороду в біткойнах за деякі онлайн-транзакції або здійснити майнінг біткойнів. Давайте тепер дізнаємося про майнінг біткоінів.

Що таке біткойн-майнінг?

Майнінг біткойн відноситься до процесу цифрової перевірки транзакцій біткойн у мережі біткойн. Люди, які видобувають біткойни (майнери), повинні розгадувати складні хеш-головоломки, закодовані криптографічно, щоб перевірити блоки, що містять транзакції. Для вирішення цих проблем потрібні потужні обчислювальні ресурси та потужність.

Після того, як вони вирішені та транзакції перевірені, блок оновлюється в децентралізованій книзі біткойнів. За ці зусилля майнери заробляють біткойни. Цей повний процес називається майнінгом біткойнів.

Крім того, метою майнінгу біткойнів є дві речі:

 • Виробляти нові біткойни, вирішуючи складні математичні задачі
 • Для підтримки безпеки та надійності мережі Bitcoin шляхом перевірки транзакцій
 • Як працює майнінг біткойнів?

  Мережа біткойн побудована на основі технології блокчейн, яка забезпечує безпеку всієї книги за допомогою криптографічних хешів і часових позначок для кожного блоку, який потрібно додавати в хронологічному порядку.

  Кожен блок містить інформацію про перевірені транзакції, яка додається до блокчейну після перевірки. Після цього стає практично неможливо підробити транзакції завдяки унікальним можливостям технології блокчейн.

  Ось як працює майнінг біткойнів.

  #1. Налаштування

  Перш ніж майнер розпочати майнінг біткойнів, їм потрібні спеціальні інструменти та пошук способів ефективного вирішення складних проблем. Творець біткойна Сатоші Накамото розробив мережу таким чином, що ви можете майнити блок кожні 10 хвилин.

  Таким чином, майнери тримають усе під рукою, щоб відповідати темпу цих 10 хвилин, і ця складність зростає ще більше, коли до майнінгу приєднується більше майнерів з більшою обчислювальною потужністю.

  #2. Вимоги до майнінгу

  Майнінг біткойнів вимагає передових інструментів і великої кількості обчислювальних ресурсів. Отже, біткойн-майнери влаштовують такі речі:

  Обладнання для майнінгу: обладнання для майнінгу біткойнів змінювалося протягом багатьох років. Майнери біткойнів використовували центральні процесори перед використанням графічних процесорів (GPU) із передовими графічними картами, програмованою вентильною матрицею (FPGA) або спеціальними інтегральними схемами (ASIC) для ефективного майнінгу. Останній є найбільш ефективним з точки зору споживання.

  Майнінговий пул: майнери можуть вибирати, чи хочуть вони видобувати соло чи використовувати пул

  Програмне забезпечення та електронний гаманець: їм потрібне програмне забезпечення для майнінгу, наприклад BeMine, Kryptex Miner, ECOS тощо, яке може реалізувати визначені протоколи для мережі Bitcoin. Майнерам також потрібен електронний гаманець, щоб збирати та зберігати свої винагороди у біткойнах.

  #3. Транзакція

  Коли особа надсилає комусь біткойн, це є транзакцією. Ці транзакції додаються до блоку, який вузли або комп’ютери повинні перевірити, щоб бути приєднаним до блокчейну біткойна, який бачать усі в мережі.

  По суті, коли хтось ініціює транзакцію в мережі біткойн, беруть участь три елементи: введення, вихід і сума транзакції.

  Для кожної транзакції програмне забезпечення для майнінгу створює унікальний і складний криптографічний хеш. Далі програмне забезпечення групує транзакції, необхідні для створення блоку. Групування представлено у вигляді дерева Меркла або хеш-дерева, де кожен листовий вузол має хеш блоку, а нелистові вузли мають хеш своїх дочірніх вузлів.

  Крім того, дерево Merkle містить підсумок кожної транзакції в блоці і, по суті, є структурою даних. У цьому випадку хеші транзакцій поєднуються за допомогою шифрування SHA-256.

  #4. Розгадування головоломки

  Хеш, який може ідентифікувати все дерево Merkle, називається кореневим хешем або коренем Merkle і зберігається в заголовку блоку. Заголовки блоків містять дані та атрибути блоку, такі як версія програмного забезпечення для біткойнів, хеш попереднього блоку, мітка часу, кореневий хеш, ціль і криптографічний nonce (довільне число, яке використовується лише один раз під час криптографічного зв’язку).

  Майнери біткойнів використовують цю інформацію, щоб розгадати хеш-головоломку для перевірки транзакції. Для цього вони знаходять хеш для вказаної цілі після аналізу рівня складності. Ціль — це 67-значне число, що зберігається в заголовку блоку, яке визначає складність видобутку біткойнів відповідно до загальної кількості майнерів, які беруть участь у вирішенні проблеми. Складність також коригується автоматично залежно від часу, витраченого майнерами на вирішення проблем у попередніх 2016 блоках.

  Крім того, біткойн-майнери обчислюють хеш блоку, щоб вирішити головоломку, постійно додаючи один одноразовий номер до заголовка цільового блоку, доки не отримають значення, менше цільового. Коли вони вирішують це, генерується новий блок, який проходить перевірку вузлами мережі.

  Щоб блок пройшов перевірку, більшість вузлів повинні перевірити блок, і він повинен містити підтвердження роботи (PoW). Хронологічний ланцюжок блоку та PoW захищають блокчейн від змін. Далі блок додається в мережу Bitcoin.

  Перший майнер, який розв’яже проблему з хешуванням, отримує винагороду в біткойнах, оскільки братиме участь багато майнерів.

  #5. Обіг Bitcoin

  Видобуток біткойнів розпочався в 2009 році з генезисного блоку біткойнів для виробництва 50 біткойнів. З тих пір було видобуто і випущено в обіг набагато більше біткойнів. Однак існує верхня межа; лише 21 мільйон біткойнів можна видобути на основі його вихідного коду.

  Факт: До вересня 2021 року бл 18,82 мільйона біткойнів вже видобуто, що становить приблизно 89% від загальної кількості біткойнів, які коли-небудь існуватимуть.

  Як винагороджується біткойн-майнер?

  Коли біткойн був випущений у 2009 році, кожен майнер блоку отримував 50 біткойнів. Згодом її було зменшено до 25 біткойнів у 2012 році, 12,5 біткойнів у 2016 році та 6,25 біткойнів у 2020 році. Цей процес поділу винагороди за блок навпіл називається біткойн-халвінгом. Це відбувається після видобутку кожні 210 000 блоків, що займає приблизно 4 роки.

  Це означає, що винагорода майнерів зменшується вдвічі за вирішення головоломки та знаходження блоку. Перевага біткойна вдвічі полягає в тому, що він зменшує інфляцію та швидкість обігу біткойна. Таким чином, це допомагає підтримувати стабільність вартості біткойна. Останній халвінг біткойнів відбувся в травні 2020 року, а наступний очікується в 2024 році. Цей процес триватиме, доки не буде видобуто всі біткойни, приблизно до 2140 року.

  Що станеться, коли всі 21 мільйон біткойнів будуть видобуті?

  Як тоді зароблятимуть шахтарі? Що ж, зароблятимуть лише на комісії за транзакції. Майнер, який знаходить новий блок, отримує дозвіл від мережі Bitcoin стягувати комісію за транзакції з кожної транзакції, яку він додав до блоку.

  Наразі успішні майнери отримують комісію за транзакції, а також 6,25 нових біткойнів як винагороду. І щоб отримати його, coinbase (спеціальна транзакція) додається до блоку, і майнер стає одержувачем платежу.

  Навіщо майнити біткойни?

  Люди видобувають біткойни з різних причин. Хоча вас може привабити одна причина, наприклад прибуток, любов до технологій чи щось інше, коли ви почнете глибше заглиблюватися в специфіку біткойнів, ви можете знайти набагато більше мотивацій для видобутку біткойнів. Давайте розглянемо основні причини, через які люди видобувають біткойни.

  Захоплення новими технологіями

  Багато людей із технологічним освітою та тих, хто захоплюється технологіями, вважають біткойни цікавими для вивчення. Вони можуть прагнути до інновацій, бути в курсі нових технологій і тенденцій і любити експериментувати. Таким чином, вони, природно, захочуть навчитися видобувати біткойни, оскільки це поєднує новітні технології, такі як блокчейн, криптографію, технологію розподіленої книги (DLT), однорангову мережу тощо.

  Розширення обсягу робіт

  Професіонали в суміжних секторах можуть увійти у світ біткойнів і майнити біткойни. Наприклад, багато мережевих обчислень схожі на майнінг біткойнів. Вони веселі, дозволяють співпрацювати з іншими для вирішення проблеми та користуються попитом.

  Коли ви майните біткойни, ви допомагаєте вирішити проблему, яка передбачає створення платіжної мережі та валюти без центрального органу.

  Конфіденційність

  Мережа біткойн пропонує людям анонімність. Таким чином, вирішивши проблему і знайшовши блок, ви можете заробити біткойни, залишаючись анонімним. Це захищає вашу конфіденційність та особистість, оскільки ваше ім’я не відображатиметься замість номера. Однак завжди будьте обережні і не розголошуйте свою адресу.

  Прибуток

  Біткойн — це валюта, і коли ви її майните, ви отримуєте винагороду. Тому люди використовують це для отримання прибутку. Однак це складно, оскільки ціна біткойнів часто коливається, а процес видобутку вимагає великих інвестицій.

  Але якщо ви досягнете успіху в цьому, ви зможете заробити багато грошей. На момент написання цієї статті ціна лише за один біткоін становила 59 301,40 доларів США. Хіба це не варто спробувати?

  Проблеми майнінгу біткойнів

  Незважаючи на те, що біткойн пропонує багато переваг, хвилювань і прибутків після успішного майнінгу, є особливі проблеми. Ось чому він не легалізований у багатьох країнах, таких як Росія, Китай тощо. Однак багато країн мають дозвільні структури для використання біткойнів, наприклад Австралія, Бразилія, США, Індія та європейські країни.

  Факт: 9 червня 2021 року Сальвадор став першою в світі країною, яка визнала легальним біткойн. Хоча долар США все ще є основною валютою країни, BTC буде використовуватися для транзакцій, де приймаються біткойни.

  Давайте розглянемо деякі проблеми щодо біткойна та його використання.

  Високе енергоспоживання

  Майнінг біткойнів – це енергоємний процес, який не тільки дорогий, але й загрожує навколишньому середовищу. Цей метод може споживати більше електроенергії, ніж велике місто чи менші країни, такі як Швейцарія.

  Децентралізована

  Країни керують фіатними грошима, і це пов’язано з репутацією та підзвітністю. Однак у біткойн немає керівного органу. Кожен може створити будь-яку кількість облікових записів, приєднатися до мережі, продавати та купувати біткойни, залишаючись майже анонімним. Це створює проблеми довіри не лише з користувачами, але й з урядом.

  Волатильність

  Валюти мають бути стабільними, щоб підтримувати економіку, і уряди докладають зусиль для підтримки її стабільності. Однак біткойн дуже волатильний. Ніхто не може знати, коли він досягне висоти, а коли раптом розіб’ється. І ринок реагує відповідно.

  Коли біткойни починають падати, постачальники можуть не прийняти їх як оплату. У той же час багато хто не буде використовувати їх як фіксовані гроші для покупки товарів; натомість вони збережуть його як інвестицію, сподіваючись, що він підніметься.

  Злочинна діяльність

  Багато кіберзлочинів вразили світ біткойнів. Також є випадки створення фальшивих краудфандингових інвестицій, де люди втрачають мільйони. І ніхто не міг понести відповідальність за такі дії.

  Як отримати максимум від майнінгу біткойнів?

  Як підкреслювалося вище, системи винагород за видобуток біткойнів значно скоротилися протягом багатьох років. Коли всі біткойни видобуто, ви не зможете отримувати винагороду в біткойнах, а лише через комісію за транзакції. Крім того, видобуток біткойнів супроводжується тисячами доларів інвестицій в обладнання, системи та обчислювальні ресурси.

  У цей час з’ясування того, як отримати максимальну віддачу від видобутку біткойнів, принесе вам чудові результати. Ось як ви можете це зробити.

  #1. Вибір високопродуктивного обладнання

  Кількість біткойн-майнерів зростає. Тому ви повинні мати високопродуктивне комп’ютерне обладнання, яке може допомогти в надшвидких обчисленнях і перемогти конкурентів. Він повинен мати високий хеш-рейт, щоб отримати першокласний результат.

  Апаратне забезпечення на основі ASIC є найдосконалішим, здатним виробляти сотні трильйонів хешів за секунду. Таке вдосконалене обладнання є дорогим і може коливатися в тисячах доларів.

  #2. Виберіть правильну локацію

  Ваше місцезнаходження також є важливим критерієм для ефективного майнінгу біткойнів. Це тому, що вартість електроенергії різниться від місця до місця, а видобуток біткойнів споживає багато електроенергії.

  Отже, вибір правильного місця, де вартість електроенергії порівняно нижча, буде хорошим варіантом, звичайно, з потужним підключенням до Інтернету. Це може бути вагомою причиною, чому розвинені країни чудово вміють це робити.

  #3. Перевірте енергоспоживання

  Оскільки майнінг біткойнів споживає дуже багато енергії, вартість відповідно змінюється. Отже, перевірте, чи може ваш бюджет вмістити ці великі витрати, перш ніж розпочати майнінг біткойнів. Крім того, ви також повинні розрахувати свої інвестиції в майнінг і визначити, чи зможе ваш прибуток добре покрити ваші витрати на електроенергію.

  #4. Ціна BTC

  Важливо стежити за спостереженням і відстеженням ціноутворення біткойнів. Це тому, що наразі ви отримуєте винагороду в біткойнах, крім комісії за транзакції. Отже, чим вище ринкова капіталізація біткойна, тим більше буде ваш прибуток.

  #5. Басейн або соло

  Вибір того, що вам найкраще підходить, також може допомогти вам досягти успіху в майнінгу біткойнів. Коли ви майните самостійно, ймовірність винагороди нижча порівняно з групою. Майнінг біткойнів у пулі з тисячами інших із сумісною обчислювальною потужністю зменшує труднощі майнінгу для вирішення блоку.

  Щойно біткойн-майнери досягнуть успіху, вони отримають біткойни залежно від свого внеску в обчислювальну потужність. Отож, вибирайте підходящий спосіб – майнінг-пули чи сольна суєта.

  Висновок 💰

  Біткойн — нова концепція, і ми все ще перебуваємо на ранніх стадіях її використання. Це дозволяє будь-кому розпочати майнінг, отримуючи такі переваги, як отримання величезних прибутків, підтримання безпеки мережі та отримання технічного досвіду.

  Справжня таємниця розкриється після того, як буде видобуто 21 мільйон біткойнів, і, сподіваюся, технології стануть більш досконалими, щоб протистояти проблемам біткойнів. Судячи з унікальних можливостей, біткойн, ймовірно, має багатообіцяюче майбутнє.

  Дізнайтеся більше про блокчейн тут.