Майбутнє телефонів: що таке складне скло?

Categories:

Samsung Galaxy Z Flip це перший складний телефон зі скляним екраном. Попередні пристрої, як-от сумнозвісний Galaxy Fold від Samsung, мали пластикові екрани. Технологія згинання скла необхідна для створення кращих складних телефонів і планшетів.

Оновлення: «Складне скло» Samsung на Galaxy Z Flip може бути не таким, як здається. Але технологія все ще цікава, і Corning наполегливо працює над твердим складаним склом. (Samsung не використовував технологію Corning, яка все ще знаходиться в розробці та обговорюється нижче.)

Складне скло не можна скласти; Це тільки згинається

“Складне скло” – це дещо неправильна назва. Дисплеї зі складаним склом не згинаються до кінця — немає різких складок, як якщо б ви складали аркуш паперу. Натомість скло гнеться.

Коли такий пристрій, як Samsung Galaxy Z Flip, закривається, між двома половинами скла залишається щілина. Навколо екрану також є підняті краї, які не дозволяють обидві сторони скла безпосередньо торкатися один одного, коли він закритий.

Іншими словами, складне скло – це різновид ультратонкого скла, яке може згинатися сотні тисяч разів, не розбиваючись. Він не може складатися так, щоб обидві сторони торкалися.

Гнуче скло не є абсолютно новим

Над цією технологією працюють різні види компаній. Схоже, що Samsung отримує ультратонке складне скло від корейського виробника Doowoo Insys, але в ньому мало говорилося про технологію.

  Скільки людей можуть використовувати Netflix одночасно?

Компанія Corning, яка виготовляє міцне, стійке до пошкоджень скло Gorilla Glass, яке використовується на iPhone та багатьох інших смартфонах, також активно працює над гнучим склом для електронних пристроїв. Corning вже виробляє згинальний тип скла під назвою «Вербове скло».

Скло, що згинається, не є абсолютно новим. Про це повідомив Клаудіо Маццалі, старший віце-президент Corning з технологій оптичного зв’язку Швидка компанія що Corning гнув скло майже 50 років. Корнінг створив гнучкі скляні волокна для волоконно-оптичних кабелів, які, за його словами, можуть згинатися під кутом 90 градусів і продовжувати ідеально функціонувати.

Хоча згинається скло не є новим, однією з проблем є зробити його ультратонким. Розповіла технологію Corning Поллі Чу CNET що «щоб досягти невеликого радіусу вигину, потрібно підійти до скла, яке набагато, набагато тонше, ніж те, що у вас є сьогодні». Чим тонше він стає, тим більше його можна зігнути.

Змусити гнуте скло працювати на телефонах

Виготовлення ультратонкого скла, що згинається, є досить серйозним завданням, але як взяти це скло все тонше і тонше і зробити його таким же міцним і стійким до пошкоджень, як Gorilla Glass на сучасних смартфонах?

Легко забути, наскільки вражаючими є скло Gorilla Glass та подібні технології: скло на дисплеї сучасного смартфона витримує удари, не розбивши і навіть не подряпившись. Gorilla Glass твердіше, ніж звичайні метали. Ми сприймаємо це як належне.

  Як увімкнути керування музикою в Google Maps

Джон Бейн, який очолює бізнес Corning Gorilla Glass, пояснив проблему Дротовий:

«У скляному розчині ви дійсно кидаєте виклик законам фізики: щоб отримати дуже малий радіус вигину, ви хочете ставати все тоншим і тоншим, але ви також повинні бути в змозі пережити падіння та протистояти пошкодженню».

Бейн сказав, що Corning працює над збереженням гнучкості скла, одночасно покращуючи його стійкість до пошкоджень. Він сказав Wired, що прокладає існуючий Willow Glass Corning процес іонного обміну, який створює міцне скло Gorilla Glass зробить Willow Glass менш гнучким.

Corning все ще очікує, що скло для електроніки стане масовим протягом наступних кількох років. Отже, як Corning та інші компанії вирішують виробничі проблеми? Це те, чого ці компанії не розголошують публічно. Адже у них багато конкурентів, і гонка триває.

Чому складне скло так важливо?

У своєму Відео показу Galaxy Z Flip, Samsung каже, що «зробила стрибок» від полімерних (пластикових) екранів до ультратонкого складаного скла. Це не просто вражаючий технологічний стрибок. Скло є кращим матеріалом для дисплея смартфона.

Щоб обійти труднощі, пов’язані з гнучким склом, складними, такими як Samsung Galaxy Fold, Motorola Razr і Lenovo ThinkPad X1 Fold мати пластикові екрани, які схожі на пластиковий захисний екран. Напевно, він не буде таким приємним, як скляний екран, але це найменше з ваших турбот. Ці м’які пластикові екрани набагато легше подряпати та поцарапати, ніж скло. Motorola насправді каже, що «шишки і шишки – це нормально” на складному смартфоні Razr з пластиковим екраном.

  Як змінити мову для Chrome Translate

Завдяки скляному екрану на вашому дисплеї не буде «горбів і грудок». Вони також не дряпаються і не пошкоджуються так само легко, як пластик. Ось чому сучасні смартфони — від iPhone до телефонів Android — мають скляні сенсорні екрани. Скло є набагато міцнішим матеріалом, який краще тримається в реальному світі. Ваш ніготь не пошкодить скляний екран, але він може легко залишити поглиблення на пластиковому екрані.

Складні пристрої – майбутнє? Наші колеги з Review Geek, безумовно, так думають. У будь-якому випадку, скло, що згинається, – це майбутнє складаних пристроїв.