Крім віртуальних помічників – чому штучний інтелект набагато більше, ніж чат-боти?

Автоматизація — це вже не справа майбутнього, а вибір, який ми можемо зробити, щоб покращити наше життя як окремих людей, так і компаній.

однак, згідно з Adobe2018 року лише 15% підприємств активно використовували системи на основі ШІ. Звичайно, зараз цифри інші, оскільки той самий звіт передбачав, що близько 31% підприємств перейдуть наступного року.

Ми бачимо зміни, оскільки все більше компаній використовують інтелектуальні чат-боти для покращення обслуговування клієнтів і підвищення ефективності вирішення проблем низького рівня. Також зросла кількість людей, які користуються голосовими помічниками (такими як Siri, Google Assistant або Alexa). Згідно з нещодавнім Звіт Pew Research Centerмайже 50% громадян США взаємодіють зі своїми смартфонами за допомогою голосових команд.

Але системи штучного інтелекту — це не лише голосові помічники та чат-боти (якими б унікальними вони не були)! Ці системи обіцяють покривати повсякденні завдання, які зараз виконують співробітники, тож ми можемо використовувати наш мозок для більш творчої та складної роботи. ШІ змінює світ, яким ми його знаємо, впливаючи на цілі галузі, від відносин із клієнтами до виробництва та виробництва.

Зважаючи на це, не дивно, що цифровий маркетинг є одним із найбільш постраждалих сегментів. Маркетологи вже знайомі із системами, розробленими для надання прогнозної аналітики на основі даних, зібраних із різних джерел. Тим не менш, ШІ запропонував новий спосіб прийняття рішень і визначення аудиторії (серед іншого).

Вплив ШІ на цифровий маркетинг

Основна зміна стратегій цифрового маркетингу завдяки штучному інтелекту полягає в тому, як бренди підключаються до своєї аудиторії. Багато брендів використовують чат-боти, але маркетологи також використовують інтелектуальні системи для персоналізації вмісту, створення більш націлених кампаній і скорочення витрат. Як зауваження, це також показує, що цифровим маркетологам також може знадобитися вивчати штучний інтелект (принаймні на базовому рівні) у найближчому майбутньому.

Чат-боти для кращого зв’язку між клієнтом і брендом

Простіше кажучи, чат-боти — це програмні інструменти, призначені для взаємодії з клієнтами та надання корисної інформації. Індустрія чат-ботів зростає, і все більше розробників зосереджуються на створенні інтелектуальних систем, які можуть підтримувати природну людську розмову.

Це стало можливим завдяки розвитку семантичного розпізнавання ШІ, технології перетворення голосу та обробки мови. Хоча ми все ще працюємо над вдосконаленням цих інструментів, базові системи чат-ботів можуть виконувати прості завдання, такі як відповіді на основні запитання, прийом замовлень, керівництво користувачами різними процесами тощо.

Основні переваги брендів, які використовують чат-ботів:

  • Цілодобовий безперервний доступ до служби підтримки клієнтів – чат-ботам не потрібен сон чи перерва, тому вони можуть надавати підтримку цілодобово;
  • Підхід «один до багатьох» — одна система може одночасно працювати з декількома клієнтами, усуваючи обмеження системи, якою керують люди, де в певний момент часу можливі лише взаємодії «один на один».
  • Кращий клієнтський досвід – чат-боти не розчаровуються через нетерплячих клієнтів і не втрачають спокій.
  • Локалізована служба обслуговування клієнтів – багато систем чат-ботів можна використовувати кількома мовами, тому клієнти можуть вибрати свою рідну мову.
  • Швидка доставка – чат-боти мають доступ до великої бази даних (включаючи попередні взаємодії користувачів із платформою) і можуть надати необхідну інформацію набагато швидше, ніж людина-оператор.
  Як завжди робити чіткі фотографії

Чат-боти ще більш критичні, оскільки багато брендів перейшли на спілкування з клієнтами через текстові програми, такі як Facebook Messenger, Slack або WhatsApp. І, як виявилося, понад 50% споживачів люблять ідею простішого та швидшого спілкування з улюбленими брендами!

Персоналізація контенту

Йдеться про персоналізацію взаємодії кожного користувача з сайтом або платформою, пропонуючи вміст, який краще відповідає їхнім потребам.

Хорошим прикладом є алгоритм, який використовує YouTube, щоб рекомендувати вміст кожному користувачеві на основі його попереднього вибору. Але це відбувається лише за наявності облікового запису. В іншому випадку вам буде показано рекомендації для вашого поточного місцезнаходження.

У подібній спробі маркетологи можуть (і роблять) використовувати системи штучного інтелекту, щоб надавати своїм глядачам продукти, пропозиції, контент та інші елементи, які відповідають їхнім попереднім взаємодіям з платформою. Ідучи далі, цю ж систему можна використовувати для збільшення продажів, надаючи точніші рекомендації користувачам.

Нарешті, системи штучного інтелекту також можуть визначати тип контенту, який найбільше зацікавить вашу аудиторію. Таким чином ви позбудетеся багатьох систем припущень і проб і помилок, які все ще поширені в сучасних стратегіях цифрового маркетингу.

Основна перевага сучасних інтелектуальних систем полягає в тому, що вони можуть обробляти великі обсяги даних на високій швидкості, таким чином забезпечуючи результати, які можуть впливати в режимі реального часу.

Удосконалення електронного маркетингу

Маркетинг електронною поштою є одним із тих інструментів, які визначають час і технології, залишаючись у формі та досягаючи результатів неймовірний ROI навіть в епоху ШІ. Незважаючи на це, його можна трохи вдосконалити, і тепер у нас є ідеальний спосіб зробити це правильно.

Тепер у нас є інтелектуальні системи, які встановлюють тригери для різних дій (на основі попередньої поведінки). Це дозволяє маркетологам орієнтуватися на потрібних людей із потрібним вмістом, роблячи досвід більш релевантним для клієнта та прибутковим для бізнесу.

Наприклад, багато брендів використовують стратегію сегментованої електронної пошти на основі статусу користувача. Таким чином, вони надсилають один тип електронного листа тому, хто щойно зареєстрував обліковий запис, інший електронний лист тому, хто є учасником і має список бажань, і інший електронний лист тому, хто є лояльним клієнтом.

Приголомшливі рекламні концепції

Оголошення (особливо цифрова реклама) стають розумнішими, і все це завдяки аналізу, наданому ШІ. Ми бачимо це на всіх платформах соціальних мереж і Google, де інтелектуальні системи використовуються для націлювання на потрібну аудиторію.

  Найкращі інструменти моніторингу віртуальних машин, щоб стежити за своїми віртуальними машинами

Завдяки технології штучного інтелекту маркетологи можуть точно прогнозувати тенденції та заробляти на мікро-тенденціях, що дозволяє краще націлюватися, таким чином зменшуючи витрати на цифрову рекламу. Згідно з Statista, оцінка глобальних витрат на рекламу в 2019 році становила понад 560 мільярдів доларів, і частина їх була витрачена марно через систему проб і помилок, яку використовує більшість компаній. Однак, оскільки штучний інтелект бере верх, все менше й менше рекламного бюджету компанії буде втрачено.

Тепер штучний інтелект – це не лише забезпечення того, щоб ваш бюджет витрачався зцільно. Це також інновації та креативність. Більшість платформ соціальних медіа, які показують рекламу, можуть створити копію, яка відповідає вашим потребам на основі поведінки минулих користувачів і посилань, які ви хочете рекламувати. Таким чином, процес створення контенту агенції цифрового маркетингу можна посилити та вдосконалити за допомогою платформ на базі ШІ.

Крім того, деякі бренди поєднують сучасні технології, такі як доповнена реальність або віртуальна реальність, щоб створити приголомшливу рекламу, яка привертає увагу людей і утримує їхню увагу.

Скорочення витрат

У той час як інновації та краще націлювання корисні для маркетологів, власники бізнесу в захваті від ШІ, оскільки це фантастична можливість зменшити витрати.

Просто подумайте про це.

Просто використовуючи чат-ботів, компанії економлять гроші та збільшують прибуток, пропонуючи кращий досвід клієнтів. Те ж саме відбувається під час планування маркетингових стратегій або персоналізації контенту.

Системи на базі штучного інтелекту мають розум, щоб взяти на себе деякі чорні завдання, які раніше виконували люди-оператори. Це означає менше співробітників і більшу ефективність.

Основна робота цифрового маркетолога — проникнути в голову клієнта та зрозуміти, що він може шукати в Інтернеті про продукт чи послугу, яку вони рекламують. У минулому це завдання було досить простим, оскільки пошукові системи використовували ключові слова для пошуку відповідних сторінок.

Але ті часи давно минули, і це пов’язано, зокрема, з розвитком інтелектуальних систем. У наш час алгоритм пошуку розуміє нюанси та контекстне значення (семантичний пошук). Деякі алгоритми також надають результати, враховуючи історію пошуку користувача.

Із запуском віртуальних помічників (Siri, Alexa, Google Assistant тощо) системи штучного інтелекту також можуть використовувати голосовий пошук і розпізнавання мовлення для виявлення нових ніш і використання раніше невідомих ресурсів.

Отже, що це означає для спеціалістів з SEO?

У двох словах, цифрові маркетологи повинні бути відкритими для нових можливостей і мати потужного союзника в платформах на базі ШІ.

Тепер, коли ми знаємо, чому та як інтелектуальні штучні системи є частиною індустрії цифрового маркетингу, давайте подивимося на деякі інструменти, які ми можемо використовувати.

Google Cloud AI

Це інструмент для вивчення того, як використовувати та впроваджувати штучний інтелект у вашому бізнесі, і ми настійно рекомендуємо переглянути деякі з його модулів. Google Cloud AI пропонує дивовижні приклади інструментів і дизайнів, які можуть стати надзвичайно популярними в майбутньому.

  Як отримати доступ до сайту Microsoft Teams SharePoint для команди

Він також пропонує зрозуміти, що ваші конкуренти можуть зробити, щоб отримати перевагу та скоротити собі більший шматок ринку.

Zoomph

Фантастична платформа для брендів, які прагнуть проводити кампанії в соціальних мережах!

Zoomph пропонує розуміння та допомагає маркетологам зрозуміти свою аудиторію та соціальні платформи. Він також аналізує емоції та почуття, які сприяють успіху кампанії, надаючи більш точні дані, ніж традиційні моделі CPM.

MarketMuse

MarketMuse це платформа на базі штучного інтелекту для оптимізації пошукових систем, дослідження контенту та аналізу конкуренції, яка допомагає маркетологам створювати контент, який справді відповідає їхній аудиторії. Крім того, він надає корисну інформацію про різні ключові слова та визначає потенційно невикористані території.

Отже, якщо ви відчуваєте, що вашому вмісту не вистачає «je ne sais quoi», вам може бути корисна допомога від такої платформи.

Далі

Це ідеальна платформа для використання, коли ваша присутність у соціальних мережах отримує велику зацікавленість через коментарі та огляди.

Далі це правильний інструмент для використання, коли ви хочете знати, як ваша компанія або бренд представлені в Інтернеті. Він обробляє дані з платформ соціальних медіа, відгуки тощо та розуміє загальну атмосферу. Він також визначає пріоритетність оглядів і коментарів, які потребують вашої уваги, щоб підвищити вашу репутацію в Інтернеті.

Приспів

Як ми вже згадували, маркетолог повинен знати та розуміти потреби аудиторії (що вони можуть шукати в Інтернеті), щоб створити ефективну кампанію. Як такий, Приспів це платформа, яка використовує потужність штучного інтелекту для аналізу моделей, які призводять до успішних продажів у дзвінках.

Це також може дати зрозуміти, чому дзвінок із продажем не був успішним, і дозволити продавцям зосередитися на своєму основному завданні – укладенні угод. Він робить це шляхом автоматичного створення звітів для кожної взаємодії користувача, таким чином знімаючи це завдання з рук людей-операторів.

Закриття думок

Після прочитання всього цього висновок досить очевидний – системи ШІ глибоко інтегровані в наше професійне та особисте життя. як цифрові маркетологими бачимо, що це діє з обох точок зору, і настав час зрозуміти та визнати, що те, як ми звикли робити речі, не є корисним без допомоги інтелектуальних алгоритмів і аналізаторів даних.