Криптоіндексні фонди та ETF: що це?

| | 0 Comments| 9:46 AM
Categories:

Криптозахищені фінансові продукти, такі як криптоіндексні фонди та біржові фонди (ETF), продемонстрували свій потенціал порушити тісно згуртований світ централізованих фінансів.

Технологія блокчейн, яка лежить в основі криптовалют, постійно залишається в пам’яті інвесторів. Криптовалюти увірвалися на світові фінансові ринки, обіцяючи руйнівну передиху на фінансових і грошових ринках, продаючи силу децентралізації.

Однак, хоча вони мають потенціал для створення прибуткового бізнесу, проблема полягає в тому, що неможливо «інвестувати в криптовалюту», як це було б на фондовому ринку через індексні фонди загального ринку.

Протягом тривалого часу гравці на фондовому ринку залишалися скептичними або занадто зайнятими, щоб побачити «обіцянку змін», яку передбачають криптовалюти. Більшість з них не зуміли усвідомити новий потенціал криптовалют, щоб стати сучасним фінансовим продуктом, який вони могли б створити. Хоча інвестувати в конкретні криптотокени можна, утримувати диверсифіковані криптоактиви на своїх звичайних брокерських чи навіть пенсійних рахунках – не найпростіше.

Для тих, хто зацікавлений, вибір із понад 2000 різних видів криптовалют залишається нічим іншим, як кошмаром. Ви інвестуєте у великі монети, такі як Bitcoin та Ethereum, чи обираєте менші? Це тому, що ніхто не може сказати, які криптоактиви матимуть бичачий чи ведмежий спад у майбутньому. Криптоіндексні фонди та ETF пропонують потенційним інвесторам можливість робити ставки на всьому ринку.

Оскільки фінансові фірми починають створювати пакети для потенційних інвесторів із новим продуктом, наш вичерпний посібник розбере тему криптоіндексних фондів та ETF та все, що вам потрібно про них знати.

Що таке Crypto Index Fund?

Криптоіндексний фонд — це інвестиційний інструмент, який дозволяє користувачам мати диверсифікований портфель криптовалют. Дозволяючи інвесторам вибирати групу криптовалют замість одного криптоактиву, криптоіндексні фонди дозволяють користувачам зменшити рівень ризику, оскільки вони розподіляють його між різними активами. Це схоже на гру з усіх боків, щоб ви врешті-решт вийшли на перше місце.

Інвестування в криптоіндексні фонди можна порівняти з інвестуванням у весь фондовий ринок замість покупки акцій окремих компаній. Менеджери фондів купують подібну частку всіх акцій індексу. Коли ви використовуєте таку стратегію, ви будете спекулювати на показниках усього ринку, а не покладатися на акції однієї компанії.

Наприклад, якщо ви прихильник акцій таких технологічних гігантів, як Apple, Facebook або Microsoft, вам краще купити всі три, щоб, коли ціна одного впаде, ви все ще були покриті рештою.

Як працюють фонди Crypto Index

Ідея індексних фондів полягає у створенні нескладного інвестиційного продукту з мінімальними витратами, який допомагає користувачам отримати високу віддачу від інвестицій, уникаючи ризиків, пов’язаних із оперуванням окремими криптовалютами. Індексний фонд відстежує ефективність, ціну та капіталізацію різних змінних групи криптовалют, подібно до індексу S&P 500.

Менеджери фондів використовують дані, доступні в блокчейні, для розрахунку ефективності будь-якої групи криптовалют за допомогою автоматизованого процесу індексації, таким чином усуваючи можливість людського втручання, свавілля або помилки.

Фонди використовують дані, доступні в домені блокчейну, для прозорого розрахунку індексу ефективності будь-якої групи криптовалют. Весь процес індексування автоматизовано з мінімальними можливостями людської помилки, довільності чи втручання. Токени, які пропонують різні індексні фонди криптовалюти, представляють частки інвестора у фондах. Адміністрування індексних фондів здійснюється за допомогою виділених серверів, які використовують смарт-контракти на основі блокчейну.

  Як використовувати інструмент відкладення в Outlook Online

Вплив на криптоіндустрію

Криптоіндексні фонди можуть бути корисними для криптоінвесторів такими способами:

Диверсифікація пропозиції

На відміну від інших фінансових активів, спрогнозувати ціну криптовалют складно через їхню волатильність. У результаті будь-якому інвестору, який намагається проаналізувати ефективність окремого цифрового активу, перш ніж прийняти інвестиційне рішення, доведеться виконати багато роботи.

Вибір криптоіндексного фонду дає змогу придбати різноманітні криптовалюти за одну покупку. Ви можете створити диверсифікований портфель, тим самим збільшуючи свій капітал. Оскільки індексні фонди використовують автоматичне відстеження, ви можете бути впевнені, що ваші активи в безпеці, оскільки вони слідкують та індексуються.

Залучення нових інвесторів

Існують сумніви щодо безпеки криптоінвестицій для мільйонів потенційних інвесторів, які ще не знайомі зі світом блокчейнів. Криптоіндексні фонди пропонують скептично налаштованим потенційним інвесторам менш ризиковану причину інвестувати в криптовалюти. Інвесторам не доведеться ламати голову, аналізуючи окремі активи, а краще ознайомитися з різними криптовалютами через один фонд. Тоді початківцям буде легше заглибитися у криптосферу.

Підвищення популярності

Незважаючи на назрілі проблеми, такі як нестабільність, з якою стикається сектор, очевидно, що багато фінансових установ уже бачать повний потенціал криптовалют. Ось чому провідні установи вже запускають свої криптоіндексні фонди.

Зростаюча кількість нових індексних фондів, які продають цифрові активи як прозорий варіант, відмінний від інших інфляційних і маніпулятивних варіантів, останнім часом підвищила популярність криптовалюти. Оскільки різні парламенти та фінансові установи обговорюють правила та порівняльний аналіз, є всі ймовірності, що інвестування в криптоіндексні фонди незабаром стане доступнішим і зручнішим для новачків.

Плюси інвестування в криптоіндексні фонди 👍

Уоррен Баффет одного разу назвав індексні інвестиції розумним фінансовим інструментом для інвесторів. Те ж саме стосується криптоіндексних фондів, якщо розглядати переваги інвестування в один. Вони включають:

Економічно ефективним

Оскільки менеджери фондів імітують індекси, витрати, пов’язані з криптоіндексними фондами, відносно нижчі порівняно з іншими доступними варіантами. Крім того, оскільки менеджери фондів, ймовірно, будуть торгувати активами рідше, це зменшить стягувані комісії та комісії за транзакції.

диверсифікація

Криптоіндексні фонди широко розподіляють ризики інвесторів, дозволяючи їм інвестувати в різні криптовалюти. Інвестування в індексний фонд наражає вас на різні криптоактиви. Замість того, щоб досліджувати та купувати різні криптовалюти, вам потрібно лише вибрати надійний інвестиційний фонд для більшого потенційного прибутку.

Легше прийняття рішень

Інвестування в криптоіндексний фонд позбавить вас від труднощів передбачити ефективність певного криптоактиву. Замість того, щоб зосереджуватися на одній конкретній криптовалюті, пошук кошика, наповненого різними криптовалютами, допомагає зменшити емоційні інвестиції, оскільки ви не прив’язані до певної криптовалюти.

Передбачувана довгострокова віддача

На відміну від окремих криптовалют, які можуть не гарантувати прибуток, інвестори в криптоіндексні фонди можуть бути впевнені в певному прибутку в довгостроковій перспективі. Стабільний дохід, який приносить диверсифікація, швидко захищає інвесторів від будь-яких серйозних втрат.

Мінуси інвестування в індексні фонди 👎

Деякі недоліки інвестування в криптоіндексні фонди включають наступне:

  Що таке кеш DNS і як його оновити

Менші прибутки

Наявність погано ефективних криптовалют у вашому портфелі може легко призвести до зниження прибутку. У деяких випадках ви можете зіткнутися із затримкою прибутку порівняно з іншими агресивними формами інвестицій у криптовалюту.

Менше контролю

Керівники криптоіндексних фондів несуть відповідальність за вибір криптоактивів, які вони вважають найкращими в будь-який конкретний час. Як наслідок, ви не можете видалити або додати будь-які криптовалюти до свого портфеля.

Бар’єр для входу

Хоча деякі криптоіндексні фонди не висувають жодних мінімальних вимог до входу, більшість із них мають значну початкову точку, яка може легко налякати потенційних інвесторів.

Що таке біржові фонди (ETF)?

Blockchain ETF — це інвестиційний фонд або продукт, заснований на базовому криптоактиві. Blockchain ETF спеціалізуються на інвестуванні в криптоактиви, подібні до акцій компаній у блокчейні або криптотрейдингу. Blockchain ETFs не зобов’язані інвестувати в компанії, які суто працюють з криптовалютами.

Коли ви як інвестор купуєте біржовий фонд, ви купуєте базові активи. У результаті ви маєте право на отримання частини прибутку, отриманого від зростання базового активу по відношенню до вартості ваших інвестицій. Проте зверніть увагу, що як інвестор ETF ви не володієте базовим активом, як акціями. ETF торгуються на ринках ETF, подібно до того, як купуються та продаються акції на фондовому ринку.

Також важливо зазначити, що існує різниця між блокчейн ETF і Bitcoin або Ethereum ETF. У той час як блокчейн ETF базуються на вартості технології блокчейн, крипто ETF базуються на вартості окремої криптовалюти, будь то біткойн чи ефіріум.

У той час як Blockchain ETF відстежує акції компаній, які інвестували в технологію, крипто ETF відстежує вартість конкретного криптоактиву. Наразі існує чітке регулювання щодо законності блокчейн ETF, у той час як ETF все ще сваряться з регуляторами в більшості юрисдикцій.

Як працює Crypto ETF?

На відміну від традиційних ETF, які повністю володіють основним фінансовим активом, крипто ETF відрізняються тим, що вони володіють криптовалютними акціями, ф’ючерсами на криптовалюту або будь-яким іншим інструментом на основі криптовалюти. Крипто ETF працюють, імітуючи рух цін базових криптоактивів.

Крипто ETF наразі не схвалені для зберігання реальних криптовалют, оскільки багато регуляторних органів все ще вважають їх надто ризикованими. Як наслідок, вони можуть мати комбінацію криптовалютних акцій, опціонів або ф’ючерсів, задіяних у секторі криптовалют.

Однак, оскільки ETF не обов’язково тримають криптовалюти, є певні моменти, коли їх рух може не відповідати базовому криптовалютному активу. У більшості випадків ETF відображатимуть криптодеривативи, а не самі криптоактиви.

Як визначається вартість Crypto ETF

Вартість чистих активів крипто ETF визначається на основі розрахунку базових активів у реальному часі. Оскільки на коливання ціни ETF впливає ціна базового криптоактиву, ви можете очікувати, що його ціна буде відображати ціну активу. Усі ETF пояснюють найдрібніші деталі того, як вони розраховують свою вартість, тому інвесторам рекомендується уважно прочитати проспект, коли вони розглядають приєднання.

Плюси Crypto ETF 👍

Є кілька переваг, пов’язаних з інвестуванням у крипто ETF, наприклад:

Вплив криптовалюти поза межами бірж

До ETF нерегульовані та ризиковані криптовалютні біржі були єдиним способом взаємодіяти з криптовалютними інвестиціями. Крипто ETF тепер пропонують доступ до біткойнів поза межами бірж.

  Як пропустити вступ до телешоу в VLC Player

Ніяких проблем із безпекою

Проблеми безпеки та зберігання були гарячими темами в криптосфері, а історії про шахрайство потрапляли в заголовки газет. Однак з ETF інвесторам не потрібно безпосередньо тримати базовий актив, що виключає ризик крадіжки. У результаті вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що ви забудете чи втратите адресу свого криптогаманця.

Більш чіткі податкові наслідки

Немає ясності щодо податкових наслідків, коли ви володієте криптовалютами, і прибутків, які ви отримуєте під час торгівлі ними. Однак податкове законодавство є більш чітким, коли йдеться про ETF.

Існує більше запитань, ніж відповідей щодо податкових наслідків криптовалюти та прибутків, отриманих від торгівлі цими цифровими активами. Однак податкове законодавство є жорстким, і це закони, які регулюватимуть податки, пов’язані з цими коштами.

Мінуси інвестування в крипто ETF 👎

Як і всі хороші речі в житті, на фінансових ринках ніколи не існувало такого ідеального засобу інвестування. Нижче наведено недоліки інвестування в крипто ETF:

Відсутність регулювання

Хоча ф’ючерси на криптовалюти регулюються, криптовалюти, такі як біткойн, ні. Відсутність регулювання стала шипою в тілі для криптоактивів, і це легко вливається в будь-які пов’язані з цим інвестиції, коли інвестори погано ставляться до валюти.

Дуже спекулятивний

Криптовалюти та блокчейн є відносно новими технологіями. Незважаючи на те, що вони обіцяють зміни у світовій валютній системі, тут і там є проблеми, над якими все ще працюють, перш ніж вони зможуть отримати широке впровадження. Ось чому інвестиції в крипто ETF все ще є дуже спекулятивними.

Волатильність

Криптовалюти дуже мінливі, що означає вищий рівень ризику.

Вищі збори

Хоча інвестиційні фонди, як правило, накопичують певні комісії за управління, ETF на основі криптографії стягують дещо вищу комісію, ніж звичайні ETF.

Без дивідендів

Криптовалюти не є компаніями, тому ви не можете очікувати, що будь-які дивіденди є частиною прибутку від інвестицій.

Відсутність диверсифікації

Крипто ETF призначені лише для конкретних ф’ючерсів на криптовалюту. На відміну від традиційних ETF, де ви можете інвестувати в широкий спектр цінних паперів або цілий ринковий індекс, якщо ви обираєте Bitcoin ETF, ви не можете диверсифікувати інші фінансові активи.

Чи варто інвестувати в криптоіндексні фонди та ETF?

Інвестуючи в криптоіндексні фонди або ETF, ви не можете знайти однозначну відповідь. Незважаючи на те, що інвестиції, пов’язані з криптовалютою, можуть отримати значний прибуток, існує також ризик через нестабільний характер криптоактивів. Однак, що стосується інвестування, ви є хорошим кандидатом, якщо ви молоді чи достатньо сильні, щоб витримати будь-які ризики, пов’язані з інвестиціями, пов’язаними з криптовалютою.

Основний криптоіндексний фонд або інвестор ETF не проти отримати доступ до криптоактивів, не обов’язково тримаючи активи у своєму портфелі. Оскільки криптоіндексні фонди та ETF тільки починають виходити на ринок, багато криптоентузіастів, які вірять, що це гроші майбутнього, раді додати ще одну пір’їнку в свої шапки.

Оскільки ніхто не може сказати, що чекає майбутнє, історія показує, що для тих, хто інвестує на перших порах, є великий потенціал прибутку. Однак якщо ви вирішите інвестувати в криптоіндексні фонди або ETF, проведіть дослідження, здобудьте знання про криптовалюти та розрахуйте потенційні ризики. Найголовніше, обмежте свої інвестиції сумами, які ви готові втратити, якщо справи підуть нанівець.