Кращий інструмент КІ у 2022 році?

| | 0 Comments| 11:07 PM
Categories:

Давайте обговоримо ці два популярні інструменти безперервної інтеграції та їхні відмінності.

Метод життєвого циклу розробки програмного забезпечення різко змінився за останнє десятиліття.

Раніше модель водоспаду була шляхом просування вперед, потім з’явилася гнучка методологія, де розробка відбувалася ітеративно, а тепер із DevOps і розробка, і операції відбуваються ітеративно та постійно, доки не буде розроблено та розгорнуто повну програму.

Термін CI/CD, що означає безперервна інтеграція та безперервна доставка, став дуже популярним. Це практика DevOps, яка допомагає розробляти та доставляти програму набагато швидше та надійніше. Це методологія, яка автоматизує всі кроки, починаючи від бізнес-вимог до розгортання у виробництві за допомогою інструменту CICD. Це набагато краще і безпечніше, ніж робити все вручну.

Зараз доступно багато інструментів для CI/CD, тому вибір правильних інструментів може бути заплутаним.

Чому Дженкінс?

Дженкінс є найпопулярнішим інструментом постійної інтеграції з відкритим кодом. Це стандарт де-факто для рішення безперервної інтеграції.

Ви можете інсталювати Jenkins у основних операційних системах, таких як Windows або Linux, оскільки він працює на Java. Спочатку він був створений як інструмент автоматизації збірки програм Java. З того часу він значно вдосконалився та має понад 1400 плагінів для легкої інтеграції з іншими платформами та інструментами.

Jenkins — це основний інструмент для безперервної інтеграції та безперервної доставки в процесі розробки програмного забезпечення. Він простий в установці та забезпечує інформаційну панель для керування проектами, до якої можна легко отримати доступ через браузер.

Розробники використовують Jenkins для створення, інтеграції, тестування та автоматичного розгортання свого коду. Спочатку розробники перевіряють свій код, потім Дженкінс підбирає змінений вихідний код, запускає збірку та запускає тест, якщо потрібно. Після завершення збірки ви отримаєте результати на інформаційній панелі Дженкінса, і розробнику можна буде надіслати сповіщення, якщо воно встановлено.

Чому TeamCity?

TeamCity це комерційний сервер CI/CD, який також базується на Java. Це інструмент автоматизації збірки та керування, створений JetBrains.

Гасло TeamCity — «Потужна безперервна інтеграція з коробки», і цей інструмент це виправдовує. Він пропонує майже всі функції Дженкінса з кількома додатковими. TeamCity може інтегруватися з Docker для автоматичного створення контейнерів через docker-compose. Він має підтримку інтеграції інструменту Jira для легкого відстеження проблем.

  Як перевірити, чи був ваш iPhone відремонтований

TeamCity підтримує фреймворк .NET, і ви можете легко інтегрувати TeamCity з кількома IDE, такими як Eclipse, Visual Studio тощо. Завдяки інтеграції для створення сховища артефактів TeamCity може зберігати артефакти у файловій системі сервера TeamCity або зовнішньому сховищі.

Завдяки безкоштовній версії серверної ліцензії TeamCity Professional ви можете створити 100 збірок і 3 агенти збірки без жодних витрат.

Дженкінс проти TeamCity

Відкритий вихідний код проти комерційного

Основна відмінність полягає в тому, що Jenkins — це інструмент постійної інтеграції з відкритим кодом, а TeamCity — комерційний інструмент. Проект Jenkins випущено за ліцензією MIT і підтримується розробниками з усього світу. TeamCity розробляється та підтримується материнською компанією JetBrains.

Інтерфейс

Інтерфейс TeamCity чудовий, і він допомагає залучити багато початківців, які починають із постійної інтеграції та шукають інструмент CI. В інтерфейсі TeamCity ви можете додавати теги, коментувати та закріплювати збірку, щоб упорядкувати їх кращим чином.

Інтерфейс Jenkins — стара школа. Це не дуже привабливо на вигляд і має величезні можливості для вдосконалення з точки зору інтерфейсу користувача.

Ексклюзивні функції

Хоча Jenkins не має великої кількості вбудованих функцій, його величезна екосистема плагінів надає масу функцій, які не можуть запропонувати інші інструменти CI. Завдяки таким функціям плагінів Дженкінс звик створювати збірки та аналізувати код, що допомагає покращити якість коду.

З іншого боку, окрім деяких звичайних функцій інструменту CI, TeamCity має кілька готових функцій. Він підтримує кілька платформ, таких як Java, Ruby, .NET тощо. Ви також можете створювати образи докерів через TeamCity. Завдяки підтримці Bugzilla та Jira ви можете з легкістю виконувати відстеження проблем. Зміни збірки та історія помилок зберігаються, щоб зберегти минулу інформацію про статистику, запустити попередні збірки та звіти про історію тестування.

монтаж

Щоб інсталювати Jenkins у вашій системі, у ній має бути присутнім Java. Налаштування Jenkins є простим, коли вони обидва вже є в системі. Після завершення встановлення ви можете розпочати роботу над Jenkins у його веб-інтерфейсі.

Встановити TeamCity також дуже просто. Вам потрібно завантажити сервер TeamCity, перейти до документації та дотримуватись наведених інструкцій.

  Виправте розширення перегляду сітки Google Meet

Інтеграції

Я не вважаю, що жоден інструмент CI навіть близький до конкурентів Дженкінса, коли ми говоримо про можливості інтеграції. Популярність Jenkins є на ринку, оскільки вона забезпечує інтеграцію з сотнями безкоштовних плагінів.

Порівняно з Jenkins, TeamCity може інтегруватися з набагато меншою кількістю плагінів. Але він пропонує кілька ексклюзивних інтеграцій, що доповнює його «готові функції». Він підтримує фреймворк .NET і інтегрується з Visual Studio Team Services, забезпечуючи хмарну інтеграцію з хмарними провайдерами, такими як AWS, Azure, GCP, VMware.

Безпека

Перевага того, що TeamCity є комерційною, полягає в тому, що JetBrains підтримує її, щоб вона була пріоритетною для будь-якого виявлення безпеки. TeamCity забезпечує інтеграцію з Плагін безпеки Snyk, який може виконувати сканування вразливостей у конвеєрі збірки. Це допоможе вам визначити та усунути всі ризики та загрози, які існують у ваших збірках.

Враховуючи, що Jenkins має відкритий вихідний код, зменшення ризиків може бути відкладено, оскільки все залежить від спільноти розробників.

Спільнота

Спільнота Jenkins більша, ніж TeamCity. Оскільки Jenkins має відкритий вихідний код, будь-який розробник може зробити свій внесок у цей проект. Щодня нові розробники додають свій внесок у цей проект, щоб додати нові функції та зробити його кращим інструментом.

З іншого боку, TeamCity є комерційним інструментом і підтримується командою JetBrains. Він має професійну спільноту підтримки для розвитку цього інструменту.

Ціноутворення

Jenkins є безкоштовним у використанні, оскільки він є відкритим вихідним кодом, і тому він є кращим вибором для багатьох організацій. Організації заощаджують непогану суму, не витрачаючи нічого на такий інструмент КІ, як Jenkins.

TeamCity не є безкоштовним для використання. Він поставляється з дві ліцензії, які є серверною ліцензією Professional і Enterprise. У професійній серверній ліцензії ви можете безкоштовно використовувати 100 конфігурацій збірки та 3 агенти збірки, а потім 299 доларів США за 1 додаткового агента збірки та 10 конфігурацій збірки. Ліцензія корпоративного сервера TeamCity починається з 3 агентів, що надає необмежену кількість конфігурацій збірки від 1999 доларів США.

Порівняльна таблиця

Дженкінс
TeamCity
Написано в
Java
Java
Розробник
CloudBees, Kohsuke Kawaguchi, безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом
JetBrains
Ліцензія
Ліцензія MIT
Власне комерційне програмне забезпечення
особливості

 • Відкрите джерело
 • Багатий набір плагінів
 • Легке налаштування
 • Підтримка побудови конвеєрів
 • Плагін робочого процесу
 • Безліч інтеграцій
 • Розміщено на внутрішньому хостингу
 • Створюйте, розгортайте або запускайте що-небудь асинхронне
 • Видавець HTML
 • Дросель будує
 • Ключові інтеграції
 • Хмарна інтеграція
 • Історія збірки
 • Будувати інфраструктуру
 • Відстеження якості коду
 • Сумісність VCS
 • Обслуговування системи
 • Керування користувачами
 • Розширюваність і налаштування
 • Попередньо перевірений Commit
  Як створити шаблони в Google Docs

Простота використання
Так
Так
Інтерфейс користувача
Дуже простий інтерфейс
Він має привабливий і красивий інтерфейс
Спільнота
Оскільки він відкритий, спільнота більша
Менший порівняно з Дженкінсом
Ціноутворення
безкоштовно
Ліцензія на професійний сервер коштує 299 доларів США за агента збірки після 3 безкоштовних агентів збірки

тоді як

Вартість ліцензії Enterprise Server починається від 1999 доларів

Інтеграції
1400+ інтеграцій
300+ інтеграцій
Безпека
Менш захищений
Більш безпечний
API
Підтримує JSON, Python, RESTful API: XML
Підтримує RESTful API за допомогою службових повідомлень і створює плагіни за допомогою Open API
Підтримка мов програмування
Java, PHP, C, C++, Fortran, Python та багато інших мов сценаріїв
Python, C++, Java, .NET, Ruby, PHP, Node.js тощо
Підтримка контейнерів
Використання плагіна Docker для Jenkins
Першокласна підтримка Docker з коробки
Цикл випуску
Частіше
Менш часто
Звітність
Надає докладний звіт для збірок і тестів
Надає звіти з кращим веб-інтерфейсом

Висновок

Тепер ви знаєте відмінності між двома найпопулярнішими інструментами безперервної інтеграції – Jenkins і TeamCity.

Коли ви обираєте інструмент CI для своєї організації, вам потрібно перевірити кілька параметрів, таких як параметри хостингу, доступні інтеграції, багаторазова бібліотека коду, підтримка контейнерів, а також те, наскільки простим є використання та вивчення інструменту. Інструмент постійної інтеграції, який передає ці параметри, був би чудовим варіантом.

Якщо ви все ще сумніваєтеся, спробуйте скористатися безкоштовною версією Jenkins і TeamCity. Створивши кілька збірок на цих платформах, вам буде легше вирішити, який інструмент краще для безперервної інтеграції ваших проектів.