Кращий вибір у 2023 році

Categories:

Вибрати правильний дистрибутив нелегко. І коли вам доводиться вибирати між двома сильними суперниками: Linux Mint і Ubuntu, це стає складним завданням. Зрештою, обидва є чудовим вибором для тих, хто тільки починає працювати з Linux.

Однак якщо ви тут, ви не впевнені, який із них вибрати.

У цьому посібнику ми розглянемо Linux Mint проти Ubuntu. Ми розглянемо різні аспекти, щоб забезпечити неупереджене порівняння, включаючи простоту використання, гнучкість, безпеку, надійність і підтримку.

Давайте розпочнемо.

Що таке Linux Mint?

Linux Mint — це дистрибутив на основі Debian і Ubuntu. Він пропонує швидкий інтерфейс користувача, багато в чому подібний до Windows.

Він популярний серед нових користувачів, оскільки продається як чудова альтернатива Apple MacOS і Microsoft Windows.

А чому ні? Він пропонує подібний інтерфейс із чудовою простотою використання. Філософія Linux Mint полягає в створенні елегантної, сучасної та зручної операційної системи.

Після встановлення ви побачите, що він готовий до використання. Він пропонує доступ до повної мультимедійної підтримки. Крім того, це не вимагає від покупця жодних грошових витрат. Крім того, зосередженість на підході, керованому спільнотою, означає постійні вдосконалення за участю реальних користувачів, таких як ви.

Що стосується колекції програмного забезпечення, ви отримуєте доступ до 30 тисяч пакетів. Нарешті, це безпечно з чудовими параметрами безпеки, особливо для нових користувачів.

історія

Історія Linux Mint починається з серпня 2006 року, коли відбувся ранній випуск Linux Mint. Після цього він називається Linux Mint 1.0. Однак невдовзі Клемент Лефевр, французький розробник і творець Linux Mint, випустив Linux Mint 2.0 у листопаді 2006 року. Ця остання версія перейшла на робочий стіл GNOME на базі Ubuntu.

У наступні кілька років він став популярним завдяки своєму підходу. Наступною віхою став 2010 рік, коли він перейшов на швидший і стабільніший робочий інтерфейс GNOME 2.

Mint — одна з найпопулярніших ОС із трьома варіантами: Cinnamon, Xfce і MATE. Він також пропонує випуски довгострокової підтримки.

Плюси і мінуси

У цьому розділі ми перерахуємо переваги та недоліки Linux Mint.

Плюси 👍

 • Простий у використанні.
 • Cinnamon flavor пропонує інтерфейс, схожий на Windows, чудовий для тих, хто переходить з Windows на Mint.
 • Mint керується спільнотою. Це дозволяє будь-кому надсилати відгуки, щоб покращити його.
 • Він пропонує надійну ОС, яка чудово працює з коробки.
 • Легкий процес установки.
 • Висока можливість налаштування.
 • Потребує дуже мало обслуговування.

Мінуси 👎

 • Він не відповідає новим технологічним змінам, що робить його не таким чудовим для користувачів, які хочуть спробувати нові речі.
 • Mint не має персонального архіву пакетів (PPA). Це означає, що вам потрібно додати PPA вручну. Однак цей підхід є схильним до помилок і порушує встановлення.
 • Незважаючи на те, що Mint базується на Ubuntu, він не використовує останню версію Ubuntu, але відстає на один або два випуски.
 • Він не поставляється з диспетчером пристроїв.

Тепер ми обговоримо все про Ubuntu.

Що таке Ubuntu?

Ubuntu є одним із найпопулярніших дистрибутивів Linux. Це тому, що Canonical, комерційний, розробляє його. Однак це не означає, що вам потрібно платити за використання Ubuntu.

Ubuntu — це безкоштовний дистрибутив Linux із відкритим кодом. І, якщо ви збираєтеся використовувати Linux уперше, тоді вам варто почати свою подорож з Ubuntu.

Він пропонує просте у використанні середовище GNOME. Як і Linux Mint, він також пропонує багато варіантів, ідеальних для творців, серверів, підприємств і багато іншого.

Популярність Ubuntu пояснюється багатьма причинами. Окрім простоти використання, він пропонує надійну безпеку, гідні можливості налаштування, безліч опцій програмного забезпечення та чудову конфіденційність. Це також не є важким для ресурсів системи.

історія

Подорож Ubuntu почалася в 2004 році, коли Марк Шаттлворт, розробник і підприємець, прагнув створити більш зручний дистрибутив на основі Debian. Її першим офіційним запуском була версія 4.10, випущена в жовтні 2004 року.

  Як перейти на головний екран на iPhone X

Якщо ви хочете прочитати більше про його історію, перегляньте: Історія Ubuntu.

Плюси і мінуси

У цьому розділі ми розглянемо переваги та недоліки Ubuntu.

Плюси 👍

 • Безкоштовне використання.
 • Простий у використанні, зручний для початківців.
 • Працює на різних обчислювальних пристроях, включаючи сервери, пристрої IoT, комп’ютери Mac, віртуалізоване середовище тощо.
 • Чудовий вибір для настільних комп’ютерів, оскільки він поставляється з попередньо встановленими програмами для підвищення продуктивності.
 • Мінімальні вимоги до обладнання.
 • Велика підтримка спільноти.
 • Чудова підтримка розробників.
 • Безліч доступних програм.
 • ОС, орієнтована на конфіденційність.
 • Висока безпека.

Мінуси 👎

 • Стандартне робоче середовище GNOME пропонує обмежені можливості налаштування.
 • Користувачі Windows або Mac можуть вважати Ubuntu заплутаним.
 • Відсутність драйверів обладнання може призвести до проблем.
 • Відсутність підтримки гри.
 • Встановлення не таке просте порівняно з іншими дистрибутивами.

Подібності між Linux Mint і Ubuntu

І Linux Mint, і Ubuntu базуються на Debian. І, якщо подивитися глибше, вони обидва використовують ядро ​​Linux. Отже, ви отримуєте доступ до командного рядка, здатного виконувати кожну команду Linux.

Крім того, обидва пропонують програмний менеджер, який можна використовувати для завантаження багатьох програм.

Крім того, вони обидва безкоштовні для використання та мають відкритий код. Отже, ви можете завантажити та почати використовувати їх, не потребуючи нічого платити. Крім того, ви також отримуєте доступ до 5-річних оновлень безпеки як для Mint, так і для Ubuntu.

Нарешті, обидва мають попередньо встановлені програми та чудово підходять для продуктивності. Тут ви отримуєте попередньо встановлений продуктивний пакет Libre, Firefox і Thunderbird.

Ubuntu проти Linux Mint

Тепер, коли ми дізналися про Linux Mint і Ubuntu, настав час подивитися, як вони порівнюють один одного в різних категоріях.

Якщо ви поспішаєте, перегляньте таблицю, де ми перелічуємо відмінності.

Linux MintUbuntuПростота використання Простий у використанні, зручний для початківців з інтерфейсом, схожим на WindowsПростий у використанні та чудовий для нових користувачів Linux. Середовище робочого столу та аромати Пропонує різні смаки, зокрема Cinnamon, Xfce та MATE. Поставляється у багатьох варіантах, зокрема Unity, Kubuntu, Budgie, Lubuntu, Kylin, MATE та Xfce. Він також пропонує Ubuntu Studio. Довгострокова підтримка (LTS) Усі три дистрибутиви Mint мають 5-річну довгострокову підтримку. Ubuntu також пропонує 5-річну LTS. Однак деякі його різновиди, включно з Kubuntu та Lubuntu, пропонують три роки довгострокової підтримки. Продуктивність Швидко, менше ресурсів. Швидко, трохи потребує ресурсів. Вартість Безкоштовне використання, відкритий код. Безкоштовне використання, відкритий -джерело.Менеджер програмного забезпечення Пропонує швидкий та інтуїтивно зрозумілий Центр програмного забезпечення з доступом до багатьох програм. Його Менеджер програмного забезпечення працює повільно та має помилки. Можливість оновлення Пропонує Менеджер оновлень для легкого оновлення системи. Він постачається з додатком Updater, який спрощує оновлення системи та програм. ПродуктивністьПостачається з попередньо встановлений пакет продуктивності Libre. Поставляється з попередньо встановленим пакетом продуктивності Libre. ГнучкістьДуже гнучкий і настроюваний. Не такий гнучкий, як Mint. Безпека. Забезпечує хороший захист, але його можна покращити. Забезпечує чудову безпеку та конфіденційність. Підтримка Підтримка на основі спільноти. Це пропонує платну підтримку, що ідеально підходить для бізнесу. Спільнота. Чудова спільнота та чудова документація. Стара спільнота, що супроводжується чудовою документацією.

#1. Простота використання

Що стосується простоти використання, ви побачите, що Linux Mint і Ubuntu легко підібрати, налаштувати та використовувати.

Windows-подібний інтерфейс Linux Mint робить його чудовим для тих, хто переходить з машин Windows. З іншого боку, Ubuntu не пропонує інтерфейсу, схожого на Windows, але не має особливої ​​кривої навчання.

Однак, якщо ви починаєте роботу й хочете випробувати Linux без будь-яких відчуттів, схожих на Windows, Ubuntu має бути вашим вибором.

#2. Середовище робочого столу та смаки

Ubuntu і Linux Mint пропонують доступ до різних варіантів.

Ці варіанти пропонують різні середовища робочого столу – компоненти, що стосуються елементів інтерфейсу користувача, включаючи панелі інструментів, піктограми, фонові малюнки, віджети робочого столу тощо. Ось чому середовища робочого столу відіграють вирішальну роль у роботі користувачів.

Ubuntu пропонує багато варіантів. Їх типовий варіант на основі GNOME відомий як Ubuntu Unity. Він доступний як у 2D, так і в 3D. Окрім цього, ви також отримуєте доступ до Kubuntu (KDE та Plasma), Lubuntu (LXQt), Ubuntu Budgie (середовище робочого столу Budgie), Ubuntu Kylin (інтерфейс користувача Kylin), Ubuntu MATE (середовище робочого столу MATE) і Xubuntu (Xfce) .

  Блокуйте електронні листи в Gmail за темою, відправником або доменом [Chrome]

Нарешті, вони також пропонують Ubuntu Studio, призначену для творців контенту, таких як графічні дизайнери, інженери, виробники відео тощо.

Середовище робочого столу Unity на базі Ubuntu Gnome

Що стосується Mint, він пропонує Cinnamon (за замовчуванням), MATE і Xfce. Смак кориці схожий на вікна. Це також сучасний та інноваційний підхід.

Середовище робочого столу MATE є традиційним, але пропонує швидше робоче середовище. Нарешті, у нас є Xfce – швидкий, легкий робочий стіл, ідеальний для машин із низькими характеристиками.

Середовище робочого столу Cinnamon

Як бачите, у вас є багато варіантів. Однак, якщо ви новачок, Linux Mint Cinnamon є найкращим вибором, а потім стандартний настільний варіант Ubuntu, Ubuntu Unity.

#3. Довгострокова підтримка

Коли ви починаєте використовувати операційну систему, ви хочете використовувати її протягом тривалого часу. Ось чому довгострокова підтримка (LTS) є важливою.

Хороша річ полягає в тому, що Ubuntu і Linux Mint мають 5-річну довгострокову підтримку. Це означає, що ви отримаєте оновлення системи, і після цього ви можете оновити до іншої версії LTS.

Джерело: Усі версії – Linux Mint

Однак інші версії Ubuntu, такі як Lubuntu та Kubuntu, пропонують лише 3 роки LTS.

Джерело: Цикл випуску Ubuntu | Ubuntu

Для Linux Mint ви отримуєте лише 5 років підтримки. І це стосується всіх його смаків: Cinnamon, Mate та Xfce. Отже, ви отримуєте оновлення протягом п’яти років, не турбуючись про безпеку чи нові функції.

Докладніше про цикл випуску Ubuntu читайте тут.

#4. Продуктивність

Для простоти ми порівняємо середовище робочого столу Linux Mint і Ubunutu за замовчуванням, тобто Cinnamon і Gnome.

І Cinnamon, і Gnome швидкі. Немає великої різниці в продуктивності. Проте Cinnamon від Mint споживає менше пам’яті, тому все відбувається швидше.

Споживання пам’яті Linux Mint

Отже, коли ви вперше встановлюєте будь-який із цих двох дистрибутивів, ви швидше побачите, що Linux Mint готовий. Але різниця зникає, якщо ви використовуєте достатньо швидшу машину з чотирьохядерним процесором, тоннами оперативної пам’яті та швидким SSD.

Примітка. Продуктивність залежить від програм або процесів, які ви запускаєте у своєму дистрибутиві. Технічні характеристики комп’ютера також впливають на загальну продуктивність.

#5. Вартість

Ubuntu і Mint є проектами з відкритим кодом. Тому їх можна безкоштовно завантажити та використовувати. Проте є одна велика відмінність.

Linux Mint керується спільнотою, тоді як Canonical, комерційна компанія, розробляє Ubuntu. Отже, ви можете використовувати їх обидва безкоштовно, але вам потрібно платити за підтримку Ubuntu.

Однак, якщо ви не є комерційним користувачем, це не має значення.

З іншого боку, якщо ви є бізнес-користувачем, отримати Ubuntu буде вигідно, оскільки ви отримаєте професійну підтримку.

#6. Менеджери програмного забезпечення

Сучасні дистрибутиви Linux, такі як Linux Mint і Ubuntu, постачаються з програмними менеджерами. Це робить програмне забезпечення легко доступним, особливо для нових користувачів.

У Ubuntu ви отримуєте Центр програмного забезпечення. Це інтуїтивно зрозуміло, але може бути повільним і потребує ресурсів. З іншого боку, Linux Mint пропонує доступ до легшого менеджера програмного забезпечення. Він чуйний і дозволяє встановити програмне забезпечення за лічені хвилини.

Менеджер програмного забезпечення Linux Mint

Одним словом, Центр програмного забезпечення Linux Mint набагато кращий, ніж Ubuntu.

#7. Можливість оновлення

Оновити Ubuntu або Mint надзвичайно просто. Ubuntu пропонує чудову програму Software Updater. Після відкриття програма шукає оновлення, завантажує їх і встановлює для вас.

Менеджер оновлень Mint

Подібним чином Mint також пропонує програму Update Manager, яка оновлює систему та встановлені програми.

#8. Продуктивність

Що стосується продуктивності, Linux Mint блищить, особливо якщо ви подивитеся на готовий досвід. Він пропонує пакет продуктивності Libre Office разом із браузером Firefox.

Однак Ubuntu пропонує подібний досвід, оскільки пропонує доступ до пакету Libre Office.

Інші програми, які пропонують обидві ОС, включають клієнт електронної пошти Thunderbird і Transmission, клієнт BitTorrent.

Mint пропонує кращий продуктивний пакет, оскільки він пропонує VLC, GIMP і Pidgin.

#9. Гнучкість

Коли справа доходить до різних дистрибутивів Linux, різниця невелика. Це тому, що, по суті, ви отримуєте доступ до ядра Linux. Однак його гнучкість і можливість налаштування відрізняють Linux від Windows і Mac.

За цим критерієм Ubuntu не працює добре. Це тому, що вони просувають уніфікований досвід для настільних комп’ютерів, мобільних пристроїв і ПК за допомогою Unity. Це схоже на те, що Microsoft намагалася зробити з Windows (точніше Windows 8).

  12 найкращих платформ керування SaaS для зменшення ваших витрат

Linux — це «свобода». І це те, що Linux Mint розуміє досить добре. Крім того, він керується спільнотою, що робить його відкритим для змін.

Однак ви можете встановити інші версії Ubuntu, такі як Xfce або KDE, якщо вам потрібна більша гнучкість.

#10. Безпека

Linux є безпечною операційною системою. Однак він все ще потребує постійних оновлень безпеки. Це може включати першочергові виправлення або регулярні оновлення. Ось чому Ubuntu і Mint пропонують версію LTS із 5-річною підтримкою.

Ubuntu серйозно ставиться до безпеки. Наприклад, у них є спеціальна команда безпеки, до якої будь-хто може зв’язатися, якщо виявить будь-яку вразливість. Навпаки, Linux Mint не має порад щодо безпеки.

Крім того, якщо ви використовуєте версію без LTS, ви отримуєте лише дев’ять місяців підтримки безпеки.

Якщо вам потрібне безпечне середовище ОС, Ubuntu — це ваш шлях, особливо якщо ви працюєте в бізнесі або на підприємстві. Однак це не означає, що Linux Mint небезпечний. Навпаки, багатьох користувачів можуть дратувати постійні оновлення безпеки Ubuntu. У цьому випадку краще вибрати Linux Mint.

#11. Підтримка

Ubuntu — найкращий вибір для тих, хто шукає професійну підтримку. Вони пропонують платну підтримку та допомагають вирішити проблеми. Це тому, що Canonical керує розробкою Ubuntu. Але, звичайно, як звичайний користувач, ви завжди можете скористатися їхньою підтримкою спільноти.

Linux Mint не пропонує такої платної підтримки. Натомість це керується спільнотою; якщо вам потрібна допомога, ви повинні піти шляхом спільноти.

#12. Спільнота

Той факт, що Linux є відкритим кодом, робить спільноту більшості дистрибутивів невід’ємною частиною.

Ось чому Ubuntu і Linux Mint мають яскраві та великі спільноти без явного переможця.

Однак, якщо ви подивитеся на статистику популярності DistroWatch, ви побачите, що Mint перемагає Ubuntu за кількістю звернень, натякаючи на більшу спільноту.

Як користувач Linux, ви повинні спочатку покладатися на документацію. І Linux Mint, і Ubuntu пропонують чудову документацію. Вони зручні та підтримують різноманітні місцеві мови.

Однак, навіть після перегляду документації, багато хто може відчути, що застряг. Саме тоді ви можете скористатися перевагами відкритих форумів, де члени спільноти можуть безпосередньо відповідати на ваші запити.

Випадки використання

Отже, який вибрати? Щоб допомогти, давайте обговоримо їх випадки використання.

Linux Mint

Ви повинні використовувати Mint, якщо:

 • Ви шукаєте досвід, схожий на Windows (зі смаком кориці)
 • Щоб почати якнайшвидше з попередньо встановленими основними програмами
 • Щоб легко завантажувати та керувати програмним забезпеченням (через менеджер програмного забезпечення)
 • Ви шукаєте більше можливостей налаштування (Cinnamon є більш настроюваним, ніж GNOME)
 • У вас комп’ютер або ноутбук з низькими характеристиками
 • Ви шукаєте чудову підтримку спільноти
 • Ви хочете, щоб усі смаки мали повну 5-річну довгострокову підтримку
 • Вам потрібна мультимедійна підтримка з коробки
 • Вам потрібна ОС, яка пропонує чудовий робочий процес
 • Вам потрібна ОС із меншим використанням пам’яті

Ubuntu

Ви повинні використовувати Ubuntu, якщо:

 • Ви хочете вперше спробувати Linux
 • Ви шукаєте дуже зручну ОС
 • Ви шукаєте стару, стабільну та послідовну операційну систему
 • Ви хочете оплачувати підтримку свого бізнесу та критично важливу роботу
 • Ви шукаєте середовище для розробки
 • Вам потрібна операційна система з кращим рівнем безпеки та конфіденційності
 • Вам подобається Інтернет речей (IoT) і вам потрібна ОС, яка забезпечує хорошу підтримку IoT

Заключні слова

Немає явного переможця. Обидва мають свої плюси і мінуси. Вибір дистрибутива Linux для себе є особистим, тому ви повинні вибрати той, який відповідає вашим потребам.

У будь-якому випадку, ви повинні спробувати дистрибутив, який ви хочете використовувати. Ці дистрибутиви постачаються з власною версією Live USB. Тож ви можете спробувати їх без необхідності попереднього встановлення. А якщо ви ніколи раніше не користувалися Linux, ви можете скористатися службами Linux веб-браузера, щоб спробувати різні дистрибутиви.