techukraine.net techukraine.net Короткий вступ до апаратного забезпечення ШІ

Короткий вступ до апаратного забезпечення ШІ

| | 0 Comments| 6:55 AM
Categories:

Інноваційне апаратне забезпечення штучного інтелекту має потенціал для створення чудових можливостей і кардинального зміни способів взаємодії людей із технологіями та навколишнім світом.

Ви коли-небудь замислювалися про те, як крихітна мікросхема, менша за ваш ніготь, може імітувати процеси людського мислення?

Приголомшливий факт, що апаратне забезпечення, що стоїть за штучним інтелектом (ШІ), є потужним центром, який робить це можливим.

Досліджуючи світ апаратного забезпечення штучного інтелекту, ви дізнаєтесь, як графічні процесори, TPU та нейронні процесори потужно формують ландшафт штучного інтелекту. Їх значну роль не можна недооцінювати.

У цій статті я обговорю з вами складність апаратного забезпечення штучного інтелекту, його ключову роль у стимулюванні сучасних інновацій, використовувані технології, плюси і мінуси, їх використання та інші деталі.

Давайте розпочнемо!

Що таке апаратне забезпечення AI?

Апаратне забезпечення ШІ складається зі спеціальних частин, які керують технологіями штучного інтелекту. Ці частини створено для керування складними обчисленнями, необхідними для розпізнавання закономірностей, прийняття рішень і аналізу даних.

Уявіть їх як міцні м’язи, які підтримують функції ШІ мозку.

Серце апаратного забезпечення штучного інтелекту полягає в таких процесорах, як графічні процесори (GPU), тензорні процесори (TPU) і нейронні процесори (NPU).

 • Графічні процесори: вони спочатку були розроблені для відтворення графіки. Оскільки графічні процесори чудово підходять для паралельної обробки, вони ідеально підходять для навчання моделей ШІ.
 • TPU: створені Google спеціально для прискорення обчислень штучного інтелекту, TPU особливо чудові в задачах глибокого навчання.
 • NPU: вони можуть виконувати завдання, пов’язані з нейронними мережами та, по суті, імітувати нейронні зв’язки в мозку людини.

Усі перераховані вище апаратні компоненти працюють разом, щоб обробляти та аналізувати величезні обсяги даних, дозволяючи системам ШІ навчатися, адаптуватися та робити прогнози.

Апаратні технології AI

Давайте розглянемо ключових гравців цієї технологічної симфонії.

#1. Графічні процесори (GPU)

Спочатку розроблені для відтворення складної графіки у відеоіграх, графічні процесори несподівано знайшли своє місце в царині штучного інтелекту. Ключ до їх можливостей у штучному інтелекті полягає в паралельній обробці — здатності обробляти кілька обчислень одночасно.

На відміну від традиційних процесорів, графічні процесори чудово підходять для швидкої обробки величезних обсягів даних, що робить їх ідеальним вибором для навчання складних моделей ШІ. Їхня вражаюча обчислювальна потужність пришвидшує маніпулювання даними та навчання моделі, значно скорочуючи час, необхідний для навчання систем ШІ.

#2. Блоки обробки тензорів (TPU)

Повернувшись з інноваційного центру Google, TPU були створені з єдиною метою – посилити конкретні робочі навантаження ШІ, особливо ті, що включають нейронні мережі.

Одним із чудових аспектів TPU є їх виняткова ефективність, оскільки вони споживають менше енергії порівняно з традиційними CPU та GPU під час виконання цих завдань.

#3. Глибоке навчання (DL)

Глибинне навчання (DL), гілка машинного навчання, втілює спосіб, у який людський розум може засвоювати та сприймати інформацію, але в цифровій формі. Нейронні мережі з кількома рівнями використовуються цією технологією для поступового абстрагування та маніпулювання даними.

Глибоке навчання є рушійною силою сучасного штучного інтелекту, просуваючи його до все більш складних досягнень.

#4. Спеціальні інтегральні схеми (ASIC)

ASIC служать індивідуальними костюмами у світі обладнання ШІ. Ці чіпи ретельно розроблені, щоб досягти успіху в конкретних завданнях у рамках обчислень штучного інтелекту, демонструючи надзвичайну ефективність.

На відміну від загальних процесорів, ASIC розроблені з точністю, відточуючи певні типи обчислень. Цей цілеспрямований підхід забезпечує виняткову швидкість і енергоефективність для робочих навантажень ШІ.

#5. Програмовані вентильні матриці (FPGA)

Що, якби апаратне забезпечення вашого комп’ютера мало надзвичайну здатність до трансформації?

Ця унікальна характеристика визначає FPGA (Field Programmable Gate Arrays).

На відміну від звичайних процесорів, ПЛІС можна переконфігурувати після виробництва, щоб безперешкодно адаптувати та оптимізувати їх продуктивність для конкретних завдань. Ця надзвичайна гнучкість позиціонує їх як швейцарський армійський ніж апаратного забезпечення ШІ, пропонуючи гармонійне поєднання ефективності ASIC і універсальності звичайних процесорів.

  Як відключити комбінацію клавіш у VLC Player

#6. Нейроморфні чіпи

Уявіть собі світ, де комп’ютерні мікросхеми функціонують так само, як і наш мозок, з їх складними зв’язками та швидкою передачею сигналів.

Введіть нейроморфні мікросхеми. Ці чіпи відрізняються від звичайних. Ці чудові творіння відмінно справляються з багатозадачністю та швидко реагують на події. Як наслідок, нейроморфні чіпи ідеально підходять для збереження енергії в системах штучного інтелекту та виконання завдань у реальному часі, які потребують швидкості та ефективності.

Коли справа доходить до вибору однієї з цих апаратних технологій AI, компанії часто схиляються до використання графічних процесорів (GPU) і тензорних процесорів (TPU) для своїх завдань AI.

Графічні процесори пропонують потужність паралельної обробки та універсальність, що робить їх популярним вибором, особливо для навчання складних моделей ШІ. Так само TPU, створені Google, виділяються своєю здатністю пришвидшувати завдання нейронної мережі, пропонуючи ефективність і швидкість. Ці два варіанти є перевагою через їх перевірену продуктивність у вирішенні інтенсивних обчислювальних вимог сучасних додатків ШІ.

Апаратне забезпечення AI проти звичайного обладнання

Щоб зрозуміти різницю між апаратним забезпеченням штучного інтелекту та звичайним апаратним забезпеченням, ви повинні дізнатися про компоненти, які забезпечують дивовижні можливості штучного інтелекту.

Ось розбивка того, як апаратне забезпечення штучного інтелекту відрізняється від звичайного або традиційного обладнання.

Комплексні обчислення

Завдання штучного інтелекту включають складні обчислення для розпізнавання образів, аналізу даних, прийняття рішень, прогнозування подій тощо. Апаратне забезпечення штучного інтелекту розроблено для ефективної обробки цих складних обчислень.

Потужність паралельної обробки

Обладнання штучного інтелекту, як-от графічні процесори та процесори TPU, чудово справляється з паралельною обробкою або виконанням кількох завдань одночасно, забезпечуючи при цьому продуктивність. Це забезпечує швидшу обробку даних і навчання моделі, що є критично важливим для додатків ШІ, оскільки ви можете швидше розгортати рішення.

Спеціалізована архітектура

Апаратне забезпечення штучного інтелекту спеціально створене для конкретних робочих навантажень штучного інтелекту, таких як нейронні мережі та алгоритми глибокого навчання. Ця спеціалізована архітектура забезпечує ефективне виконання завдань, пов’язаних зі штучним інтелектом, на відміну від звичайного апаратного забезпечення, якому не вистачає спеціального дизайну.

Енергоефективність

Апаратне забезпечення AI наголошує на енергоефективності через енергоємність завдань AI. Він оптимізований для виконання обчислень штучного інтелекту, використовуючи менше енергії, подовжуючи термін служби пристроїв і знижуючи експлуатаційні витрати.

Налаштування та адаптивність

Звичайне обладнання є універсальним, але йому не вистачає рівня налаштування, якого можна досягти за допомогою апаратного забезпечення AI, такого як ASIC та FPGA. Апаратне забезпечення штучного інтелекту розроблено для виконання конкретних завдань штучного інтелекту, підвищуючи продуктивність і ефективність.

Як стартапи впроваджують апаратне забезпечення AI

Інтеграція апаратного забезпечення штучного інтелекту в операційну діяльність стала стратегічним напрямком для стартапів у цифровому середовищі, покращуючи роботу та стимулюючи інновації.

Давайте дослідимо, як стартапи використовують потужність обладнання ШІ.

Обробка даних

Стартапи використовують апаратне забезпечення штучного інтелекту, як-от графічні процесори та процесори TPU, для прискорення обробки даних і навчання моделей. Це, у свою чергу, дозволяє їм швидше виконувати завдання, швидко приймати обґрунтовані рішення та створювати готові рішення.

Економічна ефективність

Можливість паралельної обробки обладнання штучного інтелекту дозволяє стартапам досягати більшого, використовуючи менше ресурсів. Зрештою це допомагає оптимізувати витрати та підвищити рентабельність інвестицій.

Налаштування

У світі стартапів пошук індивідуальних рішень часто є необхідністю. Причина в тому, що кожен бізнес має різні цілі, вимоги та обмеження. Отже, їм потрібне рішення, яке вони могли б легко налаштувати, щоб зробити його придатним для їх використання.

Ось де в гру вступає апаратне забезпечення ШІ. Спеціально розроблені компоненти, такі як ASIC і FPGA, легко налаштувати відповідно до конкретних робочих навантажень ШІ. Це забезпечує більшу операційну ефективність і підвищує продуктивність.

Граничні обчислення

Чи знаєте ви, що багато стартапів працюють на межі, де обробка в реальному часі має значення? Що ж, апаратне забезпечення ШІ, таке як нейроморфні чіпи, може задовольнити це за допомогою зв’язку, керованого подіями.

  9 найкращих експертних мереж для прийняття обґрунтованих бізнес-рішень

Інноваційний стимул

Використовуючи апаратне забезпечення AI, стартапи можуть отримати конкурентну перевагу. Ця технологія дозволяє їм розробляти інноваційні продукти та послуги на основі штучного інтелекту, позиціонуючи себе вперед на ринку.

Найкращі постачальники обладнання ШІ

Тепер давайте подивимося на найкращих постачальників обладнання ШІ на ринку.

#1. Nvidia

Nvidia, світовий лідер у сфері обчислень штучного інтелекту, стоїть на передньому краї трансформації галузей завдяки своєму інноваційному апаратному забезпеченню. Вона стала піонером у прискорених обчисленнях, невід’ємній концепції функціонування ШІ.

Більше не обмежуючись графікою, їхні графічні процесори служать мозком операцій штучного інтелекту, керуючи обчисленнями, які сприяють успіху. Апаратне забезпечення Nvidia забезпечує необхідну обчислювальну потужність для додатків штучного інтелекту, чи то для центрів обробки даних, хмари чи персональних пристроїв.

Передові продукти Nvidia, як-от графічний процесор H100, спеціально розроблені для вирішення складних завдань штучного інтелекту, зміцнюючи їх вирішальну роль у ландшафті апаратного забезпечення штучного інтелекту.

#2. Intel

Intel, провідне ім’я в технологічній індустрії, пропонує широкий вибір апаратного забезпечення ШІ. Від попередньої обробки даних до навчання, висновків і розгортання, їхній комплексний портфель допоможе вам.

Незалежно від того, чи потрібна вам робоча станція для обробки даних або розширені інструменти машинного та глибокого навчання, Intel спрощує процес розгортання ШІ.

Одним із видатних продуктів є їхні процесори Xeon Scalable, які забезпечують прискорені можливості штучного інтелекту та покращену безпеку для легкого впровадження в центрах обробки даних по всьому світу.

#3. Графкор

Графкор – це інноваційна компанія, яка запровадила новий тип процесора, створеного виключно для машинного інтелекту.

Їхні інтелектуальні процесори (IPU) спеціально створені для виконання складних обчислень, необхідних штучному інтелекту, перевершуючи традиційне обладнання та демонструючи чудову продуктивність.

Комплексні апаратні та програмні рішення Graphcore охоплюють різноманітні сектори, як-от фінанси, охорона здоров’я та наукові дослідження, що дозволяє цим галузям ефективно використовувати потужність ШІ.

#4. Головний мозок

Головний мозок вніс значний внесок у апаратне забезпечення ШІ завдяки своєму Wafer Scale Engine (WSE). Традиційне використання кластерів графічних процесорів для масштабування глибокого навчання часто вимагає тривалих інженерних годин, створюючи практичний бар’єр для багатьох, хто хоче використовувати потенціал великомасштабного ШІ.

WSE від Cerebras усуває цю перешкоду, надаючи обчислювальний ресурс штучного інтелекту кластерного масштабу, який так само легко програмувати, як один настільний комп’ютер. Це означає, що ви можете використовувати стандартні інструменти, такі як TensorFlow або PyTorch, без необхідності вносити складні налаштування.

#5. Edge TPU

Розроблено Google, Edge TPU це ASIC, який був спеціально створений для роботи ШІ на краю.

Ця технологія з’явилася як відповідь на зростаючий попит на розгортання моделей штучного інтелекту, навчених у хмарі, на периферійних пристроях через міркування конфіденційності, затримки та обмеження пропускної здатності.

Завдяки компактним фізичним розмірам і низьким вимогам до енергоспоживання Edge TPU пропонує чудову продуктивність, одночасно забезпечуючи високоточне розгортання ШІ на межі. Це не просто апаратне рішення; він поєднує спеціальне обладнання з відкритим програмним забезпеченням і розширеними алгоритмами ШІ.

#6. Примірники Amazon EC2 G4

Досліджуючи світ обладнання штучного інтелекту, не забудьте взяти до уваги Примірники Amazon EC2 G4 оскільки це також значний гравець у галузі.

Екземпляри G4 пропонують доступний і гнучкий варіант, що робить їх ідеальними для використання моделей машинного навчання та програм, які вимагають багато графіки. Вони спеціально розроблені для виконання таких завдань, як класифікація зображень, виявлення об’єктів, розпізнавання мови тощо.

У вас є можливість вибрати графічні процесори NVIDIA або AMD, кожен зі своїми унікальними перевагами. Таким чином, він може стати цінним активом у вашому апаратному наборі штучного інтелекту.

#7. Qualcomm

Qualcomm безсумнівно, є світовим лідером у бездротових технологіях, досягнувши значного прогресу в галузі апаратного забезпечення ШІ. Зараз вони розробляють енергоефективну технологію штучного інтелекту, яка може бути застосована до широкого спектру продуктів і галузей.

  10 бібліотек інтерфейсу користувача Angular для створення користувацького досвіду світового рівня

Рішення Qualcomm зі штучним інтелектом мають ряд переваг, таких як захист конфіденційності користувачів, підвищена надійність і ефективне використання пропускної здатності мережі.

Завдяки механізму AI Engine за кермом Qualcomm сприяє розвитку Connected Intelligent Edge. Це означає, що рішення можуть допомогти покращити роботу користувачів на різних пристроях.

Досягнення та інновації в апаратному забезпеченні ШІ

Індустрія апаратного забезпечення штучного інтелекту переживає швидкий прогрес і новаторські інновації, які змінюють ландшафт штучного інтелекту.

Давайте зануримося в захоплюючий прогрес у цій динамічній сфері.

Спеціалізовані чіпи для ШІ

Такі технічні гіганти, як Google і Apple, відповідають на складні вимоги ШІ інноваційними рішеннями. Вони революціонізують цю сферу, очолюючи розробку спеціалізованих чіпів, призначених для виконання завдань ШІ.

Нейроморфні обчислення

Нейроморфні чіпи пропонують передові технології в області апаратного забезпечення ШІ. Вони імітують складні нейронні зв’язки людського мозку, прокладаючи шлях до безпрецедентних досягнень. Ця нова ера нейроморфних обчислень поєднує в собі ефективність і дизайн, натхненний розумом, щоб сформувати майбутнє, де ШІ зможе досягти неймовірних висот.

Квантові обчислення

Потенціал квантових комп’ютерів для вирішення складних проблем перевершує можливості класичних комп’ютерів не по годинах. Хоча ми знаходимося на початковій стадії практичного застосування квантових обчислень у штучному інтелекті, вплив, який він матиме на апаратне забезпечення ШІ, є глибоким.

Edge AI Acceleration

Розвиток периферійних обчислень прискорюється апаратним забезпеченням ШІ, спеціально розробленим для енергоефективної обробки в реальному часі. Цей технологічний прогрес має значну актуальність, особливо для таких пристроїв, як датчики Інтернету речей і переносні пристрої.

Інновації пам’яті

Ви знайомі з тим, як працюють алгоритми ШІ? Вони можуть займати досить багато пам’яті, що означає, що вони вимагають багато місця для зберігання.

На щастя, існують інноваційні рішення для вирішення цієї проблеми. Дві нові технології пам’яті, які називаються резистивною оперативною пам’яттю (ReRAM) і пам’яттю зі зміною фази (PCM), намагаються подолати розрив.

Плюси та мінуси використання апаратного забезпечення ШІ

Використовуючи апаратне забезпечення штучного інтелекту, компанії та галузі можуть ефективно використовувати потужність штучного інтелекту. Але важливо розуміти плюси і мінуси, пов’язані з використанням обладнання ШІ.

плюси

 • Підвищена продуктивність: апаратне забезпечення AI може виконувати складні завдання AI, пропонуючи швидшу та ефективнішу обробку порівняно з традиційним обладнанням.
 • Ефективність: деякі мікросхеми штучного інтелекту, такі як TPU та нейроморфні мікросхеми, є енергоефективними. Використовуючи ці спеціалізовані чіпи, ви заощаджуєте гроші на операції та дбаєте про навколишнє середовище.
 • Швидкість. Апаратне забезпечення штучного інтелекту значно прискорює обробку даних і навчання моделі, дозволяючи вам швидше отримувати інформацію та приймати рішення в реальному часі в різних сценаріях.
 • Вирішення складних проблем: квантові обчислення, різновид апаратного забезпечення ШІ, мають неймовірну здатність вирішувати складні проблеми з безпрецедентною швидкістю.
 • Масштабованість: апаратне забезпечення штучного інтелекту може адаптуватися та розширюватися відповідно до зростаючих вимог, пов’язаних із зростанням наборів даних і розвитком додатків штучного інтелекту.

мінуси

 • Вартість: початкові інвестиції в апаратне забезпечення AI, включаючи витрати на розробку, розгортання та обслуговування, можуть бути високими.
 • Бракує універсальності: деяке апаратне забезпечення штучного інтелекту, як-от ASIC, оптимізоване для конкретних завдань, що обмежує універсальність для ширших програм.
 • Комплексна реалізація. Інтеграція апаратного забезпечення штучного інтелекту вимагає як досвіду, так і ресурсів, що може стати проблемою для невеликих компаній під час впровадження.

Висновок

Апаратне забезпечення штучного інтелекту має надзвичайні можливості для революції в різних галузях. Використання обладнання штучного інтелекту для виконання важких завдань штучного інтелекту є вигідним для компаній і окремих людей. Це. Це не тільки може підвищити ефективність і прискорити вирішення проблем, але й дозволить вам створювати масштабовані, футуристичні рішення ШІ.

Очікується, що в міру розвитку апаратного забезпечення штучного інтелекту воно розкриє можливості та розсуне межі в галузі технологій. Незалежно від того, чи є ви бізнес-лідером чи просто цікавитеся технологіями, розуміння аспектів апаратного забезпечення штучного інтелекту дає змогу зазирнути у захоплююче майбутнє за допомогою інноваційних технологій.