techukraine.net techukraine.net Коротка історія Google з 1998 року до наших днів

Коротка історія Google з 1998 року до наших днів

Categories:

Ключові висновки

  • Google, чистий капітал якого перевищує один трильйон доларів, виріс із свого скромного початку в гаражі до однієї з найбільших і найвпливовіших компаній світу.
  • Історія Google налічує 25 років, починаючи від заснування Сергієм Бріном і Ларрі Пейджем у 1998 році до поширення на різні продукти та сервіси, такі як Google Search, Google Ads, YouTube, Android, Google Workspace і Chrome.
  • Успіх Google можна пояснити її інноваційними продуктами та придбаннями, такими як алгоритм PageRank, придбання YouTube, розробка операційної системи Android, запуск Chrome і Chromebook, а також представлення смартфона Pixel. Крім того, ШІ став пріоритетом для Google, про що свідчить її реакція на зростання чат-бота ChatGPT AI.

Google — це і назва найбільшої в світі пошукової системи, і корпорації, що стоїть за нею. Це одна з найвідоміших імен компаній у світі, перш за все завдяки пошуковій системі Google, якою щодня користуються мільярди людей. Чистий капітал Google у 2023 році перевищить один трильйон доларів (ринкова капіталізація).

Отже, Google — це величезна компанія, яка надзвичайно зросла з початку своєї скромної гаражної бази. Історія Google LLC налічує 25 років. Це історія про те, як Google став гігантською компанією, якою вона є сьогодні.

1997-1998: Заснування Google

Доктор філософії Студенти магістратури інформатики Сергій Брін і Ларрі Пейдж вперше зустрілися в Стемфордському університеті в середині 1990-х років. Саме тоді дует співпрацював у розробці нової пошукової системи в Інтернеті, яка спочатку називалася BackRub. Однак ця пошукова система була перейменована в Google і випробувана на сайті Стемфорда в 1996 році.

Пейдж і Брін зареєстрували доменне ім’я Google.com у 1997 році, щоб запустити нову пошукову систему в усьому світі. Пошукова система Google швидко стала популярним інструментом для пошуку веб-сторінок. Що відрізняло його від інших пошукових систем того часу, так це його унікальний алгоритм PageRank, який ранжував результати на основі кількості та важливості сторінок, які посилалися на сайти.

Однак на той час Google все ще був дещо меншим за пошукову систему Yahoo. Пейдж і Брін запропонували Yahoo продати алгоритм PageRank своєї пошукової системи приблизно за 1 мільйон доларів. Yahoo відхилив пропозицію, а решта, як то кажуть, вже історія.

  Чому деякі торренти завантажуються повільно?

Запуск пошукової системи Google — це одне, а відкриття компанії — зовсім інше. Ларрі та Сергію потрібні були інвестори, щоб забезпечити необхідні кошти для відкриття нової компанії.

Їм не знадобилося багато часу, щоб знайти його, коли вони показали Google засновнику Sun Microsystems Енді Бехтольшайму. Він одразу був вражений побаченим і почутим і дав Бріну та Пейджу стартовий чек на 100 000 доларів для Google Inc.

Того чека на 100 000 доларів було достатньо, щоб зрушити з місця Google. Компанію Google Inc було зареєстровано 4 вересня 1998 року. Послідував ще один раунд фінансування, коли засновник Amazon Джефф Безос інвестував у Google.

Google створив свій перший офіс у гаражі Сьюзен Войчіцкі. Ви можете переглянути перший офіс Google на цьому Сторінка Google Maps. Утримуйте ліву кнопку миші, щоб повернути камеру на цій сторінці та оглянути перший офіс Google.

2000: Google запускає AdWords

Новонароджена компанія Google вперше почала продавати місця розміщення реклами у своїй пошуковій системі в 2000 році. Запуск Google AdWords дозволив компаніям робити ставки на розміщення оголошень за ключовими словами в пошуковій системі. Сьогодні Google Ads є однією з найбільших дійних корів Google, приносячи понад 100 мільярдів доларів щорічного доходу.

2001: Шмідт стає першим генеральним директором Google

Ларрі Пейдж був першим генеральним директором Google до 2001 року. Однак Пейдж і Брін на той час були ще молодими й визнали, що для керівництва їхньою компанією, що розширюється, потрібен хтось із більшим досвідом управління бізнесом. Вони призначили колишнього генерального директора Novell Еріка Шмідта на посаду виконавчого директора Google у 2001 році.

Шмідт був генеральним директором Google, який працював найдовше з 2001 по 2011 роки, і протягом цього часу він очолював епоху масштабного зростання компанії. Коли він пішов у відставку в 2011 році, він пожартував у твіттері, що нагляд дорослих за Google більше не потрібен. Пан Пейдж змінив Шмідта в 2011 році, а Сундар Пічаї став нинішнім генеральним директором Google у 2015 році.

2003: Google переїжджає на Amphitheatre Parkway

Google недовго залишався в гаражі Войцецького, але в 2003 році стало зрозуміло, що компанії потрібен більший сайт, який можна назвати домом.

Отже, у 2003 році Google розташувався на Amphitheatre Parkway, Mountain View. Цей сайт спочатку був зданий в оренду Google, але пізніше компанія придбала там нерухомість для створення Googleplex. Сьогодні Googleplex залишається штаб-квартирою компанії Google.

2006: Google купує YouTube

У 2005 році Google запустив веб-сайт Google Videos, який йшов прямо в ногу з іншим новим сайтом для обміну відео під назвою YouTube. Сайт YouTube, заснований Стівеном Ченом, став набагато більшим хітом в Інтернеті.

  6 найкращих похідних інструментів Ubuntu для перевірки

У 2006 році Google припинив спроби конкурувати з YouTube і домовився про зустріч із Ченом у ресторані Denny’s, щоб поїсти й обговорити пропоноване придбання його сайту для обміну відео.

Ерік Шмідт переконав пана Чена продати YouTube Google за 1,65 мільярда, сума, яка значно затьмарила придбання компанією Android. Оскільки Google не міг перемогти YouTube, пошуковому гіганту довелося його купити. Big G пізніше закрив Google Videos, і YouTube став другим за відвідуваністю веб-сайтом після Google Search.

2006: Google Web Apps створюють продуктивну хмару

У 2006 році Google вплинула на винахід хмарних обчислень, інакше веб-додатків для підвищення продуктивності. Потім Google випустив онлайн-програми Таблиці, Документи та Презентації. Вони були частиною нового пакету Google Apps (тепер Workspace), який також включав Gmail.

Нові програми Таблиці, Документи та Презентації вперше дозволили користувачам обробляти текстові документи, створювати електронні таблиці та налаштовувати слайд-шоу у своїх браузерах. Це була значна віха в історії Всесвітньої павутини. Зараз пакет Google Workspace є одним із найбільших конкурентів Microsoft Office.

2008: Революція Android

У 2005 році Google створив компанію Android, яка переживала труднощі, за ціною приблизно 50 мільйонів доларів, що стало одним із найбільших переворотів в історії компанії. Команда Android належним чином перейшла до Googleplex і продовжила розробку нової операційної системи для мобільних телефонів на базі Linux. Розробка першої версії Android 1.0 була завершена до кінця 2007 року.

Google створив грандіозний Open Handset Alliance, а OHA представила першу ОС Android. У 2008 році компанія HTC випустила T-Mobile G1, який став першим у світі смартфоном на базі Android. До 2012 року ОС Android від Google стала провідною платформою для смартфонів.

Згідно з даними, наразі Android є найбільшою у світі серією операційних систем із часткою ринку мобільних операційних систем приблизно 70-71 відсоток станом на липень 2023 року. Statista.

2008-2012: Розквіт Chrome

Ерік Шмідт зізнався, що він відхилив ідею веб-браузера Google, коли Пейдж і Брін вперше запропонували йому такий продукт. Шмідт сумнівався, що браузер Google може протистояти Internet Explorer від Microsoft.

Ларрі та Сергій проігнорували виконавчого директора Google і заохочували розробку нового веб-браузера під керівництвом тодішнього майбутнього генерального директора Пічаї. Шмідт передумав, коли побачив демо-версію Chrome.

Google випустив Chrome у 2008 році, що викликало нову війну браузерів з Internet Explorer і Firefox. Google Chrome вийшов переможцем у цій війні, обігнав Internet Explorer за часткою користувачів у 2012 році. Зараз Chrome домінує в індустрії браузерів із часткою ринку 63,55 відсотка в липні 2023 року, згідно з даними StatCounter.

  Як запустити сценарії Python?

2009-2013: комп’ютери Chromebook з ОС Chrome струсають індустрію ноутбуків

Операційна система для ноутбуків Google була ще однією ідеєю продукту, до якої Шмідт спочатку ставився скептично, оскільки це також неминуче вторгнеться на територію Microsoft.

Тим не менш, Google все ж представила ChromeOS у 2009 році. Перші комерційні ноутбуки Chromebook від Acer і Samsung на базі ChromeOS стали доступними в 2011 році. Пізніше Google випустив свій власний бренд Chromebook Pixel у 2013 році, який був одним із перших помітних апаратних продуктів компанії.

Починаючи з 2012 року Chromebook викликав великий фурор на освітньому ринку, оскільки все більше шкіл їх купували. Школи по всій Америці полюбили комп’ютери Chromebook, оскільки вони були економічнішою та менш складною альтернативою ПК з Windows.

В останні роки Chromebook став більш популярним на загальному споживчому ринку і вперше навіть перевершив MacBook за продажами у 2020 році.

2016: Google випускає перший смартфон Pixel

Після Chromebook Google ще більше розширився в індустрії апаратного забезпечення, випустивши свій перший телефон Pixel Phone на базі Android у 2016 році. Це був перший із восьми смартфонів Google Pixel, випущених з 2016 по 2023 рік. Нещодавно представлений Pixel Fold є першим складаним мобільним пристроєм Google. .

Оригінальний мобільний телефон Pixel був першим, у якому вбудовано Google Assistant. Він також мав чудову камеру, яка перевершувала камери багатьох інших мобільних пристроїв 2016 року. Хоча Google залишається відносно невеликим гравцем у галузі мобільних пристроїв порівняно з Apple, її мобільні телефони Pixel стають дедалі привабливішою альтернативою iPhone.

2022: Пічаї оголошує червоний код

Популярний чат-бот ChatGPT AI став найшвидше зростаючим додатком з 2022 по 2023 рік і налякав Google. Вважається, що наприкінці 2022 року Пічаї оголосив код Google червоним, щоб терміново відповісти на ChatGPT. Таким чином, ШІ, здається, тепер став великим пріоритетом для Google.

Схоже, першою відповіддю Google на ChatGPT був Search Generative Experience. Це експериментальний інструмент пошуку від Google на основі штучного інтелекту. Ви можете зареєструватися, щоб бути серед перших, хто спробує Search Generative Experience сьогодні. Ознайомтеся з нашим посібником із пошуку Generative Experience, щоб дізнатися більше про те, як приєднатися до списку очікування.

Google є однією з найбільших компаній світу

Google (нині дочірня компанія Alphabet Inc.), безсумнівно, пройшов довгий шлях з тих пір, як Пейдж і Брін відпочивали в гаражі Войцецкі в 1998 році. Сьогодні вона входить до числа найдорожчих компаній у світі після Apple, Microsoft і Aramco. ринкова капіталізація.

Google була найвпливовішою інтернет-компанією в історії, з найбільшою в світі пошуковою системою, веб-браузером і сайтом для обміну відео серед провідних продуктів.