Контрольний список кібербезпеки для малого та середнього бізнесу

У світі відбулася найбільша цифрова революція через пандемію, спричинену COVID-19. У 2020 році наше життя стало більш вразливим як до біологічних, так і до віртуальних атак.

Цифрова ситуація на той час не була готова до такої швидкої трансформації, маючи багато невирішених проблем, таких як низька якість коду або некваліфікована культура кібербезпеки серед співробітників.

І оскільки більшість компаній переходять на віддалену роботу, вони просто дали добро хакерам стати активнішими.

Статистика показує, що у 2021 році атаки програм-вимагачів збільшився на 100%викликаючи 20 мільярдів доларів збитків, а найбільше вплинуло на сектор охорони здоров’я. Лише CNA сплатила викуп 40 мільйонів доларів.

Сьогодні організаціям важко бути захищеними на 100%. Однак існують конкретні заходи, які можна вжити, щоб мінімізувати ризики.

Навчання обізнаності співробітників

Обізнаність працівників у питаннях кібербезпеки є, мабуть, найважливішим рівнем захисту, який можуть мати організації. Бути успішним у бізнесі означає швидко реагувати на тиск. Це стосується і кібербезпеки. Потрібна лише одна погана реакція та один клік на неправильному посиланні.

Навчання співробітників і підвищення їх обізнаності з питань кібербезпеки сьогодні є обов’язковими, особливо після цифрової трансформації, коли кібератаки значно зростають. Курси з кібербезпеки стануть позитивною довгостроковою інвестицією для кожної організації. Вони гарантували б, що дані організації захищені всередині будівлі організації та навіть серед співробітників, які працюють віддалено.

  Як поділитися своїм екраном у Google Meet

Уникайте загальнодоступного Wi-Fi

Публічний Wi-Fi є найбільш незахищеним з’єднанням. Нам так легко отримати до них доступ і використовувати їх, але в той же час хакеру так само легко зламати наші дані. Кілька запобіжних заходів можуть зменшити ризики використання публічної мережі Wi-Fi, як-от використання VPN і відсутність доступу до будь-яких веб-сайтів, що містять фінансові дані користувача, але цього недостатньо.

На сьогоднішній день існують деякі урядові норми для публічних мереж Wi-Fi. Одним із них є зручні інтернет-фільтри DNS, які також забезпечують захист кібербезпеки на рівні DNS, запобігаючи доступу користувачів до шкідливих даних. Отже, якщо вам потрібно використовувати загальнодоступну Wi-Fi, переконайтеся, що вона принаймні сертифікована як безпечне з’єднання.

Захист електронної пошти

Захист електронної пошти є ще одним обов’язковим для будь-якого користувача, враховуючи кількість фішингових атак і те, як вони значно зросли за останні кілька років. Фішинг був найпоширенішим видом кіберзлочинності у 2020 році — і частота інцидентів зросла майже вдвічі з 114 702 у 2019 році до 241 324 у 2020 році.

Щоб уникнути подібних інцидентів, рекомендується двофакторна автентифікація разом зі зміною пароля один або два рази на рік і додаванням ще одного рівня захисту за допомогою шлюзу безпеки електронної пошти.

  8 аналітичних та дослідницьких інструментів для спеціалістів із обробки даних (альтернативи Atlas.ti для дослідницьких проектів)

Наявність актуальної резервної копії

Завжди важливо створювати резервні копії даних на зовнішньому пристрої або хмарному сховищі. Настійно рекомендується хмарне сховище, особливо для тих, хто використовує двофакторну автентифікацію.

Створюючи резервні копії своїх даних, ви зменшуєте ризики їх втрати під час атаки зловмисного програмного забезпечення або програм-вимагачів.

Наявність додаткового рівня захисту на рівні DNS

Антивірус на вашому пристрої – дуже розумний вибір, особливо якщо на ньому зберігаються конфіденційні дані.

Але додавання додаткового рівня захисту на рівні DNS було б розумнішим варіантом, оскільки обидва вони можуть працювати разом і забезпечувати вам максимальний захист.

Захист на рівні DNS захистить вас від шкідливого вмісту ще до того, як він досягне вашої мережі. І саме на цьому ми спеціалізуємося.

SafeDNS

SafeDNS це служба фільтрації DNS, яка за замовчуванням захищає користувачів від шкідливих програм, програм-вимагачів, фішингу та ботнетів. Крім того, користувач може фільтрувати використання Інтернету та блокувати небажаний веб-сайт за допомогою зручної інформаційної панелі, яка повністю базується на хмарі.

Переваги використання SafeDNS:

  • Просте розгортання та керування (не потребує досвіду ІТ).
  • Не потребує апаратного чи програмного забезпечення.
  • 108-мільйонна база даних веб-сайтів, яка постійно оновлюється машинним навчанням, розділена на 61 категорію. Кожен з них можна заблокувати одним клацанням миші.
  • Індивідуальний список блокування/дозволу та функція дозволеного списку.
  • Різні профілі для різних з унікальними налаштуваннями.
  • Можливість відстежувати кожен профіль і отримувати статистичні звіти про використання Інтернету.
  • SafeDNS також надає програмний агент, встановлений на пристроях, і забезпечує їх захист, де б вони не були.
  Як створювати команди та керувати ними в Microsoft Teams

Заключні слова 👩‍🏫

Кіберзлочинність експоненціально зростає в усьому світі, тому необхідно мати адекватний захист, коли ви в мережі. З SafeDNS вам не потрібно встановлювати будь-яке програмне забезпечення чи купувати будь-яке апаратне забезпечення, і, на відміну від антивірусу, служба не чинить жодного тиску на продуктивність вашого пристрою. Все, що вам потрібно зробити, це просто інтегрувати сервіс і стати захищеним всього за кілька хвилин.

пов’язані:

Дізнайтеся, як захистити себе від кібервимагань.

Вам сподобалось читати статтю? Як щодо того, щоб поділитися зі світом?