Конструктор веб-сайтів для використання у 2023 році?

Categories:

Присутність в Інтернеті через веб-сайт є обов’язковою умовою, якщо ви хочете досягти успіху на сучасному цифровому ринку. Однак є такі платформи, як Wix і WordPress, які значно зведуть ваші зусилля зі створення веб-сайту.

Wix — це платформа для створення веб-сайтів, яка пропонує інтуїтивно зрозумілий інтерфейс перетягування. Навіть не програмісти можуть створити повноцінний веб-сайт за допомогою цього комплексного рішення для створення веб-сайтів. Великий вибір шаблонів, програм і готового хостингу робить його єдиним магазином для розробників.

З іншого боку, WordPress — це система керування контентом (CMS), яка надає кращі можливості налаштування та гнучкість. Як платформа з відкритим вихідним кодом, вона надає користувачам більше контролю над даними та кодом для створення своїх веб-сайтів.

Як повністю розміщений Wix, так і автономний WordPress є популярними платформами для створення веб-сайтів із різними підходами та можливостями. Щоб допомогти вам вибрати правильну платформу, ми розглянемо деякі істотні відмінності між цими платформами.

Вступ до WordPress

WordPress — це надзвичайно універсальна система керування вмістом, яка працює на 43,1% веб-сайтів у всьому світі. Це платформа з відкритим вихідним кодом, яка дозволяє користувачам створювати, редагувати та вільно ділитися програмним забезпеченням WordPress.

WordPress.org — це CMS із відкритим вихідним кодом, яка дає змогу користувачам створювати унікальні веб-сайти. Але користувачам потрібно купувати хостинг і домени через сторонніх провайдерів. З іншого боку, WordPress.com — це універсальна платформа для ведення блогів, яка надає своїм користувачам веб-хостинг і доменне ім’я.

Використання WordPress.org має низку переваг. По-перше, це недорого, оскільки платформа абсолютно безкоштовна. По-друге, він пропонує величезну бібліотеку плагінів і тем, які розширюють функціональність веб-сайту. Нарешті, адаптивність цієї платформи є важливою, оскільки її можна використати для створення будь-якого веб-сайту, від електронної комерції до онлайн-блогів.

Ви отримаєте величезну підтримку від великої спільноти та розробників. Незважаючи на те, що не всі можуть використовувати WordPress через його криву навчання, це одна з найпопулярніших CMS для створення нових веб-сайтів.

Вступ до Wix

Якщо ви шукаєте щось інше, ніж WordPress, Wix може стати чудовим варіантом. На відміну від WordPress, Wix — це конструктор веб-сайтів, який надає зручні для початківців функції для легкого створення веб-сайтів.

Основна відмінність між Wix і WordPress проста. Wix — це конструктор веб-сайтів, але не CMS, як WordPress. Це забезпечує дуже простий інтерфейс користувача, який надасть доступ до функцій для легкого створення веб-сайту.

Однак WordPress надає більше доступу та контролю над кожним аспектом сайту, включаючи веб-хостинг, обслуговування тощо. Але ви повинні мати базові знання кодування.

У Wix ви отримаєте кілька переваг, у тому числі просту криву навчання з редактором перетягування для створення веб-сайту. Крім того, він пропонує послуги з обслуговування сайту, які зменшать ваші труднощі із застосуванням оновлень і виправленням помилок. Крім того, ви можете покластися на його систему підтримки, орієнтовану на клієнтів, яка завжди доступна.

Для використання Wix вам не потрібно володіти складними навичками створення веб-сайтів. З часом WordPress можна навчитися, але для налаштування тем або плагінів знадобиться допомога досвідчених розробників. Навпаки, Wix є підходящим варіантом для початківців, які хочуть якнайшвидше створити ефективний веб-сайт.

Wix проти WordPress: поглиблене порівняння

Тепер, коли ви знаєте основи Wix і WordPress, давайте трохи глибше заглибимося в їх окремі функції. Таким чином, вибрати платформу, яка успішно допоможе вам досягти ваших цілей, вам буде легше.

Універсальність

Універсальність має важливе значення при розробці веб-сайтів, оскільки вона дозволяє створювати веб-сайт, який є адаптивним, гнучким і здатним задовольнити потреби клієнтів, що змінюються з часом. Крім того, це може допомогти вам розширити свій онлайн-бізнес за рахунок конкурентоспроможності та досягнення ваших цілей.

З точки зору універсальності, WordPress випереджає Wix, оскільки пропонує більше дизайну, функціональності та можливостей інтеграції. Але для того, щоб ефективно використовувати цю здатність до адаптації, необхідно довше навчатися. Навпаки, Wix є більш доступною платформою, яка ідеально підходить для людей, яким потрібен простий веб-сайт із фундаментальними можливостями.

WordPress — це дуже гнучка платформа, яку можна використовувати для створення будь-якого сайту, який вам подобається. Ви можете використовувати цю CMS, щоб створити простий блог і навіть будь-який орієнтований на бізнес сайт електронної комерції.

  Чи працюють біткойн/крипто крани? – Geekflare

Крім того, він пропонує тисячі платних і безкоштовних тем і плагінів на вибір. Вам просто потрібно вибрати плагіни для встановлення, щоб змінити зовнішній вигляд і функціональні можливості вашого сайту.

WordPress також дає вам можливість суттєво змінити макет і структуру сайту, додавши спеціальний код. Таким чином, це чудовий варіант для організацій і людей, яким потрібен розширюваний і адаптований веб-сайт.

Для порівняння, Wix є дещо обмеженою платформою з точки зору універсальності. Він ідеально підходить для створення різних типів веб-сайтів, включаючи блоги, розваги та магазини електронної комерції. Але це не забезпечить вам повний контроль над настроюваністю сайту.

Різноманітність шаблонів, які пропонує Wix, також можна налаштувати відповідно до типу вашого бізнесу. Так, ви можете налаштувати шаблони, але це не дозволить вам змінити основні коди.

Простота використання

Ми вже знаємо, що WordPress — це відома система керування контентом (CMS), яка працює на понад 40% веб-сайтів у всьому світі. Він відомий своєю гнучкістю та величезними можливостями налаштування, але для початку він вимагає певних технічних знань. Отже, WordPress відносно простий у використанні для досвідчених веб-розробників, але трохи складний для початківців.

Перш за все, щоб налаштувати веб-сайт WordPress, вам знадобиться послуга веб-хостингу. Потім вам потрібно встановити CMS і вибрати потрібну тему. Нарешті, ви можете розширити функціональність свого веб-сайту, встановивши необхідні плагіни.

Люди, які не знайомі зі створенням веб-сайтів, все ще можуть пройти через криву навчання. Оскільки WordPress включає величезну спільноту користувачів і розробників, готових надати допомогу та підтримку.

Wix дає змогу будь-кому створювати веб-сайти без жодного кодування чи технічних знань. Інтерфейс перетягування дозволяє користувачам легко додавати та змінювати елементи на веб-сайті.

Крім того, користувачі можуть легко додати більше можливостей до свого веб-сайту за допомогою магазину додатків Wix, який також надає низку готових макетів і програм. Wix — найкращий варіант для тих, хто хоче створити сайт відразу, але не може зробити це з нуля.

Налаштування

WordPress випереджає Wix, коли мова заходить про налаштування, і це з певних причин. Давайте детальніше розглянемо параметри налаштування:

Теми та шаблони

Wix пропонує понад 800 створених дизайнерами шаблонів, які ідеально підходять для створення різноманітних сайтів. Ви можете налаштувати ці безкоштовні та преміум-шаблони за допомогою інтерфейсу перетягування на цій платформі. Але тоді ви не зможете змінити кодову базу цих шаблонів або налаштувати її відповідно до своєї найвіддаленішої уяви.

Так само WordPress пропонує як безкоштовні, так і преміум-шаблони. Ви можете переглядати понад 10000 безкоштовних тем. Ці шаблони здебільшого розроблені та обслуговуються таким чином, щоб вони ніколи не порушували дизайн вашого веб-сайту. Крім того, ви можете додатково налаштувати ці шаблони, змінивши або додавши свої навички програмування.

Плагіни, інструменти та додаткові компоненти

Наразі Wix містить понад 300 програм, доступних на ринку Wix App Market. Ви можете покращити функціональність свого веб-сайту та підвищити свій бізнес за допомогою цих програм. Ці програми повністю адаптивні, і більшість із них безкоштовні для використання. Але щоб користуватися преміум-версіями, потрібно сплатити певну комісію.

WordPress містить значний каталог плагінів із відкритим кодом і безкоштовних плагінів, які користувачі можуть установити та розширити функціональність свого сайту. Ви можете досліджувати понад 60 000 плагінів, якими можна користуватися безкоштовно.

Використовуючи плагіни, ви можете отримувати форми, покращувати SEO, налаштовувати свій онлайн-магазин і додавати багато інших функцій. Крім того, усі ці плагіни оновлюються, а якісна підтримка надається великою спільнотою розробників.

Налаштування за допомогою кодування

Хоча прийнято вважати, що Wix не підтримує власний HTML і CSS, це не зовсім так. Платформа пропонує функцію під назвою користувальницькі елементи, за допомогою якої ви можете застосувати власний код для зміни елементів. Однак Wix не підтримуватиме ці елементи, якщо вони не розроблені Wix. Таким чином, можливості налаштування присутні, але обмежені.

WordPress надає безмежні можливості налаштування завдяки використанню унікальних HTML, CSS і JavaScript. Отже, якщо ви знайомі з кодуванням, ви можете повністю контролювати та гнучко керувати зовнішнім виглядом і роботою свого веб-сайту. У результаті ви можете змінювати функціональні можливості тем і плагінів і навіть створювати власні версії.

Ціноутворення

WordPress — це економічно ефективніший варіант створення веб-сайтів із кращим тарифним планом. Хоча вартість вашого сайту WordPress може відрізнятися залежно від ваших тем, плагінів тощо. Але загальна гнучкість варта тих грошей, які ви витратите. Навпаки, фіксовані ціни Wix можуть бути надійними, але вони, як правило, дорожчі, ніж WordPress.

  Найкращі безкоштовні ігри в Steam

Ціни Wix

Wix надає вам безкоштовний хостинг із понад 100 шаблонами та необмеженою кількістю сторінок. Але в безкоштовному плані ви не можете пропустити додаткові оголошення, що відображаються на сайті. Крім того, ви можете використовувати лише доменне ім’я, надане Wix – username.wix.com/sitename. Крім того, ви не зможете продавати продукти онлайн і отримувати мінімальну підтримку клієнтів.

Wix пропонує 8 платних планів, які дають вам такі переваги:

 • Пропонує безкоштовне доменне ім’я, яке коштує приблизно 10-12 доларів США
 • Різні Додайте ваучери вартістю близько 300 доларів США
 • Доступний безкоштовний пробний період. Платний додаток коштує близько $0-$100
 • Річний план заощадить до 36%

Ціни WordPress

WordPress зазвичай пропонує три тарифні плани, включаючи безкоштовний, персональний і преміальний. Безкоштовний план пропонує необмежену кількість сторінок, необмежену кількість користувачів і вбудовану розсилку новин. Крім того, особистий план коштує 9 доларів США, а тариф Premium – 18 доларів на місяць.

Ось приблизний огляд цін на сайт WordPress:

 • Хостинг-провайдери, такі як Bluehost, починаються від 2,95 на місяць або Hostinger від 2,99 на місяць.
 • Для готових тем WordPress середній діапазон цін коливатиметься від 19 до 89 доларів. Але ціновий діапазон завжди може змінюватися в залежності від характеристик.
 • Скажімо, на плагін ви витрачаєте в середньому 0-100 доларів США.

Очевидно, що ви можете встановити та використовувати WordPress безкоштовно протягом певного часу. Але використання платної послуги обійдеться вам приблизно в 0-216 доларів на рік. Отже, щомісячні витрати коливаються від 9 до 70 доларів.

Потрібні технічні знання

Wix прагне стати розробником веб-сайтів, який дозволить кожному створити веб-сайт професійного вигляду. Платформа пропонує дуже зручний редактор перетягування, з яким може працювати навіть новачок без будь-яких технічних знань.

Крім того, Wix пропонує значну бібліотеку плагінів і програм, які дозволяють клієнтам інтегрувати передові функції, такі як електронна комерція, інтеграція соціальних мереж і пошукова пошукова система. Навіть ці плагіни не вимагають жодних технічних знань і їх легко встановити та використовувати.

Вам не потрібно бути експертом з веб-дизайну, щоб використовувати WordPress. Проте ви можете створити фантастичний веб-сайт, який Wix не зможе створити, якщо ви добре володієте HTML, CSS і PHP.

WordPress пропонує попередньо розроблені теми, які можна змінювати за допомогою візуального редактора. Однак користувачам потрібно внести зміни в код теми, щоб отримати саме той стиль і функціональність, які вони хочуть.

WordPress дозволяє користувачам додавати різноманітні плагіни та віджети на свої веб-сайти. Але налаштування та використання цих плагінів часто вимагає технічних знань. Наприклад, розуміння веб-розробки, безпеки та способів оплати є необхідним під час встановлення та впровадження плагіна електронної комерції на сайті WordPress.

Підтримка електронної комерції

Wix eCommerce підходить для невеликих інтернет-магазинів і пропонує легкість у використанні та звичайні функції електронної комерції. У той час як WooCommerce ідеально підходить для інтернет-магазинів будь-якого розміру. Він пропонує розширені функції електронної комерції, але вимагає технічного досвіду для налаштування та обслуговування.

Електронна комерція Wix

Електронна комерція Wix — це окрема сутність Wix, яка підтримує всі функції електронної комерції. Він пропонує звичайні функції електронної комерції для невеликих онлайн-магазинів. У ньому доступні такі важливі функції:

 • SSL сертифікат
 • Масштабований і безпечний сервер
 • Процесор платежів
 • Зручний редактор для початківців
 • Спеціальна підтримка клієнтів для електронної комерції

Однак він включає такі обмеження, як функції шаблону та обмеження атрибутів продукту. Тому це не універсальне рішення для великих інтернет-магазинів.

WordPress WooCommerce

У WordPress вам потрібно встановити плагін WooCommerce, який, по суті, є конструктором веб-сайтів електронної комерції. За допомогою WooCommerce ви можете створити інтернет-магазин будь-якого розміру, але для цього потрібні технічні знання. Він пропонує деякі з наступних ексклюзивних функцій для роботи масштабованих великих магазинів:

Тим не менш, користувачі повинні знайти бажані та інші обов’язкові функції окремо. Таким чином, за допомогою розширень можна додавати сертифікати SSL, платіжні процесори та інші функції. Крім того, для WooCommerce немає офіційної підтримки. Отже, користувачі повинні покладатися на спільноту WooCommerce або розробника певного продукту.

Підтримка SEO

Wix пропонує низку основних функцій SEO та цифрового маркетингу. Деякі функції дозволять вам виконувати такі дії:

 • Налаштуйте заголовки та описи сторінок
 • Додайте теги alter до зображень
 • Інтеграція з Google Analytics
 • Переадресація для помилок
 • Оптимізація за допомогою SEO Wiz (інструмент Wix SEO)
  Як поділитися музикою з кимось іншим за допомогою AirPods

Wix постійно оновлює свої інструменти та функції SEO, але це не схоже на WordPress SEO. Він забезпечує ідеальну підтримку для малого бізнесу, якому потрібні базові функції SEO та маркетингу.

Цифрові маркетологи переважно рекомендують WordPress, оскільки він більш потужний і адаптивний, коли справа доходить до SEO. Він має такі функції:

 • Плагіни SEO (RankMath, Semrush, Yoast SEO)
 • Налаштування заголовка та опису сторінки
 • Додавання змінних тегів до зображень
 • Інтеграція Google Analytics
 • Підтримка структурованих даних

Крім того, WordPress має величезну спільноту розробників, де ви можете отримати відповідні пропозиції щодо вдосконалення SEO. Отже, більші компанії, готові інвестувати час і зусилля, повинні продовжувати використовувати WordPress.

Мобільна сумісність

І Wix, і WordPress були створені з урахуванням мобільної сумісності. Таким чином, веб-сайт, створений за допомогою цих платформ, ідеально підходить для використання на смартфонах і планшетах.

Оскільки Wix використовує мобільну стратегію дизайну, більшість шаблонів і додатків Wix створено, щоб бути адаптивними та привабливими для мобільних пристроїв. Він також пропонує ряд варіантів дизайну для мобільних пристроїв. Таким чином, ви зможете створити окрему мобільну версію свого веб-сайту, де ви можете показувати або приховувати бажані елементи.

WordPress також пропонує своїм користувачам багато варіантів, сумісних із мобільними пристроями. Більшість тем WordPress адаптовані до мобільних пристроїв і адаптуються до різних розмірів екрана. Таким чином, ви можете змінювати макет і стиль, який ідеально відображається на різних пристроях.

Крім того, існує так багато плагінів для покращення оперативності, а також рейтингу сайту в мобільному пошуку. Приклади: WPtouch, WP Mobile Menu, Duda, bMobilized, MobiReady тощо.

Заходи безпеки

Наразі кожен веб-сайт має враховувати конфіденційність і безпеку як головні міркування. Причина проста: захист вашого веб-сайту та даних користувачів. Що ж, Wix випереджає WordPress з точки зору заходів безпеки.

Веб-сайти зазвичай зламують через деякі поширені причини, зокрема:

 • Погано обслуговуються сервери сайту
 • Використання небезпечних тем і плагінів
 • Запуск застарілих сценаріїв
 • Використання слабких паролів адміністратора
 • Надання непотрібних дозволів

Wix належним чином підтримує та використовує суворі правила безпеки для своїх користувачів. Він підтримує свій сервер, сценарії та програми та ретельно й регулярно оновлює. Усі програми сторонніх розробників із ринку додатків відстежуються, а потім дозволяється використовувати. Крім того, Wix забезпечує шифрування SSL, захист брандмауером і сканування шкідливих програм.

Однак WordPress надає пріоритет безпеці, включаючи такі функції, як:

Але в WordPress кожен, хто має досвід програмування, може створити тему чи плагін і опублікувати їх. Якщо плагін або тема погано закодовані, це може зашкодити сайту користувача. Крім того, ви повинні вручну оновлювати плагіни, теми, сертифікати SSL тощо, щоб підтримувати заходи безпеки.

Щоб застосувати найновіші функції безпеки та захисту, ви повинні оновити наш веб-сайт, плагіни та теми. Але застаріла версія WordPress вразлива до загроз безпеці та хакерів.

Wix проти WordPress: короткий огляд

Давайте коротко порівняємо, щоб зрозуміти різницю між Wix і WordPress:

КритеріїWordPressWix Гнучкість Дуже гнучкі. Може змінювати кожен елемент. Помірно гнучкий, з обмеженою можливістю налаштування. Універсальність. Дуже універсальний. Створюйте будь-які складні сайти Універсальність. Може створювати невеликі веб-сайти та електронні магазини. Простота використання. Помірна крива навчання. Простий інтерфейс користувача для редагування та публікації вмісту Дуже зручний інтерфейс із можливістю перетягування. Прості інструменти для редагування та публікації вмісту НалаштуванняОбмежена можливість налаштування кодів, тем і плагінів Безкоштовні та платні плани з багатьма функціями. Додаткова плата за домен і хостинг, плагіни преміум-класу та теми Ціна Потрібні мінімальні технічні знання з простими у використанні інструментами Різні тарифні плани. Додаткова вартість для преміум-функцій Потрібні технічні знання Потрібні спеціальні знання для додаткового налаштування Потрібні менші технічні знання для додаткового налаштування Сумісність з електронною комерцією Сумісність з різними платформами та плагінами електронної комерції Сумісність із функціями електронної комерції, але обмежені варіанти оплати та доставки. Підтримка SEO Широко настроювані параметри SEO та плагіни Обмежені функції налаштування SEO Сумісність із мобільними пристроями Повністю сумісні з мобільними пристроями. Доступні адаптивні теми та плагіни. Доступні шаблони для мобільних пристроїв і браузера. Параметри безпеки. Різноманітні плагіни та заходи безпеки. Опція ручного оновлення Кращі заходи безпеки з опцією автоматичного оновлення

Примітка авторів

Для невеликих і простіших веб-рішень Wix працює як магія. Він пропонує повний пакет для дизайнерів веб-сайтів, який включає шаблони, програми та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Але WordPress CMS ідеально підходить для більш складних веб-сайтів, які потребують більших налаштувань і гнучкості. Але перш ніж вибрати один, ви повинні врахувати конкретні потреби та цілі вашого веб-сайту. Оскільки обидві ці платформи пропонують унікальні переваги.

Ви також можете ознайомитися з чудовими конструкторами веб-сайтів для нетехніків і недизайнерів.