Комунікаційні протоколи IoT: MQTT проти CoAP проти HTTP

| | 0 Comments| 7:59 AM
Categories:

Інтернет речей (IoT) схожий на гігантську мережу взаємопов’язаних пристроїв, які можуть спілкуватися один з одним і обмінюватися інформацією через Інтернет.

Це не лише звичайні комп’ютери та смартфони, а й усілякі побутові предмети, як-от розумні термостати та навіть автомобілі та холодильники! Віддалені користувачі можуть керувати цими пристроями за допомогою їхніх датчиків.

IoT змінює те, як ми керуємо нашими ресурсами, стежимо за своїм здоров’ям і взаємодіємо зі світом. Це змінює правила гри, і його зростання не сповільнюється 📈. Це зростання пояснюється тим, що все більше пристроїв стають достатньо розумними, щоб підключатися до Інтернету та обмінюватися даними. Компанії розробляють інноваційні продукти та рішення, які використовують IoT для покращення різних аспектів нашого життя, від розумних будинків і міст до охорони здоров’я та сільського господарства.

Отже, як все це працює? Одним із фундаментальних аспектів IoT є те, як ці пристрої спілкуються один з одним, і саме тут вступають у гру такі протоколи зв’язку, як MQTT, CoAP і HTTP.

Значення комунікаційних протоколів в IoT

Комунікаційні протоколи діють як мова світу IoT. Вони дозволяють пристроям безперешкодно надсилати й отримувати дані. Мені подобається думати про них як про перекладачів, які гарантують, що пристрої, незалежно від їхніх форм і розмірів, можуть розуміти один одного.

Ці протоколи мають вирішальне значення, оскільки вони є мостом, що з’єднує пристрої IoT і системи, які керують і обробляють дані, які вони генерують.

Розуміння MQTT, CoAP і HTTP

MQTT (телеметричний транспорт черги повідомлень) — це легкий протокол на основі публікації та підписки. У результаті пристрої надсилають повідомлення до центрального концентратора, а інші пристрої прослуховують ці повідомлення. Крім того, цей протокол є ефективним, тому ідеально підходить для пристроїв із низьким енергоспоживанням і низькою пропускною здатністю. Його простота є однією з його сильних сторін.

  Чим три різні?

З іншого боку, CoAP (Constrained Application Protocol) розроблено для пристроїв з обмеженою обчислювальною потужністю та пам’яттю. Це працює за допомогою взаємодії запит-відповідь, подібно до розмови. Таким чином, CoAP підходить для обмежених середовищ.

Ви, мабуть, знайомі з HTTP, протоколом, який ви щодня використовуєте у своєму веб-переглядачі 💻 для надсилання та отримання запитів на веб-сторінки. В IoT пристрої запитують і отримують дані від серверів за допомогою HTTP.

MQTT проти CoAP проти HTTP

АспектMQTTCoAPHTTP Модель зв’язку Публікація-ПідписатисяЗапит-ВідповідьЗапит-ВідповідьПовідомлення Накладні витрати та ефективністьНизькі накладні витрати, ефективнийНизькі накладні витрати, ефективнийВищі накладні витрати, менш ефективнийМасштабованістьВисока масштабованість МасштабованістьБезпекаПідтримує функції безпекиПідтримує функції безпекиПідтримує функції безпекиНадійність і якість обслуговуванняПідтримує рівні QoSПідтримує параметри надійності Підтримує параметри надійності

Випадки використання та сценарії

Кожен протокол відмінно підходить для конкретних сценаріїв, задовольняючи унікальні потреби програм IoT.

MQTT: обмін даними в реальному часі

MQTT виділяється в сценаріях, де важлива швидка та своєчасна передача даних.

 • Автоматизація розумного будинку: MQTT широко використовується в розумних будинках для керування такими пристроями, як освітлення, термостати та системи безпеки. Його низькі накладні витрати та низька затримка роблять його ідеальним для зв’язку між пристроями в реальному часі.
 • Системи моніторингу стану здоров’я: здатність MQTT обробляти потоки даних у реальному часі робить його придатним для віддаленого моніторингу пацієнтів і програм охорони здоров’я. Таким чином, постачальники медичних послуг і системи моніторингу можуть постійно отримувати життєво важливі показники та дані про здоров’я.
 • Промисловий Інтернет речей (IIoT): у промислових умовах MQTT полегшує обмін даними між датчиками, машинами та системами керування. Це гарантує, що критично важливі дані досягають місця призначення своєчасно та надійно, сприяючи ефективним промисловим процесам і прогнозованому обслуговуванню.
 • Логістика та ланцюг постачання: MQTT може відстежувати 📊 товари та активи та керувати ними в режимі реального часу. Це означає оптимізовані маршрути, контрольовані умови зберігання та гарантію безпечного транспортування.
 • Управління енергією: цей протокол IoT можна використовувати для систем управління енергією, що дозволяє пристроям розумної мережі передавати інформацію про споживання енергії та завантаження. У результаті це забезпечує ефективний розподіл енергії та моделі споживання.
  Як правильно перезавантажити маршрутизатор

CoAP: Легка комунікація

CoAP розроблено для пристроїв IoT з обмеженими ресурсами та є чудовим вибором для сценаріїв, де потрібне легке спілкування.

 • Програми Smart City: CoAP добре підходить для розгортання розумних міст, де численним малопотужним пристроям, таким як вуличні ліхтарі, сміттєві баки та датчики паркування, потрібно спілкуватися з центральними серверами. Його ефективність гарантує, що ці пристрої можуть працювати з мінімальною енергією.
 • Сільське господарство: CoAP може допомогти точному землеробству, підключивши датчики вологості ґрунту, метеостанції та автоматизовані системи зрошення. Це дозволяє збирати дані в реальному часі та контролювати їх у польових умовах, не витрачаючи енергоресурси пристроїв.
 • Моніторинг навколишнього середовища: CoAP можна використовувати для збору даних із віддалених екологічних датчиків у лісах, океанах чи інших віддалених районах. Завдяки низьким накладним витратам цей протокол ідеально підходить для збереження заряду батареї 🔋 на віддалених пристроях.
 • Домашня автоматизація: для невеликих установок домашньої автоматизації або мереж датчиків CoAP забезпечує легкий зв’язок між датчиками та приводами без надмірного енергоспоживання.

HTTP: висока сумісність

Існуюча веб-інфраструктура дуже сумісна з HTTP. З цієї причини він підходить для програм, які можуть отримати вигоду від використання цього поширеного протоколу.

 • Веб-панелі: HTTP добре підходить для створення веб-панелей для пристроїв IoT. Зокрема, це дозволяє користувачам контролювати та контролювати пристрої віддалено через зручний веб-інтерфейс.
 • API для пристроїв IoT: багато пристроїв IoT пропонують API для програмної взаємодії з ними. Знайомство з HTTP полегшує розробникам інтеграцію цих пристроїв у існуючі веб-програми, хмарні служби та мобільні програми.
 • Оновлення мікропрограми: пристрої IoT часто вимагають оновлення мікропрограми. Як правило, HTTP використовується для безпечного й ефективного розповсюдження оновлень мікропрограми через Інтернет.
 • Інтеграція з хмарою: дані IoT можна легко передавати на хмарні платформи через HTTP, що забезпечує аналіз, зберігання та візуалізацію даних. Це важливо для таких програм, як прогнозне технічне обслуговування та аналіз даних в IoT.
 • Голосова та мобільна інтеграція: API на основі HTTP необхідні для інтеграції пристроїв IoT з голосовими помічниками та мобільними додатками, які надають користувачам зручні можливості керування та взаємодії.
  6 найкращих програм для будильників, які змусять вас встати з ліжка

Вибір правильного протоколу

Вибираючи протокол для свого проекту IoT, враховуйте можливості вашого пристрою та мережеві обмеження. Якщо ваші пристрої є енергоефективними, але потребують зв’язку в режимі реального часу, MQTT може стати вашим вибором.

З іншого боку, якщо ваші пристрої мають обмежені ресурси, CoAP є відмінним вибором. HTTP є універсальним, але може бути більш придатним для сценаріїв, де обмеження пристроїв не такі жорсткі.

Заключні думки

Протоколи зв’язку є основою, яка забезпечує безперебійне підключення та обмін даними 🔃. MQTT, CoAP і HTTP — це як різні інструменти в наборі інструментів, кожен із яких має свої унікальні переваги.

Розуміючи їх особливості та конкретні вимоги вашого IoT-проекту, ви можете зробити усвідомлений вибір і створити ефективнішу та ефективнішу екосистему IoT. Оскільки ландшафт Інтернету речей продовжує розширюватися, вибір правильного протоколу стає ще більш важливим для успіху в нашому високо взаємопов’язаному світі.

Далі перегляньте найпопулярніші пристрої IoT для вашого дому та роботи.