Комп’ютер не включається? Ось як це виправити

Якщо ви щойно опинилися з мертвим комп’ютером, немає причин для паніки. Це може статися з багатьох причин, включаючи проблеми з живленням, апаратні проблеми або помилки програмного забезпечення. Тому часто не знають, з чого почати чи в чому проблема.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

Хоча може здатися, що ви нічого не можете зробити, щоб полагодити свій комп’ютер, є багато речей, які варто спробувати, перш ніж витрачати гроші на його заміну. Отже, якщо ваш комп’ютер раптово не вмикається, це виправлення для вас.

1. Спробуйте різні кабелі

Хоча це малоймовірно, краще спочатку перевірити це та виключити. Ви можете подивитись на кабель живлення — можливо, він ослабився або від’єднався, у такому випадку вам потрібно буде під’єднати його повторно. Іноді проблему викликає сам шнур.

Якщо у вас є запасний шнур живлення, було б доцільно його замінити. Ви можете спробувати перезавантажити комп’ютер за допомогою нового кабелю живлення.

2. Розшифруйте звукові сигнали про помилку материнської плати (або перевірте код помилки)

Коли ви намагаєтесь увімкнути комп’ютер, ви можете почути серію звукових сигналів, що надходять від материнської плати. У той час як один звуковий сигнал вказує на те, що все гаразд, довга і безперервна серія може означати, що джерело живлення зазнає критичної несправності.

Для усунення несправностей не існує стандартного набору кодів помилок. Ваш комп’ютер може видавати коди помилок у вигляді серії коротких і довгих звукових сигналів, які звучать трохи схоже на азбуку Морзе. Вам потрібно буде перевірити посібник користувача комп’ютера, щоб зрозуміти, що означають ці звукові сигнали, що допоможе вам виправити комп’ютер, який не вмикається.

Ви можете знайти цю інформацію на веб-сайті виробника, якщо у вас немає посібника з комп’ютера. А якщо ваш комп’ютер взагалі не подає звуковий сигнал, ви можете спробувати встановити цифровий дисплей або дешевий динамік на роз’єм материнської плати, щоб шукати помилки. Іноді полагодити материнську плату допомагають найпростіші інструменти.

Перевірте коди помилок материнської плати

Деякі сучасні материнські плати мають цифровий дисплей, який ілюструє певний код помилки, або набір світлодіодів, які вказують, який процес стався збій. Материнська плата з відображенням коду помилки зручна, оскільки теоретично вона полегшує визначення, чому ваш комп’ютер не включається. Вам все одно доведеться пошукати та з’ясувати, що саме означає код помилки, але це хороша відправна точка.

3. Спробуйте інше джерело живлення

Якщо ваш комп’ютер взагалі не запускається — індикатори не блимають, коди помилок не подають звукові сигнали, вентилятори не працюють — імовірно, виникла проблема з живленням.

Ви можете спробувати відключити джерело живлення та підключити його до настінної розетки, яка, як ви впевнені, справна. Якщо ви використовуєте ноутбук, переконайтеся, що ви підключили зарядний пристрій і натиснули кнопку живлення.

Крім того, вам може знадобитися новий блок живлення (БП). Блок живлення забезпечує живлення вашого комп’ютера, і якщо це не вдається, більше нічого не працюватиме, і ваш комп’ютер не вмикається. Спробуйте замінити блок живлення на новий або запозичте у друга завідомо хорошу альтернативу.

4. Перевірте, чи не проблема в кнопці живлення

Якщо ваш комп’ютер не запускається, але індикатор материнської плати світиться або вентилятори працюють, у вас можуть бути проблеми з кнопкою живлення. Для усунення несправностей спробуйте увімкнути кнопку на платі. Однак материнські плати не всі однакові, тому не всі мають вбудовану кнопку живлення. Якщо у вас виникли проблеми з його визначенням, ви можете переглянути посібник до материнської плати.

Якщо ваша материнська плата не має вбудованої кнопки живлення, ви можете торкнутися викруткою контактів перемикача живлення, щоб швидко запустити ПК. Це корисне тимчасове рішення, щоб перевірити, чи проблема в кнопці живлення або корпусі, коли ПК не запускається.

Також слід перевірити роз’єми передньої панелі ПК. Хоча малоймовірно, що вони роз’єдналися, можливо, вони зламалися іншим чином (і варто перевірити, чи вони на місці).

5. Перевірте свій дисплей

Якщо ваш комп’ютер видає звуки, але ви нічого не бачите на екрані, можливо, винен монітор. Ви можете почати, переконавшись, що монітор підключено до комп’ютера та джерела живлення.

Ви також повинні ще раз перевірити, щоб переконатися, що шнур живлення монітора несправний. Якщо використання іншого кабелю живлення не вирішує проблему, і у вас є запасний монітор або телевізор, який можна підключити, спробуйте підключити його. Якщо ваш комп’ютер тепер запускається, схоже, вам потрібно замінити монітор.

6. Від’єднайте USB-пристрої, які вам не потрібні

Намагаючись усунути проблему, найкраще усунути всі змінні, що сприяють несправності. Зосередьтеся на області з найбільш імовірною причиною. Якщо ви зайшли так далеко, а проблема не зникає, від’єднайте все та спробуйте завантажити комп’ютер лише за допомогою клавіатури та миші.

У складних ситуаціях усувайте несправності без клавіатури та миші, щоб переконатися, що жоден із USB-пристроїв не викликає конфлікту. Час від часу причиною можуть бути порти. Ось чому може бути корисним переконатися, що порти порожні під час процесу завантаження.

7. Зменшіть тепло

Комп’ютер може вимкнутися від перегріву. Накопичення пилу на вентиляційних отворах або вентиляторах може призвести до перегріву та, як наслідок, вимкнути машину або призвести до того, що вона не завантажиться.

Найкращий спосіб усунення несправностей у цій ситуації — дочекатися, поки комп’ютер охолоне. Ви також можете використовувати програмне забезпечення для регулювання та моніторингу швидкості вентилятора та системи охолодження або зовнішнього апаратного охолодження. Ваш ПК повинен мати порожні відсіки над процесором для встановлення зовнішніх охолоджувачів.

8. Перевірте мережевий фільтр

Якщо ви підключили комп’ютер до джерела безперебійного живлення (UPS) або фільтра перенапруги, перевірте перемикач скидання. Більшість пристроїв захисту від перенапруги мають вбудований перемикач скидання, який потрібно натиснути після різкого перепаду напруги або відключення. Якщо ДБЖ потребує скидання, ПК не вмикається.

9. Перевірте батарею CMOS

Ваша система не може запам’ятати дату чи час, якщо розряджена батарея CMOS, і вона попросить вас завантажити ОС, натиснувши F1.

Зазвичай це не призводить до збою завантаження, але в рідкісних випадках це може бути. Якщо ви вичерпали всі інші можливості, завжди варто змінити батарею CMOS, щоб перевірити, чи це має значення.

10. Перевірте оперативну пам’ять

Ще один варіант, коли ваш комп’ютер не вмикається, це перевірити, чи оперативна пам’ять встановлена ​​в слотах. Якщо ваша оперативна пам’ять перестане працювати належним чином, можливо, ваш комп’ютер не завантажиться.

Повторне встановлення оперативної пам’яті займе лише мить і підтвердить, чи це було винуватцем. Щоб виконати це завдання, вам доведеться відкрити корпус ПК. Після зняття бокової сторони корпусу досить швидко повинно стати очевидним, чи оперативна пам’ять на місці. Обережно штовхніть кожен модуль у його гніздо, щоб переконатися, що він добре закріпився; переконайтеся, що обидва замкові механізми міцні та надійні.

11. Спробуйте безпечний режим

Якщо здається, що ваш комп’ютер починає завантажуватися, але під час процесу відбувається збій, можливо, ви зможете перейти в безпечний режим (у Windows). Якщо ви можете це зробити, ви зможете визначити, чому ваш ПК не завантажується для певного процесу. Є кілька способів завантажити безпечний режим. Якщо ваш комп’ютер не завантажується належним чином, вам, можливо, доведеться обманом змусити Windows увійти в її середовище відновлення.

 • Натисніть кнопку живлення на машині. Коли машина почне завантажуватися, утримуйте кнопку живлення, щоб примусово вимкнутись. Повторіть цей процес.
 • З третьої спроби дозвольте продовжити процес завантаження. Має завантажитися середовище відновлення Windows.
 • Перейдіть до Усунення несправностей > Параметри запуску > Перезапустити.
 • Після перезавантаження комп’ютера натисніть 4, 5 або 6, щоб завантажитися в безпечному режимі з різними параметрами.
 • Однак, якщо ваш комп’ютер взагалі не запускається, вам доведеться перевірити інші виправлення, перелічені вище.

  Відновіть роботу свого комп’ютера

  Хоча комп’ютери спрощують наше життя, вони часто перетворюються на головний біль. Комп’ютери виходять з ладу в найневідповідніший момент, змушуючи нас шукати рішення для ремонту.

  Як би це часом не засмучувало, несправність вашого комп’ютера – це не кінець світу. Ви можете скористатися згаданими вище кроками, щоб якомога швидше відновити його роботу. Якщо жоден із цих методів усунення несправностей не працює, зв’яжіться з виробником або зверніться до спеціаліста з обладнання, який може допомогти.