Комп’ютери Intel Mac проти Apple Silicon ARM Mac: що купити?

Categories:

В Apple віє вітер змін. Компанія оголосила, що має намір повністю перевести всю лінійку Mac на користувацькі процесори Apple Silicon на базі ARM протягом двох років.

Apple також щойно оновила 27-дюймовий iMac останніми процесорами Intel Core i5 і i7 10-го покоління. Отже, чи варто купувати новий Mac зараз чи чекати на ARM?

Справа для покупки Intel Mac у 2020 році

Є кілька вагомих причин купити Intel Mac у 2020 році, хоча зовсім нова архітектура вже не за горами. У верхній частині списку знаходиться той факт, що вам зараз потрібен новий Mac. Можливо, ваш комп’ютер був знищений, вкрадений або просто не підлягає ремонту.

Оскільки багато хто з нас покладаються на Mac для роботи, навчання чи творчості, очікування майбутніх моделей ARM від Apple не вихід. Станом на серпень 2020 року Apple не оголосила, якими будуть перші моделі ARM Mac. Чутки свідчать про а MacBook Air, і а оновлений дизайн iMac і MacBook Pro всі в роботі.

Чіпи Intel, які зараз поставляє Apple, використовують 64-розрядну архітектуру Intel, яка обробляє обчислювальні інструкції інакше, ніж майбутні чіпи на базі ARM. Це означає, що програмне забезпечення, написане для комп’ютерів Intel Mac, не буде працювати на ARM.

Apple пообіцяла певний ступінь сумісності завдяки проекту Rosetta, але навряд чи програми, написані для комп’ютерів Intel Mac, будуть працювати так само на ARM.

Це те, про що слід пам’ятати, якщо ви хочете отримати якомога більше продуктивності з програми на основі Intel. Наприклад, якщо ви музичний продюсер, який використовує нішевий додаток для аудіо робочої станції, програмне забезпечення, від якого ви залежите, може бути неготовим до ARM під час запуску. Поки що ніхто не знає, наскільки добре (чи погано) Rosetta буде перетворювати додатки Intel для роботи на процесорах ARM.

Однією з найбільших переваг комп’ютерів Mac на базі Intel є можливість подвійного завантаження Windows. Хоча Windows 10 для ARM існує, з нею є багато проблем, включаючи обмежений вибір програм. Якщо ви завантажуєте Windows з подвійним завантаженням для запуску рідних програм X86-64 (як це роблять багато геймерів Mac), вам, напевно, захочеться перейти на це останнє покоління комп’ютерів Intel Mac.

  Як змінити дію подвійного дотику на Apple Pencil для iPad Pro

Поява Microsoft Surface Pro X знову розгорнула розмову про Windows на ARM. Також слід розрізняти Windows 10 на ARM і злощасну Windows RT. Найбільшим недоліком зараз є програми X86, які працюють у 32-розрядному емуляторі, що означає, що 64-розрядні програми не підтримуються. Це багато програмного забезпечення Windows, яке не запускається в Windows.

Потенційні переваги очікування ARM

Apple не розкрила занадто багато про Apple Silicon або про те, як це вплине на екосистему Mac, але ми добре розуміємо потенційні переваги ARM. Незважаючи на те, що компанія вперше розробила спеціальні процесори для комп’ютерів Mac, вона протягом багатьох років використовувала власну систему на чіпі (SoC) в iPhone та iPad.

Оскільки ARM використовує спрощений набір інструкцій, ніж у X86-64, це архітектура вибору для пристроїв з низьким енергоспоживанням. Чіпи на базі ARM є більш енергоефективними, ніж їхні аналоги Intel, що може призвести до значного збільшення терміну служби акумулятора.

Однак чіпи Apple ARM не можна прямо порівняти з мобільними SoC. Компанія могла б піти в протилежному напрямку і зосередитися на продуктивності, обмінюючи приріст батареї на більшу потужність. Це стосується настільних комп’ютерів, таких як iMac та Mac mini.

Малоймовірно, що Apple випустить Mac на базі ARM, який значно менш потужний, ніж попередник Intel. Однак ми просто не дізнаємося, як вони складаються, поки не прибуде один.

Тоді виникає питання вартості. Apple більше десяти років перебувала у владі Intel, сплачуючи все, що компанія стягує за свої чіпи (за винятком масових знижок). Apple, швидше за все, заощадить гроші, розірвавши зв’язки з третьою стороною та використавши власні продукти.

Звичайно, навіть якщо Apple заощадить гроші на виробництві, ці заощадження можуть не передаватися клієнту у вигляді дешевших комп’ютерів Mac. Apple, ймовірно, має значні інвестиції в дослідження та розробки, щоб відновити їх, і ці витрати будуть продовжуватися, оскільки компанія дивиться на перехід на ARM.

  Як встановити відеодверний дзвінок

Однак у ARM є додаткові переваги. Apple оголосила, що програми для iOS і iPadOS, розроблені для iPhone і iPad, працюватимуть на комп’ютерах на базі ARM. Вони також зроблять це без будь-яких дій від розробників. Це значно збільшить кількість програм, доступних для платформи. Звичайно, багато з них потрібно буде оптимізувати, щоб робочий стіл був по-справжньому корисним.

Навіть якщо ви натиснете на курок на новому MacBook ARM, ви все одно зможете використовувати програми X86-64 завдяки Rosetta. Навряд чи ці програми працюватимуть так само добре, як на Intel Mac, але нам доведеться почекати і побачити.

Багато невідомих Apple Silicon

Rosetta ефективно перекомпілює X86-64, коли ви встановлюєте їх, щоб створити версії ARM, які можуть працювати на новій архітектурі. Єдиний доступний зараз ARM Mac – це Mac mini зі старим A12Z iPad SoC. Деякі розробники змогли використовувати його, щоб переконатися, що їх програмне забезпечення готове до ARM. Це набір для розробки, тому він не є репрезентативним для кінцевого продукту. Він також працює в бета-версії програмного забезпечення.

Тести, які ми бачили на цих машинах, є багатообіцяючими, а інструмент тестування (Geekbench) вимагає використання Rosetta для роботи в першу чергу. Навіть з цим недоліком, Mac на базі A12Z все ще перевершив Surface Pro X під керуванням рідної ARM-версії Geekbench.

Однак завжди розумно підходити до апаратного забезпечення першого покоління з обережністю. Apple має певний досвід у цьому завдяки своїм зусиллям iOS, але це все ще дивовижний новий світ для Mac. У компанії були проблеми з терморегуляцією в MacBook Pro ще в 2019 році, і вона нарешті замінила непопулярні клавіатури-метелики в останніх моделях.

  MacBook Pro 16 2020 року

Перший Retina MacBook Pro мав проблеми з дисплеєм, а оригінальні Apple Watch вимагали повного переосмислення через повільний спосіб «потікання» програмного забезпечення з iPhone.

Компанія є серійним новатором, але це також означає, що Apple робить деякі помилки, коли знаходить свій шлях. Якщо ви не відчайдушно хочете оновлюватися прямо зараз, очікування на наступне покоління Apple Silicon може бути того варте.

  Чому мікропрограмне забезпечення UEFI вашого комп’ютера потребує оновлення безпеки

Тоді, звичайно, є всі інші невідомі, які постачаються з оновленням обладнання. Чи дозволить оновлений iMac на базі ARM розширювати оперативну пам’ять? А як щодо портів USB-A? Чи вб’є Apple роз’єм для навушників у лінійці Mac? А як виглядає Mac Pro на базі ARM?

Якщо ви купуєте Mac сьогодні, ви знаєте, що отримуєте. Ми не знаємо, як довго Apple буде продовжувати випускати машини на базі Intel, особливо після того, як вона випустить версії ARM.

Чи потрібен вам Mac сьогодні?

Якщо вам зараз потрібен Mac, купіть його. Це буде підтримуватися роками. Коли Apple перейшла від PowerPC до Intel, вона представила Rosetta в 2005 році, щоб дозволити програмам PowerPC працювати на машинах Intel. Rosetta не була вилучена з ОС до 2011 року.

У майбутньому середовище розробки програмного забезпечення Apple Xcode дозволить розробникам створювати універсальні двійкові файли, які запускаються як на машинах Intel, так і на Apple Silicon.

Вам також не потрібно купувати абсолютно новий Mac. Якщо ви хочете заощадити гроші, вибирайте б/у машину або купіть відремонтований безпосередньо в Apple з як новою гарантією. Однак, мабуть, краще уникати старих клавіатур «метелик», якщо можете.

Якщо ви в основному використовуєте iMac або Mac mini, ви можете вибрати MacBook Air або MacBook Pro з нижчими характеристиками, які все одно будуть корисними після оновлення основної машини до ARM. Наприклад, ми пишемо цю статтю про MacBook Pro середини 2012 року, на якому встановлено останню версію macOS Catalina.

Що б ви не вибрали, ви можете бути впевнені, що Apple продовжуватиме надавати оновлення програмного забезпечення для вашого пристрою протягом багатьох років.