Коли WhatsApp зламано, ось що робити

Categories:

WhatsApp – одна з найпопулярніших програм для обміну повідомленнями. Його стало настільки відомим, що це був перший мобільний додаток, який пропонував безкоштовний обмін повідомленнями. Він навіть затьмарив SMS, оскільки користувачеві більше не доведеться турбуватися про кількість символів.

Інша річ, про яку користувачам не потрібно турбуватися, це ім’я користувача. WhatsApp це не потребує. Він з’єднується з вашим номером мобільного телефону, тому ви будете відображатися іншим користувачам під тим самим іменем, яке вони призначили вам, у своєму списку контактів.

На жаль, хакери можуть проникнути у ваш обліковий запис WhatsApp. Коли це станеться, ви можете задатися питанням, що ви можете зробити, щоб повернути свій обліковий запис і захистити його, щоб уникнути проблем у майбутньому. Ця стаття навчить вас, що робити, якщо ваш обліковий запис зламано, і допоможе захистити його в майбутньому.

Як визначити, що ваш обліковий запис зламано

Одним із ключових показників того, що ваш обліковий запис WhatsApp зламано, є те, що ви бачите контакти, які не належать вам. WhatsApp настільки інтуїтивно зрозумілий, що додасть ваші контакти, коли ви ввійдете в систему на новому пристрої. Ще одна ознака – це, звичайно, повідомлення, які ви не надсилали. Якщо ви відкриваєте WhatsApp і бачите підозрілі повідомлення, ймовірно, хтось використовує ваш обліковий запис.

Ще однією ознакою зламаного облікового запису WhatsApp є дивні повідомлення від компанії. Наприклад, ви могли отримати електронний лист про зміни у вашому обліковому записі. Якщо ви отримали щось подібне, варто вжити заходів зараз.

Нарешті, саму компанію, можливо, зламали. Зазвичай ця ситуація є широкомасштабною атакою, яка ставить під загрозу дані користувачів. На жаль, немає відмінного способу виявлення такого типу діяльності. Але WhatsApp надішле вам сповіщення про те, що ваш обліковий запис, можливо, зламано.

  Як записувати голосові повідомлення в режимі Hands Free на Whatsapp

Щоб отримати додаткову інформацію, ось як розпізнати підозрілу активність у Snapchat.

Що робити, якщо ваш обліковий запис WhatsApp зламано

Тепер, коли ви знайшли способи з’ясувати, чи зламано ваш обліковий запис, настав час дізнатися, як вжити заходів. Пам’ятайте, що вам потрібно діяти швидко, щоб захистити свою особисту інформацію та відновити контроль над своїм обліковим записом.

1. Повідомте своїх контактів

Одне з найновіших шахрайств, які ми бачили у 2021 році, — це хакери, які запитують код підтвердження, прикидаючись вашим контактом. Через природу функцій безпеки WhatsApps все, що вам потрібно, це номер телефону та код підтвердження для входу.

Коли хтось скомпрометує ваш обліковий запис WhatsApp, тепер він може надсилати повідомлення вашим контактам із зазначенням, що компанія надіслала ваш код підтвердження та отримати доступ до свого облікового запису. Ось чому одна з перших речей, які ви захочете зробити, — це надіслати повідомлення своїм друзям та родині, повідомивши їм про те, що ви втратили доступ до свого облікового запису. Ця дія запобігає подальшій експлуатації вашого облікового запису та інших.

Іншою причиною, по якій ви хочете повідомити своїм контактам, що у вас немає доступу до свого облікового запису WhatsApp, є те, що вони можуть знайти вашу особисту інформацію. Від вашого банківського номера до вашої електронної адреси хакери спритно намагатимуться отримати якомога більше доступу до вашої особистої інформації.

2. Не виходьте з системи та не входьте знову, якщо ви отримуєте коди підтвердження

Хоча це може здатися трохи дивним, одним із методів, які використовують хакери, є коди підтвердження, щоб заблокувати вас, щоб вони могли отримати доступ. Ця дія працює, оскільки WhatsApp дозволяє одночасно надсилати лише таку кількість кодів підтвердження. Коли хакер використає всі ваші спроби, вам доведеться чекати 12 годин, щоб отримати ще одну. Але хакер більш підготовлений, ніж ви, тому вони отримають коди та увійдуть у ваш обліковий запис. Вони фактично блокують вас.

  Як перевірити код безпеки Whatsapp для контакту

Якщо ви отримуєте кілька текстових повідомлень WhatsApp з кодами підтвердження, краще проігнорувати їх. Продовжуйте використовувати свій обліковий запис WhatsApp, як зазвичай.

Поширені запитання про зламаний WhatsApp

Чи може хакер побачити мої повідомлення?

Ні. Згідно з WhatsApp, усі повідомлення зберігаються на вашому пристрої, а не в хмарному сервісі. Якщо хтось отримає незаконний доступ до вашого облікового запису, він не побачить жодної з ваших попередніх розмов.

Як дізнатися, чи зламано мій обліковий запис WhatsApp?

По-перше, перевірте, чи значно скоротився термін служби акумулятора. Якщо так, то це може бути ознакою.

Подивіться, чи збільшився обсяг Інтернет-даних, які використовує ваш телефон, безпричинно. Якщо так, є ймовірність, що вас зламали.

Як ви, напевно, вже знаєте, температура вашого телефону підвищується, якщо він перебуває під підвищеним тиском. Однак, якщо ви не використовуєте жодних великих програм із великими ресурсами, принаймні на даний момент, і ваш телефон все одно нагрівається, вам слід вважати шпигунським програмним забезпеченням можливим підозрюваним.

Що ще я можу зробити, якщо мій обліковий запис WhatsApp зламано?

Окрім сповіщення друзів та родини про злому та залишатися в системі WhatsApp під час отримання кодів активації, корисно вимкнути WhatsApp Web.

Ви повинні використовувати опцію під назвою «Вийти з усіх комп’ютерів». Функція також містить список пристроїв, на яких ви востаннє використовували свій обліковий запис, щоб ви могли побачити, чи не впізнаєте жодного. Єдина проблема цього методу полягає в тому, що він базується на сервері, до якого ви підключені, і VPN також надсилають неправильну інформацію про місцезнаходження. Незважаючи на це, відомості про місцезнаходження можуть бути вірною ознакою неавторизованого користувача у вашому обліковому записі, в основному, коли ви перевіряєте, де ви ввійшли, на основі інформації, яку ваш пристрій надсилає.

Шафи для додатків – додаткова перевага, яка допомагає вам заблокувати будь-який додаток на вашому смартфоні. Таким чином, хакерам доведеться розблокувати ваш телефон перед подальшою атакою. Також є шафки, спеціально призначені для WhatsApp.

  Телефонуйте через WhatsApp в ОАЕ та Дубаї

І останнє, але не менш важливо, спробуйте ввімкнути двоетапну перевірку в налаштуваннях облікового запису для додаткового рівня захисту.

Що потрібно знати на майбутнє

Незалежно від страшних історій про хакерство, ви можете запобігти багатьом хакерським атакам. У більшості випадків ми несвідомо надаємо хакерам доступ до наших пристроїв, коли відкриваємо заражене повідомлення або інший вміст, надісланий із підозрілого джерела.

Якщо ви коли-небудь отримали повідомлення з невідомого номера або підозрілого посилання, не відкривайте його. Те ж саме стосується встановлення додатків. Вам слід заблокувати всі інсталяції з невідомих джерел. У Play Store є опція, яка дозволяє це зробити.

Загальнодоступні та незахищені мережі – це ще одна річ, яку слід використовувати обережно. Мережі в громадських місцях часто відкриті, тому їх слід уникати, оскільки це зменшить ризик злому.

Якщо нічого не допомагає, краще заблокувати WhatsApp на телефоні за допомогою блокування програм або просто деактивувати свій обліковий запис WhatsApp.

Нехай інші знають

Якщо ви дізнаєтеся, що вас зламали, перш ніж хтось запитає вас про дивну активність у вашому обліковому записі, обов’язково повідомте про це та опублікуйте це в якомога більшій кількості соціальних мереж. Також не забудьте повідомити про проблему до WhatsApp, оскільки вони, швидше за все, допоможуть вам вжити подальших дій.

Коли все сказано і зроблено, вам, мабуть, не варто сильно хвилюватися. Цілком ймовірно, що ви не є основною мішенню цих атак, принаймні, якщо ви не роздаєте забагато інформації в соціальних мережах. Намагайтеся менше ділитися та зосередитися на соціальному аспекті цих програм. Крім того, не забудьте вжити профілактичних заходів, наприклад, заблокувати WhatsApp, лише з метою безпеки.