Коли використовувати їх у своїх дизайнах

| | 0 Comments| 8:15 PM
Categories:

Як цифровий дизайнер або ілюстратор, ви, мабуть, чули про RGB, CMYK і Pantone, але чи знаєте ви, що вони означають? Важливо використовувати правильні колірні профілі для цифрових дизайнів, щоб отримати найкращу незмінну якість результатів.

Що таке колірні профілі?

Кольорові профілі або колірні режими – це тип кольору, який використовує ваш цифровий художній документ. Загальні колірні режими — це CMYK, RGB і Pantone, але в них є й інші спеціальні колірні режими.

Різне програмне забезпечення або пристрої іноді мають певні колірні режими. Наприклад, у Procreate є вибір колірних профілів, а також деякі спеціальні профілі RGB лише для Apple. Ви також можете використовувати різні профілі кольорів залежно від глобального регіону, у якому ви друкуєте проекти.

Кольори не завжди однаково сприймаються на екранах. Різні колірні профілі використовуються, коли ви друкуєте дизайн, створюєте дизайн на основі екрану або професійно друкуєте великомасштабні дизайни для кількох тиражів.

Якщо ви створюєте цифрове або друковане мистецтво, вам слід дізнатися про колірні профілі та про те, коли їх правильно використовувати. Це гарантує, що ваші результати завжди правильні, послідовні та найкращої якості.

Що таке CMYK?

CMYK — це кольоровий профіль на основі друку, який позначає чотири кольори: блакитний, пурпуровий, жовтий і чорний (відомий як ключовий у індустрії дизайну). Змішуючи ці чотири кольори, можна створити всі інші кольори для друку.

CMYK також відомий як чотириколірний процес або тріадний колір, названий так тому, що в процесі друку використовуються чотири друковані форми. CMYK — це адитивний процес, тобто друк CMYK додає кожен шар кольору за допомогою напівтонової техніки, що призводить до повнокольорових відбитків.

  9 надійних платформ електронної комерції для малих і великих онлайн-магазинів

Коли використовувати CMYK

Якщо ви збираєтеся друкувати, завжди створюйте документи в профілі CMYK. Наприклад, якщо ви створюєте керівництво по стилю бренду або логотипи, ви повинні надати варіації кольорів CMYK разом із RGB і Pantone, якщо це можливо.

Набагато простіше перетворити документ із RGB на CMYK, і це роблять багато онлайн-принтерів, наприклад, друкуючи з магазину друку Canva. Але якщо з початкового проекту ви знаєте, що ви надрукуєте результат, найкраще створити документ у режимі CMYK, а не конвертувати його пізніше, оскільки це не дасть ідеальних результатів.

У порівнянні з RGB кольори CMYK часто виглядають приглушеними. Це пов’язано з адитивною природою друку CMYK і відсутністю можливості відтворення яскравих відтінків. Щоб отримати яскравіші друковані кольори, слід використовувати кольори Pantone.

Що таке RGB?

RGB — це колірний профіль, який використовується для цифрових або екранних творів мистецтва та зображень і означає червоний, зелений і синій. Він використовує відновний процес зі світлом для створення кольору, який забезпечує набагато більший колірний діапазон, ніж CMYK.

Що більше світла використовується, то яскравіші відтінки, і що менше світла використовується, то темніші відтінки — саме так створюється чорний колір у RGB із повною відсутністю світла.

Кольори RGB мають відновлювальний характер. Це означає, що чим більше кольорів або світла використовується, тим світліше або біліше вони виглядають. Чим менше кольорів або світла використовується, тим темнішими вони здаються. Подібно до вмикання або вимикання світла.

Коли використовувати RGB

Колірні профілі RGB слід використовувати для будь-якого цифрового дизайну, створеного для екрана. Це включає анімацію та відео, дописи в соціальних мережах, варіанти логотипів, портрети персонажів і все інше, що можна переглядати на екрані чи пристрої.

  Отримайте сповіщення, коли гра Nintendo Switch надійде в продаж

Звичайно, іноді вам може знадобитися надрукувати щось пізніше після того, як це було зроблено в колірних режимах RGB. У цьому випадку набагато простіше створювати в RGB і конвертувати ваш документ у CMYK для друку, ніж навпаки.

Під час перетворення RGB на CMYK через профілі RGB, що створюють більшу гаму кольорів, еквівалент CMYK часто буде більш приглушеним, ніж вихідний документ RGB. Це важливо враховувати, особливо якщо кольори є невід’ємною частиною вашого дизайну.

Що таке Pantone?

Кольори Pantone — це не зовсім колірний профіль, який можна вибрати для створення документа, а глобальна узгодженість кольорів. Також відомий як PMS — Pantone Matching System — Pantone — це тип кольору, який можна використовувати для друкованих дизайнів і художніх документів за допомогою зразків кольорів.

Як ви вже могли знати, Pantone є однією з провідних світових компаній з виробництва кольорів. Як правило, Pantone спеціалізується на фарбі, але в світі дизайну кольори Pantone також є глобальним еталоном послідовності.

Коли використовувати кольори Pantone

Дизайнеру-хобі, ілюстратору чи цифровому художнику, можливо, вам ніколи не знадобиться використовувати кольори Pantone. Але якщо ви розробляєте та друкуєте великомасштабні вироби, що підходять за кольором, особливо для всесвітньо відомих брендів, Pantone стане вашим найкращим вибором для точних кольорів.

Програмне забезпечення Adobe Creative Cloud раніше зберігало палітру кольорів Pantone у своїх програмах, але це було видалено у 2022 році. Вам доведеться заплатити за буклет Pantone, якщо ви хочете використовувати узгоджені кольори у великих брендах. Кольори буклету забезпечують друкований зразок із заголовком і номером — ось як Колір року Pantone відображається.

  Чи варто купувати дзеркало Lululemon у 2023 році?

Кольори Pantone або плашкові кольори можна використовувати для створення спеціальних кольорів, таких як неонові та металеві, які не можна надрукувати за допомогою типового чотирикольорового процесу. Ви також можете використовувати програму Pantone Studio, у якій можна створювати колірні палітри.

Використовуючи кольорову систему Pantone, ви гарантуєте отримання точного кольору, необхідного для завдання, незалежно від калібрування екрана та місця друку. Але ви завжди повинні калібрувати монітор для отримання точних кольорів, щоб уникнути розчарування під час друку з некаліброваного монітора.

Здебільшого системи зіставлення Pantone використовуються брендами з точними та знаковими кольорами, такими як Amazon або UPS, де бренд може бути визнаним на міжнародному рівні, а отже, друкуватися в різних країнах або різними виробниками. Колір PMS забезпечує точні кольори по всій дошці, незалежно від того, хто розробляє та хто друкує супутні матеріали.

Знайте, який колірний профіль використовувати

Ви бачили акроніми для колірних профілів, але з такою кількістю варіантів важко зрозуміти, які з них використовувати. Будь-який тип профілю CMYK слід використовувати для типових друкованих дизайнів, а RGB — для дизайнів, що зберігаються на екранах і пристроях. Кольори Pantone повинні бути зарезервовані для друку професійних брендів, щоб забезпечити глобальну узгодженість незалежно від того, де, як і коли друкується дизайн.