Коли використовувати який?

Adobe Illustrator і Photoshop — це дві популярні програми для графічного дизайну від Adobe, які допомагають фотографам, дизайнерам, креативним художникам та іншим користувачам демонструвати свої навички, експериментувати з різними ідеями та втілювати свої погляди в реальність.

Незалежно від того, чи ви фізична особа, власник малого бізнесу чи велике підприємство, вам знадобляться ефективні інструменти для розробки логотипів, редагування, створення та багато іншого.

У цій сфері популярна платформа Adobe пропонує два вдосконалених програмних рішення – Illustrator і Photoshop. Обидва допомагають розкрити справжній творчий потенціал завдяки своїм дивовижним функціям і можливостям.

Але якби ви вибрали одну з них, що б ви вибрали?

На ці запитання можна багато відповісти.

Ось чому нам потрібно порівняти Illustrator і Photoshop у цій статті, щоб зрозуміти їхні відмінності та визначити, який з них кращий для якої мети.

Давайте розпочнемо!

Що таке Adobe Illustrator?

Adobe Illustrator — це програмне забезпечення для графічного дизайну, засноване на векторній графіці, яке дозволяє дизайнерам легко створювати малюнки, ілюстрації та ілюстрації. (Програмне забезпечення для створення векторної графіки використовує математичні конструкції для створення красивої графіки.)

Оскільки в ньому використовується векторна графіка, ви можете змінювати розмір своїх зображень як маленькі, так і великі відповідно до ваших потреб, не порушуючи роздільну здатність і чіткість вихідних зображень.

Використовуючи математичні конструкції, такі як лінії та точки, Adobe Illustrator допомагає створювати графіку. Це означає, що коли ви малюєте лінію (пряму чи криву), Illustrator щоразу відображає лише лінію. Він перемальовує форму лінії з нуля за допомогою рівняння, яке вже є в його пам’яті.

Крім того, Illustrator розроблено, розроблено та продається Adobe Inc. Розробка почалася в 1985 році для Apple Macintosh. Потім його відправили в 1987 році для комерціалізації. Відтоді його було багато оновлено, і тепер він є частиною Adobe Creative Cloud. У жовтні 2022 року вийшла остання версія, яка є 27-м поколінням. Його було розглянуто як векторну графіку в 2021 році.

Illustrator використовується веб-дизайнерами, професійними ілюстраторами, художниками та графічними дизайнерами по всьому світу для створення якісних творів мистецтва. Він містить багато корисних інструментів для малювання, які скорочують час і зусилля. Крім того, він підтримує комп’ютери MacOS і Windows.

Загальні розширення векторних файлів, які він підтримує, це .ai, .svg і .eps. Насправді Illustrator вважається найкращою програмою векторної графіки для:

 • Малювання від руки
 • Створення інфографіки
 • Проекти, у яких використовувалися великі лінійні малюнки, наприклад діаграми та графіки
 • Створення значків і логотипів
 • Спеціальна типографіка та шрифти
 • Створення власного шрифту
 • Друкуйте проекти з використанням надмірної типографіки
 • Малювання або мистецтво, яке має бути масштабованим, щоб адаптуватися до ряду продуктів і платформ

Читайте також: Плагіни Illustrator, щоб максимально розширити свій дизайнерський потенціал

Що таке Adobe Photoshop?

Adobe Photoshop — це програма графічного дизайну на основі растру, яка використовується для редагування зображень, проектування графіки, створення цифрового мистецтва тощо. (Растрове графічне програмне забезпечення залежить від пікселів для редагування або проектування зображень.)

Інструмент використовує графічний дизайн на основі шарів, щоб забезпечити гнучкість і глибину процесу редагування та дизайну. Крім того, він надає потужні інструменти редагування, які допоможуть вам легко редагувати та покращувати будь-який дизайн.

Photoshop — це потужне, зручне та широко використовуване програмне забезпечення для редагування графіки чи зображень, розроблене та розроблене Adobe. Він пропонує такі функції, як інструменти обтікання зображеннями, плавне обертання камери, інструменти відображення файлів, альфа-компонування, маскування тощо, щоб ви могли створювати та редагувати растрові зображення.

Перша версія була розроблена братами Джоном і Томасом Ноллами в 1988 році. У 1988 році компанія Adobe Systems Incorporated придбала та оновила програмне забезпечення набором передових інструментів, команд і функцій. Остання версія серії, Photoshop Creative Cloud, допоможе вам вивести свою творчість на новий рівень.

Photoshop — чудова платформа для:

 • Дизайн інтерфейсу користувача
 • 3D живопис і анімація
 • Графіка з мінімальним градієнтом
 • Покращення та редагування фотографій

Photoshop спочатку був опублікований лише для Windows і macOS. Тепер він також підтримує Android та iPad. Розширення файлу за замовчуванням – .PSD (документ Photoshop). Файл PSD містить 30 000 пікселів, які є максимальними для висоти та ширини, з обмеженням довжини файлу 2 Гб. Інше розширення файлу — .PSB (Photoshop Big) — великий формат для документів, який розширюється до 300 000 пікселів у ширину та висоту. Довжина файлу .PSB становить до 4 ексабайт.

Illustrator проти Photoshop: особливості

Особливості Illustrator

#1. Генеративний Recolor

Illustrator пропонує колірні теми та палітри, які ви, можливо, ніколи не уявляли, завдяки простим і легким у використанні текстовим підказкам. Тут ви можете створити упаковку продукту, ілюстрації, плакати тощо. Це допомагає вам переглядати різні варіанти кольорів у вашій векторній ілюстрації. Введіть запит на кшталт «теракотова пустеля, вицвілий смарагд або полуничні поля та побачите різноманітні колірні схеми за лічені секунди.

Крім того, ви можете неодноразово змінювати кольори, не порушуючи вихідне зображення. Це дозволяє генерувати кілька комбінацій кольорів зображення чи твору, щоб мистецтво виглядало свіжим.

#2. Дизайн логотипу

Illustrator дозволяє створити професійний дизайн логотипу з багатьма параметрами та функціями. Незалежно від того, чи хочете ви створити логотип для коктейльних серветок, келихів, візитних карток або веб-сайтів, Illustrator пропонує найбільш гнучке програмне забезпечення для векторної графіки для вашої творчості.

Ви можете легко й точно комбінувати геометричні фігури та маніпулювати ними. За допомогою інструментів Shapebuilder і Pathfinder ви можете створити унікальні логотипи та зробити їх незабутньою частиною вашої творчої подорожі. Він надає бібліотеку шрифтів, яка допоможе вам вибрати будь-який стиль шрифту, який вам подобається. Крім того, Adobe Capture дозволяє створювати ескізи та сканувати малюнки, щоб прискорити процес розробки логотипу.

#3. Дизайн шрифту типографіки

Illustrator допоможе вам розробити власні шрифти та форми літер, які відповідають вашим унікальним потребам бізнесу та індивідуальним потребам. Це дозволяє вашим словам відрізнятися від інших літер за допомогою Adobe Originals. Крім того, ви можете вибирати з існуючих шрифтів для швидшого процесу розробки, регулюючи щільність, нахил або ширину шрифту.

Імпортуйте цифрове мистецтво чи написи від руки з Photoshop або малюйте від руки й отримайте саме той вигляд, який ви бажаєте. Інструмент дозволяє перетворити імпортований ескіз у відредаговану векторну графіку за допомогою Image Trace. Ви можете використовувати плагіни сторонніх розробників, щоб легко керувати та завершувати шрифти.

#4. Рука написи дизайн

Незалежно від того, чи йдеться про фірмове оформлення, татуювання чи інше використання, Illustrator допоможе вам легко розробити літери від руки. Ви можете масштабувати власні написи та векторизувати зображення, налаштувавши ідеальний розмір дизайну. Ви можете почати від руки за допомогою Image Trace і конвертувати написи, щоб адаптувати їх до ваших творчих потреб.

За допомогою регульованих налаштувань пензля ви можете стилізувати написи, а також використовувати пензлик або ручку, щоб повторити штрихи. Крім того, ви можете отримати точні розміри за допомогою сіток і лінійок.

#5. Інші особливості

Illustrator пропонує широкий набір функцій, які допомагають фрілансерам і компаніям підвищити свій рівень творчості. Це такі:

 • Дизайн значків: покращуйте свій графічний дизайн за допомогою стильних значків. Illustrator дозволяє створювати комунікативні векторні зображення для використання в Інтернеті, дизайні логотипів і значків.

 • Дизайн інфографіки: створюйте інфографіку та виходьте за межі секторних діаграм за допомогою Illustrator. Це дозволяє використовувати візуальний вміст і точки даних, щоб розповідати свої історії безпосередньо читачам. За допомогою інструмента «Діаграми» ви знайдете різноманітні елементи дизайну для створення гістограм, інфографіки часової шкали, блок-схем тощо.
 • Дизайн банерів: від ефективних банерів для веб-сайтів до простих медійних оголошень, створюйте все, що завгодно, за допомогою дизайну банерів Illustrator. Додайте свій власний дизайн логотипу, написи та графіку та сформуйте своє бачення за допомогою артбордів.
 • Дизайн діаграм: за допомогою цієї функції ви можете створювати професійні графіки та діаграми для своїх маркетингових брошур, презентацій, інфографіки тощо. Крім того, ви можете додати чіткості за допомогою піктограм, зробити графіки кольоровими та створити мітки для оптимальних ефектів.
 • Конструктор шпалер: Ви можете використовувати типографіку, векторну графіку та фотографії для створення унікальних шпалер. Монтажні області Illustrator дозволяють створювати шпалери для моніторів комп’ютерів, мобільних пристроїв і планшетів. Створюйте візерунки, ілюстрації, чіткі значки тощо за допомогою векторної графіки. Крім того, ви можете використовувати градієнти кольорів довільної форми для застосування природного змішування кольорів у дизайні шпалер.

Особливості Photoshop

#1. Генеративні заливки

Adobe Photoshop дозволяє швидко створювати, додавати, замінювати або видаляти зображення за допомогою простих текстових підказок. Від мозкового штурму ідей до створення складних уточнень і редагувань, функція створення заливок допоможе вам швидко реалізувати ваше бачення, даючи вам повний контроль над вашим твором.

Досліджуйте свої унікальні ідеї та експериментуйте з ними за короткий час. Photoshop дозволяє перетворити вертикальне зображення на горизонтальне, розширивши зображення, змінивши його фон, додавши згенеровані об’єкти та оновивши вбрання.

Генеративну заливку можна створити за допомогою відповідних тіней, освітлення, відображень і перспектив, які пропонують приголомшливі результати з невеликим редагуванням. Ви можете використовувати текстову підказку, щоб додати жовті лінії в туманний туман, а потім внести відповідні зміни. Крім того, ви можете легко видалити небажані елементи із зображення.

#2. ШІ в Photoshop

Розкрийте силу генеративного штучного інтелекту в Photoshop і здійсніть свою мрію. Photoshop постійно розвивається разом із інструментами Adobe, зокрема Object Selection, Content-Aware Fill, Generative Expand (beta) і Generative Fill (beta).

Ви можете додавати більше елементів за допомогою Generative Fill, змінювати налаштування фотографій за допомогою Generative AI і розширювати зображення в усіх напрямках за допомогою Generative Expand. Adobe пропонує більше інструментів на основі ШІ, як-от:

 • Інструмент «Перо кривизни»: для малювання плавних кривих і прямих ліній
 • Збіг шрифту: щоб знайти відповідний шрифт для ваших фотографій
 • Інструмент видалення: для заміни непотрібних ділянок
 • Заміна неба: щоб змінити поточне небо на вашому зображенні
 • Інструмент виділення об’єктів: для створення точних масок і виділень
 • Нейронні фільтри: для скорочення великих робочих процесів кількома клацаннями

#3. Видалити фони

Ви можете легко змінити фон свого зображення за допомогою Photoshop. Для цього виберіть свою фотографію, клацніть, щоб видалити, уточнити краї, замінити поточний фон, і фон зміниться. Крім того, ви можете використовувати білі та чорні пензлі, щоб приховати або відкрити деякі зображення. Білі пензлі використовуються для виявлення, а чорні пензлі використовуються для приховування непотрібних пікселів.

Інструмент пензля «Уточнення країв» допомагає вирізати непотрібні краї, як-от людське волосся, шерсть тварин тощо, і змішувати зображення з новим фоном. Крім того, ви можете ізолювати своє зображення за допомогою прозорості білого фону. Це допоможе вам розмістити ваш об’єкт, бренд або логотип на підписах електронних листів, заголовках веб-сайтів, оголошеннях тощо.

#4. Видалити об’єкти

Використовуйте Content-Aware Fill і видаляйте небажані об’єкти зі свого зображення. Photoshop чарівним чином заповнить цей простір, ніби там нічого не було. Виберіть те, що ви хочете замінити, наведіть курсор на об’єкт, клацніть його та продовжуйте створювати. Щітка для відбору проб допомагає вибрати область і легко й чітко замінити її.

#5. Розфарбувати

У вас є чорно-білі фото? Настав час додати до нього кольору за допомогою Colorize Neural Filter. Він автоматично вибирає кольори, які найкраще підходять для ваших чорно-білих фотографій. Ви можете регулювати насиченість, загальні кольори тощо, а також змінювати кольори в окремих областях.

#6. Маскування

Векторні маски та маски шарів допомагають покращити робочий процес. Маскування шару корисно, якщо ви хочете приховати частини або ділянки зображення, а не стерти їх. Ця функція корисна для зміни кольорів фону, націлювання ваших редагувань, видалення об’єктів і створення комбінованих зображень, щоб вони впливали лише на вибрані області.

Illustrator проти Photoshop: переваги та обмеження

Переваги Illustrator

 • Друк кращий.
 • Він забезпечує чудову якість зображення незалежно від розміру дисплея.
 • Чудово підходить для малювання та дизайну логотипів.
 • Він не орієнтований на дозвіл.
 • Він ідеально підходить для створення графічних ілюстрацій і векторних малюнків.

Обмеження Illustrator

 • Ви можете зіткнутися з труднощами під час внесення змін до існуючих зображень або графіки.
 • Він має порівняно менше фільтрів, функцій редагування та параметрів налаштування зображення.

Переваги Photoshop

 • Photoshop ідеально підходить для оновлення та дизайну звичайних зображень і необроблених фотографій.
 • Він пропонує широкий спектр інструментів редагування.
 • Він ідеально підходить для додавання спеціальних ефектів до вашого зображення.
 • Інструмент може зберігати зображення фіксованого розміру.
 • Ви можете повністю контролювати свій дизайн.
 • Ви отримаєте доступ до обробки зображень на рівні пікселів.

Обмеження Photoshop

 • Не підходить для малюнків і логотипів.
 • Під час збільшення або зменшення зображення втрачається якість.

Illustrator проти Photoshop: схожість

І Illustrator, і Photoshop є частиною Adobe Creative Suit; отже, вони мають подібні інтерфейси.

 • Обидва інструменти використовують Adobe Bridge для керування файлами.
 • Вони також використовують шари для розділення елементів вашого дизайну чи зображення.
 • Інструмент Clone Stamp працює однаково для обох програм, за винятком того, що він використовує монтажні області в Illustrator замість одного полотна.
 • Illustrator і Photoshop використовують градієнти, але по-різному.
 • Обидва мають інструменти вирівнювання, палітри кольорів, палітри інструментів тощо.
 • Обидва однаково добре справляються з корекцією кольору.
 • Ви можете запускати обидва програми в macOS і Windows.

Illustrator проти Photoshop: відмінності

IllustratorPhotoshopIllustrator використовує векторну графіку.Photoshop використовує растрову графіку.Він використовує математичні рівняння для проектування різних форм і фігур. Він використовує кольорові пікселі для зміни зображень. Однак оригінал спотворюється. Він використовується для проектування, обробки, створення, компонування тощо кількох векторних ілюстрацій. Він використовується для зміни розміру, заміни, виправлення та компонування зображень. Він представляє різні інструменти для малювання, які допомагають вам створювати унікальні ілюстрації, графіку тощо. Він пропонує кілька художніх інструментів, які допомагають редагувати та покращувати наявне зображення. Це проста програма для малювання, але вона здатна працювати з текстовим Illustrator. По суті, це програма для редагування, яка використовується для роботи з фотографіями та додавання до них графіки. Інструмент «Перо» використовується для створення дизайнів. Інструмент «Перо» використовується для виділення області або елемента. Ви можете масштабувати зображення до 900 відсотків і все одно отримувати чітке зображення. Ви можете масштабувати зображення, але воно дає брудні та розмиті зображення, що призводить до поганої якості. Він містить декілька об’єктів на одному шарі. Він має один об’єкт на шар. Його крива навчання висока. Крива навчання низька. Він має високий рівень гнучкості. Він має низьку гнучкість. Використовується для створення логотипів, векторних ілюстрацій, малюнків, коміксів тощо. Використовується для маніпулювання, редагування та покращення звичайних зображень.

Заключні слова

Adobe Illustrator і Photoshop — дивовижні інструменти для дизайну з багатими можливостями та функціями. Illustrator краще створює та змінює нові зображення з нуля. З іншого боку, Photoshop краще редагує, маніпулює та покращує наявне зображення.

Таким чином, якщо ви хочете малювати та створювати фірмові елементи, логотипи, рекламу чи будь-який інший креативний дизайн, Illustrator — це правильний вибір. Але якщо ви хочете зосередитися на редагуванні та зміні необроблених фотографій і зображень, Photoshop буде кращим варіантом.

Однак якщо ви хочете використовувати функції обох інструментів у своєму бізнесі, ви можете інтегрувати їх. Таким чином, ви можете отримати переваги від ефективного інструменту для малювання, Adobe Illustrator, щоб створювати неймовірні дизайни та видатного інструменту редагування, Adobe Photoshop, для покращення зображень.

Далі ознайомтеся з плагінами Photoshop, щоб підняти свої дизайнерські навички на новий рівень.