techukraine.net Windows «Код помилки 0xC004F050» у Windows 11 швидко

«Код помилки 0xC004F050» у Windows 11 швидко

Categories:

Маєте справу з кодом помилки 0xC004F050 під час спроби активації Windows? Якщо так, то ви натрапили на правильну веб-сторінку.

Помилки активації Windows є найгіршими помилками, з якими потрібно мати справу з двох причин. По-перше, вони обмежують доступ до всіх розширених функцій і функцій і показують надокучливе сповіщення «Активувати Windows». По-друге, такі помилки прямо стверджують, що придбаний вами ліцензійний ключ недійсний або його не можна використовувати.

Код помилки 0xC004F050 є таким самим, оскільки він може спантеличити користувачів і змусити їх думати про те, що не так з їхнім ключем активації або чи закінчився термін дії ключа активації.

На щастя, вам більше не потрібно турбуватися. Щоб допомогти вам виправити цю помилку, я підготував цей докладний посібник із усунення несправностей під час активації Windows з кодом помилки 0xC004F050.

Отже, без зайвих слів, давайте почнемо –

Що таке код помилки 0xC004F050?

Код помилки активації Windows 0xC004F050 вказує на те, що введений ліцензійний ключ недійсний і, отже, не може використовуватися для активації Windows. Хоча ця помилка не дуже поширена, багато людей нещодавно повідомили, що стикалися з нею, намагаючись активувати свою Windows 11.

Ця помилка зазвичай виникає з повідомленням про помилку, у якому зазначено:

«Введений ключ продукту не спрацював. Перевірте ключ продукту та повторіть спробу або введіть інший. (0xC004f050)”

Бачити це повідомлення про помилку дивно, враховуючи, що ліцензійний ключ Windows ніколи не закінчується та має довічну дію. А оскільки ліцензійні ключі Windows діють необмежений час, у більшості випадків цю помилку можна виправити.

Причини коду помилки 0xC004F050

Деякі з основних причин, які можуть призвести до коду помилки 0xC004F050:

#1. Неправильний ключ активації

Першою і найбільш очевидною причиною цієї помилки може бути введення неправильного ключа активації. Ключі продукту Windows містять 25-символьний буквено-цифровий код, і можливо, ви неправильно ввели будь-який символ, що зрештою спричинило цю помилку.

#2. Активація неправильного продукту

Кожного разу, коли Microsoft випускає версію Windows, вона випускає кілька її клієнтських варіантів. Наприклад, доступні різні клієнтські варіанти Windows 11, які називаються Home Edition, Pro, Enterprise тощо. Ліцензійний ключ для кожного з цих варіантів відрізняється, тобто ви не можете активувати Home Edition за допомогою ключа активації Windows 11 Pro і навпаки. .

Якщо ви оновили Windows 11 на своєму комп’ютері, є шанс, що ви помилково встановили не той варіант. І через це ви маєте справу з кодом помилки 0xC004F050, який повідомляє про те, що ви ввели неправильний ключ активації.

#3. Пошкодження системного файлу

Пошкодження системних файлів є однією з найпоширеніших причин, які викликають різноманітні помилки та проблеми на комп’ютері з Windows, зокрема помилки активації. Якщо критичні системні файли пошкоджені, пошкоджені або змінені з будь-якої причини, це може вплинути на загальну роботу ОС.

Пошкоджені системні файли можуть спричинити проблеми під час перевірки автентичності ОС, підробити файли ліцензій, спричинити перешкоди під час зв’язку з серверами активації Microsoft тощо. У всіх цих сценаріях ви зрештою зіткнетеся з проблемою активації Windows.

#4. Недійсний ключ продукту

Незважаючи на те, що термін дії ключа активації Windows не закінчується, існує один конкретний сценарій, коли ключ активації Windows стає недійсним. Ця конкретна умова виникає, коли ви придбали комп’ютер у будь-якого виробника, і вони встановили OEM-копію Windows на вашому ПК.

Оскільки у вас встановлено копію OEM, ви не можете використовувати ключ активації, якщо замінюєте будь-який продукт OEM, наприклад материнську плату чи процесор. У такій ситуації у вас є лише два варіанти – повернутися до стандартних продуктів OEM або купити нову копію Windows.

Незважаючи на те, що це дуже рідко, можливо, сервери Microsoft будуть зайняті або перебувають на технічному обслуговуванні. Крім того, нестабільне підключення до Інтернету також може спричинити цю помилку активації.

Отже, це найпоширеніші причини, які викликають код помилки активації Windows 0xC004F050.

Тепер, коли ви знаєте причини, давайте обговоримо способи усунення цієї помилки.

Як виправити код помилки активації Windows 0xC004F050

Оскільки важко визначити причину, усунення цієї помилки стає завданням.

  Як використовувати Google Nearby Share для пристроїв Android і Windows

Тому обхідні шляхи, які я розглянув нижче, перераховані в хронологічному порядку; ми почнемо з основних обхідних шляхів, а потім перейдемо до розширених, виправляючи всі можливі причини.

Повторно введіть ключ активації Windows

Повідомлення про помилку вказує на те, що ця помилка сталася через неправильні ключі активації. Таким чином, перше обхідне рішення, яке ми повинні спробувати, це активувати Windows за допомогою того самого ключа, але цього разу з більшою точністю.

Це підтвердить, що ця помилка не сталася через помилку під час введення ключа продукту.

Щоб вирішити проблему, виконайте ці прості дії:

Крок 1: Перш за все, одночасно натисніть клавіші Win+I, щоб запустити налаштування Windows.

Крок 2. Виберіть опцію «Система» на лівій бічній панелі, а потім виберіть опцію «Активація».

Крок 3. Оскільки ваша Windows не активована, у параметрі Стан активації ви побачите напис Не активний. Тут натисніть кнопку «Змінити», пов’язану з опцією «Змінити ключ продукту».

Крок 4. Після цього відкриється нове вікно, де потрібно ввести ключ активації Windows. Тут введіть 25-значний ключ активації, який постачається з Windows.

Крок 5: Після цього ще раз перевірте, чи введено правильний ключ, і після підтвердження натисніть кнопку Далі.

Крок 6: Windows попросить вас активувати Windows. Для цього натисніть кнопку Активувати.

Якщо код помилки 0xC004F050 все ще існує, цілком очевидно, що вона виникає через будь-яку іншу основну причину. Щоб усунути ці причини, скористайтеся наведеними нижче обхідними шляхами.

Перевірте підключення до Інтернету

Для активації всіх останніх ОС Windows потрібне активне підключення до Інтернету. Тому ви, швидше за все, побачите цю помилку, якщо ваше підключення до Інтернету не працює належним чином.

Просто відвідайте будь-який веб-сайт або перегляньте відео на YouTube, щоб перевірити стан підключення до Інтернету на вашому ПК. Якщо ви це зробите, а веб-сайт не завантажується, виправте підключення до Інтернету, перш ніж намагатися активувати Windows.

Крім того, ви можете перевірити стан підключення до Інтернету на вашому ПК з Windows безпосередньо в налаштуваннях –

Крок 1: Одночасно натисніть клавіші Win+I, щоб відкрити налаштування Windows.

Крок 2. Клацніть Мережа та Інтернет на лівій панелі.

Крок 3. У верхній частині екрана ви побачите стан підключення до мережі.

Якщо причиною є не з’єднання з Інтернетом, ви можете застосувати наступне рішення.

Запустіть засіб усунення несправностей активації Windows

Тепер, коли ми знаємо, що ця помилка не спрацьовує через Інтернет або ключ активації, нам потрібно знайти винуватця. І утиліта Windows Activation Troubleshooter може допомогти нам у цьому.

Щоб запустити засіб усунення несправностей активації Windows, виконайте наведені нижче дії.

Крок 1: Перш за все, запустіть налаштування Windows, натиснувши клавіші Win+I.

Крок 2. Клацніть опцію «Активація» на вкладці «Система».

Крок 3: Тепер натисніть опцію «Стан активації». Оскільки ваша Windows не активована, ви побачите статус Неактивний.

Крок 4. Коли ви натискаєте опцію «Стан активації», з’являється повідомлення про помилку з кодом помилки: 0xC004F050 і кнопкою «Усунення несправностей». Натисніть цю кнопку «Усунення несправностей».

Крок 5. Засіб усунення несправностей активації Windows тепер почне виявляти проблеми.

Якщо засіб усунення несправностей активації виявить будь-яку проблему, яка спричиняє помилку активації, він повідомить вас про це та негайно почне її виправляти. Але якщо засіб усунення несправностей не може виявити проблему, він відобразить звіт із зазначенням: «Засіб усунення несправностей не виявив жодної проблеми».

В обох випадках перезавантажте ПК. А потім спробуйте активувати ОС Windows.

Якщо після використання засобу усунення несправностей ви все ще бачите код помилки 0xC004F050, вам потрібно спробувати наступне вирішення проблеми.

Запустіть сканування SFC і DISM

Оскільки ця помилка активації може виникнути через пошкоджені системні файли, запуск утиліт SFC і DISM для відновлення пошкоджених системних файлів може вирішити проблему.

  Виправте перемикання WASD і клавіш зі стрілками в Windows 10

Перевірка системних файлів (SFC) і Обслуговування та керування зображеннями розгортання (DISM) — це вбудовані утиліти Windows, які відновлюють системні файли та образ Windows і перевіряють цілісність системи. Спільне використання цих утиліт може вирішити більшість проблем, пов’язаних із пошкодженням файлів.

Ось як ви можете використовувати утиліти DISM і SFC для виправлення пошкодження системних файлів –

Крок 1: одночасно натисніть клавіші Win+S, щоб запустити утиліту Windows Search.

Крок 2: Введіть cmd у полі пошуку, щоб знайти утиліту командного рядка, і виберіть параметр Запуск від імені адміністратора, щоб запустити утиліту з правами адміністратора.

Крок 3. Спочатку ми використаємо утиліту DISM, оскільки вона вирішує проблеми, пов’язані із зображенням Windows, зокрема утиліту SFC.

Щоб усунути проблеми, пов’язані із зображенням, за допомогою DISM, введіть ці команди одну за одною та натисніть клавішу Enter після кожної команди –

dism /Online /Cleanup-image /ScanHealth

dism /Online /Cleanup-image /CheckHealth

dism /Online /Cleanup-image /RestoreHealth

dism /Online /Cleanup-image /StartComponentCleanup

Виконання цих команд дозволить ретельно просканувати образ Windows на вашому комп’ютері та відновити їх, якщо DISM виявить будь-які зміни чи пошкодження.

Крок 4: Після завершення введіть команду sfc /scannow і натисніть Enter. Це запустить утиліту SFC і ретельно просканує ваші системні файли на наявність пошкоджень або змін і виправить ці файли, якщо знайде такі.

Відмова від відповідальності – як DISM, так і SFC ретельно сканують і виправляють системні образи та файли на наявність пошкоджень і змін. І це може зайняти деякий час, щоб завершити процес. Запасіться терпінням і не переривайте процес, оскільки це може завдати шкоди або спричинити інші проблеми.

Сканування DISM і SFC, швидше за все, виправить код помилки активації Windows 0xC004F050, якщо помилка сталася через пошкоджені системні файли.

Але якщо ви все ще бачите код помилки 0xC004F050 під час активації Windows, вам слід спробувати наступний обхідний шлях.

Інформуйте Microsoft про зміни обладнання

Цей обхідний шлях призначений виключно для користувачів Windows, які нещодавно замінили апаратне забезпечення або повністю переконфігурували свій ПК. Якщо ви один із них, дотримуйтеся цього рішення. В іншому випадку перейдіть до наступного обхідного шляху.

З огляду на це, Windows вимагає від вас повторно активувати свою копію, якщо ви вносите будь-яку суттєву зміну апаратного забезпечення на своєму ПК. У попередніх версіях Windows це був неспокійний процес, оскільки він передбачав звернення до служби підтримки клієнтів Microsoft.

Але в Windows 10 і пізніших версіях ваша ліцензія пов’язана не лише з апаратним забезпеченням, а й із вашим обліковим записом Microsoft. Це спрощує повторну активацію Windows і повідомляє Microsoft про те, що ви змінили апаратне забезпечення на своєму ПК.

Ось як ви можете повідомити Microsoft про зміни апаратного забезпечення –

Крок 1: Перш за все, натисніть клавіші Win+I, щоб відкрити налаштування Windows.

Крок 2: виберіть вкладку «Система» на лівій панелі, а потім натисніть опцію «Активація».

Крок 3: Натисніть опцію «Стан активації». Оскільки ваша Windows не активована, вона матиме статус Неактивна.

Крок 4. Ви побачите повідомлення про помилку з кодом помилки: 0xC004F050 разом із кнопкою усунення несправностей. Натисніть на цю кнопку.

Крок 5. Зачекайте, поки процес завершиться. Після цього він надасть вам звіт, але тут ви побачите опцію «Я нещодавно змінив обладнання на цьому пристрої». Натисніть на нього.

Крок 6. Вам буде запропоновано ввійти в обліковий запис Microsoft. Зробити це.

Крок 7: Тепер виберіть свою машину зі списку та натисніть кнопку «Активувати».

Зауважте, що це обхідне рішення працюватиме, лише якщо у вас є ліцензія Windows Retail, а не ліцензія OEM.

Ліцензії OEM заблоковані лише для одного ПК, тому, якщо ви зміните материнську плату, ліцензія OEM Windows не зможе повторно активувати вашу Windows.

Зачекайте один або два дні

Дуже рідко сервери Microsoft не працюють, але, безперечно, їхні сервери проходять технічне обслуговування. У такій ситуації вашому комп’ютеру стає складно спілкуватися з серверами Microsoft, що зрештою спричиняє код помилки активації Windows 0xC004F050.

  Як видалити ключ продукту з реєстру в Windows 10

Якщо ви спробували всі наведені вище способи, але помилка все ж існує, я рекомендую почекати день-два, а потім спробувати активацію Windows 11.

Але якщо помилка залишається незмінною навіть через пару днів, очевидно, що ця помилка не сталася через проблеми, пов’язані з сервером. Натомість є інша проблема, яку потрібно вирішити.

Якщо згадані вище методи не спрацьовують, вашим наступним заходом буде зв’язатися з автоматизованою телефонною системою Microsoft.

Ця автоматизована система розроблена, щоб допомогти людям активувати свою копію Windows по телефону. І навіть Microsoft рекомендує використовувати його, якщо ви не можете активувати Windows іншим способом.

Щоб підключитися до автоматизованої телефонної системи Microsoft і активувати Windows, потрібно виконати наступні кроки:

Крок 1. Запустіть «Виконати», одночасно натиснувши клавіші Win+R.

Крок 2: Введіть slui 4 у діалоговому вікні та натисніть клавішу Enter.

Крок 3. Відкриється діалогове вікно «Активація Windows». Натисніть опцію Активувати телефоном.

Крок 4: Тепер виберіть найближче місце зі спадного списку та натисніть кнопку Далі.

Крок 5: Вам буде надано номер помічника. Зателефонуйте за вказаним номером, і автоматизована система допоможе вам пройти процес активації.

Крок 6. Якщо автоматизована система не може допомогти вам активувати копію Windows, ваш дзвінок буде зв’язано з регіональною службою підтримки Microsoft. Ви можете розповісти їм про проблему, з якою ви маєте справу.

Зауважте, що активація Windows за допомогою автоматизованої телефонної системи є тривалим процесом. Крім того, ви повинні бути уважними під час виклику та чітко виконувати інструкції.

Інша справа, що ця опція «Активувати телефоном» доступна не всім. Багато користувачів повідомили про те саме на форумах Microsoft, але Microsoft ще не надала належної інформації про цю проблему.

Тому, якщо ця опція у вас не відображається, не панікуйте. Просто виконайте наступний обхідний шлях, щоб виправити код помилки 0xC004F050.

Поверніться до Windows 10 і оновіть до Windows 11

Перш ніж продовжити, дозвольте мені сказати вам, що цей метод виправлення коду помилки 0xC004F050, швидше за все, спрацює для користувачів, які не змінювали апаратне забезпечення та встановили нову копію Windows 11. Але якщо ви не належите до цієї категорії, ви ще можна спробувати.

Цей метод працює для більшості людей, оскільки вони, швидше за все, мають ключ активації Windows 7, 8 або 10, а не Windows 11. Отже, коли вони встановлюють нову копію Windows 11 і намагаються активувати її за допомогою ліцензійного ключа будь-якого іншої версії Windows, це викликає конфлікт.

Крім того, Microsoft надає безкоштовне оновлення до Windows 11 із попередніх версій, а не безкоштовну копію Windows 11. Ось чому ця теорія має певний сенс.

Проте офіційного підтвердження від Microsoft щодо цього немає. Але оскільки цей метод працює для багатьох, чому б не спробувати?

Оскільки надати всі кроки неможливо, тут я надав загальні вказівки, яких ви можете дотримуватися –

Крок 1. Спочатку створіть завантажувальний носій для Windows 10.

Крок 2. Встановіть Windows 10 на свій комп’ютер.

Крок 3. Активуйте Windows 10 за допомогою наявного ліцензійного ключа.

Крок 4. Тепер оновіть до Windows 11 за допомогою Помічник із встановлення Windows 11.

Оновлення за допомогою помічника зі встановлення автоматично активує вашу Windows і усуне помилку 0xC004F050.

Ось і все – детальний посібник про те, як виправити код помилки активації Windows 11 0xC004F050.

Оскільки причину цієї помилки визначити нелегко, її усунення стає складним завданням.

На щастя, ви можете виправити цю помилку, виконавши обхідні шляхи, згадані в цій статті.

Але якщо ви змінили будь-яке апаратне забезпечення та помилка існує навіть після того, як спробували всі обхідні шляхи, це могло бути тому, що у вас була ліцензія OEM на Windows. Якщо це так, цю помилку можна виправити, лише встановивши раніше встановлене обладнання або купивши нову копію Windows.

Далі перевірте, як відновити образи Windows за допомогою команди DISM.