Клавіатура вводить неправильні літери (символи) у Windows 10? Ось виправлення

Клавіатура є основним пристроєм введення. Він працює, навіть якщо ви перебуваєте на екрані завантаження або в BIOS. Драйвери для пристрою рідко є проблемою, і не має значення, чи використовуєте ви клавіатуру QWERTY чи Dvorak, чи дротову чи бездротову, вона буде працювати нормально.

Клавіші на клавіатурі є досить стандартними, якщо ви не купили клавіатуру для певної мови, наприклад, клавіатура може мати арабські літери або певні англійські символи з наголосом. Незалежно від того, що надруковано на фізичній клавіатурі, проста зміна в Windows 10 дозволить вам використовувати її як звичайну клавіатуру англійською мовою.

Клавіатура вводить неправильні літери

Клавіатура є простим апаратним забезпеченням, але вона поставляється з великою кількістю варіацій введення залежно від місця/регіону, наприклад, американська клавіатура матиме знак долара на чотирьох клавішах, а англійська — знак фунта. Такі невеликі відмінності показують, де була призначена клавіатура. Поведінку введення клавіатури також можна змінити, змінивши мову введення в Windows 10 або запустивши сценарії, які перепризначають її.

Як виправити введення неправильних літер на клавіатурі

Якщо ваша клавіатура вводить неправильні літери або символи, ніж ті, що надруковані на фізичних клавішах, спробуйте виконати наведені нижче виправлення.

1. Перевірте розкладку клавіатури

Розкладка клавіатури визначається Windows 10, але вона, можливо, виявила неправильну розкладку. Ви можете змінити його на те, що підходить вашій клавіатурі.

Відкрийте програму Налаштування (комбінація клавіш Win+I).
Перейдіть до «Час і мова».
Виберіть вкладку Мова.
Виберіть мову, яку ви додали, і натисніть Параметри.
Перевірте, чи додано правильну розкладку клавіатури.
Щоб додати інший макет, натисніть кнопку Додати.
Виберіть інший макет зі списку.
Видаліть неправильний макет.

2. Перевірте налаштування мови

Можливо, ви перейшли на іншу мову, і введення з клавіатури відповідає їй.

Відкрийте програму Налаштування (комбінація клавіш Win+I).
Перейдіть до «Час і мова».
Виберіть вкладку Мова.
Перевірте, чи є в списку мови, крім тих, якими ви зазвичай вводите текст.
Виберіть мову, яку потрібно видалити.
Натисніть кнопку Видалити.

3. Вимкніть сценарії та програми

Якщо у вас запущені програми та/або сценарії, які змінюють клавіші клавіатури або переназначають їх, закрийте їх усі. Можливо, вони були налаштовані неправильно і можуть спричинити введення неправильних символів. Скрипти AutoHotKey часто використовуються для перепризначення клавіш клавіатури. Закрийте скрипти AHK, якщо у вас є якісь запущені.

На цій нотатці вимкніть клавішу Num Lock. Ваша клавіатура може вводити різні символи, якщо Num Lock увімкнено.

4. Запустіть засіб усунення несправностей клавіатури

Запустіть засіб усунення несправностей клавіатури. Він може виявити, чи не заважає йому щось інше, ніж сценарій чи налаштування мови.

Відкрийте програму Налаштування (комбінація клавіш Win + I).
Перейдіть до Оновлення та Безпека.
Виберіть вкладку Усунення неполадок.
Натисніть Додаткові засоби усунення несправностей.
Запустіть засіб усунення несправностей клавіатури та застосуйте всі виправлення, які він рекомендує.

5. Видаліть та перевстановіть клавіатуру

Хоча клавіатури є простими пристроями plug & play, існує драйвер, який відповідає за її правильну роботу. Видалення та перевстановлення пристрою можуть вирішити проблеми з ним і одночасно перевстановити драйвери для нього

Відкрийте Диспетчер пристроїв.
Розгорніть Клавіатури.
Клацніть правою кнопкою миші на клавіатурі та виберіть Видалити пристрій.
Перезавантажте систему.
Клавіатура та її драйвери будуть знову встановлені під час завантаження.

6. Специфічні проблеми програми

Якщо клавіатура вводить неправильну літеру або символ у певному додатку, велика ймовірність, що проблема спричиняє програму. Перевірте кожну клавішу на клавіатурі в базовій програмі, як-от Блокнот. Якщо букви та символи введено правильно, проблема може полягати в програмі, яку ви намагаєтеся ввести.

Перевірте налаштування шрифту в програмі, щоб переконатися, що ви не вибрали такий шрифт, як Webdings.

Якщо ви намагаєтеся виконати комбінацію клавіш, можливо, ярлик був заблокований у Windows 10, переназначений або він не працює в певній програмі. Перевірте клавіатуру в різних програмах, щоб визначити, чи проблема характерна для програми.

7. Спробуйте іншу клавіатуру

Якщо нічого не допомагає, спробуйте використовувати іншу клавіатуру. Клавіатури бувають різних цінових категорій. Ви можете купити дешевший або позичити, щоб перевірити, чи проблема в апаратному забезпеченні.

Висновок

Проблеми з клавіатурою трапляються рідко, і зазвичай вони обмежуються клавішею, яка більше не відповідає. Неправильно введені символи – це проблема, яку слід вирішити за допомогою наведених вище кроків. Якщо нічого не допомагає, ви можете використовувати сценарій, щоб перепризначити ключ і ввести правильний символ.