Керування життєвим циклом програми (ALM) Пояснення за 5 хвилин або менше

Categories:

Життєвий цикл додатків (ALM) — це структура, яка допомагає розробляти та постачати програмне забезпечення за розкладом, у межах бюджету та найвищої якості.

Важливість доставки якісного продукту кінцевому споживачеві

Ми всі використовуємо програми чи програмне забезпечення на комп’ютерах чи смартфонах, але чи замислювалися ви коли-небудь про те, як вони проектуються, розробляються та постачаються?

Що ж, у цьому розділі буде розглянуто процес під назвою «Керування життєвим циклом програми» (ALM), який є важливою частиною розробки програмного забезпечення.

Цикл ALM є ядром будь-якої розробки програмного забезпечення чи програми.

Давайте спочатку зрозуміємо, чому надання програмного забезпечення відмінної якості є важливим.

Для індустрії програмного забезпечення стало надзвичайно важливим створювати та надавати програмне забезпечення найвищої якості на нинішньому конкурентному ринку. Припустимо, з будь-якої причини якість програмного забезпечення незадовільна; тоді існує ймовірність того, що клієнти навряд чи повернуться, що призведе до негативних оцінок у підключеному веб-світі.

Другим фактором є витрати та збої, спричинені оновленням або заміною неякісного програмного забезпечення, що може вплинути на прибутковість компанії. Низькоякісне програмне забезпечення може спонукати користувачів давати несприятливі відгуки, що призводить до поганого маркетингу, втрати інших клієнтів, довгострокового зниження продажів і доходів, а іноді й дорогих судових позовів.

Традиційний метод розробки програмного забезпечення, який є фрагментованим, призводить до неефективності, затримок доставки, непередбачених змін і збільшення витрат. Ці проблеми можна успішно вирішити, впровадивши структуру керування життєвим циклом додатків (ALM).

ALM об’єднує різні дисципліни, процеси та команди в одну компанію для розробки ефективного програмного забезпечення, легкого керування, зниження ризиків і підвищення якості.

Усілякі компанії завжди прагнуть постачати високоякісне програмне забезпечення, щоб підтримувати свою конкурентоспроможність на глобальному ринку та підтримувати лояльність клієнтів. Програмне забезпечення, створене та розгорнуте відповідно до вказівок галузевих стандартів, покращує репутацію компанії та пропонує найкращу взаємодію з користувачем.

Щоб продукт служив і був успішним, а також задовольнив споживача, високоякісне програмне забезпечення має вирішальне значення. Будь-яка програма чи продукт мають бути створені з упором на споживача та враховувати його потреби. Під час розробки програмного забезпечення та рішень якість є надзвичайно важливою.

Постачання клієнтам високоякісного програмного забезпечення гарантує, що вони отримають найбільшу цінність за свої гроші. Таким чином, це сприятиме залученню та довірі клієнтів, що, у свою чергу, заохочує сприятливі оцінки на ринку та приносить більше клієнтів, продажів і прибутків.

Що таке керування життєвим циклом програми (ALM)?

Процес ALM є основою успішної розробки програмного забезпечення та доставки програм. Давайте подивимося на точне визначення ALM і його важливі розділи.

ALM, або Application Lifecycle Management, є важливим етапом у процесі розробки програмного забезпечення, необхідним для ефективного створення та підтримки програми.

Це може включати такі завдання, як тестування, виправлення проблем і оптимізація продуктивності, а також керування повним життєвим циклом програмного продукту від створення до розгортання.

Взаємодія з кінцевим користувачем також включається в цей процес, зосереджуючись на виявленні та вирішенні проблем, які впливають на досвід користувача.

Команди можуть використовувати ALM, щоб гарантувати, що кожна програма проходить ретельне тестування перед запуском і що будь-які проблеми користувача вирішуються негайно. Крім того, ALM допомагає розробляти програми, які відповідають стандартам і очікуванням організації.

  Виправте проблему, яка виникла під час встановлення Nexus Mod Manager

DevOps і Agile використовуються з ALM, оскільки вони додатково структурують процес розробки програмного забезпечення. Таким чином, ALM додатково містить операційні компоненти, такі як контроль змін, перевірка прийнятності користувача та керування випусками.

Процес ALM включає скоординований набір практик, методів та інструментів, які використовуються підприємствами для керування проектами розробки програмного забезпечення, щоб вони завершувалися ефективно, за розкладом і відповідно до стандартів якості.

ALM має три основні сфери

#1. Управління

У цьому розділі йдеться про керування вимогами та ресурсами. Він також охоплює адміністрування безпеки даних, доступу користувачів, відстеження змін, перегляд, аудит, контроль розгортання та відкат.

#2. Розробка додатків

У цьому розділі основні ролі виконують розробники, щоб визначити поточні проблеми та виконати планування, проектування, створення та тестування програми, а також поточні вдосконалення.

#3. Технічне обслуговування

Це стосується оновлення додаткових і залежних технологій, а також розгортання програми.

Життєвим циклом розробки програмного забезпечення можна керувати на одній платформі за допомогою ALM, що робить процес набагато ефективнішим і підвищує ймовірність того, що кінцевий продукт буде успішно доставлений.

Важливість управління життєвим циклом програми (ALM)

Від задуму до виробництва, Application Lifecycle Management (ALM) забезпечує повний огляд повного життєвого циклу розробки додатків.

Це дозволяє розробникам відстежувати всі зміни, внесені на кожному етапі процесу розробки, щоб переконатися, що він відповідає стандартам, установленим менеджерами та зацікавленими сторонами.

Підприємства від малого та середнього до великого бізнесу впроваджують процес ALM у свої системи, щоб пропонувати програми найвищої якості, скорочуючи витрати та безглузді затримки.

Загалом програмне забезпечення, створене та надане з використанням інфраструктури ALM, збільшує швидкість та ефективність процесу розробки та гарантує, що всі працюють над тією самою метою, щоб задовольнити зростаючі очікування клієнтів.

Ще одним важливим завданням, яке виконує ALM, є допомога у співпраці різних команд, які беруть участь у розробці програмного забезпечення, включаючи команди розробників, дизайнерів, тестувальників якості та експертів з експлуатації. Ця співпраця допоможе зменшити технічну заборгованість і ризики, пов’язані з наданням програмних рішень клієнтам.

Прийняття структури ALM має кілька переваг, зокрема покращує процес прийняття рішень, залучення команди, швидкість і якість, точність тощо. Це також дає чітке бачення проекту та покращує видимість серед команд.

Завдяки негайному доступу ALM до будь-яких оновлень або змін, які були зроблені, він допомагає розробникам у вирішенні проблем, які виникають під час розгортання. ALM має вирішальне значення для створення та розгортання надійних додатків, одночасно зменшуючи витрати, час і витрати.

Етапи управління життєвим циклом програми (ALM)

Керування життєвим циклом програми (ALM) — це термін, який використовується для опису того, як компанія створює та підтримує свої програми. ALM, у найширшому розумінні, включає повне управління життєвим циклом розробки програмного забезпечення та складається з чотирьох етапів.

Інші кроки, включаючи проектування, тестування, забезпечення якості тощо, включені до цих чотирьох основних етапів.

Давайте швидко розглянемо визначення цих чотирьох основних етапів ALM:

 • Планування
 • розвиток
 • Розгортання
 • Технічне обслуговування

Давайте швидко розглянемо визначення цих чотирьох основних етапів ALM:

#1. Планування

Оскільки це закладає основу для створення та впровадження програми, це найважливіший етап розробки програмного забезпечення. Це передбачає збір вимог, вивчення інформації та розробку графіка та бюджету.

На цьому етапі впроваджується план розробки програмного забезпечення, щоб гарантувати, що всі залучені сторони погоджуються щодо цілей, завдань і графіку проекту.

Етап планування є вирішальним, оскільки він гарантує ефективне постачання програмного забезпечення. Зосередження на кінцевих цілях і завданнях також передбачає оцінку поточних процедур і програм.

  21 ідея розсилки, щоб здивувати своїх читачів

На цьому етапі приймаються рішення щодо стеку технологій, стратегії та інших елементів, які можуть вплинути на впровадження.

#2. розвиток

Розробка коду є центром етапу розробки, який включає кілька завдань, як-от проектування, кодування, перевірка та тестування.

Програма виконує кілька тестів і впроваджує цей процес керування життєвим циклом програми (ALM), щоб забезпечити оптимальну роботу. Команди контролю якості, тестувальники та розробники часто тестують код на цьому етапі та вирішують будь-які проблеми.

На цьому етапі програмне забезпечення також покращується за рахунок удосконалень і доповнень до поточного програмного забезпечення. Також проводиться тестування продуктивності та безпеки, щоб підтвердити, що програма відповідає всім стандартам і вимогам.

#3. Розгортання

Програми, послуги та процедури передаються з розробки до цільової аудиторії таким чином, щоб відповідати цілям проекту на етапі розгортання Application Lifecycle Management (ALM).

Це передбачає підготовку середовища, в якому програми працюватимуть у реальному часі. Щоб забезпечити безперебійну роботу додатків і служб, вони також включають їх тестування та оптимізацію.

Крім того, автоматизовані тести та перевірки якості також є частиною операцій розгортання, щоб переконатися, що всі компоненти програми розгорнуто правильно та що вся програма функціонує належним чином.

Після успішного розгортання програма має продовжувати функціонувати, доки не буде внесено зміну в майбутньому або не закінчиться термін служби. На цьому етапі все програмне забезпечення перевіряється, а всі недоліки чи помилки виявляються та усуваються.

#4. Технічне обслуговування

Фаза обслуговування процесу управління життєвим циклом програми є останньою фазою (ALM). Основна мета цього етапу полягає в тому, щоб програма була запущена та працювала ефективно, без проблем або з мінімальними простоями.

Під час цієї фази програма контролюється, контролюється та контролюється, щоб уникнути непередбачуваних збоїв.

Під час обслуговування можуть застосовуватися оновлення програмного забезпечення та виправлення помилок, щоб покращити продуктивність програми. Етап обслуговування також включає надання підтримки користувачам програми та вирішення будь-яких проблем, що виникають під час роботи програми.

Після проходження вищевказаних етапів стає очевидним, наскільки значний внесок ALM у забезпечення видимості всього життєвого циклу розробки програмного забезпечення, включаючи, але не обмежуючись, виконані кроки, затримку (якщо така є), фази тестування, виконання, доставку тощо.

Методології, прийняті ALM

Як ми бачили в абзацах вище, ALM — це не що інше, як методологія, яка використовується для розробки та створення програмного забезпечення для вирішення проблем, які були б спричинені використанням традиційного підходу до розробки програмного забезпечення.

У цій частині ми розглянемо два підходи, які найчастіше використовуються в рамках ALM:

 • Гнучкі методології
 • Водоспад Методології

Agile приділяє особливу увагу ітеративним і поетапним методам розробки, які найкраще підходять для проектів з високим ступенем складності або непередбачуваністю. Водоспад найкраще підходить для проектів із чітко визначеними цілями та процедурами, оскільки він використовує лінійний підхід для виконання всіх етапів ALM.

Agile заохочує часті випуски програмного забезпечення, що вимагає залучення клієнтів і зворотного зв’язку, тоді як модель Waterfall цього не робить, оскільки цілі та специфікації проекту відомі заздалегідь.

Отже, методологія Agile наголошує на адаптивності, швидкості та спілкуванні між командами розробників і кінцевими користувачами. За допомогою методології водоспаду кожен етап циклу розробки завершується перед переходом до наступного.

Обидва підходи мають сильні та слабкі сторони, і вибір правильного залежить від характеру проекту та вподобань зацікавлених сторін.

ALM проти SDLC

ALM і SDLC (Життєвий цикл розробки програмного забезпечення) часто плутають одне з одним, оскільки вони обидва стосуються процесу розробки програмного забезпечення.

Основна відмінність полягає в тому, що SDLC — це більш звичайний підхід, який зосереджується на конкретних етапах і процедурах розробки програмного забезпечення. Навпаки, ALM — це комплексний процес, який контролює весь життєвий цикл розробки програмного забезпечення від планування до завершення.

  Як скасувати підписку на обліковий запис Roku

ALM приділяє значну увагу комунікації між усіма зацікавленими сторонами, залученими до процесу розробки, для створення надійних і комплексних рішень. Навпаки, SDLC — це лінійний метод, який вимагає виконання набору процесів у певному порядку.

SDLC — це більш обмежений погляд на процес розробки, а ALM — це більш комплексний підхід, який враховує кожен аспект розробки програми.

Переваги керування життєвим циклом програми (ALM)

Для компаній, які намагаються отримати максимальну віддачу від своїх інвестицій у програми, ALM має вирішальне значення. Для оптимальної ефективності ALM допомагає організаціям розробляти та впроваджувати програми спрощеним та ефективним способом.

У цьому розділі ми розглянемо різні переваги впровадження керування життєвим циклом додатків (ALM) для розробки програмного забезпечення:

 • Покращена співпраця між командами
 • Краще прийняття рішень
 • Покращена видимість
 • Відстеження помилок простіше
 • Краще використання ресурсів
 • Знижує вартість розробки
 • Скоротіть час виведення на ринок нових програм
 • Підвищення продуктивності
 • Краще відстеження проекту
 • Зменшує помилки
 • Забезпечує більшу ефективність і гнучкість у різних сферах застосування

Управління життєвим циклом програми (ALM) має важливе значення для створення високоякісних рішень вчасно та в межах виділеного бюджету.

Навчальні ресурси

#1. Початок керування життєвим циклом програми

Цю книгу пропонуємо, якщо ви хочете вивчити ALM крок за кроком від початку до кінця. Автор Йоахім Россберг визначає та підкреслює значення ALM.

У книзі пояснюється, як оцінити поточну ситуацію та використати результати для планування майбутнього курсу розвитку вашого процесу ALM.

Книга охоплює практично всі ключові ідеї ALM, включаючи стратегію, рамки, оцінювання, автоматизацію, планування, співпрацю, показники та відстеження, видимість тощо.

#2. Гнучке керування життєвим циклом програми: використання DevOps для покращення процесу

Ця книга містить вичерпний посібник із застосування ідей DevOps для покращення процесів розробки програмного забезпечення. Він пояснює, як DevOps може допомогти узгодити потреби бізнесу та клієнтів із процесом розробки програмного забезпечення, що призведе до отримання кінцевого продукту вищої якості та швидкої доставки.

Крім того, він надає цінні поради щодо розгортання DevOps у бізнесі, включаючи найкращі практики та стратегії подолання поширених проблем. У книзі також розглядаються компоненти DevOps, включаючи безперервне розгортання, швидші цикли зворотного зв’язку та покращений досвід роботи з клієнтами.

#3. Стандартні вимоги до управління життєвим циклом програми

У книзі «Управління життєвим циклом програми» описується процес і керування всім життєвим циклом розробки програми. Він містить відомості про створення, тестування, розгортання та поточне обслуговування програми.

Організаційні елементи, необхідні для управління проектами, управління ресурсами та управління ризиками, детально описані в книзі. Він також консультує підприємства щодо найкращих способів застосування ALM і життєво важливих процедур і необхідних інструментів.

Заключні слова

Організації, які прагнуть створювати та постачати програмне забезпечення найвищої якості в межах бюджету, вважають за краще прийняти структуру, процес і стратегії. Управління життєвим циклом додатків (ALM) — це перевірена методологія, широко поширена в галузях для планування, проектування, створення та доставки додатків.

Наведена вище публікація має на меті надати уявлення про структуру та функціонування ALM і розвіє хмари щодо роботи ALM.

Далі дізнайтеся, що таке технічна заборгованість і чому вам це потрібно турбуватися.