З якого віку краще почати користуватися соціальними мережами?

Дозвольте мені допомогти вам вирішити, коли дозволити вашій дитині користуватися соціальними мережами.

Ти не хочеш, щоб я сказав тобі, що діти можуть бути дурними.

Якщо соціальні медіа можуть підштовхнути їх ковтання миючих засобів Tide pod, підпалюючи себеабо обливаючи окропом своїх нічого не підозрюючих однолітківочевидно, що вам потрібно надто уважно стежити за їхнім цифровим життям.

Перш ніж говорити про те, коли ваша дитина повинна почати користуватися соціальними мережами, давайте спробуємо зрозуміти психологію, що стоїть за цим.

Це просто! Щоб спілкуватися з друзями, ділитися своїм життям, отримувати відгуки тощо, тощо. І цифрові маркетологи мають власні «професійні» причини використовувати ці платформи.

Але якщо залишити осторонь використання для роботи, яка прихована мотивація використовувати соціальні мережі?

Відповідно до а Гарвардське дослідження, отримання лайків на таких платформах може викликати дофамін у нашому мозку. Це та сама хімічна речовина, яка також виділяється, коли ми їмо смачну їжу, виконуємо фізичні вправи та маємо успішні соціальні взаємодії.

Це допомагає нам відчувати себе досягнутими й спонукає нас повторювати цю конкретну діяльність (у цьому випадку розміщувати публікації в соціальних мережах), пояснюючи її залежність.

Давайте розберемо протилежне. Що робити, якщо ви не отримуєте жодних лайків під час публікації, тоді як ваші однолітки завалені ними?

Як дорослого, «що зі мною не так» може вразити мене дуже скоро після кількох таких випадків. Я б спробував ще кілька разів, перш ніж погодитися з реальністю, що це нормально. Вони кращі за мене. Мир! ☮️

Але в дитинстві ви повинні відчувати бажання змагатися. Це пояснює, що могло піти не так, коли ті підлітки намагалися виконати ці дурні, небезпечні для життя завдання.

Крім того, соціальні мережі здебільшого стосуються досконалості. Рідко ви побачите, як хтось позує на підлозі у ванній після того, як послизнувся, зламавши ніс.

Отже, йдеться про демонстрацію досягнень. Це може включати вигідну зміну роботи, чудову відпустку та навіть публікацію фотографій їхніх новонароджених дітей.

Підводячи підсумок цього розділу, у нас є дві основні причини, які спонукають звичайних людей неодноразово входити на ці соціальні платформи:

 • Отримувати лайки – це добре, і ми продовжуємо публікувати нові публікації.
 • Святкуємо наші виграші за суспільне визнання.
 • Отже, окрім зв’язку з однолітками та отримання інформації, соціальна активність в основному підживлюється цифровими поплесканнями, які люди отримують по спинах за участь.

  Але якою ціною?

  Це дивно для технології, яка, здається, насправді об’єднує людей породжуючи депресію, тривогу та самотність.

  Дослідження показують, що соціальні мережі можуть змусити вас почуватися порожніми та незахищеними. Це можна пояснити спогляданням інших, які живуть «ідеальним» життям. Навіть коли ти знаєш, що це ще не вся історія, повторні враження від таких подій викликають постійне бажання зробити щось надзвичайне, щоб довести всім свою цінність і те, що ти не менше, а навіть краще за інших.

  Крім того, дослідження показують соціальні медіа негативно впливають на психічне здоров’я молоді. Це також може порушити їхній режим сну та наражати їх на знущання та чутки.

  Не зрозумійте мене неправильно, оскільки я можу звучати занадто негативно про це. Але якщо ми вважаємо, що соціальні медіа можуть повністю замінити звичайне особисте спілкування… нам потрібно подумати ще раз!

  Я сподіваюся, що це було так просто. Але насправді це зводиться до ваших місцевих законів, конкретної платформи соціальних мереж і вмісту.

  Наприклад, у США Закон про захист конфіденційності дітей в Інтернеті (COPPA) встановлює мінімальний вік до 13 років. Навпаки, Європейський загальний регламент захисту даних (GDPR) визначає це число на рівні 16, з можливістю зниження цього ліміту, відкритого для держав-членів. Так само в усьому світі існують різні закони.

  Однак вам має бути 18+, щоб брати участь у певних субредітах на Reddit, що свідчить про важливість типу вмісту, який розглядається. І що ми не можемо сліпо накласти жорсткі обмеження на будь-яку платформу.

  Тим не менш, є “немає безпомилкового способу зупинити людей від спотворення свого віку“, – каже Мета (материнська компанія Facebook).

  Можна легко зареєструвати обліковий запис Google (щоб отримати електронну пошту), неправильно ввівши свій вік, що дає йому доступ до YouTube. І дитина також може використовувати цю адресу електронної пошти для реєстрації на багатьох інших платформах соціальних мереж. І це не лише Google; є десятки, якщо не тонни, інших постачальників послуг, де будь-хто може отримати електронний лист, не підтверджуючи належним чином свій вік.

  Іншими словами, діти можуть зробити ці вікові обмеження жартома, просто збрехаючи, і ці компанії мало що можуть з цим зробити.

  Якщо вони справді хочуть покінчити з цим, першим кроком має бути пов’язування кожного облікового запису в соціальних мережах з номером телефону або, краще, з національним ідентифікатором, без можливості використання підтверджуючого документа двічі.

  Але оскільки зараз це не так, рішення за свою дитину, зрештою, несуть більше, ніж будь-хто інший, батьки.

  Відповідний вік?

  «Зачекайте скільки можете“, – говорить доктор Мітч Прінстайн, клінічний психолог, який працює в Американській психологічній асоціації, про те, як вперше познайомити своїх дітей із соціальними мережами.

  «Наука припускає, що ризику для мозку підлітків більше, ніж користі для їхнього соціального життя», — додає він.

  Крім того, батьки не повинні піддаватися бажанню, що їх дитина пропустить. Крім того, немає жодних доказів того, що дитина постраждає від того, що не буде на соціальних платформах, згідно з тим же звітом CNBC.

  Коли починати, залежить від стану емоційної зрілості, яка може бути не пов’язана з хронологічним віком. Я пропоную починати поступово, починаючи з 15-20 хвилин на день. І ви повинні спостерігати за наслідками і відповідно коригувати.

  Особисто мій 3-річний малюк став надто вередливим, коли я почав йому 30-хвилинний щоденний перегляд телепередач (дитячі мультики). Я зупинився і спробував знову двічі з інтервалом у кілька місяців. І все ж кінцевий результат був той же: він був більш нещасним, роздратованим і незадоволеним більшу частину часу.

  Нарешті я обмежив його 30 хвилинами екранного часу на тиждень, і все пішло на краще.

  Якщо це результат кумедного стандартного телевізійного сеансу, який набагато кращий за безкінечне прокручування соціальних мереж, то екрани, як правило, не приносять людям користі, це стало моєю особистою думкою.

  Соціальні мережі: чим менше, тим краще

  Соціальні медіа не можуть бути 100% злом. І повністю уникнути їх неможливо.

  Ви можете почати з перевірки цих програм батьківського контролю, які допоможуть вам забезпечити безпеку вашої дитини в Інтернеті.

  Також попросіть свого підопічного частіше виходити на вулицю і зустрічатися з людьми старим добрим способом. Це дасть їм можливість зазирнути в реальність і її відмінність від «відшліфованої» присутності в соціальних мережах.

  Нарешті, як батько, я б поговорив про це зі своєю дитиною. Наприклад, скажіть йому, що соціальні мережі – це місце, де люди показують хороші речі про себе, здебільшого приховуючи свої недоліки та невдачі. Це схоже на так званий фільм, заснований на реальних подіях, де в центрі уваги зосереджено ідеалізовану правду без згадки про потворні підводні камені реального життя.