З Сауравом Кумаром Сінхою (генеральний директор Homversity)

Саурав Кумар Сінха був людиною, яка вирішила відмовитися від здорового пакету від MNC і вирішила продовжити ідею, яка народилася в його кімнаті в гуртожитку коледжу. Звучить драматично, правда? Ну, це набагато більше, ніж це.

Я провів із Саурвою 60 хвилин, і протягом усього інтерв’ю він давав кілька цінних ідей. Мені дуже приємно писати про ці ідеї, тому що я знаю, що одного дня ці рядки перетворяться на цитати, які надихнуть мільйони.

Отже, перш ніж ми зануримося в запитання, які я поставив, і відповіді, які дав Саурав. Давайте знайомитися

Хто такий Саурав Кумар Сінха?

Саурав Кумар Сінха є засновником і генеральним директором багатомільйонної компанії, Хомверсити. Говорячи про Homversity, це найбільша в Індії платформа пошуку та відкриття студентського житла та спільного проживання. Штаб-квартира Homversity знаходиться в Ахмедабаді, Індія.

Унікальність платформи полягає у високих стандартах властивостей і увазі до найдрібніших деталей для зручності студентів.

Компанія отримала початковий фонд 1,5 мільйона доларів ще в 2019 році. Крім того, компанія продовжувала отримувати кілька раундів фінансування. Перетворивши це на краудфінансове підприємство. Після останнього раунду оцінки компанія має багатомільйонну оцінку в 7 мільйонів доларів (2023).

Крім того, успіх платформи можна пояснити командою пристрасних людей, як молодих, так і досвідчених. Нарешті, сам Саурав Кумар Сінха, чиє бачення та прагнення перетворили ідею від проекту гуртожитку до підприємства вартістю мільйон доларів.

З: Що це за інцидент, який породив Homversity?

A: Так, це було перше запитання, яке я поставив. Саурав поділився інцидентом, коли не зміг взяти кімнату в гуртожитку свого коледжу. Тож він і його дідусь-технар почали шукати житло за межами кампусу. Але згодом зрозуміли, що всі обіцянки, які звучали під час дзвінків, були брехнею.

Отже, цього випадку було достатньо, щоб дати іскру ідеї. Він зрозумів, що індустрія розміщення студентів дуже неорганізована, і вирішив зробити крок до цієї індустрії мільярдів доларів.

Факт: промисловість студентського житла приблизно 24 мільярди Індійські рупії (2023).

З: Яка найбільша проблема, з якою ви зіткнулися на ранній стадії свого стартапу?

В: Після того, як я поставив це запитання, Saurva повернув мене в 2018-19 роки, час, коли індустрія стартапів не була настільки бурхливою, як сьогодні. Однією з найбільших проблем, з якою він зіткнувся, була відмова від навчання в коледжі, що вимагало багато переконань.

Інші сутності, які постають як обмеження, називаються родичами. Оточений сумнівами та невизначеним майбутнім, Саурав вирішив продовжити свій стартап. Перемотаючи вперед до сьогоднішнього дня, він є еталоном для всіх людей навколо нього та студентів, які захоплені своїми ідеями та готові зламати норми стереотипного суспільства.

З: Початок бізнесу з друзями чи з незнайомцями?

Відповідь: Тоді я поставив інше запитання: «Якщо у вас знову буде шанс почати свій бізнес, ви оберете друзів чи незнайомців?» Тож Саурав не поспішав і сказав: «Я ніколи не починатиму бізнес зі своїми друзями!» Як згадувалося раніше, ідея виникла в гуртожитку коледжу, тож так, там були друзі.

Але незабаром Саурав зрозумів, що дуже важко щось домогтися від друзів, особливо роботу. Всім разом, з друзями, дуже важко дотримуватись формального чи, можна сказати, професійного характеру.

Отже, якщо ваша ідея виходить за рамки просто незначного проекту коледжу, тоді вам обов’язково слід шукати незнайомця чи професіонала, який зможе зробити все офіційно. Нарешті, знайдіть людину, бачення якої збігається з вашим.

З: Який буде підхід, якщо ви знову отримаєте шанс розпочати свій бізнес?

В: Коли я поставив це запитання, Саурав дав мені дві корисні поради. По-перше, він сказав, що не буде починати бізнес зі своїми друзями. По-друге, він сказав мені, що раніше недооцінював себе, порівнюючи себе з іншими, хто стоїть вище в ланцюжку.

Це він дуже швидко зрозумів, що всі люди, на яких ми дивимося і захоплюємося, нічим не відрізняються від нас з вами. Як тільки ви це усвідомите, ви перестанете недооцінювати себе, і тоді ваше мислення зміниться. Ця віра та впевненість з’являються, і все готово! Він цитує: «Якщо ви думаєте про дрібне, ви в кінцевому підсумку залишитеся малим. Мисліть масштабно!»

З: Як ти знімаєш стрес?

В: Коли я поставив це питання, Савурав спочатку пожартував. Отже, щоб дізнатися, що він сказав, ви повинні переглянути відео. Рухаючись далі, Саурав продемонстрував тут свою сторону GenZ.

Він сказав, що після напруженого дня або виснажливого засідання правління він любить грати у відеоігри зі своїми друзями. Цікаво, що за цей час він забуває про те, що він засновник і людина з великою кількістю обов’язків.

Він просто використовує час, щоб повеселитися з друзями. До речі, у Саурава також є канал на YouTube, де він викладає ігрові відео.

Q: Хто є вашим найбільшим натхненням?

В: Коли я запитав Саурава, хто надихає його найбільше, він швидко згадав покійного Стіва Джобса. За його словами, найбільшим натхненням для нього було мислення Джобса про створення чогось нового, зосередження на якості та багато іншого.

Він також сказав, що коли йому погано, він любить дивитися фільми Джобса і читати його книги, щоб підняти собі настрій.

З: Якщо ви отримаєте шанс зустріти будь-яку людину, мертву чи живу, хто це буде?

В: Я був майже впевнений, що він вибере Стіва Джобса, тому я запитав Саурава, чи має він на увазі когось іншого, крім Стіва Джобса. Він зазначив, що хотів би зустрітися з Ілоном Маском через його дивовижне ставлення. Крім того, він розповів, що був на порозі зустрічі з паном Маском, і він з нетерпінням чекав, щоб дізнатися, яким буде наступний великий план Ілона.

З: Що б ви порадили молодим людям, які хочуть стати підприємцями?

A: Перший рядок Saurav був таким: «Не робіть цього лише заради блискучих речей, які ви бачите в Інтернеті». Я багато згадував про цю цитату, тому що бачив, як багато людей надихалися пишним життям засновників і підприємців. Але одна річ, яку молоді люди ігнорують, — це відповідальність, яка виникає.

«Не спокушайтеся модними речами, які ви бачите в Інтернеті», — сказав Саурав. Крім того, він згадав минулі 5 років свого життя, коли не подорожував літаком, не зустрічався з людьми і не жив у 5-зірковому готелі.

Тому вірте в себе, довіряйте процесу та продовжуйте наполегливо працювати.

Авторський вердикт

Ну, це було не те; є багато інших речей, які ми обговорювали в інтерв’ю. Ми поговорили про його стосунки, зарплату, плани на майбутнє та інші дивовижні враження.

Тому я дуже рекомендую вам переглянути інтерв’ю. Тож усе це можна почути від самої людини. Нарешті, ви також можете ознайомитися з чудовими інтерв’ю з іншими засновниками. Просто натисніть на мій профіль нижче.

Залишайтеся з нами, оскільки на шляху до нових дивовижних ідей і цінностей. А до того часу продовжуйте навчатися та розвиватися.

Далі ви також можете прочитати про залу засідань із Ведантом Сінгхом Тхакуром (генеральним директором My Content Cafe) і Пранджалом Мішрою (генеральним директором вашого бренду Mate).