Зробіть свій сон кращим за допомогою цих 8 програм для сну

Categories:

Недостатній сон не тільки викликає втому, але й призводить до довгострокових проблем, таких як ожиріння та слабка імунна система.

Однак забезпечити хороший сон не так просто, як спати 8 годин на добу. Ви повинні спати в правильний час, уникати перерв, переконатися, що ваше тіло дотримується циклу сну, і правильно прокидатися. Якщо у вас проблеми зі сном, краще отримати допомогу від деяких програм, ніж приймати таблетки.

Є багато програм, які можуть допомогти вам легко заснути, відстежувати вашу активність уві сні та обережно будити вас. Нижче я перерахував кілька програм для сну, які можуть покращити ваш сон або надати правильну інформацію для вирішення проблем зі сном.

Як програми можуть допомогти покращити сон?

Як я вже говорив раніше, хороший сон – це не лише спати 8 годин на добу. Сон має 5 стадій, включаючи пробудження, N1, N2, N3 і REM (швидкі рухи очей). Це в основному означає засинання, а потім перехід від більш легкого сну до глибокого сну, а потім стадії REM, під час якої ви зазвичай бачите сни. Ваш організм повинен пройти ці етапи вчасно і без перерв для гарного сну.

Нижче наведено кілька способів, якими програми можуть допомогти на етапах сну:

Пробуджений стан

У нормі людина повинна спати протягом 10-20 хвилин після того, як лягла в ліжко. Стрес, тривога і навіть хвилювання чи цікавість можуть не давати вам спати більше, ніж зазвичай. Занадто довге неспання зменшить загальний час, який ви можете спати, і залежно від того, чому ви не спите, це також може перешкодити вам заснути.

За допомогою медитації, заспокійливих звуків, казок перед сном і терапії додатки можуть допомогти вам розслабитися та заснути. Додаток може заохочувати вас лягати спати вчасно, а потім використовувати мелодії та інші заспокійливі звуки, щоб очистити свій розум і легко заснути.

Програми можуть не працювати надто добре для розладів сну, як-от безсоння, але вони можуть допомогти відстежувати вашу активність уві сні, щоб ви могли отримати правильне лікування.

Стан сну

Ваше тіло не відновиться належним чином, якщо ваш сон постійно переривається або ви занадто довго перебуваєте на певній стадії, наприклад, у легкому сні. Некомфортна обстановка, хропіння, зовнішні шуми, порушення сну можуть вплинути на сон.

Оскільки ваш мозок може реагувати на звуки навіть під час сну, ті самі програми, які можуть допомогти вам заснути, також можуть допомогти вам не спати. Додатки можуть розслабити вас під час сну завдяки звукам і заспокійливим методам лікування. Вони також можуть сприяти переходу від легкого сну до глибокого, оскільки мозок краще реагує на звуки під час легкого сну. Не кажучи вже про те, що вони блокуватимуть незручні зовнішні шуми заспокійливими звуками.

  Як використовувати функцію FREQUENCY в Excel

Що ще важливіше, програми для відстеження сну можуть визначити, наскільки хороший ваш сон, відстежуючи переривання, легкий/глибокий сон, хропіння тощо. Це допомагає точно визначити вашу проблему зі сном і отримати правильне лікування.

Прокидатися

Раптове пробудження від глибокого сну може викликати втому і поганий настрій. На відміну від звичайного будильника, програма розумного будильника може м’яко розбудити вас тихими звуками задовго до фактичного часу будильника. Програма визначає, коли ви спите, щоб почати будити вас, що гарантує, що ви будете готові енергійно прокинутися, коли настане справжній час будильника.

Вони також мають розширені параметри відкладення будильника, які не дозволять вам проспати, що ускладнює відкладання.

Тепер, коли ви знаєте переваги використання програм для сну, давайте перейдемо до програм, які допоможуть вам від засипання до пробудження:

Звуки сну

Якщо вам важко заснути чи зберегти сон, заспокійливі звуки дуже допоможуть. Білий шум або заспокійливі звуки можуть допомогти вам розслабитися та блокувати шум, який може порушити ваш сон. Завдяки цьому легше заснути та зберегти сон, особливо якщо ви спите в зоні з шумом, як-от автомобільні гудки.

Sleep Sounds поєднує різні звуки для створення мелодій для різних цілей. Існує категорія сну, яка містить такі звуки, як міське життя, вогонь, зима, пляж, сільська місцевість тощо. Звуки можна повністю налаштувати, ви можете індивідуально регулювати гучність кожного звуку, регулювати час відтворення та навіть створювати власні звуки.

Більшість звуків безкоштовні, а решту можна відкрити, переглядаючи рекламу. Ви також можете підписатися на преміум-версію, у якій немає реклами та всі звуки розблоковані.

Завантажити на Android | iOS

сон

Якщо заспокійливі звуки вам не подобаються, то, можливо, казки на ніч допоможуть вам заснути. Slumber пропонує сотні аудіоісторій для дорослих і дітей. Історії розповідаються заспокійливими голосами з довгими паузами, щоб заколисати вас.

Ви можете створити список відтворення історій, щоб вони продовжували відтворюватися, навіть коли ви спите, або ви можете розмістити одну історію в циклі. Ви навіть можете додати фоновий білий шум до історій, щоб зробити їх ще більш розслаблюючими.

Також є хороший вбудований трекер сну, який повідомляє вам, коли ви лягли спати, чи прокинулися ви між сном чи ні, і коли ви прокинулися вранці. Ви можете відстежувати прогрес протягом тижнів або місяців.

Більшість коротких оповідань безкоштовні, але для оповідання повної книги потрібна підписка з 7-денною безкоштовною пробною версією.

Завантажити на Android | iOS

SnoreLab

Якщо ви хочете підтвердити, хропите ви чи ні, або якщо ви хочете відстежити свій хропіння для лікування, тоді SnoreLab може допомогти. Хропіння не тільки заважає спати, але й є серйозною проблемою для здоров’я, оскільки може збільшити ризик серцевого нападу чи інсульту.

Додаток відстежує ваше хропіння та створює графіки, щоб допомогти вам побачити, скільки ви хропете з часом. Він показує загальний час хропіння та інтенсивність хропіння за допомогою кольорових кодів. Ви навіть можете прослухати своє хропіння, і він відтворить лише час, коли ви хропіли.

  Які вимоги до ноутбука Valorant?

Якщо ви лікуєтеся від хропіння, програма може допомогти відстежити хропіння відповідно до засобу, який ви використовуєте. Наприклад, якщо ви використовуєте мундштук із клиновидною подушкою та спите на боці, ви повідомляєте цю інформацію додатку, і він відстежуватиме та записуватиме відповідні дані.

Його безкоштовна версія пропонує базове відстеження з обмеженим відтворенням аудіо. Вам потрібно отримати підписку, щоб розблокувати повне відстеження та резервне копіювання в хмарі.

Завантажити на Android | iOS

Digipill

Digipill пропонує багато розслаблюючих і мотиваційних терапій, як-от цифрові таблетки, щоб допомогти вам подолати різні проблеми. Серед цих таблеток є деякі, які можуть допомогти покращити сон. Існує пігулка Sleep Deeply, яка має заспокійливу колискову, яка зніме напругу та допоможе швидше заснути.

Деякі таблетки можуть вирішити проблеми, які можуть опосередковано впливати на ваш сон. Наприклад, Sanctuary може усунути занепокоєння та підвищити впевненість, Increasing Comfort для комфорту та заспокоєння, а також забезпечить закриття, щоб відійти від поганого досвіду в минулому.

Таблетки зазвичай складаються з відповідної фонової музики з коментарями, щоб допомогти розблокувати вашу підсвідомість. Програвач таблеток також простий у використанні; просто відтворюйте аудіо та рухайтеся вперед/назад, як вам подобається.

Лише таблетка T-break доступна безкоштовно, решту таблеток потрібно купувати окремо в додатку.

Завантажити на Android | iOS

Цикл сну

Першим кроком до кращого сну є знання того, наскільки міцним є ваш поточний сон. Саме тут програма Sleep Cycle допоможе вам, записуючи, коли ви спите, наскільки добре спали та коли ви прокинулися. Після цього він відстежує ваш щоденний сон і показує зміни з часом.

Додаток буде записувати, скільки часу знадобилося вам спати після сну. Коли ви заснули, він відстежуватиме, як довго ви перебували в легкому або глибокому сні, а також інші дії, як-от хропіння, розмови уві сні, кашель, пробудження тощо. Його вбудований розумний будильник також м’яко розбудить вас більше ніж за годину до справжня тривога.

Ви також можете створювати нотатки про сон і коментувати свій настрій під час пробудження. Уся ця інформація записується у вигляді графіків із щоденним відображенням стану сну протягом днів, тижнів або місяців.

Відстеження сну та будильник доступні безкоштовно. Платна підписка дозволяє записувати звуки, додавати нотатки про сон, резервне копіювання даних і порівнювати дані з іншими користувачами.

Завантажити на Android | iOS

SleepTown

SleepTown — це, по суті, будівельна гра, яка допомагає вам будувати місто, дотримуючись розкладу сну. Це найкраще для людей, яким важко лягати спати вчасно або вони залежні від користування телефоном у ліжку.

Щоб користуватися додатком, ви повинні повідомити йому свій розклад сну, починаючи від того, як лягаєте спати і закінчуєте пробудженням. Коли прийде час спати, потрібно включити додаток і повідомити йому, що ви йдете спати. Додаток почне будівництво, і якщо ви прокинетеся в запланований час, будівництво буде завершено.

Однак якщо ви не встигнете лягти вчасно або пізно прокинетеся, то будівля буде зруйнована. Яка будівля ви отримаєте, є сюрпризом щодня, і є десятки будівель, які можна розблокувати. Дотримуючись свого розкладу, ви можете створити ціле місто з різними будівлями.

  Виправити помилку під час створення проксі-пристрою для USB-пристрою

Безкоштовна версія пропонує невелике містечко з обмеженою кількістю типів будівель. У преміум-версії можна створити ціле місто з усіма будівлями та розблокувати досягнення.

Завантажити на Android | iOS

Перерив подиху

Дихальні вправи допоможуть вам розслабитися та комфортно спати, а Breakthwrk — ідеальний додаток. Знайти та виконати правильну дихальну вправу може бути важко без візуальних підказок. Breathwrk полегшує це, створюючи індивідуальний план дихальних вправ для вас, а потім допомагаючи вам дотримуватися його за допомогою візуальних і звукових підказок.

Хоча програма пропонує дихальні вправи для багатьох цілей, вона має спеціальну функцію для сну, стресу та тривоги. Він задасть купу запитань, щоб зрозуміти, з якою проблемою сну ви маєте справу, а потім запропонує відповідні вправи.

Є також дихальні вправи від експертів з голосовими інструкціями. Хоча більшість із цих вправ доступні лише в преміум-версії. У безкоштовній версії пропонуються базові вправи для сну за допомогою візуальних і звукових підказок.

Завантажити на Android | iOS

Сон як Android

Правильне пробудження так само важливо, як і хороший сон. Раптове пробудження може викликати стрес, втому, поганий настрій. Sleep as Android – це розумний додаток-будильник із вбудованим відстеженням сну, який м’яко будить вас перед сигналом. Він відстежує ваш сон, щоб почати будити вас у фазі легкого сну.

Додаток використовує повільний тон гучності та вібрацію, щоб обережно розбудити вас, і встановлює максимальну гучність, коли настає фактичний час будильника. Він також пропонує кілька варіантів відкладення. Ви навіть можете створити завдання, яке вам потрібно пройти, щоб відкласти будильник, як-от розгадати головоломку або відповісти на просту математику.

Інтелектуальний будильник і завдання відкладення доступні в безкоштовній версії. Якщо ви хочете, щоб відстеження сну та звуки допомагали вам спати, вам доведеться перейти на преміум.

Завантажити на Android | iOS

Висновок

Незалежно від того, з якою проблемою сну ви зіткнулися, я впевнений, що одна з цих програм допоможе вам. Окрім цього, я також рекомендую вам спати вчасно вночі. У темряві (тобто вночі) ваше тіло виробляє гормон мелатонін, який відповідає за сон. Недотримання цього природного сигналу не тільки вплине на загальний сон, але й спричинить такі проблеми, як артеріальний тиск, діабет, ожиріння тощо.

Якщо цих програм для сну недостатньо, можливо, деякі гаджети для сну допоможуть вам.