Знати основи інформаційної архітектури в проектуванні [+4 Tools]

Categories:

Інформаційна архітектура (IA) є чудовим способом організації вмісту в цифрових продуктах.

Незалежно від того, створюєте ви веб-сайт, мобільну програму чи магазин електронної комерції, IA є важливим фактором під час упорядкування та представлення вмісту.

Причина в тому, що якщо користувач може легко знайти те, що йому потрібно, без проблем, у вас є більше шансів завоювати його та перетворити на клієнтів.

Але якщо ви не впорядкуєте та не відобразите свій вміст належним чином, це може призвести користувачів до заплутаності та зрештою залишити ваш сайт для іншого. Тому IA має вирішальне значення для вашого сайту.

У цій статті я розповім про ІА, як це зробити та про деякі з найкращих інструментів ІА.

Давайте розпочнемо!

Що таке інформаційна архітектура?

Інформаційна архітектура — це практика стабільної та ефективної організації, структурування, маркування та представлення вмісту чи інформації.

Тут вміст може бути будь-яким, як-от веб-сайт, частини веб-сайту, публікація в блозі, програмне забезпечення, мобільний додаток, онлайн-спільнота, книга, онлайн-магазин тощо. Це покращує пошук і зручність для користувачів, коли вони відвідують сайт і розуміють доступний вміст.

У цю інформаційну епоху IA використовується дизайнерами UX, інформаційними архітекторами, менеджерами контенту та дизайнерами взаємодії, щоб представити свій вміст у значущий спосіб. Інформаційна архітектура базується на наступному:

 • Користувач і те, що вони шукають, і як вони будуть використовувати вміст
 • Вміст або інформація, з якою взаємодітиме користувач
 • Контекст або середовище, де користувач взаємодіятиме з вмістом

Інформаційна архітектура проти UX

Дизайн взаємодії з користувачем (UX) — це те, як користувач відчуває себе під час використання послуги, продукту чи системи. Це стосується сприйняття користувачем ефективності продукту, простоти використання та корисності. UX виводить інформаційну архітектуру IA як основу на вищий рівень.

З іншого боку, IA стосується організації та представлення вмісту сайту, щоб допомогти користувачам швидко знайти вміст, який вони шукають.

Тоді як IA стосується структури, UX стосується емоцій.

Чому дизайнери використовують IA?

Інформаційна архітектура має вирішальне значення для роботи користувачів онлайн. І взаємодія з користувачем є одним із важливих факторів, які визначають успіх вашого веб-сайту, програми чи блогу.

Якщо ваші користувачі задоволені, вони будуть із задоволенням повертатися і робити покупки у вас або більше читати ваш блог. Але якщо вони не знайдуть інформацію швидко або зіткнуться із занадто багатьма відволікаючими факторами, вони не будуть задоволені вашим сайтом.

Таким чином, дизайнери витрачають час на впорядкування та представлення інформації на сайті, щоб полегшити користувачам пошук потрібної інформації. Саме такою є інформаційна архітектура.

Інформаційні архітектори намагаються спростити складний вміст, додаючи системи навігації та належну структуру до вмісту, доступного на сайті. Таким чином, користувачі можуть легко працювати з інформацією та швидко дістатися до місця призначення без клопоту.

Основні принципи дизайну IA

Розробка інформаційної архітектури для сайту потребує часу та терпіння, не кажучи вже про хорошу стратегію. Крім логічної організації даних, вам потрібно буде врахувати кілька речей, наприклад поведінку користувачів, перспективність тощо.

Для цього вони також повинні розуміти функціональність сайту та інвентаризацію вмісту. Коли ви будете готові, ви повинні взяти до уваги ці принципи, викладені Деном Брауном, інформаційним архітектором:

 • Принцип вибору: тут дотримується стратегія – менше означає більше. Ви повинні зберегти мінімальну кількість варіантів, щоб уникнути плутанини та підвищити точність.
 • Принцип об’єктів: ставтеся до своєї інформації як до живого об’єкта з визначеними атрибутами, поведінкою та життєвими циклами.
 • Принцип розголошення: зберігайте попередній перегляд свого вмісту, щоб користувачі могли його переглянути та зрозуміти тип інформації, що міститься, глибше занурюючись у вміст.
 • Принцип вхідних дверей: припустімо, що принаймні половина користувачів використовує точку входу, відмінну від домашньої сторінки вашого сайту.
 • Принцип зразків: додайте приклади, коли описуєте вміст у різних категоріях.
 • Принцип зростання: припустимо, що вміст сайту зростатиме, і зробіть його масштабованим відповідно до зростання.
 • Принцип навігації: тримайте навігацію вашого сайту простою та уникайте змішування різних речей, щоб не збільшити складність.
 • Принцип кількох класифікацій: надайте своїм користувачам кілька схем класифікації під час перегляду вашого вмісту.
  Як отримати нові функції Office 365 на шість місяців раніше

Отже, інформаційна архітектура включає багато речей. Виходячи з розміру та типу сайту, ви повинні робити це добре та належним чином керувати ним, щоб привернути більше уваги та підвищити успіх вашого бізнесу.

Загальні методології щодо IA

Інформаційні архітектори виконують багато видів діяльності, включаючи створення навігації, моделювання даних, дослідження, маркування, структурування тощо. Ось деякі з методологій, залучених до інформаційної архітектури:

Дослідження користувачів

Щоб створити гарний дизайн, потрібні інформаційні архітектори, які проводять ретельні дослідження та аналіз користувачів. Це допомагає їм зрозуміти цільову аудиторію проекту. Це робиться за допомогою опитувань користувачів, інтерв’ю із зацікавленими сторонами, вправ на сортування карток, тестів зручності використання тощо.

Такі методи, як сортування карток, допомагають інформаційним архітекторам дізнатися, як користувач буде класифікувати різні речі та їх взаємодію з програмою. Це також допомагає їм дізнатися, як користувачі використовуватимуть дані, що відображаються в додатку, і що вони з ними роблять.

Після проведення дослідження IA ретельно проаналізує дані, представлені у формі електронних таблиць, рекомендацій, персонажів користувачів тощо. Це покаже, ким є користувач, його цілі та спосіб використання вашої програми.

Створення навігації

Ієрархія та навігація є одними з найважливіших аспектів інформаційної архітектури, тому робити це правильно та стратегічно важливо.

Щоб створити гарну ієрархію, IA повинен враховувати очікування користувачів щодо того, який вміст вони хочуть бачити у вашій програмі та як, щоб вони могли легко з нею взаємодіяти та досягати своєї мети відвідування вашого сайту.

Наприклад, організація, яка продає продукти на своєму веб-сайті, повинна ретельно розміщувати описи продуктів разом із поширеними запитаннями, щоб допомогти користувачам відповісти на деякі поширені запитання, на які вони хотіли б отримати відповіді. Отже, IA має забезпечити розміщення обох під кожною сторінкою продукту.

Маркування

ІА відповідають за прийняття рішення про те, де та як розміщувати інформацію в заявці. Коли це буде зроблено, вони повинні назвати кожен розділ. Цей процес може залучати як IA, так і стратегів контенту.

Позначення передбачає належне розміщення всіх посилань і вмісту на сайті, забезпечуючи правильну назву для ієрархії та навігації. Це важливий крок, який допомагає користувачам швидше та легше знаходити інформацію в додатку.

Каркас

Каркаси — це хороший спосіб представити всі зв’язки між різними екранами та визначити, як веб-сайт працюватиме практично. Це вимагає, щоб IA використовували дані, зібрані на етапі дослідження, і використовували каркаси для відображення ієрархії даних.

Каркаси також є ключовою інформацією, яка надається клієнтам. Крім того, дизайнери та розробники використовують каркаси як еталон під час створення прототипів, макетів і кінцевих продуктів як веб- або мобільних додатків.

Моделювання контенту

Моделюванням вмісту можна поділитися зі стратегами контенту організації. Цей процес об’єднує розробників і IA для визначення типів вмісту, структура якого відповідає потребам користувачів, редакційним практикам, бізнес-вимогам і логіці.

Для редизайну веб-сайту ви можете зіставити нові моделі даних, щоб забезпечити плавну міграцію вмісту. Ви можете зробити це за допомогою електронних таблиць, щоб визначити вимоги до відносин і типи файлів. Крім того, його можна впровадити безпосередньо в систему керування контентом (CMS).

Метадані та таксономії

Таксономія означає набір різних речей, які можна групувати. У світі інформаційної архітектури таксономії — це записи, які показують, як групуються схожі типи даних.

Отже, IA вибере відповідну таксономію для сайту чи програми на основі ментальної моделі цільової аудиторії. Крім того, вони можуть позначати свій фрагмент вмісту метаданими та допомагати користувачам знаходити вміст, який вони шукають, на основі розглянутої таксономії.

Наприклад, бізнес електронної комерції може розглянути одну або кілька таксономій, кожну для своєї категорії продукту, як-от одяг, домашній декор тощо.

Пошукові системи

Якщо у вас є веб-сайт, який пропонує клієнтам велику кількість продуктів, опція пошуку є дуже корисним способом допомогти клієнтам знайти потрібні продукти.

  Як увімкнути DNS через HTTPS в Microsoft Edge

Інформаційні архітектори потрібні, щоб додати до веб-сайту потужну пошукову систему з корисними фільтрами та параметрами сортування. Вони також вирішують, як виглядатиме вміст на сайті після кожного пошуку.

Як розпочати IA в будь-якому дизайні?

IA є важливим кроком у створенні будь-якого цифрового продукту, наприклад мобільного додатку чи веб-сайту, оскільки для цього потрібна логічна структура. Якщо у вас є досвід у цій галузі, ви можете створити інформаційну архітектуру самостійно або найняти професіонала, який зробить це за вас.

Інформаційна архітектура вимагає співпраці різних відділів, включаючи проектування, розробку, розробку та творців контенту. Хоча кроки можуть відрізнятися для іншої організації, яка виконує IA, основи більш-менш однакові.

Ось кілька кроків, які слід виконати під час створення IA для вашого сайту.

Ведіть інвентаризацію вмісту

Почніть інвентаризацію вмісту, зібравши весь вміст або інформацію в одному місці. Це допоможе вам створити каталог для всього цифрового вмісту, включно з незавершеним вмістом та ідеями.

Таким чином ви отримаєте уявлення про те, як працює ваш існуючий сайт і його важливі сторінки та розділи, основні підтеми та теми, якість вмісту та те, як дані організовані на даний момент.

Ведення інвентаризації вмісту також допоможе вам визначити, що потрібно викинути, зберегти та додати інші речі, які вам можуть знадобитися. Ви можете помістити всі дані в електронні таблиці, щоб ними було легше керувати.

Ці дані базуватимуться на проекті, над яким ви працюєте. Наприклад, якщо ви працюєте над сайтом, включаючи поточні URL-адреси, назву сторінки, дату останнього оновлення, медіа, автора, тип сторінки, ключові слова тощо.

Крім того, оновіть застарілий вміст, видаливши нерелевантні частини, які не додають цінності вашим відвідувачам або клієнтам. Це допоможе вам зрозуміти відсутні дані, керувати непрацюючими посиланнями та подбати про інші дрібниці. Такий спосіб проведення аудиту сайту дасть вам чітке розуміння того, як організувати свій веб-сайт.

Проведіть дослідження користувачів

Після того, як ви провели аудит сайту і зрозуміли, що потрібно зробити для його дизайну, далі йде дослідження користувачів. Це передбачає створення особистості покупця та інтерв’ю з користувачами. За допомогою цих методів ви зможете визначити потреби своїх користувачів, незалежно від того, чи є вони вашими старими клієнтами чи новачками.

Для цього ви можете виконати такі дії:

 • Тестування дерева: це допоможе вам переглянути реакцію вашого користувача на мітки та навігацію. Це відображатиме, наскільки легко відвідувачі можуть знайти дані на вашому веб-сайті.
 • Сортування карток: це допоможе вам дізнатися про звички та поведінку користувачів, щоб полегшити категоризацію.

Одне, на що слід звернути увагу, це робити нотатки після виконання кожного дослідження. Ви можете помітити, яка стратегія працює і які з них слід змінити, щоб отримати кращі результати.

Створення категорій

Категорії можна створювати різними способами, наприклад особистими звичками. Але створюючи категорії, ви повинні переконатися, що це додає цінність для користувачів.

Наприклад, якщо у вас є сайт, упорядкований за внутрішньою лексикою та абревіатурами, новим користувачам може бути важко зрозуміти його. Отже, щоб створити категорії, які підійдуть вашій аудиторії, ви можете почати з повного списку вмісту. Далі здійсніть дослідження користувачів, щоб згрупувати та визначити пріоритети вмісту.

Ви можете почати зі створення категорій, які застосовуються до більших груп вмісту зі схожими темами. Наприклад, якщо у вас є різні товари, такі як футболки, сукні, сорочки, офіційний одяг тощо, ви можете згрупувати їх як «одяг». Тепер ви можете розділити одяг на різні секції, наприклад, чоловічий одяг, жіночий одяг тощо.

Щоб отримати найкращу категорію, ви можете проводити часте тестування користувачами та використовувати дослідження для кожного розділу. Ви також можете провести дослідження конкурентів, щоб посилити свої зусилля щодо категоризації.

Позначте свої категорії

Після створення всіх ваших категорій і підкатегорій ви повинні позначити кожну з них. І якщо ви хочете створити мітки, переконайтеся, що це зроблено добре, оскільки те, як ви позначаєте кожну категорію, впливає на користувачів, коли вони користуються сайтом.

Ось деякі з головних якостей хорошої етикетки:

 • Він має привернути увагу користувачів знайомими, швидкими для розуміння термінами, такими як «Про нас», «Домашня сторінка» тощо. Це допоможе користувачам зрозуміти, яку сторінку вони хочуть відкрити та шукати інформацію.
 • Мітка повинна показувати, що користувач може очікувати від неї після того, як натисне на мітку.
 • Додайте контекст за допомогою зображень і зробіть мітку легшою для сприйняття користувачами.
 • Мітка має легко скануватися, щоб користувачі могли швидко знаходити області для пошуку відповідей. Для цього уникайте складних або рідкісних слів, які читачам буде важче зрозуміти.
  Як відкрити документ MS Word у вигляді структури за замовчуванням

Коли все буде зроблено, ви можете запустити тестування зручності використання, щоб переконатися, що це добре працює для них.

Додайте метадані та таксономії

Після встановлення міток упорядкуйте кожну категорію та визначте пріоритет вмісту для кожної групи. За допомогою метаданих можна легко знайти різні таксономії. Таким чином відвідувачі зможуть швидше знайти потрібні продукти чи вміст.

Щоб зробити процес ефективним, ви повинні виконувати його повільно, бути послідовним і використовувати деякі корисні інструменти.

Додайте функцію пошуку

Додавання функції «пошуку» збільшує можливість пошуку продуктів або вмісту на вашому сайті. Отже, коли ви створюєте функцію пошуку для свого сайту, переконайтеся, що на вашому сайті багато сторінок або продуктів, навігація на ньому хороша, і враховуйте звички користувачів.

На цьому етапі ви також можете розробити хорошу навігацію для свого сайту, щоб користувачі могли легко бачити всі параметри та використовувати їх, щоб дістатися туди, куди вони хочуть. Ви також повинні завершити архітектуру свого веб-сайту за допомогою належної каркасної конструкції, створення прототипів і моделювання даних.

Тестування користувача

Після виконання вищевказаних кроків ваша інформаційна архітектура має бути готова. І щоб переконатися, що це добре, проведіть тестування користувачами. Крім того, ви можете використовувати дані аналітики та отримати інформацію про користувачів, щоб сформувати свої зусилля щодо інформаційної архітектури.

Інструменти інформаційної архітектури

#1. Оптимальна майстерня

Щоб допомогти користувачам знайти потрібну інформацію, ви можете використовувати Optimal Workshop і створити приголомшливу архітектуру. Ви можете легко використовувати їх інструменти для тестування дерева та сортування карток, щоб протестувати нові IA або порівняти існуючі проекти.

Крім того, ви можете використовувати візуалізацію даних і бути впевненими, що ваш дизайн відповідає розумовим моделям ваших користувачів. Optimal Workshop також допоможе прискорити розробку дизайну, залучаючи зацікавлених сторін на кожному кроці.

#2. Treejack від Optimal Workshop

Treejack — ще одна пропозиція від Optimal Workshop, яка допоможе вам створити розумну інформаційну архітектуру для вашого сайту. Це дозволить вам за лічені секунди отримати потужну інформацію про свій сайт, щоб ви могли приймати кращі бізнес-рішення.

Treejack допоможе уникнути здогадок і дозволить вам зрозуміти труднощі користувачів і як створити кращі стратегії.

#3. FlowMapp

Створіть унікальну інформаційну архітектуру для свого сайту, створюючи цифрові продукти, програми та сайти за допомогою FlowMapp.

Йому довіряють понад 200 тисяч користувачів у всьому світі завдяки його інтуїтивно зрозумілим інструментам, які допоможуть вам збирати, співпрацювати та організовувати стратегію дизайну, розробки, UX і контенту. FlowMapp також підключається до Zoho, Slack, Intercom тощо, щоб спростити вашу роботу.

#4. Adobe

Використовуйте Adobe XD, щоб допомогти вам створювати реалістичні прототипи, розповідаючи ваші історії та допомагаючи втілювати яскраві ідеї в життя з легкістю та швидкістю. Незалежно від того, чи хочете ви розробити веб-програму, веб-сайт чи гру, це допоможе вам.

Adobe XD створено спеціально для вас із потужними інструментами, а також підручниками та порадами експертів. Adobe XD — це універсальна програма для всіх ваших потреб у дизайні, починаючи від створення каркасів і закінчуючи розробкою.

Висновок

Інформаційна архітектура є важливим кроком під час керування вмістом сайту, щоб користувачі могли швидше знаходити відповідну інформацію. Вище пояснено деякі принципи та методології, які ви можете взяти до уваги та використати деякі з найкращих інструментів IA для створення приголомшливих дизайнів.

Ви також можете дослідити деякі найкращі каркасні інструменти, щоб покращити дизайн продукту.