Знайте їхню ключову відмінність [2023]

Categories:

Проектування, розробка, розгортання та тестування є ключовими етапами будь-якого процесу розробки проекту програмного забезпечення. Вам цікаво, як плануються та ефективно реалізуються ці етапи?

Що ж, ви повинні були чути про методології управління проектами – Agile та Scrum, якщо ви деякий час займалися розробкою програмного забезпечення.

Оскільки сучасні організації адаптують ефективне програмне забезпечення та методи управління проектами, Agile та Scrum є модними словами. Ці підходи мають перевірені принципи, які забезпечують ефективне та відповідне графіку виконання етапів розробки проекту.

Ви також взаємозамінно використовуєте Agile та Scrum і ще не помітили їхні ключові відмінності? Мета цієї статті — пролити світло на Agile проти Scrum і побачити, як працює кожна методологія.

Що таке гнучка методологія?

Гнучка методологія безперервна; тобто це ітеративний підхід частого вдосконалення продукту шляхом постійної співпраці всередині команди, а також із зацікавленими сторонами. На зображенні вище показано кілька ключових термінів, пов’язаних із гнучкою методологією.

Фаза побудови будь-якої Agile-платформи є фактичною фазою розробки продукту.

Ми називаємо це ітераційним підходом, оскільки робота, яку потрібно завершити за певний проміжок часу, ділиться на менші частини, призначені членам команди, а потім періодично оцінюється прогрес на основі постійного зворотного зв’язку, щоб внести необхідні коригування. Уся ця робота, яка виконується паралельно, об’єднується, щоб сформувати повний продукт.

Нарешті, продукт розгортається, щоб побачити вдосконалення та функціонування в реальному виробничому середовищі. Після успішного розгортання команда операцій постійно стежить за безперебійною роботою розгорнутого продукту.

Принципи Agile Manifesto

Давайте розглянемо основні принципи, які реалізує будь-який фреймворк, який реалізує методологію Agile.

  • Маніфест Agile стверджує: «Індивіди та взаємодія через процеси та інструменти», тобто взаємодія з людьми протягом усього процесу розробки важливіша, ніж покладатися виключно на інструменти та машини.
  • Принцип гнучкості «Робоче програмне забезпечення замість повної документації» підкреслює важливість легкої та зручної документації, зберігаючи головну увагу на забезпеченні цінності.
  • «Співпраця з клієнтами замість переговорів щодо контрактів» демонструє адаптивність команд Agile до вимог клієнта та клієнтів.
  • Іншим ключовим принципом методології Agile є «реагування на зміни замість дотримання плану». Це показує, що Agile — це ітеративний підхід із безперервним вдосконаленням на основі потреб ринку.

Команди, які використовують ці вказівки щодо гнучкої методології, можуть створювати точні, ефективні та призначені продукти, оскільки проект можна постійно вдосконалювати на основі відгуків клієнтів.

Нарешті, команди Agile дотримуються своїх дисциплінованих принципів, щоб забезпечити безперервне вдосконалення та задоволеність клієнтів і завершувати проекти вчасно та в межах бюджету; список довгий.

  Як налаштувати програму новин на Apple Watch

Що таке Scrum Framework?

Scrum — це одна з популярних систем управління проектами, яка базується на принципах Agile для ефективної розробки та реалізації проектів. Команди в багатьох компаніях, технологічних стартапах або великих підприємствах дотримуються цінностей, принципів і практик Scrum для досягнення спільних цілей.

Ви можете думати про це як про спосіб командної роботи, щоб виконувати менші частини проекту в кожному спринті. Але при чому тут спринт?

Команди, які дотримуються схеми Scrum, ставлять цілі, які мають завершити в часовий проміжок, який називається спринтом. Хоча методологія Scrum не рекомендує конкретну тривалість спринту, зазвичай він триває 2 або 4 тижні.

Джерело зображення: Scrum.org

Перегляньте це зображення вище; Ви можете бачити різні ролі, артефакти та події, яких використовує методологія Scrum.

Ролі: у методології scrum «власник продукту» розуміє бізнес-вимоги та потреби ринку, щоб визначити пріоритети для оптимізації відставання продукту, «майстер Scrum» забезпечує дотримання правил Scrum усіма членами команди, а «команда розробників» фактичних виконавців технічних навичок для розробки продукту.

Артефакти: «Беклог продукту» — це список завдань, які необхідно виконати для розробки кінцевого продукту, тоді як «Беклог спринту» визначає плани та керовані результати для конкретного спринту. Отже, беклог спринту є підмножиною беклогу продукту. «Приріст» артефактів scrum — це сума всіх завершених історій спринту.

Події: планування спринту – власник продукту та команда вирішують, які елементи невиконаного продукту слід включити до спринту, Daily Scrum – свого роду щоденна зустріч для перевірки прогресу, огляд спринту – представлення приросту зацікавленим сторонам і клієнтам, ретроспектива спринту – Після аналізу спринту команда шукає сфери вдосконалення, підвищення продуктивності.

Принципи Scrum

  • Контроль емпіричного процесу – Scrum реалізує емпіричний процес, який спирається на ідеї прозорості, перевірки та адаптації. Ці стовпи дозволяють членам команди працювати на основі фактів і досвіду.
  • Самоорганізація команд – надання командам автономії для вибору ефективних принципів роботи для швидшого досягнення цілей.
  • Ітеративний підхід – методологія Scrum відкрита для відгуків і має здатність реагувати на зміну вимог.
  • Співпраця. Його основними вказівками для безперебійної співпраці є усвідомлення, артикуляція та присвоєння.
  • Пріоритезація на основі цінностей – Scrum гарантує ефективність своєї діяльності для забезпечення максимальної цінності для бізнесу в кожному спринті.
  • Події, обмежені часом – на пошук будь-якого завдання в методології Scrum виділяється певна кількість часу. Ці короткі інтервали гарантують, що весь проект буде розроблено вчасно.

Як Scrum є підмножиною методології Agile?

Не дивно плутати Agile і Scrum, оскільки вони поділяють ті самі основні цінності. Однак вони можуть здатися схожими, але насправді Scrum є підмножиною Agile, тобто Scrum є гнучкою методологією, тоді як Agile може або не може бути Scrum, оскільки існують інші гнучкі фреймворки, такі як XP або Kanban.

  Усі коди активації Counter Blox: активуйте зараз

Джерело зображення: capeprojectmanagement

Scrum — це практичний підхід під егідою Agile. Agile — це ширша філософія, яку Scrum практично реалізує для ефективного управління командою.

Простіше кажучи; ви можете уявити Agile як бренд ноутбуків, як Mac, тоді як Scrum є його моделлю, як MacBook Pro або Air.

Scrum люблять за його перевірені принципи, ролі та артефакти для ефективної реалізації філософії Agile.

Гнучка методологія зосереджена на покращенні адаптивності, співпраці та гнучкості в командах, а структура Scrum забезпечує структурований спосіб застосування цих принципів на практиці. Ось чому Scrum є підмножиною Agile.

Методології Agile і Scrum ставлять клієнта на перше місце. Вони вірять, що клієнт завжди правий, тому ці методології швидко реагують на відгуки та вносять необхідні уточнення.

Agile заохочує розподіляти роботу за часовими рамками, щоб команда відповідала за виконання завдань. Scrum, дотримуючись тієї ж концепції, представив спринт, щоб ще більше підвищити підзвітність команди.

Спринти в Scrum допомагають вам керувати часом, краще планувати та не потребувати жодного разу змінювати весь продукт; натомість ви можете лише покращити результати певного спринту, забезпечуючи швидшу розробку продукту.

Agile проти Scrum: ключові відмінності

Agile MethodologyScrum MethodologyDefinitionМетодологія Agile — це ширша філософія для ефективного процесу управління продуктом. Scrum — це точна та структурована структура для реалізації основних цінностей Agile. ScopeAgile методологія гнучка в адаптації багатьох ролей і командних стратегій. Scrum — це спеціальна структура, створена на основі Agile Принципи. Приклади. Приклади фреймворків, які дотримуються методології Agile – Scrum, Kanban, Lean, XP тощо. Scrum є широко поширеним підходом у рамках методології Agile. кожен спринт.SubsetAgile не завжди Scrum.Scrum завжди Agile.Гнучкість. Маніфест гнучкості окреслює загальні та гнучкі принципи, які відповідають різним вимогам розробки продукту. Scrum визначає конкретні ролі, артефакти, події та церемонії для управління продуктом. Ролі Співпраця всередині команди, а також між міжфункціональними командами. Власник продукту, майстер Scrum і команда розробників є ключовими ролями в методології Scrum. Реакція на зміни клієнт перш за все, швидкі відповіді на думки клієнтів і відгуки. Удосконалення на основі резервів продукту та цілей спринту. Лідерство Лідерство є вирішальним у методології Agile. Framework Scrum заохочує самоорганізацію команд. Співпраця Співпраця всередині команди, а також між міжфункціональними командами. Щодня Підготовчі зустрічі для співпраці всередині команди. Артефакти. У методології Agile команди можуть визначати власні артефакти, щоб спостерігати за прогресом розробки продукту. Scrum визначає конкретні артефакти, як-от беклог продукту, беклог спринту та інкременти для відстеження прогресу.

  Як тимчасово призупинити електронні листи в Gmail

Незважаючи на те, що гнучка методологія набула значної популярності за останнє десятиліття, Scrum став одним із широко поширених гнучких фреймворків. Коли справа доходить до цифр, близько 70% американських компаній використовують гнучку методологію для управління продуктами.

Крім того, методологія Agile має значно вищий середній показник успішності – 88% порівняно з іншими методами управління продуктами.

Незважаючи на те, що різні фреймворки використовують методологію Agile, Scrum є найпопулярнішим, його вибирають 66% користувачів Agile.

Наскільки ефективні команди Scrum і Agile?

Ітеративний підхід: традиційні методи управління проектами, такі як модель Waterfall, використовують послідовний підхід переходу до наступної фази (проектування, розробка, тестування та розгортання) лише після завершення поточної фази, але Agile Philosophy та Scrum Framework практикують ітераційні та поетапні підходи до покращити співпрацю, гнучкість і адаптивність.

Scrum-спринти: у цих методологіях ви можете розбити роботу на менші, керовані компоненти, які мають виконуватися в кожному спринті. Таким чином, на основі відставання від продукту та спринту ви можете ефективно планувати цілі спринту та досягати їх швидше.

Безперервна співпраця: гнучка методологія в першу чергу розроблена для безперервної та безперебійної співпраці з клієнтами, зацікавленими сторонами, усередині команд і між командами.

Постійне залучення клієнтів і команд протягом усього процесу розробки дозволяє часто оновлювати необхідні зміни на основі відгуків користувачів або клієнтів, покращувати задоволеність клієнтів і мінімізувати потребу в доопрацюванні, що призводить до швидшої доставки бажаного продукту.

Адаптивність: методології Agile та Scrum віддають перевагу швидкому забезпеченню цінності. Принципи тут дуже гнучкі, тому ви можете адаптувати та змінювати результати на основі вимог клієнта навіть у середині проекту.

Чи є Scrum просто різновидом Agile?

Так, Scrum є специфічним фреймворком методології Agile.

Гнучкість — це загальна філософія із загальними правилами та вказівками, які можуть бути реалізовані різними платформами управління проектами. Його принципи можна пристосувати до багатьох вимог різноманітних команд і організацій.

Можна з упевненістю сказати, що Scrum завжди гнучкий, тому що він фундаментально побудований на принципах Agile.

Висновок

Гнучка методологія пропонує ефективні та захоплюючі структури для процесів управління продуктами, особливо в розробці програмного забезпечення. Scrum є одним із таких фреймворків, який швидко забезпечує ефективність на основі спринту.

У цій статті ми зробили все можливе, щоб представити вам відмінності між Agile та Scrum. Крім того, ми показали ці методології окремо та як вони працюють. Отже, якщо ви займаєтеся продуктом або є частиною команди, яка працює в Agile, ця стаття дозволить вам більше зрозуміти процес управління проектом і його структуру, підвищуючи вашу продуктивність у створенні продукту.

Ви також можете ознайомитися з хорошими навчальними ресурсами для сертифікації Agile.