Знайомство з ExpressJS [+6 Learning Resources]

ExpressJS — це мінімалістичний і гнучкий веб-фреймворк Node.js, який пропонує набір функцій як для мобільних, так і для веб-додатків.

Цю веб-платформу з відкритим кодом розробив TJ Holowaychuk. ExpressJS підтримується Node.js Foundation.

Чому ExpressJS?

ExpressJS пропонує прості API, які допомагають розробникам створювати бек-енди, веб-програми та веб-сайти. Таким чином, цей веб-фреймворк можна порівняти з Django від Python і Rails від Ruby.

Однак, на відміну від Django та Rails, які мають самовпевнений спосіб створення API/додатків, ExpressJS є дуже гнучким і підключається, оскільки не має «найкращого» способу виконання завдань.

Підводячи підсумок, це причини, чому ви повинні використовувати ExpressJS;

 • Легко створювати API та веб-додатки.
 • Його API надійні, що спрощує маршрутизацію
 • Асинхронні та однопотокові

Особливості ExpressJS

#1. Частина стеку MEAN

JavaScript залишається однією з найпопулярніших мов програмування, оскільки він має фреймворки, які можна використовувати як на інтерфейсі, так і на сервері програми з повним стеком.

Деякі розробники Javascript використовують MEAN, скорочену форму MongoDB, Express, Node. js і AngularJS для створення додатків із повним стеком. Деякі розробники віддають перевагу Reactjs і використовують стек MERN (MongoDB, Express, Node.js і Reactjs). В обох варіантах Expressj залишається незмінним.

#2. Гнучкий і швидкий

Вам не потрібно опановувати багато різних частин більшого фреймворку, оскільки ExpressJS розроблено мінімалістично. Наявність чудової системи маршрутизації, узгодження вмісту прямо з коробки та проміжне програмне забезпечення роблять це швидким.

#3. Масштабований

Програми, створені на Express, легко масштабувати, пояснюючи, чому багато організацій використовують його. При розробці великомасштабних програм Express майже не потребує додаткової конфігурації. Наявність багатьох модулів, пакетів і додаткових ресурсів дозволяє легко розробляти великомасштабні програми.

#4. Наявність проміжного ПЗ

ExpressJS має низку додатків проміжного програмного забезпечення для прискорення та покращення процесу розробки. Проміжне програмне забезпечення полегшує фреймворку виконання типового сценарію до або після запиту клієнта. Наявність проміжного програмного забезпечення полегшує розробникам перевірку дій клієнта, таких як реєстрація/вхід і вихід із системи.

#5. Потужна система маршрутизації

Система маршрутизації ExpressJS дозволяє розробникам створювати потужні API, які обробляють майже всі запити HTTP. Вам не обов’язково мати роздуту систему маршрутизації, оскільки ви можете розділити свій код на керовані файли за допомогою екземпляра маршрутизатора. Ви також можете згрупувати різні маршрути в один каталог/папку, щоб краще керувати програмою.

Архітектура ExpressJS

Авторство зображення: turing.com

Експрес-додаток матиме такі компоненти;

 • Залежності. ExpressJS сам по собі є залежністю. Ви можете встановити інші залежності за допомогою команди npm.
 • Проміжне програмне забезпечення. Проміжне програмне забезпечення в налаштуваннях ExpressJS — це функція, яка визначає цикл запиту/відповіді.
 • Примірники. Це просто оператори, які використовуються для створення об’єкта.
 • Конфігурації. Конфігурації — це користувацькі параметри програми, визначені після створення екземплярів або в окремому файлі
 • Маршрути. Маршрути — це кінцеві точки, які клієнти використовують для доступу до різних ресурсів або виконання певних дій, визначених сервером.
 • Завантажувальний сервер. Функція app.listen() виконується для запуску сервера розробки.

Початок роботи: ExpressJS

ExpressJS працює на Node.js, а це означає, що вам потрібно встановити його на свій ПК.

Вам також потрібен Node Package Manager (npm), щоб керувати всіма залежностями від вашого середовища розробки.

Ви можете встановити Node через його офіційний веб-сайт на основі вашої операційної системи.

Після завершення виконайте ці дві команди, щоб переконатися, що node та npm встановлено відповідно.

node --version
npm --version

Встановіть ExpressJS

Виконайте наступні дії

 • Створіть просту програму ExpressJS. Ви можете створити його вручну або скористатися цими командами
mkdir myapp
cd myapp
 • Створіть файл package.json за допомогою цієї команди
npm init
 • Прийміть команди відповідно до наданих підказок. Проте зміни; точка входу: (index.js) до app.js
 • Встановіть ExpressJS за допомогою цієї команди
npm install express
 • Дисплей «Hello World»

Перебуваючи в кореневому каталозі, створіть файл і назвіть його app.js

Додайте цей код

const express = require('express')

const app = express()

const port = 3000

app.get('/', (req, res) => {

  res.send('Hello World!')

})

app.listen(port, () => {

  console.log(`Example app listening on port ${port}`)

})

Виконайте цю команду, щоб запустити локальний сервер

node app.js

Перейдіть на http://localhost:3000/ у своєму браузері, і ви знайдете цей результат

Експрес-генератор додатків

Програма, яку ми створили вручну вище, дуже проста. Однак ви можете уникнути ручного створення програми ExpressJS за допомогою генератора Express.

 • Це команда для створення програми ExpressJS.
npx express-generator
 • Якщо ви використовуєте версію node.js раніше, ніж 8.2.0, ви можете встановити генератор додатків і запустити його за допомогою цих команд;
npm install -g express-generator
express
express --view=pug myapp

Наведена вище команда створить програму під назвою “myapp”

 • Встановіть усі необхідні залежності за допомогою цих команд
cd myapp

npm install
 • Запустіть сервер розробки залежно від вашої операційної системи

У Windows PowerShell;

PS> $env:DEBUG='myapp:*'; npm start

У командному рядку Windows;

> set DEBUG=myapp:* & npm start

У macOS або Linux;

DEBUG=myapp:* npm start

Відкрийте http://localhost:3000/ у своєму браузері, і ось що буде показано

#1. Fintech програми

Банки та фінансові організації переходять на цифрові технології, що підвищує попит на фінтех-програми. Такі програми використовуються для підтримки/увімкнення фінансових і банківських послуг. ExpressJS виявився потужним фреймворком для створення масштабованих фінтех-додатків.

#2. Програми з одним додатком

Програми з однією програмою, де вся програма розміщується на одній сторінці, стали сучасним способом розробки програм. Великі мобільні та веб-додатки, такі як Airbnb, Netflix, Pinterest, Paypal, Gmail і Google Maps, є ідеальними прикладами програм для однієї програми. ExpressJS — це ідеальний фреймворк для створення однопрограмних програм із легкою маршрутизацією.

#3. Потокові програми

Кінцевим користувачам такі програми, як Spotify і Netflix, можуть здаватися простими. Однак такі програми є складними та містять кілька рівнів даних. ExpressJS — чудовий вибір для створення таких програм, оскільки він може ефективно обробляти асинхронні потоки даних.

#4. Інструменти для співпраці в реальному часі

Сучасне робоче середовище складається з команд, які співпрацюють над різними завданнями заради спільної мети. ExpressJS поставляється з різними функціями, які підтримують розробку інструментів для спільної роботи. Цей фреймворк також корисний під час створення інформаційних панелей і чатів додатків у реальному часі, оскільки його легко інтегрувати з WebSocket.

Переваги: ​​ExpressJS

 • Безкоштовний і з відкритим кодом. Вам не потрібно нічого платити, щоб використовувати ExpressJS. Ви також можете змінити існуючий код відповідно до своїх потреб.
 • Простота використання. ExpressJS дозволяє писати код без дотримання складних процесів. Фреймворк уже має масу інструментів і функцій для спрощення процесу.
 • Швидкий розвиток. ExpressJS має багато шаблонів, щоб ви не створювали все з нуля.
 • Чудова продуктивність. Програми, створені на ExpressJS, працюють зразково, тому ви можете використовувати їх як у невеликих, так і в корпоративних програмах.

Недоліки: ExpressJS

 • Деякі повідомлення про помилки не допомагають. На відміну від інших серверних інтерфейсів/фреймворків розробки API, відповіді 404 у ExpressJS не обов’язково вказують на помилку.
 • Не дуже добре в організації коду, оскільки немає найкращого способу зробити щось.

Навчальні ресурси: ExpressJS

#1. Node.js, Express, MongoDB тощо

Цей курс ідеально підходить, якщо ви хочете вивчити весь бек-енд стек з одного ресурсу. Наприкінці курсу ви зможете створювати швидкі та масштабовані RESTful API за допомогою ExpressJS та інших пов’язаних технологій.

#2. Просто експрес

Це курс, який потрібно пройти, якщо ви хочете використовувати Express Server як REST API. Цей курс також навчає основам HTTP та полегшує розуміння циклу запит/відповідь.

#3. React, NodeJS, Express і MongoDB

Цей повний стековий курс MERN ідеально підходить, якщо ви хочете навчитися створювати повноцінні програми JavaScript. Деякі з речей, які ви дізнаєтесь, це те, як підключити ReactJS до NodeJS, Express і MongoDB, як реалізувати автентифікацію та авторизацію та багато іншого.

#4. Express in Action: Написання, створення та тестування програм Node.js

Express in Action — це книга, в якій детально описуються етапи створення веб-додатків за допомогою Node і ExpressJS. Ви дізнаєтеся, як налаштувати програму ExpressJS, зберігати дані за допомогою MongoDB і як тестувати програми Express, серед багатьох інших речей.

#5. Express.js: посібник із веб-фреймворку для Node.js

Express.js: Посібник із веб-фреймворку для Node.js містить поглиблене вивчення веб-фреймворку ExpressJS. Обговорення в цій книзі базуються на різних моделях, які ExpressJS надає користувачам.

#6. Офіційна документація ExpressJS

ExpressJS — це добре задокументований фреймворк node.js, і ви можете дізнатися все, що вам потрібно, щоб почати, з офіційних документів. Ви можете використовувати цей ресурс незалежно від того, чи ви тільки починаєте роботу, чи просунутий розробник.

Підведенню

ExpressJS — один із найвідоміших веб-фреймворків Node.js у сучасному світі. Асортимент потужних функцій і легкість навчання дозволили йому утримувати цю позицію протягом багатьох років. ExpressJS служить основою Node.js, а це означає, що його розуміння полегшує розуміння інших пов’язаних фреймворків.