Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв – як захистити свої мобільні пристрої

Categories:

Оскільки в наш час мобільні пристрої можуть виконувати майже всі завдання, які можна виконати на комп’ютері, хакери змінили свою тактику. Ваш телефон дуже легко заразити шкідливим програмним забезпеченням.

Зміст

Про зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв

Зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв – це зловмисне програмне забезпечення, яке спеціально націлено на операційну систему вашого телефону для викрадення особистих даних.

Незважаючи на те, що загрози не такі помітні на мобільних пристроях, як на інших робочих станціях, це все одно серйозна проблема, яку потрібно вирішити та подбати про вашу безпеку.

У цій публікації буде описано все про зловмисне програмне забезпечення для мобільних пристроїв і те, як ви можете захиститися від нього.

Давайте відразу стрибнемо до цього.

Як пристрій може заразитися шкідливим програмним забезпеченням?

Існує багато способів зараження вашого телефону шкідливим програмним забезпеченням, тож ви можете здогадатися, що хакерам неважко зламати вашу систему, якщо вона не захищена належним чином. Остерігайтеся цих практик.

Ось деякі з цих способів:

#1. Фішинг або спуфінг

Один із найпопулярніших методів викрадення вашої інформації, фішинг, обманом змушує людей думати, що вони надають свою інформацію надійному джерелу.

Наприклад, хакер створює веб-сайт, який дуже схожий на той, який ви часто відвідуєте, і обманом змушує вас повірити, що ви входите на оригінальний веб-сайт. Це може бути платформа соціальних мереж, форум, ваш банківський портал або будь-який веб-сайт в Інтернеті.

Зазвичай вони роблять це електронною поштою. Отже, наступного разу, коли ви отримаєте електронний лист із повідомленням про те, що вам потрібно увійти на веб-сайт або змінити пароль, перевірте та ще раз перевірте, чи електронний лист надіслано з законного джерела, а не від хакера.

Читайте також: Способи уникнути атак вішинга [Spam Blocking Apps]

Спуфінг схожий, але замість того, щоб запитувати ваші дані, хакери просто хочуть, щоб ви клацнули певне шкідливе посилання, щоб отримати контроль над своїм пристроєм.

Ви також можете отримувати ці погрози як SMS.

#2. Використання зламаного або рутованого пристрою

Якщо ви зламали або рутували свій мобільний телефон, ви відійшли від внутрішнього захисту пристрою та рівнів безпеки, щоб мати необмежений контроль над операційною системою.

Хоча це може означати, що ви маєте повну свободу вирішувати, що ви можете робити з пристроєм, це також означає, що ваш пристрій дуже схильний до зловмисного програмного забезпечення.

  13 рішень для управління витратами для малого та великого бізнесу

#3. Завантаження програм із ненадійних джерел

Часто нам подобається завантажувати програми зі сторонніх джерел лише тому, що вони офіційно недоступні в магазині програм.

Робити це ризиковано, оскільки веб-сайт, з якого ви завантажуєте програму, може бути спамом, і, можливо, він може автоматично завантажити шкідливе програмне забезпечення на ваш пристрій, а ви цього не помітите.

Це одна з причин, чому ви повинні завантажувати файли лише з надійних джерел.

Наслідки шкідливих програм

Ступінь серйозності дій зловмисного програмного забезпечення може залежати від багатьох речей, тому ви ніколи не будете впевнені щодо точних наслідків, які можуть вас чекати.

Однак ось деякі з найпоширеніших проблем, з якими ви можете зіткнутися в особистому та діловому плані.

#1. Втрата конфіденційних даних

Залежно від типу зловмисного програмного забезпечення, воно може видалити або пошкодити файли з вашого пристрою. Ці файли можуть бути для вас важливими, не кажучи вже про дуже конфіденційні.

Якщо у вас не було резервної копії файлів, навряд чи є спосіб відновити їх після кібератаки.

#2. Зловживання вашою інформацією

Щойно зловмисне програмне забезпечення потрапляє на ваш пристрій, воно міцно захоплює його файли. І через цей факт ваша інформація може бути використана різними способами.

Крадіжка інформації є одним із найсерйозніших результатів атаки зловмисного програмного забезпечення, оскільки викрадену інформацію можна продати стороннім джерелам.

Ці дані варіюються від вашої особистої інформації до конфіденційних даних вашої компанії.

#3. Повільна робота вашого пристрою

Хоча наслідки не такі серйозні та шкідливі, як два вищезазначені наслідки, повільний пристрій може бути справжньою проблемою.

Зловмисне програмне забезпечення може перетворити ваш швидко працюючий телефон на іржавий, затьмарений шпигунським програмним забезпеченням і троянами.

#4. Інфекційний вплив на всю мережу

Щойно зловмисне програмне забезпечення потрапляє на ваш пристрій, воно може поширитися на всі пристрої, підключені до однієї мережі.

Якщо ваші співробітники або члени родини працюють в одній мережі, зловмисне програмне забезпечення може вивести з ладу всі їхні пристрої, копіюючи себе на них.

#5. Порушення Вашого бізнесу

Жахливе відчуття, коли вам забороняють безперебійно запускати бізнес-процеси, але це один із поширених наслідків зловмисного програмного забезпечення на вашому пристрої.

Коли хакери міцно заволодіють мережею вашої компанії, не знадобиться багато часу, щоб порушити робочий процес, викравши систему та завадивши вам обслуговувати клієнтів.

Крім того, вони можуть:

 • Змініть важливі системні дані
 • Отримайте дані та продайте їх своїм конкурентам
 • Викрасти або видалити дані досліджень і розробок

Це може коштувати вашому бізнесу купу грошей, енергії та вартості бренду.

Типи шкідливих програм

Існують різні типи шкідливих програм, якими може бути заражений ваш мобільний пристрій, і вплив кожного зловмисного програмного забезпечення різний. Нижче наведено деякі поширені типи шкідливих програм, про які вам слід знати.

#1. Експлойти браузера

Багато веб-переглядачів не оснащені найкращими функціями безпеки, тому існує величезна ймовірність того, що ваш браузер може бути використаний для викрадення з нього інформації. Крім того, програми, які ви запускаєте у веб-переглядачі, наприклад програма для читання PDF, можуть стати ціллю.

  Як завантажити фільми та телешоу для офлайн-перегляду в Netflix

#2. Вірус і троян

Віруси та троянські програми, на жаль, повсюди в Інтернеті. Можливо, програма, яку ви хочете завантажити, містить вірус або троян, який готовий атакувати вашу систему після встановлення на пристрої.

Це може зробити щось настільки нешкідливе, як зміна шпалер і мови, або таке серйозне, як викрадення вашого пароля та банківської інформації.

#3. Шпигунське та шкідливе ПЗ

Madware, скорочена назва мобільного рекламного програмного забезпечення, є різновидом зловмисного програмного забезпечення, яке потрапляє у вашу систему після того, як ви інсталюєте певний сценарій або програму.

Це відбувається без вашої згоди, і метою цього є збір даних із вашого пристрою, щоб надіслати вам спам із рекламою.

Крім того, більшість варіантів божевільного програмного забезпечення містить елемент шпигунського програмного забезпечення, тому ваша інформація також може бути продана стороннім джерелам.

Інформація може містити будь-які дані, такі як паролі, місцезнаходження, ім’я тощо.

#4. Drive-by Download

Іноді нас можуть обманом змусити відкрити шкідливий веб-сайт або електронну пошту, і коли ми це робимо, ми стаємо жертвами зловмисного програмного забезпечення для мобільних пристроїв, яке називається автозавантаженням.

Він автоматично встановлюється на ваш пристрій, щоб звільнити низку загроз, зокрема:

 • шпигунське програмне забезпечення
 • рекламне ПЗ
 • Шкідливе програмне забезпечення
 • Боти

Все це може викрасти, маніпулювати та видалити ваші дані та контролювати ваш пристрій як завгодно. Насправді, коли цей тип зловмисного програмного забезпечення захоплює ваш пристрій, він може використовувати для надсилання вірусів людям у вашій організації.

Ознаки, що ваш мобільний телефон заражений шкідливим програмним забезпеченням

У більшості випадків легко визначити, що з вашим пристроєм щось не так, оскільки ознаки стають дуже очевидними. Ось деякі з багатьох ознак того, що ваш мобільний телефон може бути заражений шкідливим програмним забезпеченням:

 • Акумулятор вашого телефону розряджається набагато швидше 🔋
 • Ваш телефон має проблеми з перегрівом ♨️
 • Ваш телефон поступово сповільнюється 🐢
 • Ви помітили нову випадкову програму на своєму пристрої 📱
 • Ви помічаєте багато спливаючих вікон 📢
 • У вас погане з’єднання 🌐

Якщо ви помітили будь-які з цих ознак, ви повинні знати, що ваш пристрій може бути заражений, і ви повинні його виправити.

Поради щодо запобігання зараженню шкідливим програмним забезпеченням

Є низка заходів, які ви можете вжити, щоб захистити свій пристрій. Ці заходи ускладнять проникнення шкідливих загроз у ваш мобільний телефон.

#1. Будьте в курсі оновлень

Щоразу, коли ви бачите нове оновлення для вашої операційної системи, зробіть собі послугу й негайно оновіть його, оскільки воно також включатиме покращені функції безпеки. Окрім оновлення операційної системи, ви також повинні оновлювати свої програми.

#2. Зберігайте лише надійні програми

Ви повинні уникати завантаження програм із ненадійних сторонніх джерел і встановлення програм, які виглядають тіньовими. Ретельно перевіряйте кожну програму, перш ніж встановлювати її на свій мобільний телефон, оскільки це може бути дверима хакерів до вашого пристрою.

#3. Не натискайте кожне посилання, яке бачите

Посилання є всюди в Інтернеті, але не кожне посилання є справжнім. Спробуйте сповільнитися, зверніть увагу на своє цифрове оточення та запитайте себе, чи посилання, яке ви збираєтеся натиснути, надходить із надійного джерела чи воно виглядає схематично. Якщо це останнє, не натискайте його.

  Чи можете ви бачити текстові повідомлення на AT&T?

Фішингові шахрайства є всюди, включаючи ваші електронні листи, текстові повідомлення та навіть соціальні платформи, тому ви повинні бути обережними, перш ніж натискати будь-яке посилання.

#4. Ще раз перевірте джерела, які ви переглядаєте

Я розумію; інколи те, що ми шукаємо, недоступне ніде в Інтернеті, окрім того маленького спам-сайту, який містить сотні спливаючих вікон і реклами. Ви повинні бути обережними з цими сайтами, оскільки вони можуть автоматично встановлювати програми на ваш пристрій, непомітно для вас.

#5. Обмежити дозволи програми

Кожна програма має дозволи, і ви вирішуєте, чи хочете ви їх надати. Для програм, яким ви не повністю довіряєте, краще обмежити їхні дозволи, щоб вони не мали великого доступу до ваших даних.

Мобільні шкідливі програми

Наведені нижче програми зловмисного програмного забезпечення для мобільних пристроїв поставлять безпеку на перший план вашого пристрою.

Malwarebytes

Malwarebytes, доступний як для пристроїв Android, так і для iOS, захищає ваш телефон від шахрайства та зловмисних дій. Незважаючи на те, що ви можете використовувати преміум-версію, вона дає вам змогу абсолютно безкоштовно розпочати роботу з їхнім безкоштовним планом.

Проведення сканувань і перевірок конфіденційності для всіх програм, видалення інфекцій і блокування реклами є одними з основних функцій цієї програми.

Avast Premium Security

Багато нагороджених рішень, Avast Premium Security доступний для низки різних платформ, включаючи мобільні пристрої.

Ось деякі з багатьох функцій цієї програми:

 • Безпечні та надійні покупки в Інтернеті
 • Блокуйте шпигунське програмне забезпечення, віруси, а також встановлення шкідливих програм
 • Блокуйте фотографії та програми за допомогою PIN-коду
 • Відстежуйте останнє відоме місцезнаходження вашого втраченого пристрою
 • Зробіть фото та аудіо злодія, який вкрав ваш пристрій
 • Контролюйте адреси електронної пошти на предмет витоку паролів

Це також дозволяє сканувати будь-яку мережу WiFi, до якої ви збираєтеся підключитися, на наявність уразливостей.

Trend Micro

Ви можете завантажити програму безпеки Trend Micro на пристрої Android, а також на пристрої iOS. Він оснащений чудовими функціями та спочатку блокує шкідливі веб-сайти, рекламу, засоби відстеження особистої інформації та небезпечні мережі WiFi.

Це також допоможе оптимізувати ваш пристрій для найкращої продуктивності та усунути підозрілі програми, які потенційно можуть викрасти вашу інформацію. Ви можете використовувати цю програму безкоштовно.

Заключні слова

Завжди варто перестрахуватися, ніж шкодувати, коли йдеться про безпеку, оскільки в Інтернеті повно зловмисних загроз, які можуть зашкодити вам різними способами.

Ця публікація допоможе вам краще зрозуміти, що вам потрібно робити, щоб завжди бути захищеним.

Далі дізнайтеся, як сканувати та видаляти зловмисне програмне забезпечення з вашого пристрою Android та iOS.