Зберігайте вміст вашої шафи свіжим із Grocy на Raspberry Pi

Добре укомплектований холодильник необхідний для ефективної роботи добре впорядкованого дому, і ніхто не хоче, відкриваючи комору, щоб виявити полиці, заповнені простроченими та запліснявілими продуктами.

Grocy — це автономна програма для керування запасами, яку можна розмістити на Raspberry Pi, щоб допомогти вам відстежувати свої витратні матеріали, планувати харчування та ефективно керувати роботою по дому.

Навіщо керувати своїми продуктами за допомогою Grocy на Raspberry Pi?

Усі ненавидять відходи. Відходи шкідливі для навколишнього середовища та для вашого психічне здоров’я.

Grocy — це програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом, яке допоможе вам вести точний інвентар витратних матеріалів, щоб ви могли планувати заздалегідь, мінімізувати втрати та заощадити гроші.

Як встановити Grocy на Raspberry Pi

Перш ніж почати, ви повинні дотримуватись нашого посібника, щоб налаштувати Raspberry Pi як веб-сервер. Хоча для цього проекту вам не знадобляться MariaDB або PHP, ви можете знайти їх у пригоді для інших чудових самостійних проектів Raspberry Pi. Переконайтеся, що у вас також встановлено останню версію Docker Compose.

Після цього підключіться до Pi за допомогою Secure Shell (SSH):

 ssh pi@your-pi-local-ip-address 

Використовуйте Apt для оновлення та оновлення всіх встановлених пакетів:

 sudo apt update && sudo apt upgrade -y 

Тепер створіть нові каталоги для даних Grocy і Grocy і скористайтеся командою cd, щоб перейти до нового каталогу Grocy:

 mkdir grocy grocy/config && cd grocy 

Використовуйте текстовий редактор nano, щоб створити новий файл:

 nano docker-compose.yml 

Додайте до нього такі рядки:

 version: "2.1"
services:
  grocy:
    image: lscr.io/linuxserver/grocy:latest
    container_name: grocy
    environment:
      - PUID=1000
      - PGID=1000
      - TZ=Europe/London
    volumes:
      - /home/pi/config:/config
    ports:
      - 9283:80
    restart: unless-stopped

Збережіть і вийдіть з nano за допомогою Ctrl + O, потім Ctrl + X, а потім відкрийте Docker Compose у відокремленому режимі за допомогою:

 docker-compose up -d 

Відвідайте http://your-pi-local-IP-address:9283 у веб-браузері та введіть admin як ім’я користувача та admin як пароль.

Ви потрапите на головний екран Grocy, і вам слід негайно натиснути «Адміністратор» > «Змінити пароль», щоб змінити ім’я користувача та пароль, а також встановити відповідне зображення профілю.

З обліковими даними адміністратора захищено, настав час підключити свій екземпляр Grocy до зовнішнього світу. У браузері перейдіть до свого реєстратора домену та створіть новий запис A. Установіть для хоста значення @, а значення – вашу внутрішню IP-адресу. Встановіть час до оренди (TTL) на мінімальне значення, а потім збережіть.

Повернувшись до командного рядка, створіть новий конфігураційний файл для Apache:

 cd /etc/apache2/sites-available/
nano grocy.conf

У новий файл вставте:

 <VirtualHost *:80>
ServerName your-domain-name.tld
ProxyPass / http:
ProxyPassReverse / http:
ProxyPreserveHost On
</VirtualHost>

Збережіть і вийдіть з nano за допомогою Ctrl + O, потім Ctrl + X.

Увімкніть сайт і перезапустіть Apache2:

 sudo a2ensite grocy.conf
sudo service apache2 restart

Ви можете використовувати Certbot для отримання та розгортання сертифікатів і ключів SSL:

 sudo certbot 

Якщо ви вперше запускаєте Certbot, вас попросять ввести адресу електронної пошти та підтримати Electronic Frontier Foundation. Не відчувайте себе зобов’язаним робити те й інше. Виберіть своє доменне ім’я зі списку та натисніть Enter.

Ви можете отримати доступ до Grocy, ввівши своє доменне ім’я у своєму браузері, і ваше з’єднання буде оновлено до HTTPS.

Підключіть Grocy до свого телефону

Хоча ви можете вводити інформацію безпосередньо у своєму браузері, набагато простіше почати з Grocy, якщо ви використовуєте мобільні програми, доступні для Android та iOS.

Завантажити: Grocy для Android | iOS (безкоштовно)

Після встановлення мобільного додатку натисніть у ньому «Власний сервер» — з’явиться вікно QR-сканера. У веб-браузері комп’ютера клацніть піктограму гайкового ключа, а потім – Керування ключами API > Додати. На екрані з’явиться QR-код; відскануйте його за допомогою програми Grocy, щоб підключитися до свого екземпляра та увійти у свій обліковий запис.

Використовуйте Grocy для керування кухонним інвентарем!

З сервером, веб-інтерфейсом і мобільним додатком запущено, настав час інвентаризувати ваші товари!

У розділі програми «Огляд запасів» клацніть піктограму шахової дошки, щоб запустити сканер штрих-кодів. Використовуйте це, щоб сканувати штрих-коди на своїх товарах і вводити необхідні дані. Вам потрібно буде додати назву товару, термін придатності та місцезнаходження.

Після завершення натисніть «Зберегти», і елемент з’явиться на вашому сервері. За бажанням ви можете додати таку інформацію, як ціна, що полегшить створення списків покупок із цінами, коли вам потрібно поповнити запаси. Цей крок забирає неймовірно багато часу, але він того вартий, якщо ви зазвичай купуєте товари тих самих брендів.

Коли ви споживаєте продукт, вам просто потрібно ще раз відсканувати штрих-код, щоб він зник з вашого інвентарю. І коли ви розвантажуєте свої покупки після поїздки до магазину, просто відскануйте товари під час зберігання та додайте термін придатності. Оскільки Grocy вже пов’язує штрих-код із продуктом, вам не потрібно буде повторно вводити назву, ціну чи місцезнаходження.

У Grocy також є базовий менеджер рецептів, який допомагає вам готувати страви, використовуючи запаси, які у вас є. Це допоможе вам задокументувати процес, і ви навіть можете додати готовий продукт як елемент у свій інвентар.

Щоб створити новий рецепт, клацніть «Рецепти» > «Додати», дайте назву своєму рецепту, а потім введіть кількість порцій, кроки рецепта та інгредієнти. Grocy надасть вам штрих-код, який ви можете роздрукувати та наклеїти на свою банку домашнього курячого бульйону.

Якщо ви особливо організовані, ви можете скористатися планувальником їжі Grocy, щоб спланувати свої страви на тиждень наперед. Натисніть Планувальник їжі, потім для кожного дня натисніть + (плюс) і виберіть вибраний рецепт зі списку. Grocy перевірить наявність у вас необхідних інгредієнтів.

Grocy керує не тільки харчуванням

Ведення домашнього господарства – це більше, ніж свіжі продукти у вашому холодильнику, і Grocy може допомогти вам у виконанні неймовірної кількості завдань.

У розділі «Керування основними даними» ви можете визначити кожну роботу, яка має виконуватися у вашому домі, разом із описом. Якщо з вами живуть інші люди, ви можете додати їх як користувачів на Grocy та доручити їм виконувати домашні справи з програми або веб-інтерфейсу. Це спрощує та відстежує, хто відповідає за миття посуду, прибирання пилососом або вигулювання собак. Ваша родина оцінить зменшення тертя через нерозуміння.

Ви також знайдете розділи для акумуляторів, рівнів заряду, покупки та дати заряджання.

Будьте організовані з Grocy!

Grocy прямо спрямований на людей, які відчувають потребу бути суперорганізованими та контролювати кожен аспект свого життя, не замислюючись про це.

Налаштувавши Grocy, ви зможете інтегрувати його у свій щоденний розпорядок і одразу знати, які варіанти доступні для вас.

Якщо для вас важливо планувати наперед, чому б не спробувати додаток для планування дня, який допоможе вам досягти постійної щоденної продуктивності?

FAQ

З: Де файл конфігурації на Raspberry Pi?

Ви можете знайти файл конфігурації на Raspberry Pi в каталозі /boot. Є кілька способів редагувати завантажувальний/конфігураційний файл на Raspberry Pi, якщо цього вимагає ваш проект.

З: Як я можу перенести дані з Raspberry Pi на ПК?

Ви можете передавати файли через електронну пошту, хмарне сховище або USB. Ось кілька способів копіювання даних із Raspberry Pi на ПК.