За допомогою цих 8 інструментів CLI легко контролювати контейнер Docker і керувати ним

Контейнери Docker багато в чому допомогли розробникам. Переваги контейнеризації включають кращу співпрацю, економічну ефективність, мобільність і можливість швидкого тестування/розгортання програми.

Зважаючи на те, що існує так багато цінних переваг, багато служб залежать від контейнерів Docker.

Зі збільшенням залежності від технологій не менш важливо керувати контейнерами Docker.

Так, навіть якщо ви використовуєте найкращі хостингові платформи Docker, вам потрібні ефективні інструменти для керування ними.

Тут ми зосередимося на деяких простих і ефективних інструментах CLI, які допоможуть вам контролювати та керувати контейнером Docker.

Обслуговування контейнерів Docker за допомогою інструментів CLI

Незважаючи на наявність графічного інтерфейсу користувача (GUI), багато адміністраторів все ще віддають перевагу командному рядку або терміналу (CLI).

Але чому?

Загалом графічний інтерфейс розвивається та може змінювати те, як він працює/де існують параметри.

На відміну від цього, CLI не отримує жодних кардинальних змін, які скидають криву навчання. Отже, коли ви звикли до CLI, вам не доведеться багато турбуватися про його оновлення.

До інструменту CLI можна легко звикнути без постійної адаптації до нових змін.

Крім того, графічний інтерфейс може мати дурні помилки та проблеми, які можуть перешкоджати роботі керування докером.

З іншого боку, інструмент CLI в основному стабільний і не має жодних дивних збоїв/помилок.

Не забувайте, що цілком можливо дистанційно керувати контейнерами Docker, використовуючи лише свій мобільний телефон, коли йдеться про інструмент командного рядка.

Інструменти командного рядка для керування Docker

З усіма цими перевагами буде зручно та безпечно керувати докер-контейнерами за допомогою інструментів CLI.

Однак було б корисно, якщо ви вже знаєте, як запускати команди в контейнері Docker.

Але які варіанти можна спробувати? Чи інструменти терміналу командного рядка достатньо спроможні контролювати кілька контейнерів і допомагати ними керувати?

Давайте розглянемо кілька інструментів, які ви можете спробувати.

  Як ввести нуль перед числом в Excel

Доклі

Якщо вам потрібен ефектний термінальний інтерфейс для керування або моніторингу контейнерів і служб, Доклі є фантастичним інструментом.

Це додаток Node.js CLI, що означає, що ви можете встановити його за допомогою репозиторію npm. Вам не потрібно залишати CLI або запам’ятовувати всі команди докера чи параметри, а Dockly робить усе простіше.

Інструмент активно підтримується і досить популярний серед інших інструментів.

Він може передавати вихідні дані журналу всіх запущених контейнерів докерів у вікно журналу, де ви можете легко прокручувати вгору/вниз за потреби. Ви також отримуєте можливість швидко створити новий сеанс bash.

Dockly також підтримує режим Docker swarm. Таким чином, ви можете перемикатися між локальними контейнерами та режимом роя.

Пірнати

Пірнати це захоплюючий інструмент, який дозволяє досліджувати образ докера та його вміст.

Інструмент має на меті допомогти вам проаналізувати образ докера та отримати ідеї щодо зменшення/керування розміром вашого образу докера.

Інструмент не обмежується лише можливістю перегляду шарів і вмісту, але також згадує додаткові деталі змін файлів, змінених, доданих або видалених у дереві файлів. Ви можете проаналізувати своє зображення вручну або спробувати оцінити ефективність зображення.

Інструмент також може вгадати, скільки втраченого місця містить ваше зображення.

Ви можете запустити це у своєму конвеєрі Cl, щоб гарантувати, що ви не витрачаєте додатковий простір. Ви можете перейти на сторінку GitHub, щоб дізнатися, як його встановити та використовувати.

Ctop

Якщо вам не потрібно багато функціональних можливостей, але ви зосереджуєтесь на моніторингу служб, Ctop є ідеальним вибором.

Він надає вам показники в реальному часі для кількох контейнерів, включаючи такі важливі деталі, як CID, використання ЦП, використання пам’яті та статистику мережі. Все це в простому інтерфейсі користувача.

Хоча це в першу чергу полегшує моніторинг за допомогою кількох контейнерів, він також має єдиний вид контейнера для перевірки конкретного контейнера.

Ви можете створити пакет зі сторінки GitHub або використати деякі попередньо зібрані двійкові файли, які підтримують треті сторони.

Сухий

Інструмент терміналу, який допомагає контролювати контейнери докерів і керувати ними. Сухий це проста програма, яка не потребує зовнішніх бібліотек.

  Скільки мені потрібно кожного місяця?

Він також підтримує скупчення роїв. Отже, ви можете або шукати інформацію про контейнери, або про налаштування зграї.

Для зручності він також підтримує багато команд Docker CLI (з тими ж функціями), які можна використовувати в Dry.

Отже, вам не потрібно буде виходити з CLI і дотримуватися цього інструменту більшу частину часу.

Ледачий докер

Ледачий докер це інструмент з найвищим рейтингом, який надає всі можливості, які ви хотіли б виконати для контейнера Docker, з єдиного інтерфейсу користувача.

Вам не потрібно запам’ятовувати різні команди Docker для виконання різних дій.

Ви можете переглядати стан своїх контейнерів докерів або середовища, а журнали доступні швидко. Ви можете переглядати практично будь-що, прикріплене до контейнера/сервісу, включаючи графіки ASCII, шари зображень тощо.

Він також має підтримку миші. Отже, ви можете клацати/натискати, щоб швидко виконувати завдання, що дає вам додатковий рівень зручності.

Як ви думаєте, чи пропустив якісь дії? Не хвилюйтеся; ви можете додати свою спеціальну команду в інструмент, щоб зробити роботу надзвичайно швидкою.

Поко

Поко не такий популярний, як деякі інші інструменти, згадані в цьому списку. Однак це допомагає з певними завданнями за допомогою CLI.

За допомогою Poco ви також можете організовувати та керувати проектами Docker/Docker-compose та Kubernetes.

Незалежно від того, наскільки складним є проект, він використовує прості конфігураційні файли YAML, щоб допомогти вам знайти проект або ініціалізувати його в локальному середовищі.

Чимало розробників справді зайняті створенням контейнерів і керуванням ними, не думаючи про те, щоб організувати/зберігати їх доступними.

Завдяки Poco вам не потрібно самостійно впорядковувати речі, а просто використовуйте прості файли конфігурації. Крім того, він також підтримує контроль версій за допомогою Git і SVN, що робить це більш ефективним.

Сен

Сен може бути гарним вибором, якщо вам потрібна функціональність і простий інтерфейс користувача для керування контейнерами докерів.

Sen може допомогти вам інтерактивно керувати своїми контейнерами та зображеннями. Ви також можете виконати основні дії, щоб запустити, зупинити, перезапустити, припинити або видалити службу чи контейнер.

  3 незначні зміни, які Google вніс у Chrome в останніх оновленнях

На інформаційній панелі відображатимуться всі контейнери та зображення в організованому порядку. Починаючи від журналів до оновлень у реальному часі, ви отримуєте багато функцій від інструменту, який виглядає таким простим.

На жаль, Sen не так активно керується, як інші інструменти CLI. Однак він отримує виправлення помилок. Якщо вам не потрібні додаткові модні функції, ви можете покластися на цей інструмент.

Скопео

Скопео, на відміну від деяких інших інструментів, зосереджено на операціях із зображеннями контейнерів та їх сховищами. Це не допомагає вам відстежувати/керувати службами в контейнерах докерів, але дозволяє керувати вашими зображеннями.

Деякі функції включають копіювання зображення з/до реєстрів сховищ, перевірку віддаленого зображення для аналізу властивостей і шарів без вилучення зображення, видалення зображення тощо.

Команда Skopeo не потребує прав root для більшості функцій. Крім того, для роботи не потрібен демон. За допомогою цього інструменту ви можете керувати зображеннями Open Container (OCI) або віддавати перевагу зображенням Docker v2.

Заключні слова: інструменти CLI для вдосконалення операції керування Docker

Більшість досвідчених користувачів покладаються на інструменти CLI для виконання завдань, і це не відрізняється від контейнерів Docker.

Незалежно від того, чи бажаєте ви контролювати систему, керувати службами, упорядковувати зображення та бажаєте будь-яку іншу можливість ефективного керування розгортанням Docker, інструмент командного рядка повинен допомогти.

Навіть якщо ви новачок, звикання до інструментів CLI може дати вам велику гнучкість і можливість контролювати все, що ви робите за допомогою Docker.

Хоча доступно кілька типів інструментів CLI, ви можете отримати хорошу перевагу з тими, що згадані вище.

Тепер ви можете поглянути на Docker Architecture.