Захищене завантаження можна ввімкнути, коли система в користувацькому режимі

Захищене завантаження для системи в режимі користувача

Вступ

Захищене завантаження – це функція безпеки комп’ютера, яка допомагає запобігти завантаженню неавторизованого програмного забезпечення або змінам конфігурації системи під час завантаження комп’ютера. Це важливий механізм безпеки, який може допомогти захистити ваш комп’ютер від шкідливих програм та інших загроз.

Захищене завантаження зазвичай реалізується за допомогою прошивки UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), яка є більш сучасним аналогом BIOS (базової системи вводу-виводу). UEFI забезпечує більш безпечне середовище завантаження, ніж BIOS, і може перевіряти цифрові підписи програмного забезпечення, яке завантажується. Це допомагає гарантувати, що завантажується лише авторизоване програмне забезпечення, наприклад, операційна система та драйвери.

Як увімкнути захищене завантаження в режимі користувача

Захищене завантаження зазвичай увімкнено за замовчуванням на більшості комп’ютерів. Однак іноді його потрібно ввімкнути вручну, наприклад, якщо ви переінсталювали операційну систему або змінили прошивку UEFI.

Щоб увімкнути захищене завантаження в режимі користувача, виконайте наведені нижче дії:

1. Перезавантажте комп’ютер і натисніть відповідну клавішу, щоб увійти в налаштування UEFI. Зазвичай це клавіша F2, F10 або Del, але це може відрізнятися залежно від виробника комп’ютера.
2. Знайдіть параметр «Захищене завантаження» і переконайтеся, що він увімкнений.
3. Збережіть зміни та вийдіть із налаштувань UEFI.

Переваги захищеного завантаження

Захищене завантаження надає безліч переваг для безпеки комп’ютера, зокрема:

* Запобігає завантаженню неавторизованого програмного забезпечення: Захищене завантаження може перевіряти цифрові підписи програмного забезпечення, що завантажується, і блокувати завантаження неавторизованого програмного забезпечення. Це допомагає запобігти зараженню комп’ютера шкідливими програмами та іншими загрозами.
* Захист від підміні завантаження: Захищене завантаження може запобігти заміні завантажувача комп’ютера шкідливим програмним забезпеченням. Завантажувач – це невелика програма, яка завантажує операційну систему. Якщо завантажувач буде підмінено шкідливим програмним забезпеченням, це може дозволити зловмисникам отримати доступ і контроль над вашим комп’ютером.
* Підвищена безпека при оновленнях: Захищене завантаження може гарантувати, що оновлення програмного забезпечення та прошивки підписано та авторизовано. Це допомагає запобігти встановленню шкідливих оновлень, які можуть пошкодити ваш комп’ютер або зробити його більш вразливим до атак.

  Як налаштувати головний екран Nintendo Switch

Обмеження захищеного завантаження

Незважаючи на переваги безпеки, захищене завантаження має деякі обмеження:

* Може обмежити завантаження з пристроїв USB або DVD: Захищене завантаження може блокувати завантаження з пристроїв USB або DVD, якщо вони не підписані та не авторизовані. Це може ускладнити завантаження операційної системи з зовнішнього пристрою або оновлення мікропрограми UEFI.
* Може обмежувати установку певних операційних систем: Захищене завантаження може обмежувати встановлення операційних систем, які не підписані виробником комп’ютера. Це може ускладнити установку операційних систем з відкритим вихідним кодом, таких як Linux, або старих операційних систем, які не відповідають останнім стандартам безпеки.

Вимкнення захищеного завантаження

У деяких випадках може знадобитися вимкнути захищене завантаження, наприклад, якщо потрібно завантажитися з пристрою USB або встановити несумісну операційну систему. Щоб вимкнути захищене завантаження, виконайте наведені нижче дії:

  Як виправити проблеми з завантаженням та драйверами PCIe NVMe SSD

1. Перезавантажте комп’ютер і натисніть відповідну клавішу, щоб увійти в налаштування UEFI.
2. Знайдіть параметр «Захищене завантаження» і вимкніть його.
3. Збережіть зміни та вийдіть із налаштувань UEFI.

Висновок

Захищене завантаження – це важливий механізм безпеки, який може допомогти захистити ваш комп’ютер від шкідливих програм та інших загроз. Його увімкнення може забезпечити низку переваг безпеки, але також може мати деякі обмеження. Якщо ви не впевнені, чи увімкнено захищене завантаження на вашому комп’ютері або чи варто його вимкнути, зверніться до виробника комп’ютера або проконсультуйтесь з кваліфікованим спеціалістом з ІТ.

Часті запитання

1. Чи можна ввімкнути захищене завантаження на будь-якому комп’ютері?

Не на всіх комп’ютерах можна ввімкнути захищене завантаження. Це залежить від того, чи підтримує прошивка UEFI вашого комп’ютера захищене завантаження та чи відповідає операційна система, встановлена на вашому комп’ютері, вимогам щодо захищеного завантаження.

2. Чи вплине захищене завантаження на продуктивність мого комп’ютера?

Захищене завантаження зазвичай не впливає на продуктивність комп’ютера. Однак у деяких випадках це може призвести до незначного зменшення швидкості завантаження.

3. Чи можна обійти захищене завантаження?

Обійти захищене завантаження важко, але не неможливо. Деякі шкідливі програми та експлойти можуть дозволити зловмисникам обійти захищене завантаження та завантажити неавторизоване програмне забезпечення.

  10 важливих функцій Lodash для розробників JavaScript

4. Чи захищене завантаження захищає від усіх загроз безпеки?

Захищене завантаження не може захистити від усіх загроз безпеки. Наприклад, це не захищає від атак з боку фішингу, соціальної інженерії або шкідливих програм, які вже встановлені на вашому комп’ютері.

5. Як я можу перевірити, чи увімкнено захищене завантаження на моєму комп’ютері?

Щоб перевірити, чи увімкнено захищене завантаження на вашому комп’ютері, виконайте наведені нижче дії:

* Відкрийте вікно командного рядка з підвищеними правами.
* Введіть команду msinfo32 і натисніть Enter.
* У вікні «Інформація про систему» знайдіть розділ «Стан захищеного завантаження». Якщо статус «Увімкнено», захищене завантаження увімкнено на вашому комп’ютері.

6. Що робити, якщо я не можу увімкнути захищене завантаження?

Якщо ви не можете увімкнути захищене завантаження на вашому комп’ютері, можливо, прошивка UEFI вашого комп’ютера не підтримує захищене завантаження або на вашому комп’ютері встановлено несумісна операційна система. Зверніться до виробника комп’ютера або проконсультуйтесь з кваліфікованим спеціалістом з ІТ, щоб отримати додаткову допомогу.

7. Чи потрібно вмикати захищене завантаження на моєму комп’ютері?

Увімкнення захищеного завантаження рекомендується для підвищення безпеки вашого комп’ютера. Однак це може обмежувати завантаження з пристроїв USB або DVD та встановлення несумісних операційних систем. Оцініть свої потреби в безпеці та сумісності перед увімкненням захище