Запускайте класичні ігри на своєму ПК за допомогою цих 6 емуляторів

З давніх часів ігри були однією з найпоширеніших форм розваги для людської цивілізації. З появою комп’ютерів і інтелектуальних пристроїв гра на цих інструментах стала найцікавішою та захоплюючою формою залучення людей.

Ігри на комп’ютері обирають більшість людей, оскільки вони не повинні залежати від будь-кого іншого, щоб отримати задоволення. Ігри також були однією з найбільш захоплюючих і привабливих функцій комп’ютера, ними користуються люди різного віку.

Перші кілька ігор, запущених на комп’ютерах, були простими, легкими та приємними. Вони стали відомі як класичні або ретро-ігри, і ними користувалися широкі кола людей.

З технологічним прогресом програмісти та розробники почали створювати складніші та складніші ігри. Хоча ці ігри також привернули увагу користувачів комп’ютерів, люди все ще хочуть грати в ці ігри з ранніх часів. Але оскільки інтерфейс змінився з технологічним прогресом, запустити ці ігри на наших комп’ютерах нового віку неможливо. Ось тут нам на допомогу приходять емулятори.

У цій статті ми згадаємо про наші старі добрі ігри, також відомі як класичні ігри або ретро-ігри, і про те, як ми можемо запускати ці ігри на наших поточних комп’ютерах за допомогою емуляторів. Ми також обговоримо деякі емулятори, які можуть допомогти нам запускати ці ігри.

Що таке класичні ігри?

Перші системи відеоігор були потужними пристроями, для роботи яких потрібна була готівка. Далі з’явилися NES і Gameboys, які спростили та оптимізували ігри. Для цих платформ інноватори створили незліченну кількість відеоігор.

Потім з’явився світ комп’ютерів, який підняв ігри на новий рівень. Програмісти та розробники створили висококласні графічні відеоігри, а багато класичних ігор було адаптовано для гри на комп’ютерах. Зараз є більше 100 ігор, які подобаються всім і хочуть грати хоча б раз на день. Ігри, в які ми грали десятиліття тому, досі вважаються «класикою».

Незважаючи на те, що ці класичні ігри були створені дуже давно, вони надзвичайно захоплюючі, і багато людей все ще вважають за краще в них грати. Запуск цих ігор на поточних комп’ютерних системах може бути дещо складним, але такі ускладнення можна вирішити за допомогою емуляторів.

Що таке емулятори?

Емулятор в обчислювальній техніці — це інструмент, який дозволяє одній комп’ютерній системі поводитися як інша комп’ютерна система. Емулятори бувають як апаратного, так і програмного забезпечення. В даний час він в основному доступний у формі програмного забезпечення. Як правило, це дозволяє програмам, які не можуть бути запущені на фактичному інтерфейсі комп’ютера, працювати на головній машині. Його також можна використовувати як периферійні пристрої, створені для гостьових систем.

  Як підробити місцезнаходження GPS на iPhone

Здатність комп’ютерного програмного забезпечення дублювати або імітувати іншу програму чи систему всередині електричного пристрою називається емуляцією. Використовуючи емулятор, ви можете запускати програмне забезпечення з абсолютно іншого пристрою на вашому комп’ютері. Емулятори найчастіше використовуються для запуску альтернативних операційних систем і відтворення відеоігор.

Навіщо нам потрібні емулятори для запуску класичних ігор?

Як ми вже знаємо, технологічний світ зазнав найкрутішого прогресу за останні кілька десятиліть. Операційні системи, розмір дисплея, інтерфейси, а також спосіб роботи майже всіх комп’ютерів значно змінилися за ці роки.

Класичні ігри були розроблені відповідно до попередніх версій комп’ютерів. Але комп’ютери нового віку не можуть запускати ці класичні ігри через зміну інтерфейсу. Тут на допомогу приходять емулятори. Емулятори допомагають комп’ютерам нового віку створити середовище, придатне для роботи класичних ігор. Вони гарантують, що без шкоди або зміни існуючих програм машини машина дозволяє ігровому алгоритму працювати без проблем.

Знайти правильний емулятор для запуску класичних ігор на вашому ПК може бути важко. Тут ми перерахували емулятори, які найкраще підходять для запуску класичних ігор на вашому комп’ютері.

Лібретро

Спільнота Libretro охоплює три проекти, і всі вони добре працюють разом. Ці три проекти: Lakka, RetroArch і Libretro. Програми перенесено на Libretro, бібліотеку програм. Libretro — це стислий API, який дозволяє розробляти відеоігри та емулятори. Він має дуже простий характер, але дуже ефективний. Потрібні певні пояснення, щоб дійсно зрозуміти, наскільки це може бути корисно для ваших власних проектів, враховуючи, наскільки все це просто.

Програми, портовані на Libretro, запускаються через RetroArch, зовнішню програму. Lakka — це дистрибутив Linux, який завантажується безпосередньо в RetroArch менш ніж за 5 секунд. Це комплексне рішення для перетворення недорогого апаратного забезпечення ПК на ігрові консолі, готові до негайного використання.

Хоча емуляція консолі була найпопулярнішим випадком використання Libretro, її також можна використовувати як платформу для майже будь-якої 2D-ігри. Усі системи з доступними інтерфейсами Libretro миттєво доступні для програмного забезпечення, націленого на API Libretro. Це означає, що гравці цих систем можуть грати в свою гру відразу, не турбуючись про вхідні/аудіо/відеоадаптери, технічні труднощі чи численні інші проблеми фактичної хост-системи.

  Як використовувати функцію розділення екрана в Excel

Отже, ви можете запустити Libretro, щоб насолоджуватися всіма класичними іграми безперервно.

DeSmuMe

DeSmuME — популярний емулятор ігор для ПК з ОС Windows, який дозволяє грати в ігри Nintendo DS. Користувачі можуть використовувати DS ROM цієї програми, отримані з Інтернету. Програмне забезпечення значно вдосконалилося з часу дебюту першої гри GameBoy. За допомогою ігрових емуляторів Nintendo DS покращилась і стала ідеальною платформою для гри в ностальгічні твори початку 1990-х.

Зручний інтерфейс створено з урахуванням початківців і призначений для гравців у будь-якому місці. Спочатку цей інструмент був розроблений, щоб допомогти програмістам тестувати та вдосконалювати свої роботи. Незважаючи на те, що програма може бути трохи складною для початківців, користувачі можуть швидко ознайомитися з інтерфейсом. Нарешті, він підтримує значну кількість ПЗУ. Крім того, безперервна ігрова сесія на цьому емуляторі є цікавою частиною.

Меднафен

«Мій емулятор не потребує назви Frickin Excellent» скорочено називається Mednafen. Його попередня назва була Nintencer. Це багатосистемний емулятор із відкритим вихідним кодом, керований командним рядком. Його ядра містять як оригінальний код, так і кілька портів інших емуляторів. Його справжні ядра для Sony PlayStation, Sega Saturn, Nintendo Virtual Boy і NEC PC Engine відомі своєю чудовою майстерністю, сумісністю та точністю.

На цьому емуляторі можна грати в кілька класичних ігор. Отже, настав час повернути ті ностальгічні моменти.

Хоча Mednafen має лише інтерфейс командного рядка в офіційній конфігурації, досвідчені користувачі знайдуть його простим у налаштуванні та експлуатації. За винятком ядер Sony PlayStation, NEC PC Engine CD, PC-FX і Sega Saturn, більшість ядер Mednafen не потребують BIOS. Папка «firmware» у вашому каталозі Mednafen має бути місцем, куди користувачі розміщують файли BIOS.

МАМА

«Емулятор кількох аркадних машин» відомий під абревіатурою MAME. Метою цього емулятора є збереження даних. Здатність грати в ігри розглядається як побічний продукт процесу їх збереження. MAME підтримує тисячі старовинних аркадних ігор, хоча не у всі з них можна грати. Його мета — відстежувати десятиліття історії програмного забезпечення. Хоча ви не можете грати в усі ігри, ви можете грати в багато ретро-ігор на цьому емуляторі.

  Що означають «7 нм» і «10 нм» для процесорів і чому вони мають значення?

MAME захищає від втрати та забуття цієї важливої ​​частини «старого» програмного забезпечення, поки електронні технології продовжують швидко розвиватися. Це досягається шляхом детального опису роботи обладнання. Ця документація надається як вихідний код MAME. MAME має дочірній проект під назвою MESS, абревіатура від «Multi Emulator Super System». Цей проект допомагає MAME документувати широкий спектр старовинних комп’ютерів, ігор, інтерфейсів, консолей тощо.

Емулятор Dolphin

Dolphin є одним з найвідоміших емуляторів. Це емулятор GameCube та Wii, який є безкоштовним, із відкритим кодом і працює з більшістю операційних систем. Першим емулятором GameCube, здатним запускати платні ігри, був Dolphin. Після важкого часу розробки Dolphin зрештою став безкоштовним програмним забезпеченням із відкритим кодом і включив підтримку емуляції Wii.

Dolphin, який працює на Android, став можливим у міру вдосконалення мобільного обладнання з часом. Dolphin отримав позитивні відгуки в ІТ та ігровій пресі за високий рівень сумісності, послідовну розробку, велику кількість функцій і здатність запускати ігри з графічними вдосконаленнями на оригінальних платформах.

OpenEmu

Для macOS існує багатосистемний ігровий емулятор OpenEmu з відкритим кодом. Він пропонує інтерфейс плагіна для копіювання апаратного забезпечення різних консолей, включаючи GameBoy, Genesis і Nintendo Entertainment System. Завдяки дизайну інші програмісти можуть розширити кількість ядер системи, не беручи до уваги певні API macOS.

Його серверна частина використовує багато ігрових механізмів, зберігаючи при цьому впізнаваний рідний зовнішній інтерфейс macOS. Найвідмітнішим аспектом OpenEmu є його бібліотека ROM, яка дозволяє користувачам імпортувати файли ROM і переглядати їх у середовищі галереї, схожому на iTunes. Бази даних OpenEmu можуть автоматично завантажувати інформацію про гру та обкладинки.

Якщо ви користувач macOS, то немає нічого кращого за OpenEmu для насолоди різними ретро-іграми. Існує величезна бібліотека класики, з якої можна грати.

Висновок

«Старе — золото» — це фраза, яку ми постійно чуємо, згадуючи минуле. Ця фраза також застосовна в ігровому світі. Ігри нового віку справді вплинули на сучасний світ, але вони не змогли применшити чарівність класичних ігор.

Емулятори допомогли подолати прірву між сучасними технологіями та сферою ретро-ігор. Вибір правильного емулятора може бути складним завданням, але як тільки ви виберете правильний емулятор для вашої системи, який відповідає вашим вимогам, грати в класичні ігри стане легко.

Далі перегляньте найкращі кросплатформні ігри.