Загрози безпеці електронної комерції та як захистити свій магазин

Кібератака може завдати непоправної шкоди вашому інтернет-магазину. Ви можете втратити гроші, важливі дані та репутацію. Що ще гірше, успішна кібератака може послабити загальну життєздатність бізнесу. Отже, ви повинні покращити безпеку свого інтернет-магазину, щоб зменшити загрози безпеці електронної комерції.

Але з якими найбільшими загрозами безпеки сьогодні стикаються власники онлайн-бізнесу, і що ви можете зробити, щоб захистити свій онлайн-магазин від цих кіберзагроз? Читайте далі, щоб дізнатися.

Чому вам варто зосередитися на безпеці електронної комерції?

Найважливішою причиною, через яку хакери здійснюють кібератаки, є гроші, а індустрія електронної комерції має їх удосталь. Тому не дивно, що веб-сайти електронної комерції стають свідками шквалу кібератак по всьому світу.

The Звіт про програми-вимагачі Sophos за 2023 рік стверджує, що минулого року 66% підприємств зазнали атаки програм-вимагачів. Середня вартість відновлення програми-вимагача (без урахування викупу) становить 1,82 мільйона доларів.

Компанії електронної комерції керують великими обсягами даних. Таким чином, навіть незначний інцидент з порушенням даних може призвести до фінансового краху. Середня глобальна вартість витоку даних становить 4,45 мільйона доларів.

Усі користувачі вводять свою платіжну інформацію (реквізити банківської або кредитної картки), щоб завершити транзакції на веб-сайтах електронної комерції. Отже, шахрайство з онлайн-платежами є поширеним явищем у галузі.

Насправді галузь електронної комерції втратила більше ніж 40 мільярдів доларів США у 2022 році через шахрайство з онлайн-платежами.

Тим не менш, вам слід посилити захист, щоб захистити свій онлайн-бізнес від різних загроз і проблем безпеки електронної комерції.

Критичні загрози безпеці електронної комерції, про які вам слід знати

Нижче наведено типові загрози безпеці. Компанії електронної комерції стикаються з цими днями.

#1. Фінансове шахрайство

Індустрія електронної комерції страждає від різних видів фінансового шахрайства. Проте шахрайство з кредитними картками є однією з головних загроз безпеці електронної комерції. Під час такої шахрайської діяльності кіберзлочинці використовують викрадену інформацію кредитної картки для здійснення неавторизованих транзакцій в онлайн-магазинах.

Ще одна відома тактика, яку використовують актори для здійснення фінансових шахрайств, — захоплення рахунків. Це різновид атаки з крадіжки особистих даних, під час якої кіберзлочинці незаконно отримують доступ до облікових записів користувачів в онлайн-магазинах і банківських реквізитів, збережених у таких облікових записах. Успішна атака на захоплення облікового запису може призвести до шахрайських покупок зі зламаних облікових записів жертв.

Повернення платежів є великою проблемою для веб-сайтів електронної комерції, що негативно впливає на їхні доходи. Повернення платежу в електронній комерції відбувається, коли клієнт оскаржує стягнення плати з онлайн-магазину у виписці зі своєї кредитної картки.

Вони просять свій банк скасувати стягнення, і якщо банк погоджується, продавець втрачає і гроші, і проданий продукт. Продавець також може сплатити комісію за повернення платежу.

Чому клієнт вимагає повернення платежу?

Найпоширенішою причиною є те, що зловмисник отримав доступ до даних їхньої кредитної картки та здійснив несанкціоновані онлайн-транзакції в інтернет-магазині.

Однак клієнт також може зловживати процесом повернення платежу через своє незадоволення продуктом або недружній процес повернення. Якою б не була причина, магазин електронної комерції, швидше за все, втратить гроші.

#2. Фальшиве повернення та відшкодування

Підроблені повернення та відшкодування виникають, коли хтось стверджує, що повертає продукт, але повертає інший, пошкоджений/використаний товар або нічого.

Магазин електронної комерції може повернути кошти або надіслати інший продукт, втративши гроші та запаси через обман. Це шахрайство також може спричинити додаткові витрати, як-от доставка та поповнення запасів.

#3. Фішинг і претекстинг

Зловмисники використовують методи фішингу та атаки з використанням приводів, щоб обманом змусити користувачів надати конфіденційні дані, наприклад облікові дані для входу в онлайн-магазини, дані кредитних карток або інші фінансові дані.

Коли кіберзлочинці отримують необхідні дані про користувачів, вони здійснюють несанкціоновані покупки на веб-сайтах електронної комерції.

#4. Спам

Спам – це нерелевантне повідомлення, що містить шкідливе посилання. Мета надсилання спаму – змусити користувачів натиснути посилання, що призведе до випадкового переходу на веб-сайти зі спамом або встановлення зловмисного програмного забезпечення на їхніх комп’ютерних системах.

Веб-сайти електронної комерції мають величезний трафік, тому хакери націлюються на них із спамом, щоб охопити широку аудиторію. Як правило, кіберзлочинці залишають спам-повідомлення в коментарях до блогів і публікацій у соціальних мережах, сподіваючись, що користувачі натиснуть ці посилання.

Спам впливає на швидкість, безпеку та взаємодію з користувачем вашого веб-сайту електронної комерції.

#5. DDoS-атаки

Метою DDoS-атак є порушити роботу веб-сайту електронної комерції та вплинути на його продажі.

Під час розподіленої атаки на відмову в обслуговуванні (DDoS) зловмисники переповнюють ваш інтернет-магазин трафіком із багатьох джерел настільки, що він стає недоступним для законних користувачів.

І якщо покупці не зможуть отримати доступ до вашого веб-сайту електронної комерції, ви втратите продажі.

#6. Клікджекінг

Під час атаки клікджекінг зловмисники можуть обманом змусити ваших покупців натиснути елемент веб-сторінки, замаскований під інший елемент. У результаті користувачі можуть несвідомо завантажувати зловмисне програмне забезпечення, відвідувати шкідливі веб-сайти, ділитися конфіденційною інформацією, змінювати налаштування облікового запису або переказувати кошти.

Наприклад, зловмисник може приховати зловмисне програмне забезпечення під кнопкою «Завантажити купон на знижку» після того, як зламав ваш веб-сайт електронної комерції. Клієнти, які нічого не підозрюють, натиснувши її, можуть несвідомо завантажити шкідливе програмне забезпечення на свої пристрої, поставивши під загрозу їх безпеку.

Оскільки ваш магазин передає зловмисне програмне забезпечення на пристрої жертв, це створить негативний PR для вашого бренду.

#7. Шкідливе програмне забезпечення

Зловмисне програмне забезпечення є однією з найбільших загроз електронної комерції, з якими сьогодні стикаються компанії.

Ось критичні загрози зловмисного програмного забезпечення, про які вам слід знати:

Е-скімінг

Під час цієї атаки кіберзлочинець імплантує скімінговий код на вашу веб-сторінку обробки платіжних карток електронної комерції, щоб заволодіти кредитною карткою та особистою інформацією. Потім зловмисник передає викрадені дані в домен, яким він керує.

програми-вимагачі

Програмне забезпечення-вимагач – це тип шкідливого програмного забезпечення, яке може шифрувати файли або дані на вашому веб-сайті електронної комерції та робити їх недоступними.

Потім зловмисник просить викуп в обмін на ключ дешифрування.

Атака програмного забезпечення-вимагача може порушити роботу вашого інтернет-магазину, спричинити фінансові збитки та зашкодити репутації вашого магазину, якщо дані клієнтів скомпрометовані.

Отже, ви повинні вжити профілактичних заходів, щоб запобігти викупу.

Троянський кінь

Троянські коні — це оманливі програми, які здаються законними, але містять шкідливий код.

Зловмисник може розповсюдити троянську програму під виглядом законних програм або файлів. Після встановлення на вашому пристрої він може викрасти конфіденційну інформацію про ваш онлайн-магазин, наприклад облікові дані для входу в консоль адміністратора.

Отже, троянський кінь може поставити під загрозу загальну безпеку вашого веб-сайту електронної комерції.

Кейлоггер

Кейлоггер може стежити за кожним натисканням клавіші на комп’ютері чи пристрої, включаючи облікові дані для входу та конфіденційну інформацію.

Якщо зловмиснику вдасться встановити кейлоггер на вашому робочому комп’ютері, він зможе отримати облікові дані адміністратора. І тоді вони можуть отримати неавторизований доступ до серверної частини вашого веб-сайту електронної комерції.

#8. Порушення даних

Порушення даних є значною загрозою для електронної комерції. Це пов’язано з тим, що навіть незначне порушення даних має серйозні наслідки, включаючи фінансові втрати, шкоду репутації та юридичні та регуляторні наслідки.

Деякі поширені причини витоку даних, але не обмежуються ними:

  • Застаріле програмне забезпечення
  • Погана практика пароля
  • Фішингові атаки
  • Людська помилка
  • Шкідливе програмне забезпечення

Отже, ви повинні застосувати найкращі рішення безпеки даних, щоб захистити свої дані.

#9. Ін’єкції шкідливого коду: SQL і XSS

Впровадження зловмисного коду, як-от атаки SQL і XSS, може становити серйозну загрозу для вашого магазину електронної комерції.

Атака SQL-ін’єкції відбувається, коли кіберзлочинець використовує вразливі місця в полях введення вашого веб-сайту електронної комерції, щоб вставити шкідливі запити SQL. Ці запити можуть маніпулювати або викрадати дані з бази даних, потенційно скомпрометувати інформацію про клієнтів або взяти під контроль магазин.

Під час атаки XSS (міжсайтовий сценарій) зловмисник впроваджує шкідливі сценарії на веб-сторінки вашого магазину, які потім виконуються браузерами користувачів. Це може призвести до несанкціонованого доступу, крадіжки даних або поширення шкідливого програмного забезпечення.

Ти можеш запустіть тест заголовка CSP (Content-Security-Policy). щоб дізнатися, чи використовує ваш електронний магазин заголовки CSP для захисту від XSS, впровадження зловмисного коду та клікджекінгу.

#10. Боти

Хакери можуть створювати ботів, які можуть сканувати весь ваш інтернет-магазин і збирати важливу інформацію, таку як асортимент, ціни, найпопулярніші продукти тощо. Потім хакери можуть продавати важливі дані вашим конкурентам.

Маючи таку важливу інформацію, ваші конкуренти можуть стратегічно встановлювати ціни на свої продукти, щоб заманити клієнтів. Зрештою, кому не подобається купувати товар за максимально низькою ціною?

Тому ви повинні запровадити у своїй компанії одне з найкращих рішень для виявлення та запобігання роботів.

#11. Груба сила

Атака грубою силою — це хакерська техніка, яка методом проб і помилок зламує пароль консолі адміністратора вашого онлайн-магазину. У цьому типі атаки загрозливий суб’єкт спочатку встановлює зв’язок із вашим веб-сайтом. Потім вони запустять автоматичні програми, щоб вгадати ваш пароль.

Отже, ви повинні припинити використання звичайних паролів і створювати надійні паролі за допомогою інструменту паролів.

#12. MITM

Під час атаки типу «людина посередині» (MITM) зловмисник підслуховує зв’язок між вашим онлайн-магазином і законним користувачем. У результаті вони можуть збирати конфіденційні дані клієнтів, як-от облікові дані для входу, дані кредитної картки тощо.

Потім вони можуть використати зібрану інформацію, щоб змінити налаштування облікового запису жертви або зробити неавторизовані покупки зі зламаного облікового запису жертви у вашому онлайн-магазині.

Як запобігти загрозам безпеці електронної комерції

Наступні стратегії можуть допомогти вам посилити захист від загроз електронної комерції.

#1. Безпечні методи оплати та платіжний шлюз

Незважаючи на те, що це зручно, дозволити клієнтам зберігати дані своєї кредитної картки є ризикованою справою. Тому вам слід уникати збереження даних кредитної картки на веб-сервері.

Впровадивши сторонній платіжний процесор, як-от PayPal або Stripe, ви віддаляєте обробку платежів від свого веб-сайту. Це забезпечує кращу безпеку конфіденційних даних клієнтів.

Ви можете переглянути ці популярні рішення для обробки платежів, щоб знайти найкраще для свого бізнесу.

#2. Сертифікат SSL

Сертифікат SSL підтверджує автентичність вашого веб-сайту та повідомляє вашим клієнтам, що з’єднання між сервером веб-сайту та користувачами зашифровано. Це означає, що ніхто не може перехопити те, що клієнти роблять на вашому веб-сайті, виключаючи можливість атак MITM.

Крім того, сертифікат SSL є частиною відповідності PCI DSS. І багато браузерів не відкриють ваш інтернет-магазин, якщо ваш веб-сайт електронної комерції не має сертифіката SSL.

Отже, ви повинні отримати сертифікат SSL на своєму веб-сайті електронної комерції.

#3. Перевірка адреси клієнта

Оператори кредитних карток і банки зазвичай надають службу перевірки адреси, яка миттєво позначає сумнівні транзакції.

Ця служба порівнює платіжну адресу, надану клієнтом, із тією, яку має банк. У разі невідповідності під час обробки платежу система може відхилити продаж або позначити його для подальшого розгляду.

#4. Не відмова

Невідмовність гарантує, що обидві сторони, ваш інтернет-магазин і клієнти, не зможуть спростувати транзакцію, яку вони здійснили.

Таким чином, впровадження заходів невідмовності, таких як цифрові підписи, може завадити клієнтам відмовляти в покупках і зменшити відкликання платежів електронної комерції.

#5. Надійний пароль

Зловмисники здійснюють різні атаки на пароль, щоб вгадати облікові дані для входу на консоль адміністратора. Тому вам слід створювати надійні паролі, які важко вгадати.

Використання менеджера паролів у вашій компанії може полегшити керування паролями. Це допоможе кожному створювати надійні складні паролі та інформуватиме вас, якщо такі знайдено в результаті нещодавнього порушення даних.

Ви можете перевірити ці менеджери паролів з відкритим кодом, щоб вибрати найкращий інструмент керування паролями.

А якщо ви не любитель хмарного керування паролями, ви можете перевірити цей локальний менеджер паролів.

#6. Аутентифікація MF

Багатофакторна автентифікація (MFA) додає додатковий рівень безпеки вашому магазину електронної комерції. Якщо ввімкнено, MFA підтверджує вашу особу за двома або більше факторами, такими як код, PIN-код, біометрія тощо.

Якщо зловмисник отримає доступ до ваших паролів, він не зможе отримати доступ до вашої консолі адміністратора, оскільки не знає інших факторів.

#7. Засоби захисту від зловмисного програмного забезпечення та антивіруси

Інструменти кібербезпеки, такі як засоби захисту від зловмисного програмного забезпечення та антивірусні рішення, можуть допомогти захистити ваш веб-сайт електронної комерції від зловмисних атак.

Зловмисне програмне забезпечення — це загальний термін для різних шкідливих програм, таких як програми-вимагачі, кейлоггери, трояни віддаленого доступу тощо. Встановлення потужної програми захисту від шкідливих програм може захистити вас від різних загроз.

Також переконайтеся, що ви ввімкнули автоматичне оновлення цих інструментів.

Докладніше: Як видалити шкідливе програмне забезпечення з ПК

#8. Панель адміністратора та безпека сервера

Ви повинні створити складні паролі для панелі адміністратора свого веб-сайту електронної комерції.

Використовуйте комбінацію великих і нижніх регістрів, цифр і спеціальних символів для створення складних паролів. Час від часу змінюйте паролі адміністратора.

Вам слід застосувати принцип найменших привілеїв, який гарантує, що користувачі матимуть мінімальний доступ до панелі адміністратора, необхідний для виконання своїх завдань.

Крім того, ви повинні переконатися, що панель адміністратора сповіщає вас, коли невідома IP-адреса намагається отримати до неї доступ.

#9. Брандмауер веб-додатків

Брандмауер веб-програми (WAF) — це інструмент безпеки, який відстежує, фільтрує та блокує вхідні та вихідні пакети даних із програми або веб-сайту.

Впровадивши брандмауер веб-додатків, ви можете регулювати веб-трафік, який надходить і виходить із вашого онлайн-магазину. Ви також можете блокувати зловмисні спроби, як-от впровадження SQL, XSS-атаки та DDoS-атаки. Т

Ви можете дослідити ці брандмауери веб-програм із відкритим кодом, щоб вибрати найкраще рішення для свого магазину.

#10. Резервне копіювання даних

Наявність актуальних резервних копій гарантує, що навіть якщо критично важливі дані скомпрометовано або втрачено, ви зможете швидко відновити їх і продовжити обслуговування клієнтів без тривалих збоїв, фінансових втрат або шкоди репутації.

Під час резервного копіювання даних із вашого онлайн-магазину дотримуйтеся правила 3-2-1. У ньому зазначено, що ви повинні створити три копії даних і зберегти дані на двох різних пристроях/платформах, одна з яких має бути зовнішнім сховищем.

Ви можете використовувати будь-яке корпоративне рішення для резервного копіювання даних, щоб автоматизувати процес резервного копіювання даних.

Докладніше: Рекомендації щодо резервного копіювання даних, яких має дотримуватися кожен

Висновок

З безпрецедентним зростанням індустрії електронної комерції, загрози електронної комерції також примножуються. Зараз зловмисники націлені на інтернет-магазини більше, ніж будь-коли. Навіть незначне порушення даних може поставити під загрозу життєздатність вашого магазину.

Тож вам слід визначити пріоритет безпеки свого магазину та вибрати найкращі рішення безпеки для електронної комерції, щоб зменшити загрози.