Загальнодоступний штучний інтелект проти приватного штучного інтелекту та персонального штучного інтелекту: у чому різниця?

| | 0 Comments| 3:35 AM
Categories:

Ключові висновки

  • Класифікація штучного інтелекту на публічний, приватний і особистий допомагає вирішити нормативні обмеження, конфіденційність даних і проблеми безпеки.
  • Загальнодоступний штучний інтелект обслуговує населення всього світу, приватний штучний інтелект створено для конкретних організацій, а персональний штучний інтелект покращує роботу користувачів.
  • Загальнодоступний ШІ є відкритим, приватний ШІ має обмежений доступ, а особистий ШІ доступний лише для клієнтів. Обробка даних і конфіденційність відрізняються між трьома категоріями.

ШІ можна класифікувати як загальнодоступні, приватні та персональні. Навчання та розробка системи ШІ на основі цих категорій може допомогти вирішити проблеми нормативних обмежень, конфіденційності даних і безпеки.

Ця категоризація також допомагає людям зрозуміти мету ШІ, хто ним керує, як він обробляє ваші дані та які обмеження можуть бути накладені для захисту громадських, особистих та організаційних інтересів.

Щоб зрозуміти різницю між загальнодоступним, приватним і особистим ШІ, давайте порівняємо їх за призначенням, продуктивністю, обробкою даних і конфіденційністю.

Що таке публічний штучний інтелект?

Автор зображення: Nathana Rebouças/Unsplash

Загальнодоступний штучний інтелект стосується штучного інтелекту, навченого на даних користувачів і різних платформах з відкритим кодом, таких як Wikimedia та ResNet. Ці типи штучного інтелекту є одними з найпопулярніших і широкодоступних форм штучного інтелекту, які люди використовують щодня для роботи, навчання та особистих проектів.

призначення

Загальнодоступний штучний інтелект – це служба штучного інтелекту, програма або алгоритм, які відкрито доступні для будь-кого в Інтернеті. Загальнодоступні штучні інтелекти – це, як правило, програми загального призначення, які обслуговують населення планети, забезпечуючи ефективні рішення штучного інтелекту для проблем і завдань, для вирішення яких зазвичай потрібно багато людино-годин. Деякі з найпопулярніших публічних штучних інтелектів, з якими ви можете бути знайомі, включають пошукові системи, алгоритми соціальних мереж, перекладачі мов і сучасні механізми перетворення тексту в мовлення.

Доступність

Як зазначалося раніше, загальнодоступні ШІ відкрито доступні для будь-кого в Інтернеті. Більшість загальнодоступних ШІ вже інтегровано в пошукові системи, платформи соціальних мереж і розширення, для використання яких не потрібна спеціальна реєстрація чи оплата. Багато загальнодоступних моделей штучного інтелекту, таких як Llama, ResNet і BERT, також є у вільному доступі в Інтернеті, щоб будь-хто міг їх використовувати та налаштовувати для створення власних моделей.

  Як обійти адміністратора на шкільному Chromebook

Продуктивність

Загальнодоступні системи штучного інтелекту призначені для одночасної роботи великої кількості користувачів. Зважаючи на кількість користувачів (іноді в діапазоні мільйонів), загальнодоступні штучні інтелекти працюють достатньо добре, щоб підтримувати якомога більше користувачів. Певні правила також накладаються на державний ШІ для захисту інтересів держави та її народу. Типове регулювання включало б заборону користувачам певних типів інформації та обмеження AI у його діях і можливостях.

Обробка даних і конфіденційність

Одне з найбільших занепокоєнь щодо загальнодоступних ШІ – це спосіб обробки даних і конфіденційності. Ці системи збирають великі обсяги даних користувачів, щоб покращувати та керувати своїми алгоритмами та службами ШІ. Однак це може викликати занепокоєння, оскільки дані можуть бути використані організаціями, які володіють і керують службою. Закони та нормативні акти щодо захисту даних користувачів і конфіденційності обмежені через характер роботи публічного ШІ.

Що таке приватний штучний інтелект?

Автор зображення: Крістін Юм/Unsplash

Причина, чому підприємствам потрібен приватний ШІ, полягає в тому, що публічні ШІ, такі як ChatGPT, створюють проблеми конфіденційності та безпеки для організацій. Приватний штучний інтелект – це моделі штучного інтелекту, навчені та налаштовані відповідно до потреб організації без шкоди для безпеки комерційних таємниць та іншої інтелектуальної власності. Багато приватних ШІ налаштовуються на основі загальнодоступних LLM з використанням приватних даних, щоб адаптувати модель ШІ до конкретних потреб організації.

призначення

Метою приватного штучного інтелекту є створення системи штучного інтелекту, спеціально створеної для організації. Він використовується для вирішення внутрішніх бізнес-проблем і підвищення ефективності та загальної продуктивності в компанії. Приватний штучний інтелект часто використовується в різноманітних внутрішніх системах, таких як управління відносинами з клієнтами (CRM), оптимізація ланцюга поставок і виявлення шахрайства.

Доступність

На відміну від публічного штучного інтелекту, приватний штучний інтелект не є відкрито доступним для громадськості. Загалом доступ до приватного ШІ надається лише авторизованому персоналу, щоб забезпечити захист конфіденційних даних і процесів. Важливо зазначити, що хоча компанії використовують приватний штучний інтелект для внутрішньої продуктивності, вони також використовують окремий персональний штучний інтелект для доступу клієнтів до їхніх послуг.

  Як увімкнути темний режим на вашому iPhone та iPad

Продуктивність

Приватний штучний інтелект навчається та оптимізується для конкретних потреб організації. Це дозволяє підприємствам точно налаштувати попередньо підготовлені LLM або їхню модель для досягнення оптимальної продуктивності для певного завдання. Це, у свою чергу, знижує обчислювальну потужність, необхідну для роботи штучного інтелекту з хорошою продуктивністю, заощаджуючи витрати. Оскільки він недоступний для громадськості, приватний штучний інтелект має менше правил і може використовувати необмежені моделі чи алгоритми штучного інтелекту для підвищення можливостей свого штучного інтелекту.

Обробка даних і конфіденційність

Обробка даних і конфіденційність є основною причиною, чому компаніям потрібен приватний ШІ. За допомогою приватного штучного інтелекту організації можуть контролювати та захищати свої дані, мінімізуючи ризик витоку даних і несанкціонованого доступу. Дані, які використовуються для точного налаштування приватного штучного інтелекту, збираються командою найнятих інженерів, дослідників даних і розробників програмного забезпечення для розробки та навчання моделі, яка гарантує, що загальнодоступні дані змінюють їхній ШІ.

Що таке персональний штучний інтелект?

Автор зображення: Андрес Урена/Unsplash

Персональний AI відноситься до алгоритму AI, створеного для допомоги людям у повсякденному житті. Зазвичай до них можна отримати доступ за допомогою персональних пристроїв, таких як смартфони, планшети, розумні колонки та пристрої, що носяться. Деякі приклади персонального ШІ включають віртуальних помічників, таких як Alexa, Bixby, Google Assistant і Siri.

призначення

Персональний штучний інтелект призначений для покращення досвіду користувача під час взаємодії з технологією для використання певної служби. Персональні алгоритми штучного інтелекту забезпечують персоналізований досвід для користувача, адаптуючись до його вподобань, полегшуючи клієнтам використання певної послуги.

Продуктивність

Незважаючи на те, що персоналізований штучний інтелект не настільки масштабований, як загальнодоступний штучний інтелект, він чудово розуміє індивідуальні запити користувачів і відповідає на них. Персоналізований штучний інтелект також може бути повільнішим, ніж загальнодоступний штучний інтелект, оскільки він повинен враховувати релевантність даних для користувача, перш ніж надати будь-який результат. Тим не менш, персональний штучний інтелект має більші можливості, ніж приватний штучний інтелект, оскільки він забезпечує кращі та релевантніші результати для користувача. Звичайно, продуктивність також залежатиме від того, який персональний сервіс штучного інтелекту ви віддаєте перевагу та як ним керує компанія, яка його створила.

  13 курсів і ресурсів для створення кар’єри в розробці програмного забезпечення

Обробка даних і конфіденційність

Конфіденційність і обробка даних є одними з найбільших проблем щодо персонального ШІ. Через те, як персональний штучний інтелект використовується в сервісі, закони дозволяють компаніям збирати особисті дані користувачів після того, як користувачі погоджуються з умовами обслуговування. Це робить їх відповідальними за захист конфіденційності та безпеки даних користувачів. Однак через конфіденційність даних будь-яке порушення даних може потенційно зашкодити конфіденційності та безпеці користувачів.

Порівняння публічного, приватного та персонального ШІ

Класифікація ШІ на загальнодоступний, приватний і особистий штучний інтелект дає нам змогу застосовувати ШІ для вирішення конкретних завдань, зберігаючи оптимальну продуктивність, доступність, безпеку даних і конфіденційність користувачів. Ось таблиця для зручного порівняння:

Аспект

Громадський ШІ

Приватний ШІ

Персональний ШІ

призначення

Широке, загального призначення

Широке, загального призначення

Індивідуальні потреби користувача

Доступність

Відкритий для публіки

Обмежений доступ, тільки для співробітників

Доступ обмежений для клієнтів

Продуктивність

Масштабований, підтримує велику кількість користувачів одночасно, оптимальний

Налаштований, оптимізований для конкретних операційних завдань, швидко

Персоналізований, оптимальний

Обробка даних і конфіденційність

Низька конфіденційність даних, компанії можуть використовувати дані відповідно до закону

Високий рівень безпеки даних, компанія обробляє власні дані

Конфіденційність середнього рівня, користувачі погоджуються з умовами обслуговування компанії

Важливість категоризації ШІ

Розуміння різниці між публічним ШІ, приватним ШІ та особистим ШІ є важливим, оскільки ці категорії представляють те, як ми використовуємо ШІ у повсякденному житті. Це також допомагає нам створювати певні закони та нормативні акти для забезпечення конфіденційності та безпеки окремих осіб і організацій. Без цих відмінностей буде важче запровадити такі правила, що може призвести до того, що компанії зловживатимуть даними користувачів, розкриють бізнес-секрети або навіть припинять демократизацію ШІ.