Заборонити іншим редагувати важливі частини спільного файлу Word

Часто робота над завданням документації в групах може призвести до плутанини. Якщо ви абсолютно не впевнені, що ніхто не намагатиметься редагувати розділ, який він не повинен редагувати, буде важко зберегти основні частини документа незмінними. На щастя, MS Word протягом тривалого часу підтримує чудовий інструмент під назвою Content Control, який дозволяє автору документа забороняти іншим редагувати будь-яку його частину. Це так само просто, як вибрати текст, який може бути оглядом літератури, підсумковими зауваженнями, покажчиком або чимось подібним, для складання якого потрібно було багато роботи, а потім застосувати до нього простий елемент керування. Єдина складна частина – знати, де шукати цей контроль.

  Як видалити, архівувати, редагувати Slack канал (повний посібник)

Ці кроки призначені для MS Word 2013, оскільки ця функція присутня в Word 2010 і Word 2007. Можливо, ви зможете знайти її майже в тому ж місці. Якщо у вас виникли проблеми, повідомте нам про це в коментарях, і ми підкажемо вам потрібне місце.

Спочатку потрібно ввімкнути панель інструментів розробника. Це вже половина справи, оскільки елемент керування вмістом знаходиться на цій панелі інструментів, яка не ввімкнена за замовчуванням. Навряд чи ви коли-небудь зустрінете цю опцію, якщо ви завжди тримали панель інструментів прихованою. Перейдіть у меню Файл>Параметри>Налаштувати стрічку та виберіть Панель інструментів розробника зі списку основних вкладок.

  Як встановити Gnome 40 в Ubuntu 21.04

Виберіть вміст, який потрібно заборонити іншим редагувати, і на панелі інструментів розробника клацніть кнопки керування розширеним текстом або кнопки керування простим текстом на панелі інструментів розробника (виділено нижче), і навколо нього з’явиться обмежувальна рамка. Далі натисніть Властивості.

Натиснувши «Властивості», відкриється вікно «Властивості керування вмістом». Для власної зручності дайте розділу або вибраному тексту назву в полі «Заголовок» і налаштуйте зовнішній вигляд обмежувальної рамки. Все це необов’язково. Обов’язковим є перевірка двох варіантів у розділі Блокування; Елемент керування вмістом не можна видалити, а вміст не можна редагувати.

Ось і все. Вміст більше не можна видаляти чи редагувати, навіть якщо ви не знімете обмеження. Аналогічно інші не зможуть змінити захищені вами розділи.

  Як видалити всі повідомлення Reddit