Життєвий цикл гнучкого тестування – усе, що вам потрібно знати

Чи знайомі ви з життєвим циклом Agile Testing (ATLC)? Це процес, який використовується групами розробників програмного забезпечення, щоб забезпечити належне й ефективне тестування їхніх програм.

Ця публікація проведе вас через усе, що вам потрібно знати про ATLC, включаючи його переваги, етапи процесу, планування практичної стратегії тестування, виконання тестів на основі збору вимог і відстеження помилок, тестування прийнятності користувача (UAT) і безперервні інтеграція та автоматизація тестів.

Прочитавши цей посібник, ви краще зрозумієте, як використовувати гнучке тестування як частину життєвого циклу розробки програмного забезпечення!

Якщо ви гнучкий розробник, тестувальник або менеджер із продуктів, який шукає кращий спосіб постачати свої продукти, то ця стаття пояснює необхідні етапи разом із необхідними діями.

Огляд життєвого циклу гнучкого тестування

Ні для кого не секрет, що тестування є надзвичайно важливим у світі гнучкої розробки. Але, незважаючи на це, часто недооцінюється діяльність в рамках гнучкої доставки. Причиною тому, звісно, ​​гроші по відношенню до часу доставки продукції.

Але без детального тестування не було б гарантії якості чи надійності будь-якого продукту, який розробляє ваша команда. Ось чому вкрай важливо розуміти життєвий цикл гнучкого тестування – від визначення робочих елементів до розуміння того, який тип тесту слід використовувати на кожній фазі.

Цикл гнучкого тестування вимагає від розробників і тестувальників участі в кожному окремому спринті. Якщо це зробити добре, це дозволить автоматизувати тестування на кожному етапі, що допомагає виявляти помилки раніше та частіше, скорочуючи час на усунення несправностей у подальшому.

Гнучке тестування також допомагає в ранній перевірці вимог і, як побічний ефект, покращує задоволеність клієнтів, надаючи якісний продукт.

Що таке Agile Testing і його переваги

Agile Testing — це інноваційна методологія тестування програмного забезпечення, яка використовує автоматизацію для створення ітераційного процесу тестування. Цей орієнтований на автоматизацію підхід допомагає командам швидко аналізувати будь-які невідповідності або проблеми в коді, а потім тестувати зміни на основі цих відгуків.

Отже, основні переваги цього процесу здаються очевидними:

  • переконатися, що тестування має необхідний вплив,
  • це призводить до більш ефективного часу розробки,
  • розроблена система має загалом більш швидкі показники вирішення помилок,
  • і задоволеність клієнтів покращується.

Якість і швидкість є тут вирішальними факторами, оскільки спринт визначається як невеликий період часу (зазвичай від 2 до 4 тижнів). Чим більше команда може покладатися на якість, включену в тестування на спринт, тим більшу впевненість і швидший прогрес у розвитку може отримати команда.

Зосередження на автоматизації має бути основною метою будь-якої гнучкої команди. Це дозволяє командам знизити ризик дорогого збою та дає більше часу на створення нового вмісту, а не на виправлення того, що вже є у виробництві.

Ще одна побічна перевага — це краща оцінка вартості та термінів проекту. Оскільки продукт набагато більш зрілий і передбачуваний, є менше ситуацій, коли команді доводиться мати справу з несподіваними проблемами, які виникають під час спринту, без попереднього розрахунку таких ускладнень.

  Як перевірити, чи є у вас ордер

Етапи життєвого циклу гнучкого тестування

Життєвий цикл гнучкого тестування складається з чотирьох окремих етапів.

Модульні тести

Це тести, які виконують розробники після того, як код буде готовий з точки зору розробки. Він виконується ізольовано в середовищі розробки без залучення інших частин системи.

Модульні тести проводяться для перевірки коду і можуть виконуватися вручну або автоматично.

У разі виконання вручну розробник запускає свої тестові випадки з кодом. Це швидко зрозуміти, але це займає більше часу від спринту, присвяченого розвитку, особливо з довгострокової перспективи.

Альтернативою цьому є створення автоматизованого модульного тестового коду, який фактично перевірить код функції, просто виконавши його. Це означає, що розробник повинен витратити час не лише на розробку нової функції, але й на розробку коду модульного тестування, який перевірить цю функцію.

І хоча це може виглядати як більша робота з короткострокової перспективи, це заощаджує час для проекту в цілому, оскільки такі модульні тести легко використовувати повторно навіть на наступних етапах спринтерського тестування. Їх можна навіть включити в звичайні регресійні тести, що економить ще більше часу.

Нарешті, чим більше охоплення коду автоматизованими модульними тестами, тим кращі показники надійності коду можна продемонструвати клієнту.

Функціональні тести

Функціональні тести призначені для визначення того, наскільки добре працює функція програми. Цей тип тестування використовується для забезпечення правильної функціональності коду, а не для технічних аспектів (які в основному були частиною модульного тестування), а також для оцінки того, чи відповідає він потребам і очікуванням користувачів.

Іншими словами, функціональні тести використовуються для перевірки того, що розроблене відповідає вимогам бізнес-користувачів.

Хорошою практикою є збір важливих випадків тестування заздалегідь і від відповідних зацікавлених сторін (або від власника продукту, або навіть від кінцевих користувачів) і складання списку всіх таких випадків тестування, необхідних для вмісту всередині спринту.

Автоматизація функціональних тестів вимагає більше зусиль з боку розробки тестів, оскільки це складні процеси, які потрібно перевірити, включаючи різні частини системи разом. Найкраща стратегія в цьому випадку полягає в тому, щоб створити спеціальну команду лише для розробки функціональних тестів уздовж лінії, в якій основна команда розробників розробляє нові функції.

Звичайно, для проекту це означає збільшення витрат на утримання окремої команди, але це також має великий потенціал для економії коштів проекту в довгостроковій перспективі. Лише керівники проектів повинні пояснити та конкретно розрахувати переваги та економію, щоб представити перед бізнес-користувачами вагомий аргумент, який призведе до такого збільшення затвердження вартості проекту.

З іншого боку, якщо це робити вручну, цю діяльність може виконувати дуже невелика команда (у деяких випадках навіть одна людина). Однак буде потрібно постійне ручне виконання та повторна діяльність кожного окремого спринту. З часом, коли набір функцій системи розширюється, може бути складніше наздогнати надійне функціональне тестування спринт за спринтом.

Регресійні тести

Мета регресійного тесту полягає в тому, щоб переконатися, що все, що працювало досі, також працюватиме після наступного випуску. Необхідно провести регресійні тести, щоб переконатися, що між різними модулями немає проблем із сумісністю.

  Як змінити поля в Документах Google

Тестові випадки для регресійних тестів найкращі, якщо їх регулярно підтримувати та переглядати перед кожним випуском. Виходячи зі специфіки конкретного проекту, найкраще, щоб вони були простими, але охоплювали більшість основних функцій і важливі наскрізні потоки, що проходять через всю систему.

Зазвичай кожна система має такі процеси, які стосуються багатьох різних областей, і вони є найкращими кандидатами для регресійних тестів.

Якщо існують автоматизовані модульні тести та функціональні тести, автоматизація регресійного тестування є дуже простим завданням. Просто повторно використовуйте те, що у вас уже є, для найважливішої частини системи (наприклад, для процесів, які найчастіше використовуються у виробництві).

Прийнятні тести користувача (UAT)

І останнє, але не менш важливе, UAT підтверджує, що програма відповідає необхідним вимогам для розгортання виробництва. Цей підхід найкраще працює під час частого тестування частини програмного забезпечення в коротких і інтенсивних циклах.

Тест UAT має виконуватися виключно людьми, які не належать до гнучкої команди, в ідеалі — бізнес-користувачами в спеціальному середовищі, яке максимально наближене до майбутнього виробництва. Крім того, власник продукту може замінити тут кінцевих користувачів.

У будь-якому випадку це має бути чистий функціональний тест з точки зору кінцевого користувача, без будь-якого зв’язку з командою розробників. Результати цих випробувань є тут, щоб прийняти найважливіше рішення щодо випуску у виробництво.

Планування ефективної стратегії тестування

Планування є важливою частиною гнучкого тестування, оскільки воно об’єднує всю стратегію. Він також має встановити чіткі часові очікування в контексті спринтів.

Ефективно керуючи гнучким плануванням тестування, команди можуть створити чіткий напрямок, який веде до ефективного використання ресурсів під час спринту. Очевидно, очікується більш активна співпраця між тестувальниками та розробниками.

Необхідно також розробити комплексний план, щоб визначити, коли модульне тестування, функціональне тестування або тестування прийнятності користувачем відбувається в кожному спринті розробки. Отже, кожен точно знає, коли для успішного гнучкого запуску потрібна їхня участь.

Як налаштувати план можна за подальшим обговоренням та узгодженням. Однак найголовніше – зробити це процесом і дотримуватися його. Створіть періодичність, яка буде надійною та передбачуваною.

Не відходьте від процесу. Інакше реальність буде прямо протилежною – хаос і непередбачувані випуски у виробництво.

Виконання тестів на основі збору вимог

Випробування повинні бути виконані відповідно до вимог кожного етапу. Потім квитки відкриваються, коли виявляється помилка чи проблема, і призначаються групі розробників, яка потім зможе з’ясувати, що потрібно виправити або змінити в коді. Після усунення всіх помилок виконання гнучкого тестування може продовжуватися, доки всі тести не будуть пройдені.

Перегляд результатів і відстеження помилок

Важливими є ефективний перегляд результатів і надійний процес відстеження помилок. У процесі повинні бути задіяні всі відповідні зацікавлені сторони, від керівників проектів і тестувальників до розробників і, зрештою, команд підтримки, а також клієнтів для збору відгуків.

Це має бути достатньо всеосяжною діяльністю, щоб проблеми можна було швидко виявити та усунути до того, як уже запланована дата випуску опиниться під загрозою.

Вибір інструменту знову залежить від команди. Але після вибору будь-яка тестова діяльність повинна включати надійні процеси відстеження помилок, щоб відстежувати проблеми, визначати їх пріоритет відповідно до залежностей, повідомляти про оновлення статусу від розробників щодо вирішення або передачі для подальшого дослідження, а потім закривати заявки після вирішення.

  Як позначити свої електронні листи для максимальної зручності пошуку

Огляд допомагає гнучким тестувальникам зрозуміти поведінку своєї системи, виявляючи помилки на кожному кроці, а не пізніше в процесі. Регулярні перевірки також дозволяють гнучким командам визначати тенденції та області, які потребують вдосконалення, дозволяючи їм постійно оновлювати свою систему тестування та швидше створювати продукти кращої якості.

Завершення випуску продукту з виробничим тестом на дим

Щоб досягти максимального успіху випуску, один із способів отримати більше впевненості — запустити димовий тест на виробництві (відразу після випуску).

Цей тест складається з набору дій лише для читання всередині робочої системи, які не створюватимуть жодних нових випадкових даних, але все одно перевірятимуть базову функціональність системи з точки зору кінцевих користувачів.

Залучення відповідних зацікавлених сторін до процесу допомагає забезпечити узгодженість і підзвітність, одночасно збільшуючи впевненість у досягненні цілей. Зрештою, ці тести гарантують успішний випуск.

Постійна інтеграція та автоматизація тестів для підвищення ефективності

Постійна інтеграція та автоматизація тестів все частіше застосовуються компаніями, щоб вивести гнучкі процеси на новий рівень.

Якщо команда може реалізувати автоматизацію в кілька етапів, як описано вище, тоді їх можна об’єднати та підключити до спеціального конвеєру тестування, який, по суті, є повністю автоматизованим пакетним процесом, що виконує більшість дій тестування незалежно та без залучення будь-якої іншої команди. член.

Згодом такий комплексний конвеєр тестування скоротить загальний час, необхідний для всіх етапів тестування. Згодом це може призвести до дуже швидкого поступового випуску продукції після закінчення кожного спринту. Хоча це ідеальний сценарій, насправді його важко досягти з усіма етапами тестування. Автоматизація – це єдиний шлях, як туди потрапити.

Різниця між гнучким тестуванням і водоспадним тестуванням

Гнучкі стратегії тестування відрізняються від традиційних каскадних стратегій тестування декількома способами, як-от періодичність, паралелізм або виділений час для кожної дії.

Але найбільш помітною відмінністю є фокус кожного підходу:

  • Гнучке тестування зосереджено на постійних швидких ітераціях розробки та циклах зворотного зв’язку для виявлення проблем і швидкого вдосконалення продукту. Ітеративний процес, зосереджений на співпраці з клієнтами, безперервній інтеграції та адаптивному плануванні.
  • З іншого боку, традиційне водоспадне тестування наголошує на лінійному процесі, у якому кожен етап вирішується окремо та в послідовному порядку, залишаючи зворотний зв’язок усього рішення лише для останнього етапу проекту та дуже близько до кінцевої дати випуску.

Очевидно, що чим швидше основні зацікавлені сторони виявлять проблеми, тим краща ситуація для проекту. У цьому відношенні гнучка методологія однозначно має більше шансів на успіх.

Висновок

Хоча життєвий цикл гнучкого тестування може здатися коротшим, ніж водоспад, насправді це не так. Весь процес безперервний і триває до дати випуску продукту. Залежно від бюджету та часу, доступного для кожного спринту, вам доведеться визначати пріоритети, які тести виконуватимуться під час цього конкретного спринту.

Добре спланована стратегія тестування допоможе вам вибрати, які функції чи модулі потребують більше уваги, ніж інші. Автоматизація дозволить включати кілька етапів тестування в один спринт, підвищуючи загальну надійність системи від спринту до спринту.

Тепер ви можете ознайомитись із деякими найкращими методами тестування scrum.